All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lorik Cana. Show all posts
Showing posts with label Lorik Cana. Show all posts

Sunday, 14 July 2013

Loriku, sport me femra ne Dhermi...

Lorik Cana argetohet me sporte te lehta ne Dhermi

Futbollisti i njohur, Lorik Cana, po kalon dite pushimi ne plazhin e Dhermiut, ku pervec notit, ai preferon te argetohet me sporte me te lehta se futbolli, sic eshte loja e volejbollit. Se bashku me miq te tij, ata kane plotesuar dy skuadrat duke luajtur ne nje ndeshje miqesore se bashku. Lorik Cana, i cili para disa muajsh hapi nje lokal vererash ne Tirane, kohet e fundit eshte pare gjithmone e me shpesh ne Shqiperi. Ai eshte frekuentues i jetes se nates dhe eshte fotografuar here pas here me femra te bukura. Muajin e kaluar, se bashku Loriku ishte prezent ne ndarjen e cmimeve “Tirana Teens”, qe Kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Bashkise se Tiranes, Lulzim Basha, dhane per me te miret ne art dhe sport.

Saturday, 13 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Saturday, 15 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 15 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS, 15 Qershor 2013
 • Anaidi & Joana, sfide njeri-tjetrit me partnere te rinj
 • Futbollistet e Kombetares, namin me femra pas ndeshjes me Norvegjine. Loriku kalon naten me Genta Ismajlin! Ujkani preferon Riken e "BB", shkeputet nga miqte; Edgar Cani puthet me nje kacurrelse
 • Sali Berisha, mysafir ne "2XL", regjisori: Cfare pritet ne 25 minuta improvizim
 • Eldora: Ditet jashte "Big Brother" po i kaloj me Shpendin. Mendoj se partneri im duhet te kete karakteristika te tjera nga ai. Eldora: Te lumtur te ben personi i duhur dhe paraja
 • Qetsori: Jam i angazhuar ne fushate, kam ambicie ne politike
 • Anaidi merr oferte per post drejtues ne administrate dhe oferta te tjera joshese
 • Iliri i "BB6" po shijon jeten e Tiranes me Anisen
 • Bjordi ne shoqerine e vajzes se Alberto Castagna
 • Vigani i "BB6" shfaqet ne publik me nje vajze seksi

Monday, 29 April 2013

Revista PALOMA - 27 Prill 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 27 Prill 2013
 • Big Brother: Joana shtatzene?
 • Ingrid Gjoni shpenzon miliona per ditelindjen e djalit dhe martesen e saj
 • Ciljeta: Do te martohem kur djali te behet 1 vjec
 • Xhimi: Une meritoja finalen! Kozeta: Djali me tha "Olta do t'ia ngule thiken pas shpine babait!"
 • Ish-banoret femra te "Big Brother": Vajzat e ketij edicioni dine vetem te zhvishen!; Mimoza BB2, Genta BB5, Franceska, Gerta BB5, Ina BB1, 
 • Albi dhe Klaudia: Dasma jone kete vere, mes klasikes dhe modernes
 • Zhaku le Shqiperine: Do iki pergjithmone ne Gjermani!
 • Menaxheri braktis gruan per Miss Kosoven, Diana Avdiun?
 • Miriam Cani, nje emision per karrieren dhe Shqiperine ne median gjermane
 • Lorik Cana: Nuk di asgje per marreveshjen mes Kosoves dhe Serbise

Monday, 25 March 2013

Cana me shoke feston fitoren me bakllava... [VIDEO]

Lorik Cana
Fitorja me Norvegjine, Cana me shoke feston me bakllava

Nuk kishte si te ndodhte ndryshe, fitorja ishte shqiptare per shqiptaret dhe festimi eshte tradicional, me bakllava. Sic e tregon dhe kjo foto Cana me lojtare te tjere te kombetares jane shtruar ne sofer me bakllava e fruta.

E ne fakt gezimi i fitores dje me golin e Salihit ne Oslo ishte nje ngjarje me vete. Kjo sepse kane kaluar 6 vite qekur Shqiperia nuk fiton ne ndeshjen e kthimit. Nuk kishte ndodhur kurre me pare qe kundershtari qe kemi mundur te kishte qene kaq elitar sikunder dje. Sigurisht kemi fituar jo vetem miqesore por edhe ndeshje kualifikuese jashte fushes tone. Kujtojme qe Norvegjia pozicionohet 33 vende me lart, ne renditjen e FIFA-s, sesa ne ndaj dhe fitorja e djeshme ishte historike. Ne total Kombetarja jone ka vetem 10 fitore jashte,keshtu persa u perket fitoreve ne transferte per kualifikimet e para, daton me 7qershor 1995 kunder Moldavise me rezultatin 2-3, per te vazduar me Kazakistanin ne 2004-en ku fituam 0-1 me nje gol te Bushit dhe ne 2007 ndaj luksemburgut me rezultatin 0-3 me dopiete te Kapllanit.

Sunday, 16 December 2012

Revista PALOMA - 15 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 15 Dhjetor 2012
 • Fjolla Morina vjen me klipin me te ri "FB". Me Rozana Radin, jo vetem miqesi, por edhe shkendija seksuale!
 • Lorik Cana me te dashur si Adelina Tahiri
 • Shpati Kasapi: Aferdites i fal dashurine, Adelines i bej kenge!
 • Kastro Zizo behet doktor dhe nis nje reality si Kim Kardashian
 • Hermes Nikaj i kerkon falje publike Aldon Lipes: Me fal nese te lendova dhe tradhtova besimin tend!
 • In Love; Sofia e Canit dhe i fejuari i saj. Romina: Kisha frike ta dashuroja! Pjetri: E kam ndjekur per dy vjet rresht!
 • Sabina Dana: Kenga ime nje nder me te klikuarat!
 • Adelina Ismajli feston Vitin e Ri me Valin ne Bora Bora
 • Elvana Gjata revoltohet: Nuk e kam bere operacion gjoksin. Vajza ne foto nuk jam une!
 • Agnesa Vuthaj merr nje propozim te vecante per martese
 • Per nje nderrim vitesh perfekt... Ja keshillat tona! Nga Niko Komani
 • Personazhet qe bene vitin 2012: Elvana Gjata, Zhaku, Genta Gjalpi, Rita Ora, Shkendije Mujaj, Eliza Dushku, Nik Xhelilaj, Elhaida Dani, Rona Nishliu, Vali Corleone, Bleona Qereti.

Saturday, 15 December 2012

Revista BLUETOOTH - 15 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Dhjetor 2012
 • Monika Lubonja: Ju rrefej Ina Ramen qe njoh une! Aktorja e dashur, ben ne kete interviste ekskluzive  per "BT", nje profil te ish-Kryeprokurores se Pergjithshme, qe per te ka qene si moter. Lubonja, sakaq tregon edhe projektet e reja ne teater, marredhenien me vajzen dhe sekretin e te qenit ne topforme...
 • Fjolla Morina vjen nxehte. Publikohet sot kenga ne bashkepunim me Flori Mumajesin. Teksti pritet te ngjalle diskutime.
 • Rosela Gjylbegu, mysafire ne shtepine e Arvizut
 • E dashura italiane Monika: E dashuroj pafund Lorik Canen! Fotot e festes se promovimit te show room-it me te ri ne Tirane "Les Grands Chateux"
 • Vildane Zeneli: Se shpejti kenga me Will.i.am. Kush nuk do t'i donte meshkujt shqiptare!?
 • Elvana Gjata: S'jam une ajo me gjoks te madh
 • Shpat Kasapi: Pse i kendova Adelines dhe jo Aferdites

Thursday, 13 December 2012

Lorik Cana ne Tirane, prezanton te dashuren italiane

foto: balkanweb
Eshte kjo e dashura italiane e yllit te Kombetares shqiptare, per te cilen Lorik Cana rrefeu kohe me pare ne nje interviste per media. Quhet Monika, studente e arkitektures, dhe se bashku kane zbarkuar dje ne Tirane per nje promovim biznesi. Me konkretisht, Lorik Cana ka hapur nje ambient elegant per te apasionuarit e vererave dhe pijeve te shtrenjta "Les Grands Chateux", raporton Balkanweb.

"Me Moniken njihemi prej nje viti... E dashuroj shume dhe e plotesojme njeri-tjetrin...pershtatet me rutinen time... i di nevojat e mia dhe me mbeshtet.", ka thene me heret per media Lorik Cana.

Monika eshte pershkruar nga te pranishmit si nje vajze e qeshur, simpatike dhe dashamirese me kedo qe i afrohej. Mesohet se vizita e ciftit ne Tirane do te zgjas dy dite, pasi futbollisti duhet te kthehet ne Itali per te vazhduar stervitjet me skuadren e Lacios. /Albavipnews/

Saturday, 8 December 2012

Lorik Cana ia mbledh Rob Kardashianit

 “Rita meriton përkrahjen e shqiptarëve, askush nuk mund të sulmojë një vajzë tonën”, kishte shkruar kështu futbollisti i famshëm shqiptar Lorik Cana në Instagram.

Si duket Loriku është mërzitur tej mase duke dëgjuar fjalë të shpifuara kundrejt shqiptares Rita Orës, nga ish i dashuri i saj Rob Kardashian. Këtu futbollisti i ka treguar muskujt dhe gjakun e shqiptarit duke mbrojtur bashkëpatriotën e saj, yllin Rita Ora.

Ndërsa ka pas ditë që Robi ka humbur me këto fjalime të tija, pasi ai ditë më parë kishte ofenduar shumë keq, duke  e quajtur edhe të përdalë Rita Orën, por si duket Lorik Cana këtë herë ia ka mbledhur mirë e mirë djalit të Kardashianëve.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorik Cana he collects Rob Kardashianit

 "Rita deserves the support of the Albanians, no one can attack a girl of ours", he wrote famous footballer Albanian Lorik Cana in Instagram. It seems Lorik is extremely upset hearing words shpifuara against shqiptares Rita Hour, by her ex-boyfriend Rob Kardashian.

Monday, 22 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 22 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave:
 • "VIP Shpija 3" nis te henen, me 22 Tetor 2012 me prezantuesit Albana Osmani dhe Shuki
 • Tuna rremben Cmimin e Madh ne "Zhurma Show 2012" dhe dy cmime tjera
 • Aksidentohet Adelina Tahiri
 • Gezim Gashi publikon me sukses videon debutuese "Trigger"
 • Aktori Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija 3"?
 • Noizy hap bar kafe ne Durres me emrin "Rigelsi"
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj te perfshire ne nje "loje lesbike" para aparatit te Fadil Berishes
 • Aurela Gace deklaron se ka blere klikime ne Youtube per te testuar sistemin. Ne anen tjeter, zbulohet fotoja e pare e saj me bebin Grace.
 • Ciljeta publikon ekon e bebit "demokrat"
 • Angela Martini femra e muajit e revistes "GQ"

Saturday, 20 October 2012

Lorik Cana fillon te flas per dashurine

photo by fadil berisha
Nese mundohemi t'i rendisim te gjitha femrat e perfoluara te Lorik Canes, mesiguri lista do ishte mjaft e gjate. Megjithese, ai kurr nuk doli haptas ne media, te flas per dashurite e veta, pervecse duke i mohuar apo heshtur ato, por ja qe gjerat tani kane ndryshuar.

Ne nje interviste per "Pasdite ne Top Channel" ai rrefeu jeten e tij gjere e gjate, dicka qe kishim degjuar edhe me pare, pasi si superyll qe eshte, ka dhene me "miliona" intervista, por, ajo qe na la pershtypje eshte fakti qe ai filloi te flas per dashurine ne nje menyre me konkrete, nje gje qe nuk e kishte bere me pare.

Me ne fund, Lorik Cana u hap dhe na tregoi, ate qe gjithmone donim ta degjonim: Eshte kryekembe i dashuruar! Nuk eshte shqiptare, as angleze, as franceze e as libaneze, e as ku ta dime se cfare, por vajza qe ka rrembyer zemren e tij eshte nje vajze italiane nga Roma. Nje studente e arkitektures me te cilen eshte i lidhur ka nje vit.

"Me Moniken njihemi prej nje viti... E dashuroj shume dhe e plotesojme njeri-tjetrin...pershtatet me rutinen time... i di nevojat e mia dhe me mbeshtet.", ka thene Lorik Cana, dhe ketu cdo enderr apo shprese e femrave tjera merr fund.

Pas gjithe atyre "peripecive" qe ai kaloi, duke nderruar femra poshte e larte, shtet me shtet e breg pas bregu, kerkoi e kerkoi dhe e gjeti shpirtin binjak mu ne mes te Romes. Nuk i dihet e ardhmja e kesaj lidhje, por Loriku, per momentin i "verberuar" nga dashuria, shpreson te shkoj gjithcka mire. Se cka nenkupton kjo, duhet te presim e te shohim. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Revista BLUETOOTH - 20 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 20 Tetor 2012
 • Inis Gjoni ka vendosur te kthehet. Komedia "Klani i te divorcuarave", qe e sjell serish ne teater dhe Coco Antonel qe i ka ndryshuar jeten
 • Lorik Cana: "E dashuroj shume Moniken, plotesojme njeri tjetrin. Ajo i di nevojat e mia dhe me mbeshtet". Dashuria 1-vjecare me studenten e arkitektures, jeta dhe familja e futbollistit te njohur
 • Linda Rama + Delina Fico; Dy "grate" e Rames, nen te njejten cader
 • Vali Corleone: Sali Berisha, nje burre me full karakter dhe trim. Nuk i numeroj dot oret qe kaloj duke bere seks. Shkendije Mujaj me kerkon t'i publikoj videon ku bejme seks. Se shpejti ne treg kenga "Absolut". Nen nje cati me Shkendijen ne VIP Shpija.
 • Ciljeta: E kam cunin demokrat, ja prova ne eko
 • Rita Ora vdes per alkool
 • Sabiani, "hit"-i i vjeshtes: Se bashku me Sali Berishen

Friday, 19 October 2012

Lorik Cana ne gare per futbollistin me popullor te botes

Shpeshherë shohim emra të gjinisë femërore, të cilat me origjinë shqiptare konkurrojnë si ndër femrat më me zë në botë, madje dikush edhe për një ndër femrat më seksi në glob dhe për këtë gëzohemi.

Rrallëherë ndodh, ose deri tani jo me fakte që një mashkull shqiptar të jetë në një konkurs me më të mirët në botë.

Falë simpatisë dhe talentit të tij, futbollisti Lorik Cana është një nga emrat e shumtë në konkurs dhe i vetëm ku shënohet origjina “Albania” , i cili kandidon për futbollistin më popullor të botës. Ne urojmë që ai falë famës në botë, ta fitojë këtë titull.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorik Cana in the race for the world's most popular football player

Monday, 17 September 2012

Hiqet videoja qe e ka si protagonist Lorik Canen

“T’i them heshtjes tënde mjaft”, kështu titullohet kënga më e re e këngëtarit Kushtrim Hoxha, në të cilën flitet për dëshmorët e rënë në Gjakovë.

Ndërsa klipi sapo ka dalë është hequr nga kanali YouTube, dhe nuk dihet ende arsyeja. Në të shfaqet edhe sportisti i famshëm Lorik Cana, dhe nuk është hera e parë e sportistit në video të tilla, ku natyrisht i ka thënë po me ngjyrat kuq e zi kësaj videoje,  ku tregon heroizmin e Gjakovës së tij.

Ne urojmë që videoja të hidhet sërish nga produksioni për arsye se ishte një këngë e bukur dhe fansat janë shqetësuar pse mungon në kanalin muzikor./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Removed the video that has as protagonist Lorik Cane

"Let's say your silence enough", so called the singer's new song Kushtrim Hoxha, which speak fallen in town. While the newly released clip was removed from YouTube channel, and do not know the reason yet.

Wednesday, 12 September 2012

Cana apo Shaqiri

Sot, në përballje do të vendosim djemtë e talentuar shqiptarë, të cilët dje fati i quajti kundërshtarë.

Është ky futbollisti shqiptar që shënoi golin të martën kundër Shqipërisë, ndërsa luante me skuadrën e Zvicrës, Xherdan Shaqiri, dhe futbollisti i famshëm shqiptar që luan me Shqipërisë, Lorik Cana.

 “E kemi ditur që do të ishte një lojë emocionuese për ne. Ishte një moment i mirë për Zvicrën kur shënova golin, por një moment i keq për Shqipërinë dhe për respekt nuk kam festuar, pasi familjen e kam nga Kosova”, tha futbollisti i Bajernit të Munihut, Xherdan Shaqiri.

E në fakt nuk e besojmë që dy djemtë shqiptarë, këtë herë kundërshtarë, por me gjak të njëjtë, tashmë e urrejnë njëri-tjetrin, siç ndodhi mbrëmë pas fitores së Zvicrës, që shumë njerëz pa menduar mirë ofendonin Xherdanin.

Saturday, 7 July 2012

Revista BLUETOOTH - 7 Korrik 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Korrik 2012
 • Ekskluzive: Gjobat e papaguara te politikaneve. Ministri i Brendshem, Flamur Noka mban rekord me 17 gjoba.
 • Intervista; Anbeta Toromani: E mbaja me buke! Oni Pustina me vodhi leket, diten qe u ndame!
 • Adelina Berisha "shkon" ne burg
 • Breanne Benson, u pergjigjet shqiptareve: Familja ime e di qe jam pornostare!
 • Graciano, nga "Big Brother" tek "Amici": Me zgjodhi Celentano, por mund te me penalizoje gjuha!
 • Lorik Cana, pushime me te dashuren italiane ne Shqiperi
 • Big Basta: Ju pres sot ne mbremje
 • Cfare do te thote Ledi Vokshi?
 • Tuna dhe Diellza me te njejten veshje
 • Ciljeta: Jam nje vajze singell, por e lumtur
 • "O Dafinen, o familjen", Xheri i vendos kushte te birit
 • Shqiptaret lobojne per Rita Oren
 • Gent Bushpepa nuk hedh hap pa te dashuren

Friday, 6 July 2012

Lorik Cana provon modelin si Blerim Destani

Aktori Blerim Destani falë edhe pjesëmarrjes së tij në video-klipin e Soni Malajt “Shpirti im binjak” u bë shumë i njohur dhe tepër i lakuar.

Por, tashmë mësojmë se një tjetër personazh që nuk ka të bëjë me muzikën, por me sportin e kemi fjalën për djaloshin simpatik që luan me Lacion, Lorik Cana ta shohim si model në video.

Kështu vetëm se dy djemtë kanë një të dallim, se nëse Blerimi luante si aktor te Soni, te një këngë dashurie, Loriku do të luajë si model në një këngë patriotike kushtuar atyre që luftuan për Kosovën, në këngën e realizuar nga aktori dhe këngëtari kosovar, Kushtrim Hoxha./ Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorik Cana probing modelling as Blerim Destani

Thursday, 5 July 2012

Lorik Cana ne klipin e Kushtrim Hoxhes...


Cana ne Gjakove

Futbollisti njohur Lorik Cana, gjate fundjaves ka qendruar ne vendlindjen e tij, Gjakove.

Ai, bashke me tifozet Kuqezinjet e Jakove, te veshur kuq e zi, kane parakaluar neper rruget e Gjakove, per xhirimet e videoklipit te Kushtrim Hoxhes.

Kengetari Hoxha ka realizuar nje kenge per Gjakoven te titulluar '' “T’i them heshtjes tende mjaft”. Nepermjet kesaj kenge ai deshiron te kthej vemendjen e shtetit nga qyteti i tij, sepse sipas tij, Gjakova qe nga paskufta eshte lene pas dore.

Saturday, 16 June 2012

Lorik Cana te dashuren ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen...


Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen

Futbollisti i njohur Lorik Cana gjithmone eshte ne ‘’ shenjester’’ te femrave te bukura, edhe perkunder faktit se kohe me pare ka deklaruar qe mediat jane ato qe e lidhin me femra te cilat ndoshta nuk i njeh. Lista e femrave qe kane qene ne krahet e futbollistit te njohur eshte e gjate; modele, kengetare e bukuroshe te panjohura, vajza seksi dhe me shume elegance jane ato te cilat joshin futbollistin e famshem. Lajmi se ai po perjeton nje lidhje dashurie ne Itali, si duket po shfaqet vetem si reklame per te terhequr vemendjen e mediave roze, te cilat shpesh nxjerrin lajme mbi jeten private te Canes. Pasi ka mbyllur sezonin e trajnimit, Loriku ka udhetuar drejt Kosoves per te kaluar disa dite pushimi tek familja dhe shoqeria e tij.

Revista PANORAMA PLUS - 16 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 16 Qershor 2012
 • Bertina zhvishet per te treguar sensualitetin
 • Erjoni kapet mat me nje brune
 • "Miss Shqiperia 2007" Irsa Demneri, 5-muajshe shtatzene. Historia e dashurise se misit me nipin e kryeministrit Berisha.
 • Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen
 • Ermali: Pse nuk dua te bashkejetoj me Francesken. "Lidhja jone eshte nje lidhje normale dhe s'ka arritur ne ate grade qe ne te mos bejme asnje moment pa njeri-tjetrin"
 • Ja cfare ben Ermali kur Franceska eshte ne Vlore. Ermali: Ne shtator do me shihni ne ekran.
 • Ami Toska ne regjim shtrati prej shtatzenise, nuk prezenton dot finalen
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi ekspozon sensualitetin e saj
 • Redon Makashi lidhje te re dashurie ne France

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online