All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Luana Vjollca. Show all posts
Showing posts with label Luana Vjollca. Show all posts

Sunday, 7 September 2014

Luana Vjollca, feston 23 vjetorin ne menyre te vecante...


Luana: Per 23 vjetor mora cdo dhurate, por jo ate te dashurise

Moderatorja sharmante e "Top Channel", Luana Vjollca, ka festuar ne nje menyre krejtesisht te vecante, me date 2 shtator, 23-vjetorin. Duke shmangur festat e zhurmshme me shoqerine, Luana ka vendosur qe kete ditelindje ta festoje me te vegjlit e shtepise se femijes "Zyber Hallulli" ne Tirane. "Une zgjodha ta festoj keshtu ditelindjen time. Nuk jam e mire me fjale te shpjegoj ndjesine qe me lane, por doja vetem t'ju thosha te shkoni e t'i vizitoni keta femije. Mua me mbushen me dashuri! Kjo foto eshte per ju, sic ju premtova. Faleminderit qe ma zbukuruat kete dite, ju dua, ishte mbishkrimi i saj ne fotot me keta femije. E pyetur nga gazeta Panorama se pse vendosi ta festonte ne kete menyre diten e saj te lindjes, ajo pergjigjet: "Nuk dua ta komentoj kete zgjedhje timen, pervecse te them se u ndjeva vertet e lumtur prane tyre. Ajo sqaron se takimi me ta ishte e vetmja feste e kesaj dite, e cila nisi dhe u mbyll me urime te shumta ne telefon e rrjete sociale, buqeta lulesh dhe mjaft dhurata. Pyetjes se nese kete dite ajo mori ndonje dhurate te vecante dashurie, Luana pergjigjet "jo", qe nenkupton se nuk eshte ne nje lidhje. Ajo postoi po ashtu ne rrjetin social nje buqete te madhe trendafilash te kuq dhe te bardhe, nje dhurate kjo e pervitshme e fansave te saj. Ndryshe nga moderatoret e tjere qe kane pushuar gjate muajve te veres per t'u rikthyer me energji te reja kete sezon televiziv, Luana ka qene e pranishme ne ekran si bashkemoderatore e Ledion Licos, ne aventuren e "Summer fest". /panorama plus/

Saturday, 3 August 2013

Luana Vjollca, shume shpejt publikon kengen e saj te pare...

...realizova endrren e mamit

Luana Vjollca, bukuroshja e televizioneve shqiptare, rrefen ne kete interviste te vecante per "Bluetooth" risine qe pritet te sjelle shume shpejt. E bashke me te, edhe disa copeza nga jeta private e profesionale.

Biondja seksi, vec angazhimeve qe ka rrezik ta lene pa pushime, rrefehu gjate bisedes me ne edhe marredhenien qe ka krijuar me famen, duke shprehur mes rreshtash keqardhjen qe ka per personazhet e varura ndaj saj...

Po le te lexojme bashke per me shume intervisten e gjate te moderatores, qe s'ka asnje peng ne karriere, e te shijojme njeheresh me te, fotot provokuese te yllit te ekraneve...

Saturday, 27 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 27 Korrik 2013
 • Elona e BB, ne dileme mes nje djali shqiptar dhe francez. "Partnerin e deshiroj artist. Ne shtator mund te jem ne televizion"
 • Luana, e dashuruar me menaxherin e nje qendre biznesi pas ndarjes nga Gaxha
 • Zajmina kapet mat me te dashurin ne plazhin e Himares
 • Xhensila dhe Besi, skena erotike gjate pushimeve
 • Eldora e BB6: Surpriza e Shpendit per 28-vjetor, lule te bardha dhe varese Swarovski. Fotot, dhuratat dhe detajet e festes me shume te ftuar
 • Maya: Me partnerin tim po mendojme per nje femije. Kam hequr dore nga cigarja per hir te dashurise
 • Martohen Atdheu i "Da Ligs" dhe Korabi i Xenit
 • Shkelqimi i "BB", pas ndarjes nga Alma, pushime te gezuara ne plazhet italiane
 • Soni me Aldon e "X Factor" ne Prishtine
 • Ermal Merdani, pas tre muajsh "single" del hapur me te dashuren e re

Saturday, 20 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 20 Korrik 2013
 • Ciljeta, rikthehet bomba seksi
 • Franceska: Sapo jam ndare nga nje lidhje, ju tregoj per marredheniet me djemte
 • Ami Toska: Pres te behem nene ne shtator, ushtroj joga per te perjetuar shtatzenine ndryshe
 • Elona dhe Rike fillojne pushimet se bashku
 • Iliri i "BB6": Pushime e para ne Europe me Anisen, pas nje viti lidhjeje ne distance. Deshiroj te moderoj nje konkurs bukurie, per martesen me duhen 5 milione euro
 • Ertemiona Mejdani le Shqiperine, nis jete te re ne Itali si modele. Ish-missi: Devisin do e kem pas vetes
 • Eldora e "BB6": Si u ndjeva ne shtepine e Shpendit. Surprizat e darkes me 100 te ftuar per 28-vjetor
 • Elena, pas ditelindjes se Viganit, perfundon ne krevat me te
 • Maya, Silva, Anjeza e Barbana, aheng ne 21-vjetorin e Hermesit
 • Tuna feston 28-vjetorin dhe mendon te bleje vile luksoze me Cozman ne Prishtine

Sunday, 30 June 2013

"Summer Fest" me 7 korrik, nen prezantimin e Luana Vjollces dhe Ardit Roshit...

Luana Vjollca dhe Ardit Roshi, partnere ne “Summer Fest”

Vajza e motit, Luana Vjollca dhe moderatori i “Pop Channel”, Ardit Roshi, do te jene cifti prezantues i javeve te nxehta te “Summer Fest 2”, qe do te hape siparin me 7 korrik ne Tirane. Turneu i “Summer Fest” do te vijoje ne disa qytete te Shqiperise gjate veres. Organizatoret kane menduar te bejne bashke ne kete aventure televizive Luanen me shkathtesine e saj dhe Arditin me batutat dhe sensin e humorit. Per te dytin vit, ”Summer Fest”, spektakli veror i muzikes moderne, do te ngjite ne skene kengetaret me te njohur te tregut muzikor te Shqiperise, Kosoves, Maqedonise, Malit te Zi etj, se bashku me artistet e ”The Voice of Albania”, si dhe ”The Voice Kids”. Mbremjeve te spektaklit do u japin nota humori aktoret e trupes se “Portokalli”-se, ne turin qe nis nga Tirana per te vazhduar ne Pogradec, Durres, Kavaje, Vlore dhe Sarande. Pjese e koncerteve jane dhe balerinet e trupes se baletit te “Top Channel”, te cilet do te performojne me artistet pjesemarres, si dhe modelet e ”Grace Models”. Fituesja e “Top-Fest 10”, Samanta Karavella apo fituesja e ”The Voice of Italy”, Elhaida Dani, se bashku me shume kengetare te tjere do te ngjiten ne skenat e gjashte qyteteve kryesore. Vitin e kaluar, moderatore te “Summer Fest” ishin Xhemi Shehu dhe aktori i “Portokalli”-se, Florian Binaj.

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 29 Qershor 2013
 • Xhemi Shehu pas dy vitesh rikthehet ne linjat e meparshme. "Ja si humba 5 kg, tani kam peshen e vajzerise"
 • Anaidi argetohet ne club me nje stjuardese bionde seksi
 • Fotot e para te pushimeve te personazheve VIP ne bikini
 • Vigani dhe Edberi bejne namin me femra, tundohet edhe Samanta
 • Eldora e "BB6" merr dhurate pushime cift ne Spanje
 • Xhesika Berberi pas fotove ne Turqi cilesohet me e bukura ne Ballkan
 • Zbulohet i dashuri i Oltes se "Big Brother 3"
 • Elia Zaharia argetohet ne lokalin me te ri dedikuar Mbretereshes Geraldine
 • Julka dhe Andy Dj pozojne duke u puthur ne buze, tashme si prinder
 • Valza Bajra, gati per tregun latino-amerikan si kengetare
 • Besim Trena, kampioni i botes qe pelqen vajzat modele pa muskuj

Sunday, 23 June 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Saturday, 15 June 2013

Revista BLUETOOTH - 15 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 15 Qershor 2013
 • Samanta Karavella: 10 vjet karriere, asnje cmim. "Top Fest", enderr me sy hapur. Suksesi ne dashuri do vije si erdhi ai ne kenge
 • Luana super seksi, i futet kenges
 • Adi Krasta, 150 mije leke detyrim ndaj "Top"-it. La punen perpara afatit.
 • Anaidi "mes dy zjarreve". Fotot e ish-banorit te "BB6" me Riken dhe Francesken
 • Mirsa Kerceli shtatzene, pret femijen e pare
 • Albana Osmani cel sezonin e plazhit
 • Blendi dhe Vilma, thashetheme ne stadium
 • Ciljeta sfilon me djalin ne pasarele
 • Basti i AK-se
 • Cmenduria e radhes nga "Deliart", fotot e "Miss"-ve mes kuajve
 • "Lynx", fytyra e re e rrokut shqiptar
 • Marina dhe Luana, dritherimat e "Top Fest 10". Fituesit ne cdo kategori

Saturday, 8 June 2013

Sonte finalja e Top Fest 10... [VIDEO]

Finalja e Top Fest 10

Ka mberritur ne finale Top Fest, festivali qe mbledh zerat shqiptare kudo qe jane. Te shtunen mbrema garimi perfundimtar dhe nje spektakel me shume surpriza, prezantuar nga Ledjon Lico dhe Marina e Luana Vjollca.

Ledjon Lico, prezantues: Fakti i te qenit ne edicionin e dhjete te Top Fest, edhe mua po te ma thoje 10 vite me pare nuk do ta kisha besuar kurre, aq me teper si prezantues. Une edicionin e pare e kam ndjekur edhe si publik, por edhe si pjese. Pole Position ishte i lidhur ne ate kohe me Top Fest dhe kam qene i lidhur ne nje fare menyre brenda, pastaj ne edicionin e dyte ne prapaskene dhe bashke me to cdo vit e cdo vit.

Saturday, 11 May 2013

Revista BLUETOOTH - 11 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 11 Maj 2013
 • Miss Durresi: Lidhja ime me Noizy-n! Takohemi ne fshehtesi. Shume njerez jane xheloze per marredhenien tone. Daniela Pajaziti rrefen marredhenien me reperin: Ai eshte shume i kujdesshem dhe i embel
 • Zbulohen fotot erotike te Adelina Tahirit
 • Ambasadori amerikan, fans i Aurela Gaces. Fotot e Aleksander Arvizu ne pub, duke shijuar muziken shqiptare.
 • Ola Bruko, brenda dhe jashte studios se lajmeve
 • Miss-i Arnida Capi, kandidate ne Tirane, pas Ngjeles
 • Algen Nikolla: Ju rrefej dasmen e Valeria Marinit. Si i lashe jashte Cinzia Leonen dhe Bobo Vierin
 • Elvana Gjata "djeg" Tiranen
 • "Eurosong", feste e madhe per Lulgjurajn dhe Sejkon
 • Valbona Mema dhe Shpat Kasapi, turne ne Australi
 • Te rejat e "BB6": Elona-Rikes: Ti ndjen per Ilirin; Anaidi-Joanes: S'kam hyre ne "BB" per te gjetur te dashur; Joana: Rikja eshte lesbike. Genjen, s'ka punuar per nje firme te njohur; Elona rrefen per vuajtjet e saj; Iliri i shpreh ndenjat Rikes: Nuk rri dot pa ta ndjere aromen; Shpendi: Joana eshte zero.

Wednesday, 20 March 2013

Luana Vjollca, me projekti te ri kushtuar auto sportit...

Luana vjen me nje projekt te ri ne “Top Channel”

Kohet e fundit Luanen e kemi pare shume pak te angazhuar ne ekran, per shkak se ajo vete e ka kerkuar kete ne nje fare menyre. Bukuroshja e “Top Channel”, vendosi qe kete vit ne listen e prioriteteve te vendoste te paren shkollen, ndaj dhe ftesave qe i erdhen nga brenda kompanise u tha ‘jo’, duke mos lene per asnje moment angazhimin e saj si prezantuese e motit cdo pasdite pas lajmeve.

Mirepo, duket se me perfundimin e sezonit do te shenohet edhe rikthimi i Luanes ne ekran, e cila, ashtu si e motra, do te drejtoje nje emision qe i dedikohet sportit… Me sakte, Formula Uno-s. Lajmin e publikoi vete prezantuesja ne ‘Facebook’, permes kesaj fotoje, ku shtoi se: “Duke filluar nga kjo e diel, nis emisioni me i ri kushtuar F1”… Ne i urojme suksese Luanes ne kete sfide te re per te!

Sunday, 17 March 2013

Revista PALOMA - 16 Mars 2013

Revista PALOMA, 16 Mars 2013
 • Luana Vjollca vjen me emisionin me te ri kushtuar "Formula 1": "Jam jashte rregullave"
 • Kledi Kadiu le Italine, prezanton nje talent show ne Shqiperi
 • Sexy and Single; Blerina Braka: Flirto me shume meshkuj dhe mbaji te gjithe "varur"
 • Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar
 • Astrit Kuka, familjar i Anaidit: Afrimiteti me Joanen eshte loje
 • Eriselda Hadri (mikesha e Jonildes): Jonilda po luan me Ilirin, eshte e fejuar jashte. Operacioni mund t'i ndikoj negativisht...
 • Big Brother; Formohen tre ciftet e para: Joana-Anaidi, Eliri-Elona, Eldora-Shpendi
 • Rita Ora per Rob Kardashian: Ai eshte i semure psiqik!
 • Aida Shtino braktis "Njerez te humbur" per t'u bere deputete?
 • Besa i rikthehet bashkepunimit me rumunet, lancon hitin ne Rumani
 • Shpati dhe Aferdita e kalojne ndarjen lehte, argetohen me te tjeret!
 • Roza Lati ben tatuazh emrin e mamit!

Revista BLUETOOTH - 16 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Mars 2013
 • Redon Makashi prezanton te dashuren e re ne publik. Foto gjate 15 vjetorit te "Miss Shqiperia". Kantautori, ledhatime me vajzen simpatike.
 • Big Brother; Futen dy banore te rinj; Motra e Shpendit: U zu me babain per pune biznesi; Motra e Jonildes: Endrra e saj qe e vogel te kishte gjoks te madh
 • Genta Ismajli, ne lidhje me gazetar nga Kosova. Kengetarja: Jemi vetem miq!
 • Ditmir Bushatit i thyejne makinen, 5 mije euro deme
 • 8 Marsi; Ledina Celo merr dhurate nje "Maserati", Aurela nje "Stripman"
 • Ish-banori: As vete s'e di pse qane vajzat per mua. Olseni dhe Altina, jashte shtepise. "Cdo dite me shtohej merzia nga debatet dhe izolimi, prandaj dola"; Dy modele ne shtepine e Big Brother.
 • Jozefina Topalli, shend e vere
 • Arta Dade mbush 60 vjec
 • Edi Rama dhe Majlinda Bregu shkembejne batuta ne kafe

Sunday, 24 February 2013

Revista PALOMA - 23 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 23 Shkurt 2013
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Ne shtepine e Big Brother do te futet nje lesbike
 • Ciljeta Xhilaga: Ju prezantoj djalin tim!
 • Rozana Radi krijon parfumin me emrin e saj
 • Dren Abazi: Te dashuren e dua seksi dhe te mencur!
 • Anjeza Branka: Eshte bukur t'i kesh meshkujt ne dore!
 • Acarohet Luana: Nuk i kam fryre buzet!
 • Elhaida e zhgenjyer nga reagimi per pjesemarrjen e saj ne "The Voice Italia"
 • Nga Niko Komani: Bjonde apo Brune? Fjolla Morina, Aferdita Dreshaj, Genta Ismajli, Tuna, Dafina Zeqiri, Arbana Osmani, Rozana Radi, Jonida Maliqi, Luana Vjollca, Rezarta Shkurta
 • 1 Minute me Vesa Lumen
 • Sexy & Single; Anjeza Maja: Nese doni karriere, atehere qendroni singell
 • IN & OUT: Ingrid Gjoni, Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj (IN); Tom Hanks, Shtatzenia e Miriamit, Soni Malaj (OUT)

Sunday, 9 December 2012

Revista PALOMA - 8 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 8 Dhjetor 2012
 • Gjyste Vulaj zgjedh Ameriken per lindjen e djalit. "Ju rrefej per shtatzenine time te veshtire... Kam stilin alla Gjyste!"
 • Xheni Hallulli: Shpirti im binjak gjendet ne trupen e "Portokalli"-se
 • Luana dhe Adriani, me te dashuruar se kurre
 • Seldi behet producent, hapen studion e tij
 • Rob Kardashian: Nuk e quajtur Rita Oren kurve! Kam respekt per te!
 • Dy fytyrat e Stresit. Arkimedi eshte nje filozof i zgjuar. Stresi, nje djale i levizur qe mban arme sepse s'le njeri ta poshteroje
 • Frederik Ndoci, menaxheri i Lek Plepit
 • Gerta Heta, nje femer ne karriere, me nje familje te mrekullueshme: Jam shefe me vizion perendimor!
 • Ku do te kendojne artistet per Vitin e Ri?
 • Imelda, ish-banorja e "Big Brother", rrefen perse vendosi te rrise gjoksin
 • Bleonen e kopjojne te gjitha!
 • In Love: Dashnor Diko & Etleva, te dashuruar ne qytetin e serenatave. Dashnor Diko: Nuk kam enderruar  ndonjehere qe gruaja ime te jete nje princeshe.

Tuesday, 4 December 2012

Adriani dhe Floriani ndajne te dashurat

Simpatiket Adrian Gaxha dhe Floriani kane bere namin me "Ngjyren e Kuqe" duke thyer cdo rekord te pelqimit dhe shikueshmerise. Madje, kjo kenge beri dhe nje gje shume te bukur, te themi nje mrekulli, duke kthyer Luana Vjollcen ne krahet e Gaxhes.

Kjo dyshe, tashme e famshme, per nje cast dhe na kujtuan ciftin e njohur Usher & Justin Bieber. Ne nje analogji te tille, Floriani, si nje "Bieber shqiptar" po rremben zemrat e femrave kudo qe shkon. Dhe fotot deri me tani kane treguar se ai eshte bere goxha i shkathet ne kete drejtim.

Floriani, sic dihet, eshte tani nen menaxhimin e Adrian Gaxhes dhe ky bashkepunim ka rezultuar shume i suksesshem. Por, ky bashkepunim ka dhe nje cmim. Ata duhet nga tani te ndajne edhe te dashurat. Sic shihet edhe ne kete foto qe e zbuluam, Floriani nuk ka hezituar te jep dhe te marre puthje te nxehta nga Luana, e dashura e Gaxhes, e cila duket te kete qene "trofeu" me i bukur qe "Ngjyra e Kuqe" ka sjell per ta, deri me tani. /Albavipnews/

Friday, 23 November 2012

Luana Vjollca: E kuqja, ngjyra ime!

Si e vogel, Luana Vjollca ishte nje capkene, e shkurter dhe e shendoshe me trup, floket e prera si cun, te ciles i mungonin shoqet per faktin qe njihej si e eger. Mirepo, sot, ajo eshte nje nder personazhet me te dashura te ekranit, super e cilter dhe seksi dhe ngjyra e kuqe shume i ngjan.

Eh kur jemi te ngjyra e kuqe, ajo ka nje rrefim per te treguar:

"Tani qe po flasim per te kuqen me erdhi ne mendje dicka shume e bukur; kengetaren Gili nese e mbani mend me kengen “Xixellonja”, jam dashuruar me te vetem nga fustani i kuq dhe nga atehere me mbeti e kuqja si ngjyra ime.", eshte shprehur ajo per revisten Mapo.

Dhe ngjyra e kuqe, qe nga ajo dite, e percjelle kudo. Sa e sa kepuce, fustane, bluza, buzekuq me ngjyre te kuqe ajo i ka. Madje edhe floket shpesh i ka pasur te kuq. Por sikur nuk mjaftoi me kaq, flitet se "Ngjyra e kuqe" e Adrianit eshte e lidhur me te, ndersa ajo vete eshte e lumtur per faktin qe kenga eshte pelqyer gjersa thote: "Te gjitheve ne na perfshin ngjyra e kuqe!"

Eshte e kunderta e motres Marina, por ajo thote se ato te dyja plotesojne ne menyre perfekte njera-tjetren. Nuk preferon te merret me thashethemet, pasi asaj i mjafton te jete mire me veten. Eshte nje altruiste e vertete qe nuk verbohet lehte as nga paraja e as nga dashuria. Kjo eshte Luana jone e kuqe! /Albavipnews/

Wednesday, 21 November 2012

Adrianin dhe Luanen, vetem bakllava i ndan nga martesa

"Kenga Magjike" e ketij viti, duket se solli magjine mes ciftit shume te perfolur, Adrian Gaxha dhe Luana Vjollca. Nuk e dime nese ishte Floriani i vogel qe i bashkoi, por te pakten ata e konfirmuan per mediat qe jane serish bashke.

Si duket edhe gjerat kane ecur perpara tani ne "sezonin e ri", pasi edhe martesa ka hyre ne formule.

"Nese meson (Luana) se si behet bakllava, atehere mundet", eshte pergjigjur Adriani per media ne pyetjen se nese cifti ka menduar martesen.

Ne kemi degjuar shpesh se per dashuri, vipat tane jane ne gjendje te humbin 17 kg, e lere mo te mesojne se si behet bakllava.

Pra, Luanes i sugjerojme qe t'i bie pas kesaj pune sa me shpejt duke ndjekur nje "kurs te bakllavase", se jane nje cift si dy ngjyrat "kuq e zi", qe nuk bejne njera pa tjetren. /Albavipnews/

Sunday, 21 October 2012

Luana Vjollca, "Ngjyra e Kuqe" shume i ngjane

Kengen "Ngjyra e Kuqe" qe po then rekorde, u fol se Adriani ia ka dedikuar Luana Vjollces, por ai vet e mohoi duke thene se kjo ngjyre shkon me flamurin ne 100 vjetorin e Pavaresise.

Dhe, kur shikuam kete foto, menjehere na u kujtuan vargjet e kenges:

"Ngjyra e kuqe shume i ngjane,
Shume eshte sexy, shume eshte e gjate...
Ngjyra e kuqe shume i ngjane, eshte e vecante,
I cmendi krejt djemte ane e mbane...
Takat e kuqe sot ka vesh,
Sa bukur dukej nuk e ke idene...".

Ajo qe mungon ne kete foto jane vetem takat e kuqe, por kjo nuk i ndihmon shume Adrianit, pasi flamuri nuk mund te vesh taka, as te kuqe e as te bardha, dhe themi se kjo kenge ashtu si ngjyra, i ngjane me shume Luanes. /Albavipnews/

Monday, 15 October 2012

Adrian Gaxha: Si perfundoi lidhja me Luanen...

Adrian Gaxha ka hapur zemren dhe ka treguar ne nje interviste per "Bluetooth", dicka me shume ne lidhje me historine e dashurise me bukuroshen nga Tirana, Luana Vjollca. Ai ka pohuar se ka kaluar kater vite te bukura me te dhe ne fund jane ndare, pa ndonje arsye te vecante, duke mbetur miq te mire.

"Kemi ruajtur raporte te mira, dhe me pelqen ky fakt. Te ndahesh keq me njerezit nuk ka asnje vlere.", ka thene Gaxha.

Ai ka prezantuar ne "Kenga Magjike" kengen e tij me te re "Ngjyra kuqe" dhe eshte shkruar se kete kenge ai ia kishte dedikuar pikerisht bukuroshes me floke te kuqe, Luanes. Madje, gjersa ishte ne Tirane, tregon se ishte takuar me te. Por Gaxha ka mohuar qe kenga te kete lidhje me Luanen dhe ka pohuar se kjo eshte dicka qe i perket vet tekstshkruesit te kenges. Per me shume ai thekson se ngjyra e kuqe lidhet disi edhe me te kuqen e flamurit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online