All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Luar Arani. Show all posts
Showing posts with label Luar Arani. Show all posts

Monday, 27 August 2012

Luar Arani: Kenga me dha famen, shkolla me jep drite...


Luar Arani: “Kenga me dha fame, shkolla me jep drite”

Luar Arani po kthehet ne tregun muzikor.. .Po kur?! Luar, vazhdon studimet e larta ne Gjermani, por asnjehere se ka lene pas kengen. Kenga per te eshte shtysa e madhe ne cdo drejtim te jetes. Ajo here pas here vjen para publikut me kenge te reja, duke surprizuar rinine. Ditet e fundit ate e sheh ne plazhet jugore te Shqiperise ku jo vetem pushon po pergatitet dhe per klipe te reja surprize. Ajo ne kete rrugetim te bukur nuk harron kengen e saj te pare, nje duet me kantautorin Flor Mumajesi, kenge e cila i dha fame te menjehershme. Por kur flet se kush e zbuloi si talent ajo permend pa u menduar, nenen e saj.

Sunday, 26 August 2012

Luar klip ne plazh, harron rrobat e banjos


Luar klip ne plazh, harron rrobat e banjes

E rikthyer nga studimet jashte dhe e lancuar nga FLori Mumajesi ne nje duet me te, Luar sjell nje klip te ri. Nga hera e fundit qe e pame ne klip (Luar - Remember), ndryshimet jane te dukshme per sa u perket kileve te teperta qe ka marre sapo ka lene memedheun, mirepo nuk kishte se si klipin e veres te mos e bente ne plazh. Keshtu qe e zgjidhi problemin, ne breg te detit me fustan deri ne fund te kembeve, duke bere not me fustan deri ne fund te kembeve, pra me nje fjale e mbuluar nga koka te kembet! Por prape ne e kuptuam. Je shendoshur Luar, do na duhet te presim ca me sa duket, derisa te realizosh klipin e duhur me bikini. /panorama plus/

Monday, 13 August 2012

Revista PALOMA - 11 Gusht 2012

Revista PALOMA, 11 Gusht 2012
 • Anjeza Branka: Mashkulli im, me i miri! Ai me ofron gjithcka qe kerkoi nga nje mashkull!
 • Andresa Soares: Femrat ne Shqiperi, shkojne deri ne motel e s'bejne gje!
 • Lynx: Nuk jetojme dot pa seks
 • Martohet Mirjeta, Marieli nuk i shkon ne dasme!
 • Shkendije Mujaj, nje besimtare e devotshme, vishet me perce
 • Adelina Tahiri zihet me Tunen, per Blerim Destanin?
 • Franceska: Turp t'u vije gazetareve qe shpikin! Me Ermalin jam e lumtur!
 • Luar, gati per suksesin nderkombetar
 • Anxhela Peristeri: Eshte bukur te te adhurojne mbi 100 njerez. Anxhela rrefen per punen e saj ne Greqi, puna ne buzuk, si u prit kenga e re dhe synimi per te depertuar ne muziken greke
 • Elhaida Dani, triumfon serish, shpallet me e mira ne Europe
 • Greta dhe Eni Koci me look te ri, behen si binjake

Sunday, 5 August 2012

Luar Arani i rikthehet muzikes me nje klip te ri...

Luar Arani kthehet ne tregun muzikor

Ajo goditi ne shenje qe me kengen e saj te pare, nje duet me kantautorin Flor Mumajesi, qe e futi suksesshem ne tregun muzikor. Luar, vajza simpatike qe vazhdon studimet e larta ne Gjermani, here pas here ka ardhur ne muzike me kenge te reja, duke vijuar paralel shkollen, por duke ndjekur edhe pasionin e saj, kengen.

Pak jave me pare, ajo mberriti ne plazhet e bukura te jugut, ku xhiroi dhe kengen e saj te re, qe vjen ne anglisht dhe me autore te huaj. Aktualisht, klipi i kenges eshte ne postproduksion dhe shume shpejt do te prezantohet ne kanalet muzikore shqiptare. /koha jone/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Luar Aran returns to the music market
It hit home that her first song, a duet with kantautorin Mumajesi Flor, who successfully introduced in the music market. Luar, charming girl who continues his studies in Germany, occasionally came to music with new songs, continuing parallel to school, but followed her passion, singing.Few weeks ago, she arrived at the beautiful beaches of the south, where shot and her new song, which comes in English and foreign authors. Currently, the clip of the song is in post-production and will soon be presented to Albanian music channels. / our time / ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online