All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ludovik Karrica. Show all posts
Showing posts with label Ludovik Karrica. Show all posts

Saturday, 19 October 2013

Ludovik Karrica, cmimi ne ZHSHA i papritur (Video)

Është një personazh shumë i vecantë dhe plot stil, dhe sigurisht se është shumë falenderues për publikun shqiptar dhe eventin që mori pjesë “Zhurma Shoë Aëards 2013”.

Artisti Ludovik Karrica i cili mori cmimin e Diasporës, dhe duke qenë edhe në disa kategori të tjera për këngën në duet me Ledi Vokshin “Ur Fuckin Style”, dhe për këtë ai për ne ka treguar se ndjehet i lumtur dhe falenderon të gjithë ata që e kanë votuar dhe vlerësuar.

Ka qenë e papritur për të dhe sipas tij është shumë kënaqësi e madhe të punojë me shqiptarë kudo që janë në të gjitha visit, pasi muzikën e kishte punuar në Shqipëri, videon në Maqedoni e cmimin në Kosovë.

Ludovik, apo sic e njohin në art si Ludo ka plane të tjera, ndonjë projekt me të famshmin Dj Antonie, apo me ndojë artist tjetër të huaj dhe ndoshta shqiptar? Për këtë duhet të presim pasi ai vazhdon të praktikojë shprehjen  se “kudo që shkon e bën hollivud”./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica , unexpected price in ZHSHA

Thursday, 26 September 2013

Ludovik Karrica i nominuar ne ZHSHA'13 ( Video)

Artisti i njohur qe jeton dhe vepron ne Zvicer, Ludovik Karrica do te jete i ftuar ne spektaklin "Zhurma Show Awards 2013", kete here jo vetem si i ftuar por edhe i nominuar ne disa kategori ku i urojme qe te dale me ndonje cmim nga ky event prestigjioz.

Ludo sic e njohim ne art konkuron me kengen qe eshte ne bashkepunim me Ledi Vokshin " You F.. Style", ne kategorine e "Best Dance" dhe ne ate te Diaspores.

Artisti kohet e fundit po kalohet shume edhe per suksesin qe ka pasur kenga e artistit internacional Dj Antonie, ku Ludoviku eshte protagonist dhe mik i ngushte i tij./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica nominations ZHSHA'13

Known artist who lives and works in Switzerland, Ludovic Karrica will be invited to the spectacle "Noise Show Awards 2013", this time not only as a guest but also nominated in several categories where you wish to come with any price from this prestigious event.

Wednesday, 25 September 2013

Ludovik Karrica i ftuar ne ‘PriFilmFest’ nga miku i tij

Artisti i cili kohët e fundit shihet dhe komentohet shumë si mik i mirë me dj e famshëm Antoine, Ludovik Karrica është parë këto ditë në Prishtinë.

Ai me ftesë të mikut të tij të mirë regjisorit shqiptar Ernest Meholli ka qenë i ftuar në eventin “PriFilmFest”, ku ky i fundit ka prezantuar në Kosovë si premierë filmin e tij “Gone Back”.

Dy artistët shqiptar Ludoviku dhe Ernesti janë takuar dhe kanë bashkëpunuar në videoklipin e Dj Antoine ku njëri ka kërcyer dhe ka qenë pjesë e videos e tjetri ka bërë regjinë e super hitit botëror “Sky is limit”.

Ne gëzohemi kur dëgjojmë për artistë të famshëm shqiptar të cilët punojnë dhe puna e tyre shihet edhe në mbarë botën.

Mësojmë gjithashtu në bazë të nominimeve të spektaklin “Zhurma Show Awards 2013” se Ludoviku në bashkëpunimin me këngëtaren Ledi Vokshi është i nominuar në disa kategori, dhe kështu ai do të jetë sërisht në Prishtinë më 2 tetor kur të mbahet ky show./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica invited to 'PriFilmFest' by his friend

Monday, 1 July 2013

Klipi i ri i Dj Antoine ku luan dhe Ludovik Karrica, super e shikuar (video)

Video dhe kënga e starit internacional Dj Antoine, ku merr pjesë edhe artisti shqiptar Ludovik Karrica, po ecën mjaft mirë ndërsa po trasmetohet në kanalet më të njohura muzikore në botë.

Por kërcimtari shqiptar është shprehur se është mjaft i lumtur të bashkëpunojë me një superstar dhe të ketë një mik të mirë, një artist sic është Dj Antoine.

Edhe në kanalit Youtube kjo video “Sky is the limit’ ka marrë shumë shikime, duke u bërë një nga videot më të klikuara, e ndërsa muzika është kthyer një hit nëpër diskotekat botërore, ndërsa Ludovik Karrica tashmë vazhdon të ngrihet sa më lart duke u bërë kështu një nga shqiptarët më të famshëm në Zvicër dhe jo vetëm.

Ndërsa Ludovik ka gjithmonë në mendje këtë slogan “Nuk është e rëndësishme të shkosh në Hollivud, por me rëndësi është që nga të shkosh të krijosh Hollivud”./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The new clip starring DJ Antoine and Ludovic Karrica, looked super

Thursday, 27 June 2013

Ludovik Karrica ne videon e turit te Dj Antonie

Të punosh me një superstar botëror sic është DJ Antonie, ky është një fat dhe arritje shumë e madhe. E në fakt këtë fat e ka artisti i njohur shqiptar Ludovik Karrica, që për Dj e famshëm është Jakcson, pasi kështu e thërret.

Ne mësojmë se Dj Antonie do të sjellë këto ditë nëpër kanalet më të njohura muzikore në botë, një videoklip me titull ‘Sky is the limit' ku përfshihet një tur veror i tij nëpër shumë vende të bukura të evropës e në këtë tur ka pasur në bashkëpunim edhe mikun e tij të ngushtë, kërcimtatrin shqiptar Karrica, ku është edhe pjesë e klipit të këtij DJ të njohur.

Ndërsa regjia e videos është punuar po nga një shqiptar tjetër i njohur, regjisori kosovar Ernest Meholli, i cili punon dhe jeton në Amsterdam të Holandës. Në fakt gëzohemi kur dëgjojmë që se si një star si Dj. Antonie bashkëpunon me talentë shqiptarë.

Video që do të vijë, e cila padiskutim do të shndërrohet në një hit veror, është xhiruar në këto vende në Holandë, Itali, Zvicër, Francë, Belgjikë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica the video tour Dj Antonie

Working with a global superstar DJ Antonie as is, this is a lucky and great achievement. And in fact this has luck Albanian artist known Karrica Ludovic, who is famous for Dj Jakcson after so calls. We learn that Dj Antonie will bring these days through the channels most popular musical in the world, a video clip entitled 'Sky is the limit "including a summer tour through his many beautiful places on this tour of Europe has been in cooperation of his close friend, Albanian kërcimtatrin Karrica, where the clip is also part of this renowned DJs.

Thursday, 4 April 2013

Ludovik Karrica : Kercimi ështe art (Video)

Djaloshi i cili vjen sot në rrëfimin e tij quhet Ludovik Karrica, është një artist që ka vite që merret me dashurinë e tij, kërcimin, ndërsa para pak kohësh solli një bashkëpunim me Ledi Vokshin, këngën me titull “Ur Fuckin Style”.

Një hit që edhe vetë Ludoviku nuk do ta besonte që do të dëgjohej dhe shikohej videoja e saj kaq shumë. Por cila është këngëtarja që ai dëshiron të realizojë një duet, dhe a do ta lërë kërcimin për tu marrë vetëm me këngën?.

Ludo, sic i thërrasin miqtë e tij, tregon cdo gjë në këtë intervistë.

Si është Ludoviku, dhe tani ku ndodhet?
Ludoviku është një person i lumtur në jetë dhe shumë pozitiv dhe real. Ndodhem në CH ku aty punoj dhe jetoj.

I kënaqur me suksesin e këngën “Ur Fuckin Style”?
Jam shum i kënaqur dhe i falenderoj të gjithë ata që më kanë përkrahur në këtë projekt dhe kanë dhënë maksimumin për realizimit e këngë në cdo detaj.

E në fakt ti je një personazh me shumë stil, harxhon shumë?
Faleminderit për komplimentin. Jo nuk harxhoj shumë! Por para që të jap mendoj që a ja vlen apo jo, dhe kështu gjithmonë në momentin e duhur e bëj atë shpenzim.

Friday, 29 March 2013

Ludovik Karrica, nje Frank Sinatra shqiptar

Djaloshi i hitit “Ur Fuckin Style”, Ludovik Karrica sapo ka realizuar në Zvicër ku edhe jeton disa superfoto para aparatit të Veton Osmanit.

E në fakt djaloshi shqiptar duket sikur i madhi Frank Sinatra me plot stil afër një topmodeleje braziliane. Nuk është vetëm një foto por një set fotografish të cilat janë realizuar në Lucern në hotelin më të njohur “Hotel Palace”.

Ditë më parë Ludoviku ishte në fokus të lajmeve në një foto me këngëtaren Elvana Gjata, që aludonte në një bashkëpunim mes tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica, a Frank Sinatra Albanian

Boy the hit "Ur Fuckin Style", Ludovic Karrica just realized in Switzerland where they live some superfoto before Veton apparatus Osman. The Albanian boy actually looks like the great Frank Sinatra with stylish close a Brazilian topmodeleje.

Is not just an image but a set of photographs which are realized in Lucerne most famous hotel "Hotel Palace". Days ago Ludoviku was the focus of the news in a picture with Linkin Park singer, who alluded to a collaboration between them. / Albavipnews/

Tuesday, 26 February 2013

Ledi dhe Ludo sjellin nje ‘Gangnam Style” shqiptare (Video)

“Ur Fuckin Style” kështu quhet kënga më e re që sapo ka ardhur me një super video e interpretuar dhe aktruar bukur nga këngëtarja seksi Ledi Vokshi dhe kërcimtari që këtë herë provon dhe këngën Ludovik Karrica.

Një këngë që shumë shpejt do të kthehet në një nga superhitet e këtij sezoni, pse jo një hit që do të luhet shumë nëpër diskot shqiptare.

Ledi vjen shumë provokuese, dhe kështu tregohet duke provokuar jo vetëm kolegun e saj, por edhe ne që e shohim videon e realizuar nga ‘Alexander”, e ndërsa është fryt i kompanisë “ThreeDoots”.

Edhe artisti prizrenas Karrica jo vetëm tregon talentin e tij si kërcimtar, por së bashku me Ledin duket se kanë sjellë  një këngë si “Gangnam Style” por këtë herë me autorë  shqiptarë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady and Ludo bring a 'Gagnam Style "Albanian

Wednesday, 13 February 2013

Ledi Vokshi Ft Ludo, duet provokues dhe supervideo


“Your Fuckin style”, keshtu do te quhet kenga me e re e kengetares Ledi Vokshi, ku kete here ajo do te jete ne bashkepunim me kercimtarin e njohur dhe artistin qe jeton ne Zvicer, por me origjine nga Prizreni, Ludovik Karrica.

Kenga do te vije javen qe vjen me nje klip shume seksi, realizuar nga “Alexander” ne Maqedoni, ndersa eshte prodhim i “Threedots”.

Flitet se kjo kenge provokuese do te prese shume reagime, qofte per tekstin, por edhe per videon e vecante./Maksim Gjokaj/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady Vokshi Ft Ludo, provocative duet and supervideo

"Your Fuckin style", so it will be called the singer's newest song Lady Vokshi, where this time it will be in collaboration with well-known dancer and artist who lives in Switzerland, but originally from Prizren, Ludovic Karrica.

Tuesday, 15 January 2013

Karrica, pas kercimit radha per muzike

Kohë më parë kemi folur për personazhin e famshëm, i cili jeton në Zvicër, por është nga Prizreni i bukur, Ludovik Karrica, që kërcen nëpër klubet më të njohura të Evropës.

Tashmë djaloshi karizmatik po mendon t’i futet rrugës së këngës, madje ai ka realizuar një këngë të rrymës ‘Dance-House’ në studion e “Zzap dhe Chriss”.

Por, ne mësojmë se tashmë kjo këngë dhe muzika shumë ritmike e Ludovikut do të lëshohet edhe nëpër klubet më të mira në Zvicër, pasi, një mik i tij edhe ky shqiptar, i njohur si ‘D.J Crazy Original’, i ka kërkuar që kënga të lëshohet nëpër këto ambiente.

Djaloshi nga Prizreni ka menduar që shpejt kësaj këngë t’ia realizojë edhe një video shumë të veçantë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Karrica, after the jump turn to music

Some time ago we talked about the famous character, who lives in Switzerland, but it is beautiful Prizren, Ludovic Karrica, leaping through the most popular clubs in Europe. Charismatic boy already is considering to enter the path of the song, but he has realized a current song 'Dance-House' in the studio "Zzap & Chriss".

Wednesday, 11 July 2012

Patrik dhe Ludovik, shqiptaret e famshem bashke

Të dy janë të famshëm, njëri në muzikë dhe tjetri në kërcim, por kanë gjetur kohë që të kenë si kujtim edhe këtë foto së bashku.

E kemi fjalën për Patrik Nou dhe Ludovik Karrica, të cilët janë takuar në një mbrëmje në Zyrih, ku Patrik ka luajtur si D.J..

Patrik e ka origjinën nga Gjakova, ndërsa Ludovik nga Prizreni, por që rastësia ka bërë që artistët shqiptarë të takohen në të njëjtin vend, dhe kush e di mund të kenë ndonjë bashkëpunim së bashku si muzikant dhe kërcimtar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Patrick and Ludovic, famous Albanians together

Tuesday, 5 June 2012

Ludovik Karrica shkelqen ne “Celesin Muzikor 6”

Në natën finale të festivalin “Celësi Muzikor 6”, mes shumë të ftuarve ka qenë edhe kërcimtari dhe artisti i njohur, shqiptari që jeton në Zvicër, Ludovik Karrica.

Ai ka hapur edhe këtë natë finale, duke imituar si dikur në VIVA, Michael Jackson dhe Cris Brown, ku ka shkëlqyr, duke i dhënë festivalit një start-show shumë interesant.

Djaloshi që ka lindur në Prizren dhe jeton në Zvicër njihet për kërcimet e tija në mbrëmjet më të mëdha të evropës, sidomos nëpër klubet e yjeve.

Ludoviku në këtë spektakël e kemi parë që ka bërë edhe shumë foto me femrat e bukura që ishin të pranishme, nuk e dimë nëse ndonjërës ia ka vënë syrin, pasi e dimë se kërcimtari është ende beqar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica shines in "Celesi Muzikor 6"

Monday, 19 March 2012

Prizrenasi qe kercen me Vipat boterore

Ka lindur në Prizren, por që kur ishte adoleshent ai jeton në Zvicër. Ky është Ludovik Karrica, i cili mësuam se ka shumë talente të cilat shpesh herë i ka shfaqur përkrah emrave të njohur botërorë.

 Ai kërcen, aktron, ka provuar pistat e njohura të modës, është sportist dhe karateist. Ndërsa Ludoviku për gazetën tonë tregon se moda dhe stili janë dicka që njeriut i jep karakter të vecantë, por kur ato kombinohen edhe me kërcimin i tejkalon të gjitha.

Djaloshi nga Prizreni cdo ditë e më shumë ka oferta për të vallëzuar, ku falë këtij talenti ka punuar me të famshim DJ Antone, dhe në një program të huaj televiziv ka imituar origjinal Pop Yllin Michael Jakson.

Falë talentin të tij dhe dëshirës për të duhëtuar, mund të themi se Luduviku ka shëtitur shumë shtete të botës, ndërsa kur ai ka kohë nuk harron të vizitojë edhe vendlindjen e tij./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Prizrenasi leaping with Fashion World

He was born in Prizren, but since he was a teenager, he lives in Switzerland. This is Ludovik Karrica, who learned that there are many talents that has often appeared with world famous brands. He jumps, acts like, has proven popular fashion avenues, is a sportsman and karateist.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online