All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lulkacela Jashari. Show all posts
Showing posts with label Lulkacela Jashari. Show all posts

Friday, 8 February 2013

Zbulohet e dashura e Korab Shaqirit

Para me se nje viti, mediat shkruanin per fejese te kantautorit te ri shqiptar, Korab Shaqiri, nje gje qe ai asokohe i quajti si thashetheme.

Kurse sot, Korabi ka vendosur qe te thej tabune dhe ta bej vet publike lidhjen me vajzen e zemres qe ai e quan "Lulu", duke postuar nje foto ne Facebook me mbishkrimin: “Une me te dashuren time Lulun… Jam bota jote zemer… TE DUA!”.

Nuk ka dyshim, kesaj radhe jemi bindur, jashte thashethemeve, se kengetari ka rene thelle ne dashuri dhe eshte ne nje lidhje serioze.

Ndersa mesojme se behet fjale per studenten 20-vjecare nga Tetova, me emrin Lulkacela Jashari, e cila studjon artin ne shkollen e larte profesionale "Akademia Evolucion" ne Prishtine.

Urojme qe kjo lidhje te kete jetegjatesi dhe ciftit te dashuruar i urojme ta kalojne sa me bukur Shen Valentinin qe po afrohet. Kantautori, para pak ditesh ka publikuar dhe videon e tij me te re me titull "Dashurine ta jap hua" te realizuar ne Kanada dhe Amerike, ndersa ka bere te ditur per media se pas magjistratures se perfunduar ne Tirane, do te vazhdoje studimet e avancuara ne lemine e kompozicionit dhe kete vit do t'i perkushtohet doktoratures. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online