All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lulzim Basha. Show all posts
Showing posts with label Lulzim Basha. Show all posts

Monday, 8 October 2012

Angela Martini provokon kryeministrin dhe njeshin e Tiranes

Ashtu siç ishte thënë në ditën e kulturës në Tiranë ku do të prezantohet edhe dokumentari i aktores Eliza Dushku, ka mbërritur nga Amerika edhe top-modelja e famshme Angela Martini.

Bukuroshja shkodrane, si duket, me një veshje të zezë dhe shumë seksi, ka dashur këtë herë që të hedhë grepin më shumë për të pozuar dhe provokuar me kreun e Qeverisë shqiptare, madje duke e puthur atë, Sali Berishën, dhe njëshin e Tiranës, Lulzim Bashën, duke realizuar foto mjaft ngjitur me të.

Edhe këtë herë bukuroshja është treguar e zonja për të tërhequr vëmendjen e kamerave, pa menduar aspak se këta burra shteti do të japin llogari para grave të tyre më pas. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martini and Prime provokes Number One of Tirana

As was said on the day of culture in Tirana where the presentation of the documentary of actress Eliza Dushku, has arrived from America the famous top-model Angela Martini. Shkodrane Beauty, it seems, with a black dress and very sexy, wanted this time to shed more hook to pose and provoke the head of the Albanian Government, even kiss him, Sali Berisha, and One of Tirana, Lulzim Basha, achieving very next picture.

Once again proved Beauty ladies to attract the attention of the cameras, without thinking at all that these men will be accountable to state their wives afterwards. M.Gj.

Saturday, 19 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 19 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 19 Maj 2012
 • Zajmina, biografi ne wikipedia, ku i renditen te gjitha deshtimet si kengetare. Nga kenget e vjedhura deri te vleresimi me nje vote
 • Gerta e BB5: Ju tregoj bisedat qe me ka bere Franceska per te dashurin ne burg. Ai u denua per lende narkotike, Franceska mendon vec per te. Lidhja me Ermalin, vetem per loje!
 • Rona Nishliu ne Eurosong, fansat qajne me zerin e saj, por ironizojne look-un e patrajtuar
 • Besnik Qaka, solisti i NRG Band, akuzohet per marredhenie seksuale me te mitur, rrezikon 10 vite burg. Besnik Qaka: Keta te njollosin pa kurrfare ndergjegjeje
 • Flet Sadri Malaj, babai i Soni Malajt: "Nuk mund te denigroje imazhin e vajzes sime Arjan Konomi, i cili rrihet ne pub-e"
 • Doruntina Hoxha: Miss Suedia, nje mundesi qe te realizoj deshirat e mia
 • Blerim Destani: Seksi ndikon shume per te qene ne forme

Saturday, 7 January 2012

Basha injoron Çiljeten

Dëshira për të qenë sa më afër të rinjve dhe aq më shumë kur ata janë të pëlqyer nga publiku, është kthyer tashmë në modë për politikanët shqiptarë.

Përfshirja e tyre në aktivitetet e të rinjve shihet si një marketing i mirë për të tërhequr pranë vetes atë pjesë disi indiferente ndaj punëve të ngatërruara politike.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka preferuar të jetë i pranishëm në mbrëmjen e Vitit të Ri, ku krahas të rinjve aktivistë në forumet e Partisë Demokratike, kishte dhe shumë personazhe të njohura. E konceptuar si një mbrëmjë tërësisht rinore pa asnjë lloj protokolli, duket se i pari që u argëtua pa fund ishte vetë Basha, i cili e shijoi deri në fund atë natë në karaoke, duke mos i rezistuar dëshirës për të kënduar së bashku me të tjerët.


VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Janar 2012
 • Basha injoron Ciljeten, preferon motrat Koci ne festen e Vitit te Ri
 • Elvana dhe Flori bejne publike lidhjen e tyre jashte vendit
 • Alban Dudushi vendoset moderator i "E Diell" per 2012-n
 • Pas ndarjes, Tuna shet vellot e bardha per bamiresi
 • Zana Krasniqi dhe Kaltrina Selimi sjellin te dashurit ne Prishtine
 • Ronela dhe Visari behen perseri bashke ne Kosove
 • Zbulohet Adriana e dashura e Blerim Destanit. Cifti kalon festat ne Nju Jork
 • Ardit Gjebrea: Me mungon Adi Krasta ne ekran. "Jemi miq, do kisha deshire ta ndiqja nga shtepia tek "E Diell"
 • Zbulohen 34 deshirat e Genc Prelvukajt per 2012
 • Oni Pustina e Linda Poda, dashuria vazhdon
 • Dashurohet Adrian Gaxha, Luana e uron per lidhjen e re
 • Sinani fillon te shoqerohet me femra pas problemeve me Seldin
 • Albani, Juliana, Vesa dhe Pandi i shpallin sfide njeri-tjetrit ne "X Factor"
 • Desada Metaj me djalin 2-vjecar ne stadium, e pergatit ta bej futbollist
 • Kengetaret, hipokrite pas festivalit ne RTSH. Nuk kane guxim te shprehin ambicien per cmimin e pare
 • Edhe pas dy nderhyrjeve, gjoksi i Dafina Zeqirit perseri me defekt
 • Pas problemeve me celulit, Vesa shfaqet ne verzionin seksi 
 • Merr fund genjeshtra e Almes, detyrohet te pranoje fejesen me Cimin

Saturday, 10 December 2011

Beatrix Ramosaj Simpatizon kryetarin Basha...

Beatriks Ramosaj shpreh hapur simpatine per kryetarin Basha

Eshte e re, simpatike dhe e talentuar dhe me se e gatshme jo vetem per te perballuar skenen, por pse jo per te guxuar edhe ne politike. Quhet Beatriks Ramosaj, edhe pse numeron vetem tri kenge ne karrieren e saj te saponisur, eshte bere e njohur mjaftueshem, qe jo vetem te pozoje me kryetarin e Bashkise se Tiranes, Lulzim Basha, por edhe te mund te mendoje qe te hyje ne forumin e te rinjve demokrate. Duket se ambicies se shprehur mes artisteve ne muzike i eshte shtuar dhe ambicia politike, ndersa synojne te perfshihen, duke menduar pak me shume per te ardhmen. Pas Ciljeta Xhilages dhe Greta Kocit, mbase kengetarja qe do te permendet ne forumet demokratike mund te jete edhe Beatriks. Madje vihet re qe angazhimi i te rinjve artiste ne PD eshte kthyer dhe si nje deshire per reklamim, duke e konsideruar veten me fat dhe te zgjedhur mes te tjereve ne PD. Nuk dihet se c’do ndodhe me Beatriksin, e cila daljen e saj te pare ne skene e pati ne “Kenga Magjike 201” me kengen “E dua beatin”, nje krijim plot ritem . Gjithsesi, ajo eshte shume heret per zhgenjime, ndersa i mbetet te shijoje suksesin e saj te menjehershem edhe me klipin “Let Me Love You”, kenge e zhanrit R&B, nje produksion i Elgit Dodes dhe tekst i Big Bastes. /panorama plus/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 10 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 10 Dhjetor 2011
 • Adrian Gaxha: Ndahem nga Luana mbas tri vitesh lidhje
 • Rrefehet Modelja: Noizy me la shtatzene dhe me braktisi per Tunen
 • Beatriks Ramosaj shpreh hapur simpatine per kryetarin Basha
 • Elvana perfeksionon look-un, tashme shfaqet si Beyonce
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PANORAMA PLUS Journal, 10 December 2011

Adrian Gaxha: I break up with Luana after three years of relationship
Model confesses: Noizy left me pregnant and abandoned me for Tuna
Beatriks Ramosaj express open sympathy for the mayor Basha
Elvana perfects the look, now appears as Beyonce
]]

Sunday, 4 December 2011

1 Mije Euro per Te kenduar ne Pervjetorin e Pavaresise...

Lulzim Basha zgjedh kengetaret e tij te preferuar, 1 mije euro per te kenduar ne 99-vjetorin e Pavaresise

Axhenda e aktiviteteve qe Bashkia e Tiranes organizoi ne Tirane per 99-vjetorin e Pavaresise te Shqiperise me 28 nentor, u mbyll me koncertin madheshtor te sheshi “Nene Tereza” ne Tirane, nje koncert qe nisi ne oren 18:00 dhe vazhdoi per ore te tera. Atmosfera festive e gjithe dites kulmoi me koncertin e madh, ku u pane te ngjiteshin ne skene disa kengetare te njohur. Skena u kthye ne nje show te vertete, kur kenduan me radhe kengetare, si: Elton Deda, Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Mentor Haziri, Vedat Ademi, Ermal Mamaqi, Eneda Tarifa, Big Basta, Greta Koci, Rovena Dilo, Tuna Sejdiu, Noizy, Ronela Hajti, Samanta Karavella etj. Ne publikun me qindra persona te pranishem u nxeh atmosfera shume shpejt, ndersa mes tyre ishte kryetari i Bashkise, Lulzim Basha dhe bashkeshortja e tij. Ne kete koncert u duk se ishin shumica e kengetareve te momentit, qe natyrisht kane qene te perzgjedhurit e Bashes, duke u konsideruar dhe nder kengetaret e tij te preferuar.

Wednesday, 23 November 2011

Edhe Lulzim Basha Fans i Gymyshit...

Kryebashkiaku Basha fans i Gymyshit

Dhjetera gra e vajza kishin arritur te shtunen para dyerve te Pallatit te Kongreseve per te pare nga afer aktoren turke Songul Oden, e njohur ndryshe si Gymysh, personazhi i telefilmit me te njejtin titull qe po shfaqet ne televizionin Klan.

Por ne fakt ajo qe habiti te gjithe ishte se edhe kryebashkiaku i Tiranes Lulezim Basha pati fatin te shuante kuriozitetin dhe te takonte nga afer aktoren e njohur turke. Kete mundesi ja ka ofruar vete Ardit Gjebrea i cili edhe e kishte ftuar personalisht Oden ne Tirane per te prezantuer Kenga Magjike.

Ndersa Basha po bisedon me Oden, afer tij ndodhet edhe bashkeshortja e tij cila ndoshta eshte po kaq kurioze sa grate e tjera per te njohur idhullin e femrave shqiptare. /shqiptarja/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online