All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lulzim Jashari. Show all posts
Showing posts with label Lulzim Jashari. Show all posts

Thursday, 10 April 2014

Lulzim Jashari, modeli shqiptar që synon larg

Një tjetër djalosh simpatik që ka vite që merret me pasarelat është edhe modeli me origjinë nga Ferizaji, Lulzim Jashari.

Ai është vetëm 22 vjec dhe ka provuar shumë pista të modës në vend, por dëshira e tij dhe ftesa mësojmë se ka edhe në Paris në Francë ku është duke jetuar.

Ai është 1. 88 i gjatë, dhe peshon 85 kg dhe shquhet për dukjen e tij dhe stilin mjaft të vecantë, ndërsa kërkohet që te jetë imazh i shumë bizneseve, por që zgjedh më të mirët. Lulzimi është tip sportiv, por ëndrra e tij vazhdon ende më larg për botën e modelizmit./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lulzim Jashari, Albanian model aimed away

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online