All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lundrim Pacuku. Show all posts
Showing posts with label Lundrim Pacuku. Show all posts

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 18 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 18 Shkurt 2012
 • Arbana Osmani: Adelajda, banorja qe vleresoje me shume! Big Brother 3 personazhet me kot!
 • Luana Vjollca, me e dashuruar se kurre me Adrianin e saj
 • Ciljeta u pergjigjet akuzave, nuk e kemi vjedhur idene e klipit
 • Linda Halimi fejohet me menaxherin e saj
 • Dafina Zeqiri, pas gjarperit e ka radhen zogu
 • Elvana Gjata ne "Dancing With The Stars 3"
 • Genta Ismajli pushton Facebook-un
 • Kush e kercenon Flori Mumajesin?
 • Beatrix Ramosaj: Mashkulli qe me cmend!
 • Lundrimi i "The Voice": Pas spektaklit humba nje njeri te shtrenjte
 • Rimi Beqiri, shqiptari - seks simboli i ardhshem i kinemase italiane
 • Enrika e "The Voice", fenomeni i muzikes shqiptare. "Do ta le Shqiperine. Synoj tregun boteror!"
 • Marsela e "The Voice": Cmimet ne Shqiperi s'ndahen drejte!
 • IN&OUT: Rina Bilurdagu, Rona Nishliu, "Letra Dashurie" nga Elona Varfi (IN); Anakonda, Mihrije Braha, "Opinion" i Blendi Fevziut (OUT).
 • Fame Per Pushtet: Ciljeta Xhilaga, Anila Bisha, Luiza Xhuvani, Greta Koci, Neda Karafili, Rajmonda Bulku

Friday, 10 February 2012

Lundrim Pacuku i "The Voice": Pretendoj te fitoj kete spektakel...

Ekskluzive: Lundrimi, finalisti i “The Voice of Albania” synon trofeun

Lundrimi eshte tip shume i dashur, i afert, modest dhe teper spontan ne paraqitjen para publikut, gje qe e bene te dashur ne rrethin ku jeton. YllPress.com ju sjell nje interviste ekskluzive me Lundrim Pacukun, finalistin e “The Voice of Albania”

Lundrim Pacuku, nje emer qe ka kapluar shume zemra dhe admirues, u shfaq kohet e fundit si nje talent ne spektaklin me te njohur per perzgjedhje te talenteve "The Voice of Albania”, nga ku sot, para finales se madhe pas disa shfaqjesh, ne menyre ekzemplare kualifikohet, permes televotimit dhe perzgjedhjes se trajnereve eminente, ndodhet mes kater zerave me te mire dhe i vetmi ze mashkulli ne kete finale.

Lundrim Pacuku ka lindur me 30.08.1988 ne Diber te Maqedonise, ku kreu shkollen fillore dhe te mesme, ndersa arsimin siperor e kreu ne Universitetin Nderkombetar te Struges.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online