All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Luran Ahmeti. Show all posts
Showing posts with label Luran Ahmeti. Show all posts

Sunday, 21 July 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013
Revista PALOMA, 20 Korrik 2013
 • Besa Kokedhima: Kur rilind nga nje dashuri...
 • Arian Cani braktis TV Klan?
 • Joana u qendron larg meshkujve
 • "Miss World Kosova", Antigona Sejdiu: I trembem gares me me te bukurat e botes
 • Luran Ahmeti, shqiptari qe interpreton ne "Sulltani i Madherishem": Ne Turqi shqiptaret respektohen me shume se ne vendlindjen e tyre
 • Big Mama: Kam trup perfekt!
 • Erik Lloshi, mesazh meshkujve shqiptare: Mjaft i dhunuat femrat!
 • Hermes Nikaj, feston 21-vjetorin e lindjes mes shume VIP-ash
 • Albana Osmani: Rihanna me ka kopjuar!
 • Bar Rafaeli shijon puthjet lesbike me mikeshen
 • Ermal Fejzullahu, baba per here te trete!
 • Mimoza Ahmeti vjen nga Kanadaja per pushime
 • Fejohet Masiela Lusha, i dashuri i propozon ne Hawaii

Saturday, 23 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Mars 2013
 • Silva Gunbardhi, behet milionere me klikimet ne Youtube. Per dy muaj, kenga "Te ka lali shpirt" mbledh mbi 11 milione klikime.
 • Eda Zari vjen ne Tirane pas denoncimit te nenes se saj per vjedhje pronash
 • Luran Ahmeti, aktori shqiptar pjese e serialit "Sulejmani i Madherishem"
 • Big Brother; Eldora, vajza talasemike ne "BB" per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni
 • Flet Valon Shehu: Vigani i ka provuar te gjitha, prisni supriza. 
 • Pas "Big Brother", Arsimi ne festivalet e filmave ne Verakruz, Berlin e Kanes
 • Fansat kunder gruas se Marselinit: A do ta falte ty yt shoq prostitucionin?
 • Xhimi nxit moshataret e tij: "Jeta fillon 40 vjec, ndaj me votoni mua"
 • Ermela, vrer kunder Anaidit: Llafazan dhe jep shembull te keq

Wednesday, 20 March 2013

Luran Ahmeti, ne serialin turk "Sulejmani i Madherishem"...

Luran Ahmeti ne episodet e reja te “Shekullit madheshtor”

Aktori shqiptar nga Maqedonia, Luran Ahmeti, ka filluar xhirimet ne serialin “Muhtesem Yuzyil” (“Shekulli madheshtor”), i cili aktualisht transmetohet ne rreth 50 shtete dhe ka mbi 200 milione shikues.

Nga produksioni akoma nuk zbulojne detaje rreth skenarit ne vazhdim, por per karakterin qe do te luaje aktori shqiptar thone se behet fjale per nje nga pashallaret qe futet ne oborrin e Sulejmanit te madherishem, e qe shume shpejte shpallet vezir dhe qe do te kete ndikim te vecante ne zhvillimin e metutjeshem te ngjarjeve ne pallat.

Sunday, 6 January 2013

Luran Ahmeti, "i keqi" i serialeve turke

Ndryshe nga Bertan Asllani, per te cilin lajmi se do i futet serialeve turke doli i rrejshem, 38 vjecari Luran Ahmeti eshte nje aktor shqiptar qe eshte i vertete dhe mjaft i njohur ne serialet turke.

Krijoi fame me filmat "Elveda Rumeli" dhe "Balkan Dugunu" ndersa se fundmi shfaqet ne nje rol kryesor ne filmin "Guzel Gunler Gorecegiz". Por, jo vetem ne filmat turk, Lurani poashtu luan personazhin e nje vrasesi ne filmin hollivudian "Taken 2" krahas aktorit Liam Neeson.

Sic ka shpjeguar ne nje interviste per te perditshmen informative "Koha", Lurani zgjedhe vetem rolet negative sa i perket televizionit, dhe ne lidhje me kete ai e ka nje filozofi te vecante.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online