All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lynx. Show all posts
Showing posts with label Lynx. Show all posts

Monday, 17 June 2013

"Lynx", nje kombinim i rralle rrokeresh...

“LYNX”, fytyra e re e rrokut shqiptar

E dija qe kohen e kane te limituar, sezoni i veres eshte i ngjeshur dhe kete jave kane festuar dy ditelindje…Mirepo e mora me qetesi. Hapa te ngadalte me drejtonin ne vendin e tyre te provave, atje ku shpenzojne nje pjese te konsiderueshme te dites.

Madje kisha ne mendje edhe dhuraten time: Nje mini proze, te realizuar me titujt e kengeve te “Lynx”. Per te mos u zgjatur, e vesha buzeqeshjen shpejt e shpejt dhe nisa: “Lum ‘Shqiptaria’ qe te ka! Si ty askush nuk do ishte ‘Gjysma ime me e mire’… ‘Eshte per ty ky refren’, ndaj mos e harro: ‘Peng i kohes ti s’do jesh’! Sepse ‘Nuk ma ndjen’, ‘Bej cfare ti do’, prandaj ‘Eshte per ty kjo melodi’…Degjoje, titullohet: ‘Rock N’ Roll!’”. Ende pa e perfunduar, ne sfond ndjej tingujt e kenges dhe une ne rolin e fansave, e permbusha misionin tim. Tani ne rolin e vertete, ate te gazetares i “obligoj” t’ju rrefejne…

Monday, 13 August 2012

Revista PALOMA - 11 Gusht 2012

Revista PALOMA, 11 Gusht 2012
 • Anjeza Branka: Mashkulli im, me i miri! Ai me ofron gjithcka qe kerkoi nga nje mashkull!
 • Andresa Soares: Femrat ne Shqiperi, shkojne deri ne motel e s'bejne gje!
 • Lynx: Nuk jetojme dot pa seks
 • Martohet Mirjeta, Marieli nuk i shkon ne dasme!
 • Shkendije Mujaj, nje besimtare e devotshme, vishet me perce
 • Adelina Tahiri zihet me Tunen, per Blerim Destanin?
 • Franceska: Turp t'u vije gazetareve qe shpikin! Me Ermalin jam e lumtur!
 • Luar, gati per suksesin nderkombetar
 • Anxhela Peristeri: Eshte bukur te te adhurojne mbi 100 njerez. Anxhela rrefen per punen e saj ne Greqi, puna ne buzuk, si u prit kenga e re dhe synimi per te depertuar ne muziken greke
 • Elhaida Dani, triumfon serish, shpallet me e mira ne Europe
 • Greta dhe Eni Koci me look te ri, behen si binjake

Monday, 12 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 10 Dhjetor 2011
 • Greta Koci rrefen ekskluzivisht: Zhgenjimi nga Pirro Cako dhe prishja e marredhenies me te
 • Neda hedh ne treg librin e saj te pare "Archea"
 • Lynx: Nuk morem aq sa meritonim!
 • Imazhi Seksi i Olta Bokes!
 • The Game: Do te doja te kisha lindur shqiptar!
 • Inis Gjoni lind vajzen me emrin Coco Antonel
 • Hermes Nikaj ose "Zogu i Tiranes": Qe te jesh trendi duhet te provosh eksperiencen me nje mashkull
 • Erdinc Gulener rivali me i ri i Mehmetit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Paloma Magazine, 10 December 2011

Exclusively tells Greta: Disappointment with Pirro Cako and relationship breakdown
Neda launches her first book "ARCHEA"
Lynx: we did not receive what we deserved!
Olta Boka as sex image!
The Game: I would like to have been born albanian!
Inis John born daughter named Coco Antonela
Hermes Nikaj or "bird of Tirana": To be trendy one should try the experience with a male
Erdinc GULENER new rival with Mehmet
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online