All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lyrical Son. Show all posts
Showing posts with label Lyrical Son. Show all posts

Monday, 11 November 2013

Lyrical Son, i dashuruar marrezisht...

Lyrical Son & Gresa Krasniqi
...shkon tek e dashura ne Amerike

“E kisha ne fillim shoqe dhe kurre nuk me shkonte mendja se nje dite do te behej e dashura ime, dhe, pse jo, vajza qe do te me merrte zemren time dhe drejt Amerikes do te udhetoj vetem per te”. Keshtu ka treguar per ne nje nga reperet me te mire shqiptare, Festimi, apo sic e njohim te gjithe ne art, si Lyrical Son.

Djali qe ka shume vite qe krijon rep, tashme eshte i dashuruar marrezisht me vajzen qe quhet Gresa dhe ka udhetuar ne Amerike, pas nje mbingarkese qe ka pasur gjate sezonit veror nga koncertet e shumta dhe albumit qe lancoi ne treg.

Dhe reperi ka treguar per ne se e vetmja arsye e ketij udhetimi eshte e dashura e tij, Gresa dhe, me kete rast, edhe do te pushoje disa dite ne Amerike, vend ku ndodhet momentalisht.

Saturday, 20 July 2013

Mc Kreshes, pi hec repi edhe ner uj [VIDEO]

Klipi i shumepritur, padyshim, i dy nga reperave me te mire kosovare, Mc Kreshes dhe Lyrical Son, xhiruar ne Dubai eshte lancuar me nje premiere ne emisionin "Prive" dhe me pastaj edhe ne Youtube.

Vete titulli "Me ta pyl" dmth. 'me ta lyp' tregon sakte se fabula e kenges ka te bej me "at senin", dhe eshte i shoqeruar me imazhe te femrave seksi, te bardha dhe te zeza, qe dridhin "thoben" poshte e larte ne nje vile luksoze, te ndonje miku qe e do repin dhe fabulen ne fjale, apo ndoshta e huazuar me qira.

Sic edhe u komentua nga disa fansa, cdo gje duket super hot dhe verore, por ndoshta jo dhe aq e pershtatshme per kete muaj te Ramazanit.

Sidoqofte, neve na la pershtypje fakti qe Mc Kreshes po i ecen mire repi edhe nen uje. /Albavipnews/Saturday, 25 August 2012

Lyrical Son, ironizon gay-t

“Lyrical Son”, ironizon komunitetin gei

Ka dale hapur si nje njeri qe nuk ka ndonje fare simpatie per homoseksualet. Kete gje e ka bere te qarte ne nje status te tij ne Facebook ku duken hapur keto mendime. “Njeriu shkon duke u rritur e duke u pjekur, keto shkojne dhe behen gei. Dhe pastaj thone c’lidhje ka?”.

Ne te vertete ky status nuk ka pasur per qellim te ofendoje homoseksualet por disa kundershtare te tij ne muzike te cilet per ti ulur poshte ai i krahason me homoseksualet. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Lyrical Son", ironizon gay community
Exposed as a man who does not have a certain sympathy for homosexuals. This thing has become clear in his status on Facebook which seem to open these thoughts. "Man goes increasing being mature, they go and become gay. And then say what fellowship hath? ".In reality, this status is not intended to offend homosexuals but some of his opponents in the music that you sit down he compares gays. / bluetooth / ]]

Wednesday, 22 August 2012

Lyrical Son ne lidhje te re dashurie...

Gresa Krasniqi, e dashura e re e Lyrical Son

Javes qe kaloi, publikuam lajmin qe Festim Arifi (Lyrical Son) eshte ndare nga e fejuara dhe po shijon pushimet me miqte e tij, ndersa kete jave ne jemi informuar me mire rreth kengetarit i cili, sic thuhet, ka filluar nje lidhje te re dashurie me nje tjeter bukuroshe. Vajza e cila i ka vjedhur zemren Lyrical Son-it duke e bere per vete ate, quhet Gresa Krasniqi dhe eshte nga Prishtina. Lidhja e tyre ka pak kohe qe eshte zbuluar, ndersa ne twitter Gresa kishte shkruar ne nje postim te saj se eshte jashte ne kafe me te dashurin! Nuk dihet nese kjo lidhje e tyre do te zgjase shume, pasi reperi i njohur shpesh neper intervistat e tij ka bere te ditur se nuk e le profesionin e tij per dashurine. Por Gresa ia ka vjedhur teresisht zemren, pasi Festimi ne profilin e tij ne facebook mban shume foto te saj. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gresa Krasniqi new girlfriend Lyrical Son

Saturday, 18 August 2012

Revista BLUETOOTH - 18 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Gusht 2012
 • "Big Brother 6". Rezart Aga: Sekretet dhe detajet e shtepise.
 • "The Voice". Regjistrime kengesh falas per konkurrentet
 • Lira Burgia, pushime me te dashurin ne Ibiza
 • Gazetaret. Zbulohet foto ne zbor e Fevziut, Bushatit, Selimit e Tershanes
 • Ndarja, Renis Gjoka ndryshon banden, merr Gjergj Kacinarin
 • Angela Martini, nje nga 20 femrat me seksi te "Global Grind"
 • Foto. Zbulohet i dashuri i Lori Hoxhes
 • Ezeli aksidentohet, mjeket: gjendja jo e mire!
 • Kush nga keta ben te njohur TJETRIN: Silvana e Kafazit te Arte, Zogu i Tiranes
 • Marina Vjollca pushime ne Itali
 • Noizy: Nene, ti je mbreteresha ime!
 • Enxhi prokon me bikini dhe me pistolete
 • Rob Kardashian ben tattoo Rita Oren
 • Barbana Dini: Marredhenia me te dashurin dhe nderhyrjet estetike. "C'faj kane gazetaret, kur kengetaret kerkojne skupe?"

Friday, 13 July 2012

Lyrical Son: Gati klipi me Ergenin

 Një prej reperëve më të mirë në skenën e hip-hopit shqiptar, Lyrical Son, ka konfirmuar se tashmë kanë përfunduar xhirimet e videoklipit të këngës së re me Ergenin e grupit NR.

Kënga e titulluar “Pintamilja” së shpejti do të lansohet si videoklip dhe sipas Lyrical Son, është çështje ditësh publikimi i projektit të ri.

“Kanë përfunduar xhirimet e videoklipit me Ergenin. “Pintamilja” do të lansohet shumë shpejt. Ne nuk jemi duke heshtur, ne jemi më të gjallë se kurrë dhe jemi duke punuar më shumë se kurrë”, ka theksuar Lyrical Son për Telegrafin./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Lyrical Son: Nearly clips with Ergenin

One of the best benchmarks in hip-hop scene Albanian, Lyrical Son, confirmed that already have completed filming the video clip of new song Ergenin NO group.

Monday, 6 February 2012

Lyrical Son me album solo ne qershor...

Lyrical Son me album te ri kur te piqen qershiat

Festim Arifi (Lyrical Son) se shpejti do te dale me album te ri “solo”. Kete ai e tha gjate nje interviste dhene KNN-se, duke shtuar se ne kete album do te kete bashkepunime me MC Kreshen dhe NR-at.

“Albumi do te dale ne qershor kur te piqen qershiat. Shumica e kengeve do te jene me spote, pasi qe e kemi produksionin tone “P.I.N.T.” (Per Inati t’Njoni Tjetrit)”, tha Festimi.

Ai tha se albumi i ri do t’i permbaje 25 kenge dhe se nente prej tyre jane te perfunduara. Njera nder kenget qe do te jete ne album eshte kenga “Qellimi i jetes tem”, per te cilen shprehet ai se eshte kenga qe e do me se shumti.

Thursday, 19 January 2012

P.I.N.T hap zyret dhe kafenene

Rap ‘labeli’, “Për Inati T’Njoni Tjetrit Recordz” ka hapur zyret e veta, ndërsa nuk do të mungojë as kafeneja, që është dhe risi për industrinë muzikore shqiptare.

Bëhet fjalë për një objekt, ku në katin e parë është hapur kafeneja dhe në katin e dytë gjenden gjashtë zyre me studiot dhe me njerëz të cilët merren me punët administrative të “P.I.N.T”. Kështu ka deklaruar për Telegrafin njëri prej pronarëve, njëkohësisht reperi Lyrical Son.

“P.I.N.T nuk është ‘label’, është një komunitet, më shumë se një komunitet, është familje, madje më shumë se një familje. Është përzierje e të tri termave, ne jemi në shërbim të komunitetit. Kafeneja është e hapur për të gjithë, më shumë për njerëz të artit, të muzikës, të gazetarisë, por edhe për fansat”.

Friday, 6 January 2012

Mc Kresha dhe Lyrical Son Lansojne Klipin e Ri...

Kresha dhe Lyricali lansojne klipin “Hip Hopin e du”

Dueti me i famshem ne rap skenen shqiptare, MC Kresha dhe Lyrical Son, kane lansuar videoklipin e radhes nga njera prej kengeve te albumit “Per Inati T’Njonit Tjetrit Records”.

Eshte kenga “Hip Hopin e Du” (kliko per video) ajo qe eshte realizuar sikurse qe eshte tipike kenga ne skena ‘hardcore’, karakteristike per repin ‘underground’.

Ky videoklip eshte punuar nga Pulla dhe eshte videoklipi i pare i dyshes ne vitin 2012./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 2 January 2012

Top 50 Kenget me te Mira ne Shqipe 2011/Albaniac

TOP 50 Kenget me te mira ne Shqipe 2011

Keto jane 50 videokenget me te mira ne Shqipe! Pesedhjete! Vite me pare ne lumturoheshim nese 50 video ishin realizuar gjate gjithe vitit,ndersa tani na duhet te perzgjedhim 50 me te mirat! Kjo tregon sesa kane ndryshuar kohet e sesa perpara ka ecur biznesi muzikor shqiptar. Perzgjedhja nuk ishte e lehte dhe na u desh ti riktheheshim vitit qe nga fillimi, ndaj dhe nga Top25 klasifikimi une perfundoi ne Top50, megjithate shpresojme dhe themi se kemi bere nje perzgjedhje te drejte.

Si i perzgjodhem videokenget:

1- Se pari pyetem veten se cilat nga kenget e ketij viti na vini ndermend per momentin. Kjo tregon se dhe cilat ishin kenget qe kemi degjuar e fiksuar me shume gjate ketij viti ne media.
2- Verejtem ne Albaniac, YouTube dhe Facebook se cilat kenge ishin shperndare dhe degjuar me se tepermi gjate vitit
3- Vleresuam kengen, tekstin dhe interpretimin muzikor.
4- Vleresuam videon, perputhjen e saj me kengen, interpretimin e kengetareve dhe realizimin e saj.
5- Asnje bakshish nuk u pranua ne kete klasifikim lol

Thursday, 29 December 2011

Tirana dhe Prishtina së bashku në “Ne kemi një vënd”

Ne kemi një vend” (kliko per video) kështu mban titullin kënga e cila është një kartolinë e bukur që vjen nga artistë të njohur për festat e fund vitit.

Kjo kënga është një urim që Klan Kosova dhe Tv Klan japin shikuesve të tyre për Vit të Ri. Rikthehet edhe zëri që kishte munguar, i këngëtares Julka, ku këndon së bashku me Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Vedat Ademi, Lyrical Son, Teuta Kurti, Vesa Luma.

Ndërsa mësuam se videoklipi është realizuar nga “Entermedia”. Kënga mban në vete dhe mesazhin e bashkimin të dy kryeqyteteve shqiptare Tirana dhe Prishtina./MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 9 October 2011

Mc Kresha & Lyrical Son, Intervista Zone e Lire, Tetor 2011

Mc Kresha & Lyrical Son, mysafir tek Zone e Lire. Mc Kresha pranon lidhjen me Rozana Radin.
Ndiq videon me poshte:


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
]]

Sunday, 26 April 2009

Flash News 26 Prill 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 26 Prill 2009

- Geti ne nje bashkepunim te ri. Getoar Selimi do te sjelle per publikun nje kenge te re, e cila do te jete bashkepunim i tij me dy kengetare te tjere. Geti nuk ka zbuluar me shume se kaq per kete bashkepunim dhe kenge, pos qe ka thene se dy emrat me te cilet do te perbejne nje treshe ne kete krijim te ri do te jene nje vajze dhe nje djale. Gjithsesi, sipas Getit, kenga do te jete shume e mire. E albumi i ri i Tingulli-it 3nt? Sipas tij, tek ne vitin 2010, pasi ky grup nxjerr album cdo dy vjet. /rtv21/bota sot/

- Agon Sylejmani kenge me Lyrical Son (Festim Arifi). Ndaras nga Geti do te punoje edhe shoku i tij i grupit, Agoni. Por ky i fundit per dallim nga Geti ka zbuluar emrin e kengetarit me te cilin do te realizojne bashkepunim e ri. Sipas tij, ky do te jete reperi Lyrical Son. Nderkohe qe kenget e reja te te dyve do te vijne gjate kesaj vere, Geti dhe Agoni nuk kane perjashtuar mundesine qe te nxjerrin se bashku nje kenge te re, qe do t’i rikthente ata vetem si “Tingulli 3nt”. /rtv21/bota sot/

- Presidenti i Shqiperise, Bamir Topi, me 24 prill 2009 ka mbushur 52 vjet. Ne emisionin televiziv te mengjesit "Wake Up", me drejtues Eno Popi dhe Ledion Lico, ai ka folur rreth ushqimit, muzikes dhe disa zakoneve te perditshme. Ne kete rrefim ne mes tjerash ai tregoi se pelqen Adriano Celentanon, mengjesin nuk e le kurre pa ngrene, gatuan vete darken dhe kur semuret, i merre leje vetes. /shekulli/

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

- Getty in a new collaboration. Selimi Getoar will bring a song for the new public, which will be his collaboration with two other singer to. Getty has not revealed more than that for this collaboration and kenge, but has said that two names with which would constitute a trio in this new creation will be a girl and a boy. However, according to Getty, songs will be very good. The new album Tingulli 3nt it? According to him, in the year 2010, after the group issued the album every two years. / rtv21/bota today /

- Agon Sylejmani a song with Lyrical Son (jollification Arifi /ha ha sa i mire ky perkthim/teni/). Separately from the Getty will work even fellow group agony. But the latter unlike Getty has revealed the name of the singer which will make the new collaboration. According to him, this will be the benchmark Lyrical Son. While kenge new to both will come during this summer, Getty and agony have not excluded the possibility to draw together a new songs, which they will rikthente only as "Tingulli 3nt. / rtv21/bota today /

- President of Albania, Bamir Topi, 24 April 2009 has filed 52 years. In the morning television show "wake Up", with leading pop and Eno Ledion Lico, he has spoken about food, music and daily habits. In this story among others, he showed that Adriano Celentano am, breakfast not ever let no raise, gatuan and darken them when sick, take leave of yourself. /shekulli/
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online