All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label MC Kresha. Show all posts
Showing posts with label MC Kresha. Show all posts

Tuesday, 17 September 2013

Nora Istrefi mendjet te puna, gati kenga me motren dhe MC Kreshen

Kriza dhe ndarja që ne folëm pak kohë më parë me anë të një burimi për një nga ish ciftet më të bukur të shoë-bizit shqiptar nuk po flitet më.

Madje edhe nga ana e artistëve nga Nora dhe Roberti nuk ka më mohime, apo ndonjë dalje së bashku publike, që na vën e të mendojmë se kjo qenka e vertëtë. Por këngëtarja seksi si duket nuk ka kohë shumë të mendojë për ish të dashurin e saj por ti vihet e të punojë për ndonjë hit të ri.

Këtë herë ne mësojmë se Nora do të sjellë në skenë motrën e saj Erën dhe së bashku me reperin e njohur Mc Kresha do të sjellin një këngë të bukur pas disa ditësh.

Edhë në rrjetin e saj social vetë Era Istrefi kishte shkruar se së shpejti do të vijë ky bahkëpunim, ndërsa ajo cilësohet si një femër shumë seksi që ndoshta do të konkurojë dhe motrën e saj në skenën muzikore shqiptare.Maksim Gjokaj.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Norah Jones minds to work, ready song with sister and MC Kreshën

Saturday, 20 July 2013

Mc Kreshes, pi hec repi edhe ner uj [VIDEO]

Klipi i shumepritur, padyshim, i dy nga reperave me te mire kosovare, Mc Kreshes dhe Lyrical Son, xhiruar ne Dubai eshte lancuar me nje premiere ne emisionin "Prive" dhe me pastaj edhe ne Youtube.

Vete titulli "Me ta pyl" dmth. 'me ta lyp' tregon sakte se fabula e kenges ka te bej me "at senin", dhe eshte i shoqeruar me imazhe te femrave seksi, te bardha dhe te zeza, qe dridhin "thoben" poshte e larte ne nje vile luksoze, te ndonje miku qe e do repin dhe fabulen ne fjale, apo ndoshta e huazuar me qira.

Sic edhe u komentua nga disa fansa, cdo gje duket super hot dhe verore, por ndoshta jo dhe aq e pershtatshme per kete muaj te Ramazanit.

Sidoqofte, neve na la pershtypje fakti qe Mc Kreshes po i ecen mire repi edhe nen uje. /Albavipnews/Monday, 17 June 2013

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Saturday, 15 June 2013

Edhe Mc Kresha, joshet nga politika...

Mc Kresha i futet politikes, anetaresohet ne Partine Demokratike te Kosoves

Reperi i njohur shqiptar, Mc Kresha anetaresohet ne Partine Demokratike te Kosoves, (PDK).

Kreshnik Fazliu, emri i artit i te cilit eshte Mc Kresha, ka shfrytezuar pikerisht degen ne qytetin e tij Mitrovicen, per t’iu bashkuar partise me te madhe ne Kosove.

Bashke me te, edhe 1598 te rinj mitrovicas iu bashkuan PDK-se, ndersa konfirmimin per anetaresimin e reperit e konfirmoi vet ish-reperi dhe ministri Memli Krasniqi, i cili vjen nga radhet e PDK-se.

“Edhe zyrtarisht, Mc Kresha anetaresohet ne PDK. Bashke me te edhe 1598 te rinj e te reja te Mitrovices. Krenar”, u shpreh Memli ne Twitter.

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Sunday, 23 December 2012

Mc Kresha me shume projekte te reja

Mc Kresha, emri i vertete i te cilit eshte Kreshnik Fazliu, eshte nder reperet me te mire shqiptar i cili thote se nuk ka zgjedhur hip-hopin, por eshte rritur si i tille. Eshte perfolur shume per lidhjen e tij me Rozana Radin, por kjo lidhje nuk e beri ate me te famshem se sa qe ishte, sic mendohet ndonjehere, dhe fakti qe vazhdimisht vjen me projekte te reja dhe eshte i pelqyeri i fansave, tregon ate me se miri.

Pak kohe me pare publikoi albumin e tij te trete "Air Force" me gjithsejt 14 kenge qe eshte pritur shume mire nga fansat. Klipi "Cok Gyzel", pjese e ketij albumi, per nje kohe te shkurter ka kaluar nje milion klikime ne Youtube.

Dhe tani ai vjen serish me nje uragan projektesh, sic tregon ne nje interviste per media:

"Projektet e reja jane disa ne fakt, keshtu shume shpejt do te dale videoklipi "Fuckem", videoklipi "Fejkera" dhe "Scrim". Nderkaq kam edhe disa projekte te tjera por qe per momentin nuk dua qe te them me shume, sepse do te doja qe t'i lija si surprize per fansat e mi.", eshte shprehur reperi per te perditshmen "Koha Jone". /Albavipnews/

Sunday, 2 December 2012

Revista PALOMA - 1 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 1 Dhjetor 2012
 • Adrola Dushi, perfaqesuesja e Shqiperise ne "Miss Universe": Press te fitoj kuroren!
 • Vildane Zeneli, nga modele kengetare: Do te behem nje artiste e madhe! Muzika ime, ndryshe nga cfare keni degjuar deri tani!
 • Dr Flori, fituesi i "VIP Shpija 3": Familjaret nuk ishin dakord te futesha ne "VIP Shpija"
 • Dafina Zeqiri cenzuron kengen "Tonight", heq pjesen e Ledrit. Ledri e ofendon ne Facebook, e quan Balotelli
 • In Love; Jonida Alickolli dhe Andi Jahollari - dashuria qe nisi nga nje pale pantallona lekure!Jonida: Behem xheloz kur e shohin ca sy dhelprash! Andi: E dija qe do bija ne dashuri me te, ka tip te rrezikshem!
 • Bleona nderron profesion, behet zyrtarisht aktore. Princ Alberto i Monakos, fansi i Bleones?
 • Pse Florian Binaj eshte i dashuri ideal?
 • Cfare bene VIP-at per 100 Vjetorin? Adelina Tahiri me qeleshe dhe me te brendshme; Marina Vjollca reagon ashper ne Facebook; Ledina Celo ngre flamurin ne Gjermani; Blerim Destani feston ne shesh; Era Rusi nje shqiptare e vertete.

Thursday, 1 November 2012

Mc Kresha flet per kengen e Rozanes

Dikur ishin të lidhur, e tani ata nuk janë më bashkë. Reperi i njohur mitrovicas, Mc Kresha, siç ka thënë, nuk do të ketë kohë të marrë pjesë në ndonjë festival këtë vit, por nuk ka pasur kohë as të dëgjojë ndonjë këngë nga festivali i shumë lakuar “Kënga Magjike 2012”.

Por, për këngën e ish- partneres së tij “Ti s’ke zemër” , Rozana Radit, ka thënë se tekstet e saj janë shumë të bukura dhe nuk e ka dëgjuar ende atë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mc Kresha speaks song Rozanës

Were once connected, and now they are no longer together. The rapper known Mitrovica, Mc Kresha, as said, there will be no time to take part in a festival this year, but has not had the time nor hear any song from curved festival "Magic Song 2012". But for his former partner song "You have the heart,", Rozana Radi said that her texts are very beautiful and has not heard it yet. M.Gj.

Saturday, 27 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 27 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 27 Tetor 2012
 • Ardit Gjebrea: Tri nete me Olten dhe Arminen
 • Ronela Hajati te "VIP Shpija": Kam qene e lidhur me Flori Mumajesin dhe kam vuajtur
 • Mc Kresha pas kenges se Rozanes: Kam zemer, por per familjen dhe miqte
 • Ermali i BB5: Nuk me intereson me Franceska, jam lidhur me nje vajze tjeter!
 • Nada Zhiti: Ju tregoj eksperiencen time ne "Miss Universe Italia"
 • Stresi: Rol ne film pornografik, pse jo?
 • Franceska pozon si Monroe per kalendarin 2013
 • "Miss Globe" zbarkon ne Vlore, Kleoniki dhe Loreta perfaqesojne bukurine shqiptare
 • "Miss & Mister Albania", ja disa nga konkurrentet ne gare
 • Edi Manushi fatlum, perseri ne krah nje femer seksi bionde
 • Zbulohet fotoja topless e Nora Istrefit
 • Sokol Olldashi i dorezohet nje nate rocku nga Deda, Eneda e Kamela

Saturday, 29 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Shtator 2012
 • Zajmina: Dehem vetem kur dashurohem koke e kembe. Pasi kendoi kengen "Dua te pi", zbulon marredhenien e saj me alkoolin dhe meshkujt
 • Krenar Ahmeti: Une, kryepolici qe do prezantoj spektaklin e Miss Bota. Pse e pranova ftesen. Une jam si Napoleoni, pelqej gjithe femrat e botes
 • Ermali dhe Franceska harrojne njeri tjetrin, zbulohen te dashurit e rinj
 • Genta: Vishem nuse per pak fat ne jeten time, qe ngjan me telenovelat turke
 • Redon Makashi: Martesa, so se s'kam dashur, por s'me ka ecur
 • Kastro indiferent pas akuzave te Erletes, shijon pushimet me miqte
 • Supermodelja boterore Lu Sierra vjen ne "Tirana Art Days"
 • Landi pas ndarjes kapet me nje vajze te panjohur
 • Aurela Gace dhe Poni, vlonjatet se shpejti ne nje duet
 • Aventurat e Dafina Zeqirit ne SHBA

Wednesday, 12 September 2012

Seven, duet me MC Kreshen

Quhet “Ayea” kënga më e re e këngëtarit simpatik 7 Saraqi, e cila si audio është hedhur në kanalin e muzikës në ‘Youtube’ dhe ka marrë shumë pëlqime nga fansat.

Ndërsa, kjo këngë vjen në bashkëpunim me reperin e njohur MC Kresha, që ka shkruar edhe tekstin, ndërsa muzika është realizuar nga Seveni, e Beat nga 2 Ton. Duke ditur se Seveni ndodhet në Amerikë, nuk dihet ende nëse kjo këngë e bukur do të ketë një videoklip./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Seven duet with MC Kreshën

Called "Ayea" singer's newest song charming 7 Saraqi, which audio is pumped into the music channel 'Youtube' and has received approvals from the fans. While this song comes in collaboration with the famous rapper MC Kresha, who wrote the text, and music is performed by Seveni, Beat 2 Tone.

Tuesday, 17 July 2012

Rozi: Pse doni te na ndani, e dua Kreshen!

Rozana Radi: “Me lodhet, e dua Kreshen”

Keto kane qene fjalet me te cilat kengetarja Rozana Radi u eshte drejtuar disa portaleve qe kane shkruar 2 dite me pare per nje ndarje te saj me reperin MC. Kresha. Rozi i ka mohuar te gjitha keto, duke shprehur edhe pakenaqesine e saj per keto thashetheme dhe njerezit qe i sajojne, ku nuk kupton se perse duan “ta ndajne” patjeter nga Kresha. “Pa u lidhur na bejne me te dashur, kur jemi ne lidhje, na ndajne. A kane familje keta njerez? Si ka mundesi qe duan te na shkaterrojne jeten me gjera te paverteta?! O gazetare, po si ju ze gjumi, kur e dini qe familjaret tane e gdhijne duke menduar sa keq na keni bere me lajme te rreme! Pse doni te na ndani!!!”, – ka shkruar e irrituar Rozana, nderkohe qe per te hedhur poshte gjithe thashethemet ka postuar edhe nje foto te momentit me te dashurin e saj Kreshen.

Sunday, 15 July 2012

Revista PALOMA - 14 Qershor 2012

Revista PALOMA, 14 Qershor 2012
 • Nje vere seksi me Aurela Hoxhen
 • Shota Baraliu: U putha me nje femer. E cfare pastaj? Jam artiste!
 • Ne pazar me Agron Llakaj
 • Lori: I kam hallall leket qe marre!
 • Big Mama aksidentohet me motor, i vdes shoku i ngushte
 • Rozana Radi pergenjeshtron ndarjen me Mc Kreshen: Pse doni te na ndani? Jemi te dashuruar!
 • Fama ne adoleshence, shkaterrim apo privilegj? Flasin: Elia Shena, Laura Nezha, Madalena Xhilaga, Lira Gjika
 • Me ke puthet Ervini?
 • Ori e "Vila 24": Meshkujt tremben nga femrat e bukura dhe inteligjente
 • Ish-burri i Tunes martohet per se dyti... me te njejtin kostum
 • Rita Ora ia merr doren... e nxjerr serish
 • Erleta dhe Nia, dy dashurite e Kastros

Friday, 13 July 2012

Rozana Radi nuk sillet mire me gazetaret

Rozana Radi flet per lajmin e rreme rreth ndarjes se saj nga MC Kresha.“Nuk i kam kuptuar kurre gazetat ROZ…. Pa u lidhur na bejne me te dashur kur jemi ne lidhje na ndajne. A kane familje kta njerez?

Si ka mundesi qe duan te na shkaterrojne jeten me gjera te paverteta. O gazetar po si ju ze gjumi kur e dini qe familjaret tan e gdhin duke menduar sa keq na keni bere me lajme te rreme.

Pse doni tna ndani!!!? Apo ju kan lajmeruar qe po su shit gazeta sju japim rrogen? Dhe ju cbeni? Na cenoni ne jeten tone private.

KJO ESHTE HERA E FUNDIT QE UN FLAS PER PRIVATESINE TIME. MJAFT ME SE ME LODHET. Njerez degjoni kenget e reja te Kreshes e te mijat e na mbeshtesni se kjo eshte ajo qe dim te bejme me se miri, shkruan Rozana ne profilin e saj ne Facebook./Info-vip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana Radi not behave well with journalists

Wednesday, 11 July 2012

Kaq e pati lidhja Mc Kresha dhe Rozana, ndahen

Nuk shihej si nje lidhje serioze, ose qe do te perfundonte ne martese, kete te gjithe e dinin, por askush edhe miqte e afret te ish- ciftit nuk ia thonin Rozit dhe Mc Kreshes.

Keshtu mesohet se pas një lidhjeje të bujshme, Reperi Mc Kresha dhe këngëtarja Rozana Radi i kanë dhënë fund lidhjes së tyre rreth një vjeçare.  Këtë e kanë konfirmuar burime të afërta me çiftin.

Po ashtu këto burime thonë se lidhja e tyre ka marrë fund pas “shfrytëzimit” të njeri-tjetrit për të krijuar famë në të dy anët e kufirit, pasi që një kohë të gjatë media të shumta nga Kosova dhe Shqipëria i kishin ‘për zemër’ këta dy. Kaq ishte edhe historia e tyre e dashurise qe askush se besonte./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
So did Mc Kresha and Rozana bond, divided

Not seen as a serious relationship, or that would end in marriage, we all knew this, but nobody even friends of the ex-couple afret did not say Rozi and Mc Kreshes. So learn that after a sensational connection, rapper and singer Mc Kresha have Rozana Radi end their relationship about a year. This was confirmed sources close to the couple.

Friday, 18 May 2012

Rozi: Mc Kresha eshte nje punetor i madh...

Rozana Radi: “Te dija se ku doja te jetoja, tani do te isha martuar me Kreshen”

I kishte humbur vemendjes mediatike, por se fundmi kengetarja Rozana Radi i eshte rikthyer rrugeve te Tiranes dhe jo vetem atyre, por edhe projekteve muzikore sic jane dy klipet e saj te cilet pritet te lancohen keto dite.

Prej kohesh jeni shfaqur shume pak ne media. Cfare ka ndodhur?
Cdo artist ka nevoje per nje periudhe pushimi. Pastaj u largova nga Shqiperia per te qendruar ne Kosove. Dhe jetesa atje me ka ndihmuar te mos jem ne gojen e gazetareve apo paparaceve.


Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 10 Mars 2012
 • Elsa Lila, 1 vit me Eviten, si ndryshoi jeta ime... Se shpejti nje surprize me vajzen. E ushqej ende me qumesht gjiri, ditelindjen e festuam ne kopshtin zoologjik. Rrefimi ekskluziv i kengetares se suksesshme shqiptare.
 • Blerim Destani: Nuk e kam harruar te dashuren e pare
 • Vlash Martika, personazhi fantazme, qe u veteshpall model i "D&G"
 • Franceska e perjashtuar nga shkolla
 • Genta e BB5 mbetet ne stazh. Arsyeja? Mungesat...
 • "Shthuret" Anila, banoret e perflasin
 • Florian Harizaj: Djemte ne "Big Brother" kishin marre nga 20 kuti kremi me vete
 • Nje tjeter vajze ne listen e Ermalit
 • 7 Marsi, VIP-at kujtojne zyshat e rrepta: Ciljeta, Stine, Ermal Mamaqi, Big Basta, Ronela Hajati...
 • Albulena: Mendoja se ne BB do te kisha nje lidhje me...

Rozana Radi, shtatzene?

Ka pak kohë që çifti i ri shou-biz shqiptar ka nisur të bashkëjetojë. E kemi fjalën për këngëtaren Rozana Radi dhe reperin Mc Kresha, të cilët kanë lënë qytetet e tyre të lindjes dhe thuhet se kanë marrë një apartament në Prishtinë.

Por, mes disa zërave që e kanë takuar dhe e njohin nga afër Rozana Radin, flitet se këngëtarja është shtatzënë. Megjithëse ky lajm, që duket ende si thashetheme dhe nuk është ende i konfirmuar, por edhe nëse është e vërtetë çifti nuk duhet ta fshehë këtë gjë, pasi fëmijët janë bekimi më i madh që vijnë nga Zoti./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana Radi, pregnant?

There is little time the young couple show-biz has begun to attach Albanian. We're talking to singer and rapper MC Rozana Kresha Radi, who left their native cities and states have taken an apartment in Pristina. But, among several items that have met and know closely Rozana Radin, talk the singer is pregnant. Although this news, which seems still as rumor and not confirmed yet, but even if the couple really should not hide this thing, because children are the greatest blessings come from God./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revista Panorama Plus - 25 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS - 25 Shkurt 2012
 • Zhduket Enxhi Kamenica, rrezikon burg per shpifje. Shtyhet gjyqi me Leonard Bombajn. Bombaj: Nuk heq dore nga ceshtja...
 • Greta Koci shfaqet e transformuar me nje hunde te re
 • Seldi edhe pse i fejuar, argetohet me Noizin, kapen mat me femra ne Prishtine
 • Qetsori: Jam i zhgenjyer nga djemte e BB5, jane te gjithe homoseksuale, nuk na perfaqesojne
 • Angela Martini, linja e saj e bikini tani shitet edhe ne Zvicer
 • Pasioni tjeter i Arben Mevlanaj
 • Jurgen Gjasula dhe Vjosa Kaba, zbulohet lidhja e futbollistit me modelen
 • Ami dhe Ermali: Ja dieta qe do te na transformoje per spektaklin. Ami: Une, imazhi i kosit te frutave per Shqiperine "Activia"
 • Shkendije Mujaj zhvishet ne dimer, cmenden fansat
 • Eli Fara mysafire speciale ne festivalin "Fantana di Malma"

Saturday, 4 February 2012

Rozana Radi rregullon miqesine mes Mc Kreshes dhe Noizyt

Na erdhi mirë kur ne zbuluam këtë foto, e cila tregon tre personazhë të muzikës shqiptare, ciftin Mc Kresha dhe Rozanën dhe Noizyn. Por në fakt afërsia e tyre, mes dy reperëve nuk mund të ishte kjo që po shohin, ndoshta po të mos kishte qenë Rozana Radi që i ka takuar.

E themi këtë pasi kohë më parë thuhet se dy reperat kanë pasur konflikte. Ndërsa këngëtarja Rozana Radi, para se të bashkëpunonte me Kreshën dhe të lidhej me të, ajo kishte bashkëpunuar edhe me Noizyn, madje shumë thashetheme flisnin për një lidhje mes tyre në atë kohë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana Radi regulates friendship between Mc Kreshës and Noizy

We felt good when we found this photo, which shows three characters of Albanian music, and Rozanën couple Mc Kresha: News. But in fact their proximity, between two benchmarks could not be it that I see, maybe if it had not been Rozana Radi that it has met.

We say this because long ago said that the two benchmarks had conflicts. While singer Rozana Radi, before cooperating with Kreshën and plugged it, it had cooperated with Noizy, even more rumors talk about a connection between them at that time./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online