All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Machiato Band. Show all posts
Showing posts with label Machiato Band. Show all posts

Monday, 9 July 2012

Sinan Vllasaliu kete here me “Machiato Band”

Këngë dhe garë për ta marrë tregun veror. Ky është mendimi dhe puna e të gjithë artistëve shqiptarë. Por, këngëtarët këtë verë, si duket, janë përqendruar më shumë te duetet, pasi bashkimi bën fuqi dhe fton fansa të dyanshëm.

Mësuam se edhe këngëtari i njohur i muzikës argëtuese, Sinan Vllasaliu, sapo e ka realizuar një këngë në bashkëpunim me 3 djemtë e grupit “Machiato Band”. Dhe, do të vijnë shumë shpejt me një video interesante.

Ne e zbuluam këtë foto, në të cilën Sinani duket së bashku me djemtë e grupit në një fushë golfi, me siguri gjatë xhirimeve./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan this time with "Machiato Band"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online