All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Majlinda Kryeziu. Show all posts
Showing posts with label Majlinda Kryeziu. Show all posts

Tuesday, 27 January 2009

Majlinda Kryeziu Nje Bashkepunim Me Arash!

Majlinda Kryeziu
/photo public domain/

Majlinda Kryeziu realizon albumin e ri
Nje duet edhe me kengetarin Arash

“Ne te ardhmen do te kem nje bashkepunim me kengetarin e njohur boteror Arash, nje duet qe do te jete surprize per publikun”, ka thene Linda

Kengetarja tashme e njohur edhe ne Kosove, Majlinda Kryeziu eshte ne perfundim te albumit te ri, te cilin do ta editoje gjate ketyre diteve. Linda interpreton ne disa rryma muzikore, ndonese me shume eshte e dhene pas muzikes zbavitese dhe ne album ka realizuar kenge me disa zhanre muzikore. Albumi, qe do ta nxjerre te treg tani, titullohet “Hajt ta pafsha hajrin”, qe permban nente kenge dhe beson se do te pelqehet ne publik. “Ka kohe qe jam duke punuar ne kete album, i cili shpresoj se do te pelqehet ne publik. Ne te kam punuar me Arsim Bunjakun, Astrit Stafajn, Artan Rexhepin, Zana Zyrakjan, Damir Cekiqin kantautor boshnjak, Andreas Johanin kompozitor suedez etj. Kam punuar me njerez profesionit dhe besoj se ia ka vlejtur”, shprehet ajo per “Kosova Sot”. Linda tani bashke me albumin do te nxjerre ne treg edhe videoklipin me te ri, qe quhet “S’e meriton”, qe eshte xhiruar nga produksionet vendore. Kengen e ka realizuar Arsim Bunjaku, ndersa aranzhmanin Artani. “Besoj se kjo kenge do te pelqehet shume, sepse kemi punuar mire ne kete spot”, shton ajo.

Majlinda Kryeziu

Linda, posa te nxjerre ne treg albumin dhe dy videoklipet, do te nise te punoje edhe per nje videoklip tjeter, te nje balade, te cilen do ta pergatise ne Maqedoni. Ne te ardhmen do te kete nje bashkepunim te ri me kengetarin e njohur Arash. “Do te kem nje bashkepunim me kengetarin e njohur boteror Arash, nje duet qe do te jete surprize per publikun”, thote ajo. Gjate vitit 2008, Linda ka qene e angazhuar shume edhe me mbremje muzikore brenda dhe jashte vendit, mirepo per tere suksesin e saj falenderon menaxherin e saj Agim Spahiu, i cili eshte edhe i fejuari i saj. “Meriten me te madhe per suksesin tim ne karriere e ka i fejuari im Agim Spahiu, i cili me mbeshtet kudo”, perfundon ajo. /k.b./kosova sot/27.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Majlinda eshte motra e Valbones dhe ne skenen muzikore, se bashku, njihen si Motrat Kryeziu! /teni/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online