All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Maksi VIP News. Show all posts
Showing posts with label Maksi VIP News. Show all posts

Friday, 19 July 2013

Adelina Ismajli, rikthehet me koncerte verore...

...nis koncertet ne Ulqin

Rikthimi i kengetares Adelina Ismajli neper koncerte ne bregdetin e Ulqinit nuk ka kaluar pa vemendje, madje si gjithmone eshte komentuar si "Rikthimi i Dives".

Por duke ditur edhe reputacionin e nje prej ikonave te skenes shqiptare, Adelina Ismajli eshte pritur shume mie nga fansat te cilet kishin zgjedhur ate vend ku ajo kendoi per te pushuar.

Ne zbuluam kete foto qe e shihni, ndresa natyrisht se ajo do te jete e ftuar edhe ne vende te tjera.

Adelina kete vere nuk solli ndonje hit, por ndoshta nuk i dihet deri ne fund te ketij sezoni se mund te kete ndonje kenge si befasi. /maksim gjokaj/

Thursday, 18 July 2013

Erion Ajro, i vogel por nje artist i madh ( Video )

I vogël dhe shumë simpatik e plot talent, ky është personazhi ynë i cili quhet Erion Ajro dhe është nga Prishtina.

Djaloshi e don shumë muzikën dhe ka një zë të ëmbël dhe sa herë ai është në konkurim në programet për fëmijë në RTV 21, të gjithë e votojnë dhe shpallet si këngëtari më i mirë.

Kënga e tij me titull 'Nëna' realizuar nga Rraman Fetahu është kthyer tashmë një hit për të gjithë fëmijët dhe jo vetëm, ai ndodhet si një artist i madh edhe në kolazhin që realizoi kompania "Emra Com" për hyrjen e vitit të ri 2013, ku aty ndodhen shumë artistë më "in' shqiptar.

Ndërsa ne jua sjellim edhe këtë video që ka shumë shikime në kanalin Youtube ku duket edhe artisti ynë i vogël por me një zë të madh.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online