All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Malesori. Show all posts
Showing posts with label Malesori. Show all posts

Wednesday, 19 November 2008

Malesori Pergadite Kenge dhe Videoklip Te Ri

Malesori Malesor Prenkocaj
/photo tung/

"Adresa e gabuar" e Malesor Prenkocajt

"Adresa e gabuar", titullohet kenga me e re e kengetarit Malesori. Kengetari shqiptar nga Mali i Zi sapo ka perfunduar kengen e tij me te re ndersa keto dite pret qe ta realizoj edhe videoklipin e saj.

"Kenga ka perfunduar dhe se ka dal nje kenge shume e mire. Jam ndare shume i kenaqur me tekstin dhe kompozimin qe e ka bere Ilir Berani, ndersa orkestrimin e ka bere Florent Boshnjaku. Kenga eshte nje balade, por nuk eshte si ato baladat klasike sic jemi mesuar t'i degjojme, por eshte nje kenge mes balades dhe ritmikes" - tha Malesori per gazeten "Tung & Nata".

Ndryshe nga herat tjera, kengetari Malesori beri te ditur se realizimin e videoklipit te kesaj kenge ia ka besuar produksionit "Pixels" ne Prishtine: "Po, kesaj radhe kam menduar qe videoklipin ta bej ne Kosove. Une tash vetem po i pres se kur ata do te ma caktojne diten per te dal ne xhirime!", nenvizoi Malesori i cili ishte i bindur se videoklipi deri ne fund te ketij muaji do te jete i gatshem per transmetim neper ekranet televizive.

Malesori thote se edhe ne te ardhmen do te vazhdoje te realizoje kenge me videoklipe, ndersa nuk parapelqen albumet. Ai gjithashtu tha se nuk eshte shume ithtar i pjesemarrjeve neper videokaseta, por theksoi se do te jete i pranishem neper programet festive ne televizionet kosovare. /tung/15.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online