All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Manjola Nallbani. Show all posts
Showing posts with label Manjola Nallbani. Show all posts

Monday, 1 April 2013

Manjola Nallbani do nje yll ne Hollivud

Nëse një këngëtare shqiptare e dekadave do të kishte në bulevardit e Hollivudit një yll, të dytin do ta meritonte pa diskutim një zë i veçantë, siç është Manjola Nallbani.

Në rrjetin e saj në ‘Facebook’, këngëtarja e njohur shqiptare ka postuar këtë foto, ku shihet e ulur në mes të dy yjeve, Nikol Kidman dhe Helli Berri në ‘Hollywood Boulevard’.

Manjolla është këngëtarja, e cila ka vite që i ka sjellë hite skenës muzikore shqiptare, ndërsa është e ftuar shpeshherë për të kënduar në diasporë. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Manjolla Nallbani be a star in Hollywood

If an Albanian singer of the decade would be a star on Hollywood Boulevard, the second will undoubtedly deserved a separate, as Manjolla Nallbani. Its network 'Facebook', known Albanian singer posted this picture, where it can be seen sitting between two stars, Nicole Kidman and Hellin Barry in 'Hollywood Boulevard'.

Sunday, 17 March 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Mars 2013
 • Redon Makashi prezanton te dashuren e re ne publik. Foto gjate 15 vjetorit te "Miss Shqiperia". Kantautori, ledhatime me vajzen simpatike.
 • Big Brother; Futen dy banore te rinj; Motra e Shpendit: U zu me babain per pune biznesi; Motra e Jonildes: Endrra e saj qe e vogel te kishte gjoks te madh
 • Genta Ismajli, ne lidhje me gazetar nga Kosova. Kengetarja: Jemi vetem miq!
 • Ditmir Bushatit i thyejne makinen, 5 mije euro deme
 • 8 Marsi; Ledina Celo merr dhurate nje "Maserati", Aurela nje "Stripman"
 • Ish-banori: As vete s'e di pse qane vajzat per mua. Olseni dhe Altina, jashte shtepise. "Cdo dite me shtohej merzia nga debatet dhe izolimi, prandaj dola"; Dy modele ne shtepine e Big Brother.
 • Jozefina Topalli, shend e vere
 • Arta Dade mbush 60 vjec
 • Edi Rama dhe Majlinda Bregu shkembejne batuta ne kafe

Monday, 11 March 2013

Manjola Nallbani: Ju tregoj sekretin e te qenit ne super forme...

Kengetarja e suksesshme ndan me lexuesit sekretin e te qenit ne super forme

Manjola Nallbani: Ne komunikimin me vajzat s’kam tabu

Te thuash e kujdesshme eshte pak. Cdo detaj eshte i mireorganizuar. Axhenda e ngjeshur shpaloset gjate dites natyrshem, por ajo ia del t’i beje te gjitha. Te kujdeset per bashkeshortin dhe vajzat, njeren prej te cilave e ka jashte vendit dhe i mungon shume, te shkoje ne akademi ku jep mesim prej disa vitesh, te kujdeset per veten e saj, te shkoje ne studio per te regjistruar materiale te reja...Absolutisht gjithcka. Mirepo ndonese nuk ka bere pauza te gjata ne muzike, Manjola thote se primare per te mbetet familja. Ne vijim te kesaj logjike, gjithkush do ta admironte nje nene si Manjola Nallbani, por edhe nje profesioniste te vertete ne fushen e saj. Ne kete rrefim, kengetarja e adhuruar nga shume breza jep gjykimet e saj mbi muziken, tregon marredhenien me vajzat, si dhe zbulon shume detaje te panjohura me pare mbi jeten e saj.

Sunday, 10 March 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Mars 2013
 • Big Brother; Sekretet: Xhimi i martuar; Shpendi nuk flet me babane; Jonilda, vajza qe do te beje operacion plastik brenda shtepise; Nena e modeles: Konflikti me Elenen perpara se te futej ne "BB6", i thashe te vishej; Nis te dielen "Fan Club"-i, Albana Osmani serish prezantuese. Olti Curri: Ankohen per mua, ata qe nuk dine te bejne "Big Brother"
 • Merr fund lidhja: Shpati dhe Aferdita ndahen me telefon!
 • I dashuri shqiptar "vret" Bleona Qeretin
 • Manjola Nallbani: Ne komunikimin me vajzat nuk kam tabu. Kengetarja se suksesshme ndan me lexuesit sekretin e te qenit ne super forme
 • Kledi Bahiti, nje dedikim per te vellane
 • Pellumb Piperos, i vjedhin targat
 • Nje feste surprize per Leonora Jakupin
 • Makina e re e Mayes
 • Elvana Gjata, me lajme te reja

Monday, 19 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
 • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
 • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
 • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Tuesday, 21 August 2012

Manjola Nallbani ne forme edhe pas te 40-ve

Ndoshta bashkëmoshataret e saj do ta kenë shumë zile që një grua në këtë moshë, që i ka kaluar të 40-tat, konkretisht 43-vjeçare, të jetë në një formë kaq të përkryer, me një trup kaq elegant.

Kjo është këngëtarja Manjola Nallbani, e cila, siç shihet, edhe në këtë foto me një trup të tonifikuar sikur të ishte 20-vjeçare, duket më në formë se kurrë, madje edhe në bregdet nuk ruhet që të luajë pak sport dhe të duket seksi. Ajo është një nënë e dy vajzave, por që edhe ato besoj se janë të lumtura që e kanë një mama kaq në formë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Manjola  shape after the 40-s

Perhaps her peers will have more bells and whistles that a woman in this age, who has spent the 40-tat, with 43-year-old to be in a form so perfectly, with a body so stylish.

This is singer Nang, which, as shown, in this photo with a body tonifikuar if it was 20-year-old looks in shape than ever, even in coast guards do not play sports and seems less sex . She is a mother of two girls, but they also believe that they are happy to have a mama's so in shape. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Monday, 2 July 2012

Revista PALOMA - 30 Qershor 2012

Revista PALOMA, 30 Qershor 2012
 • Manjola Nallbani: Familja eshte e para!
 • Genta: Kam njohur nje djal qe me pelqen, Rubensi s'na le te qete!
 • Adelina Tahiri si Jennifer Lopez, Tuna si Rihanna
 • Seldi, sa seksi...
 • Klea e "Procesit sportiv", Nje yll i ri po lind!
 • Shakohoxha: Komentatori duhet te beje 15 gabime ne ndeshje
 • Pas thashethemeve, Liam le Shqiperine, shkon te Evelina per ta qetesuar
 • Gerta: Mes meje dhe Liamit nuk do te kete dashuri. Do behem kengetare!
 • Erdhi vera, u zhvesh Rovena
 • Nora Istrefi shkon ushtare!
 • Nudo e pare ne nje kopertine shqiptare
 • I dashuri ideal: Oni Pustina
 • 1 minute me Viola Spiron
 • IN & OUT: Robert Berisha, Albana Osmani, Eliza Dushku (IN); Ledri, Kryeredaktoret e revistave, Real 1 (OUT)
 • Pa te brendshme eshte moda: Angela Martini, Genta Ismajli, Arta Dobroshi, Rita Ora, Adelina Berisha, Bleona Qereti, Tuna Sejdiu

Sunday, 3 June 2012

Manjola Nallbani: Une si Jennifer Lopez? Krahasim i bukur, per te qene i vertete...

Manjola Nallbani: Emrin e mire apo jo, vendit ia japin njerezit

Te punuarit me te rinj (studentet) te jep ndjesine e rinise se vazhdueshme. Por ndoshta ne rastin konkret kjo eshte thjesht dicka e zakonshme, nje koincidence e rastit, qe nuk eshte aspak tregues. E themi kete, pasi artistja e mirenjohur Manjola Nallbani jo thjesht ndihet e tille, por shfaqet si e tille, ne forme te shkelqyer fizike perhere, e veshur gjithmone me shije dhe ne trend me kohen, e mbi te gjitha ka nje energji qe do ta kishte zili kushdo. Persos perkushtimit familjar, impenjimit ne universitet, kerkesave per koncerteve gjithmone jashte vendit; - dy te fundit ishin ne Kanada, Manjola vjen ne kete prag vere me dy kenge te reja: njera kushtuar Shqiperise me rastin e 100-vjetorit te Pavaresise dhe tjetra qytetit ku ajo u lind dhe jeton, Tiranes. Mirenjohese ndaj gjithckaje qe i ka dhene ky vend dhe vecanerisht publiku, i cili di t'i klasifikoje me mire se kushdo vlerat, kengetarja, (nje nder te vetmet qe interpreton ne tre gjini te muzikes: te lehte, klasike dhe popullore), tregon ne kete interviste per "Summer Time", ndjesite qe i fal ky moment pune, sadisfaksionin qe ka marre permes koncerteve nder shqiptare, si edhe marredhenien qe ajo ka me vendin e saj. Te gjitha keto, le t'i zbulojme se bashku!

Saturday, 18 February 2012

Ku e priten Festen e Pavaresise artistet shqiptare?

Si zakonisht, edhe këtë festë artistët shqiptarë kanë qenë duke kënduar. Kështu, 4-vjetori i Pavarësisë së Kosovës është festuar dhe madje vazhdon ende të festohet edhe në këtë fundjavë, sidomos për shqiptarët që jetojnë në diasporë.

Dikush më 17 Shkurt kishte qenë i ftuar nëpër ambiente muzikë në Kosovë, e sidomos kryeqyteti i kësaj festë ishte vetë Prishtina, ku shumica e zërave më me emër shqiptarë kanë performuar mbrëmë.

Ndërsa, kënga që është kënduar më së shumti në këtë natë dhe që pritet të këndohet edhe në organizime të tjera të kësaj feste është “Xhamadani vija-vija”, e quajtur si me të drejtë kolona zanore e festave më të mira shqiptare.

Në Gjermani, në Zvicër, në Austri...

E nisim me gjininë e bukur, me femrat artiste, se ku ishin apo ku do të jenë edhe në këtë fundjavë për të kënduar për 4-vjetorin e Pavarësisë. Kontaktuam me këngëtaren shumë të kërkuar, Rovena Stefa, dhe ajo na tregoi se mbrëmë ka kënduar në një restorant në dalje të kryeqytetit në Sllatinë, ku si zakonisht atmosfera ka qenë shumë e zjarrtë, ndërsa sot ajo është nisur për në Gjermani, ku do të këndojë për këtë festë të madhe.

Wednesday, 28 December 2011

Manjola Nallbani ne Shkoder per Vitin e Ri...

Manjola zgjedh Shkodren per Vitin e Ri

Manjola Nallbani thote se prej tashme shume vitesh ajo nuk arrin ta prese naten e nderrimit te viteve ne shtepine e saj, kjo per shkak te angazhimeve.

Ndryshe nuk do te jete as kete Vit te Ri, te cilin kengetarja nga Shqiperia do ta prese ne qytetin e Shkodres.

Gjate nje prononcimi per Bluetooth, Manjola ka treguar se megjithate ajo mblidhet me familjen gjithmone ne naten e trete te festave te fundvitit, kur edhe gatuan specialitete tradicionale shqiptare. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Manjola picks Shkodra for the New Year

Manjola Nallbani says that for many years now she is unable to host the late night shift at her house, that due to commitments.

Otherwise there will be neither the New Year, which the singer from Albania will host the city of Shkodra.

In a Statement on Bluetooth, Magnolia has shown that it meets with the family, however, always the third night of New Year holidays, when the cooks traditional specialties. / bluetooth / December 2011 /
]]

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 23 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 23 Dhjetor 2011
 • Aurela Gace: Me date 1 Janar do te udhetoj per ne Amerike
 • Bertina: Me ne fund m'u plotesua deshira. Ju uroj te gjitheve Vitin e Ri
 • Manjola Nallbani: Festat do t'i kaloj ne Shkoder dhe Prizren
 • Ardit Gjebrea: Festen do e pres ne transmetim "live"
 • Diellza Kolgeci: Gjerat e fundit qe do te beja nese 2012 do ishte "fundi i botes"
 • Luiz Ejlli: Ku do te festoj? Te dale ku te dale!
 • Rezarta Shkurta "Drogohet"
 • Barbana Dini: Qeni im Bobi na shpetoi nga zjarri
 • Labinot Gashi: Vip-at nuk me zhgenjyen. "Une jam top model" se shpejti hapet konkursi.
 • Albana Osmani: Do festoj me familjen time
 • Sabina Dana: Cfare do bej per festat e fundvitit
 • Te rejat dhe marredheniet mes VIP-ave shqiptare. Te pathenat!
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 2 November 2008

Manjola dhe Xhinset

Manjola Nallbani
/photo panorama plus/

Manjola nuk heq dore nga xhinset

Le te levize moda si te doje, ajo di qe xhinset jane tashme si nje lekure e dyte per te. Nese do te pini nje kafe ne nje nga lokalet e bllokut, me siguri mund te ndesheni me kengetaren e talentuar Manjola Nallbani e cila ka shtepine ne nje nga pallatet e asaj lagjeje. Dhe ne veshjen e saj te perditshme, spikasin xhinset por edhe bluzat e zeza. Dhe nuk ka faj sepse i shkojne shume. Ne fakt nuk eshte e lehte te vendosesh te mbash xhinse pasi eshte nje nga veshjet qe kerkon trup perfekt qe te biesh ne sy. Kembe te gjata, te holla dhe te drejta qe te ngjash perfekt. Mirepo kengetarja jone aq shume e pelqyer i ploteson te gjitha keto kushte, madje edhe tani qe ka bere dy femije, linjat e saj jane te perkryera. Shume i cuditshem stabiliteti i peshores se saj. Ne kemi kaq vite qe e njohim dhe gjithmone ne nje forme perfekte. Nderkohe karriera e Manjola Nallbanit shkon si mos me mire. Koncertet ne diaspore jane disa nga impenjimet e momentit. Po keshtu ne planet e saj eshte dhe nje album i ri. Natyrisht gjithcka behet me shume kujdes nga kengetarja e cila eshte maniake e cilesise. Koncerti i fundit ku ajo u paraqit ne publik ishte ai me Kastriot Tushen ne Pallatin e Brigadave. Nje sukses absolut me kenge popullore nga te gjitha trevat e vendit./panorama plus/01.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online