All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Marina Vjollca. Show all posts
Showing posts with label Marina Vjollca. Show all posts

Saturday, 24 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 24 Gusht 2013
 • Gaxha, ne Dhermi me nje bionde seksi: S'jam me me Luanen, jemi ndare perfundimisht!
 • Nora Istrefi, skena lesbike ne publik me nje vajze
 • Angela Martini shfaqet topless
 • Noizy: Si e perdori "Miss Durresi" lidhjen dhe emrin tim per perfitime
 • Ardit Gjebrea: Artiste te rinj me pretendime per "Kenga Magjike"
 • Tuna surprizon te dashurin gjate koncertit, torte ditelindjeje ne skene
 • Xhensila Myrtezaj: Ja pse u kendoj djemve genjeshtare
 • Rosela Gjylbegu, shijon pushimet ne Mal te Zi, shfaqet ne forme ne plazh
 • Samanta zhvishet ne Jug: E lumtur qe arrita linjat qe doja
 • Ermal Merdani, fotot e pushimeve me te dashuren e re
 • Argetimi nuk ka fund per Francesken e BB
 • Marina Vjollca shfaqet sensuale ne det pak dite para rikthimit ne TV

Saturday, 8 June 2013

Sonte finalja e Top Fest 10... [VIDEO]

Finalja e Top Fest 10

Ka mberritur ne finale Top Fest, festivali qe mbledh zerat shqiptare kudo qe jane. Te shtunen mbrema garimi perfundimtar dhe nje spektakel me shume surpriza, prezantuar nga Ledjon Lico dhe Marina e Luana Vjollca.

Ledjon Lico, prezantues: Fakti i te qenit ne edicionin e dhjete te Top Fest, edhe mua po te ma thoje 10 vite me pare nuk do ta kisha besuar kurre, aq me teper si prezantues. Une edicionin e pare e kam ndjekur edhe si publik, por edhe si pjese. Pole Position ishte i lidhur ne ate kohe me Top Fest dhe kam qene i lidhur ne nje fare menyre brenda, pastaj ne edicionin e dyte ne prapaskene dhe bashke me to cdo vit e cdo vit.

Saturday, 2 February 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Shkurt 2013
 • Stine - Roneles: Nesti ty te do! Kantautori feston ditelindjen mes miqve. Ja detajet e festes
 • Big Basta: Flori Mumajesi i mire vetem ne muzike, djale i keq ne jeten reale!
 • Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero. Shqiptaret grimohen keq. Bishti ne syte e femrave na le jashte Evropes.
 • Rozana Radi: Lamtumire muzike, shihemi ne teater
 • Ciftet e debores: Ami dhe Ermali ski ne Itali, Nora dhe Roberti ne Kosove
 • Rezear Xhaxhiu i rikthehet ekranit, ja suprizat e programit te ri ne "News 24"
 • Androniki Kolka: Ne "Nate me Xhaxhiun", per te mos pergjumur publikun
 • Edhe Marina zgjedh "te bardhen"
 • Debati ne rrjetin social "Facebook": Erjon Brace dhe Erion Zeqiraj, "sherr" per Fidel Yllin ne FB
 • "Let's Dance" me kryetaren Jozefina Topalli

Sunday, 23 December 2012

Revista PALOMA - 22 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 22 Dhjetor 2012
 • E bukura e ka emrin Marina Vjollca
 • Iva Tico dhe Alketa Vjesiu, debat te ashper ne publik. Iva: Alketa ka shume fjale dhe aspak brendi! Alketa: Iva eshte nje gazetare mediokre
 • Floriani i vogel i dashuruar ne Encen: "Ia kam kushtuar asaj kengen 'Ngjyra e Kuqe'"
 • Personazhet e (zh)veshur me keq per 2012-n!
 • Ardian Bujupi: Thashethemet per fitoren e festivalit po me penalizojne!
 • Mariza Ikonomi: Kam jetuar dashuri te dhimbshme!
 • Kenan Imirzalioglu: Virgjeria te nje femer eshte shume e rendesishme!
 • Ermal Mamaqi: 2013-a me muzike dhe pa aktrim!
 • Nora Istrefi ofendon Rita Oren: Rita, je qesharake!
 • Granit Xhaka: "Te gjitha parate qe fitoj ua dorezoj prinderve! Mund te blija nje Ferrari dhe te beja shpenzime ekstravagante, por s'bej asnjeren nga keto!"
 • Meshkujt dhe femrat me seksi shqiptare te 2012-s

Saturday, 18 August 2012

Revista BLUETOOTH - 18 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Gusht 2012
 • "Big Brother 6". Rezart Aga: Sekretet dhe detajet e shtepise.
 • "The Voice". Regjistrime kengesh falas per konkurrentet
 • Lira Burgia, pushime me te dashurin ne Ibiza
 • Gazetaret. Zbulohet foto ne zbor e Fevziut, Bushatit, Selimit e Tershanes
 • Ndarja, Renis Gjoka ndryshon banden, merr Gjergj Kacinarin
 • Angela Martini, nje nga 20 femrat me seksi te "Global Grind"
 • Foto. Zbulohet i dashuri i Lori Hoxhes
 • Ezeli aksidentohet, mjeket: gjendja jo e mire!
 • Kush nga keta ben te njohur TJETRIN: Silvana e Kafazit te Arte, Zogu i Tiranes
 • Marina Vjollca pushime ne Itali
 • Noizy: Nene, ti je mbreteresha ime!
 • Enxhi prokon me bikini dhe me pistolete
 • Rob Kardashian ben tattoo Rita Oren
 • Barbana Dini: Marredhenia me te dashurin dhe nderhyrjet estetike. "C'faj kane gazetaret, kur kengetaret kerkojne skupe?"

Friday, 10 August 2012

Marina Vjollca, reklamon gjoksin e saj XL...

Cfare kane te perbashket Marina Vjollca dhe Ciljeta?

Ajo quhet Marina Vjollca dhe te gjithe e njohin bukuroshen e kanalit Top Channel. Ajo pervec prezantimeve ne kete kanal eshte bere dhe imazhi zyrtar i nje kompanie celulare ne Shqiperi.

Nga fotoja duket qarte se Marina pasi ka mbyllur nje sezon te lodhesh dhe mbi te gjitha te sukseshem ka vendosur te pushoje keto dite te nxehta vere ne bregdetin e Jonit.

Paparacet kane qene ata qe e kane fotografuar ate duke lexuar per qefin e saj nje liber ne shazllon, por ajo qe te bije ne sy eshte gjoksi i saj i madh. /vipat/

Saturday, 30 June 2012

Marina Vjollca lexon sport edhe ne pishine...

Marina Vjollca: Nuk heq dore nga sporti edhe kur pushon

Bukuroshja Marina Vjollca, duket se eshte e apasionuar pas sportit. Moderatorja e Procesit Sportiv ne Top Channel, eshte duke u relaksuar ne nje nga pishinat e kryeqytetit, si dhe duke u njohur me te rejat me te fundit nga sporti. Bjondja simpatike ka ne dore nje nga te perditshmet sportive dhe po e lexon me shume endje. Ajo ka qene e shoqeruar edhe nga motra e saj, Luana qe ka kaluar me teper kohe ne pishine sesa Marina. Marina kishte veshur nje pale bikini me motive leopardi ndersa Luana, shkelqente me te kuqe. Me vajzat eshte bashkuar me pas edhe moderatorja e “Pasdite ne Top- Channel”, Lira Burgija. /shqiptarja/

Sunday, 17 June 2012

Femrat e ekranit, per ke bejne tifo ne Euro 2012


Femrat e ekranit, per ke bejne tifo ne Kampionatin Europian

Kete jave kane qarkulluar kudo fotot e kancelares Angela Merkel, e cila dukej tifozja me e cmendur e Gjermanise, pavaresisht kostumit qe mbante veshur dhe postit te saj te rendesishem. Megjithate nuk eshte vetem kancelarja gjermane, nga femrat e politikes, televizionit apo modes, qe i kane syte te drejtuara nga fusha e blerte ku luan skuadra e preferuar e tyre ne kete Kampionat Europian te futbollit. Vajzat e njohura te ekraneve tona, te cilat i shohim shpesh ne emisione te ndryshme e te suksesshme, vijne duke na treguar se per ke bejne tifo ne kete Europian. Secila prej tyre ka nga nje skuader te ndryshme, e nese iu eshte krijuar bindja qe ne Shqiperi ka shume tifoze te Italise, sidomos femra, nder personazhet tona vetem njera ka qelluar te jete me kete skuader. Te tjerat i zbuloni me poshte.

Sunday, 3 June 2012

Finalja e "Top Fest 9", Nje Nate e Yjeve...

“Top Fest 9”, nata e yjeve [VIDEO]

Nata finale e Top Fest 9 edhe kete here pritet te jete nje nga eventet me te rendesishme te kalendarit muzikor. Mbremja e 3 Qershorit do te kthehet ne nje parade te yjeve ne tapetin e kuq te Pallatit te Kongreseve ne kryeqytet nga ku do te transmetohet live nga ekrani i Top Channel spektakli i mbushur me surpriza dhe performancat me te mira te festivalit, te vecuara pas nje perzgjedhjeje te ndare ne tre faza.

Ergys Lubonja, autor dhe regjisor i “Top Fest 9” tregon: “Nga rreth 130 kengetare patem 36 gjysmefinaliste dhe ne 3 Qershor do te kemi 18 finaliste. Per 18 kenget kemi kuruar cdo gje ne detajin me te vogel per te patur nje shfaqje me nivel shume te larte.”

Friday, 11 May 2012

Prezantuesja shqiptare e veshur me bukur quhet Arbana Osmani


Arbana Osmani, prezantuesja e njohur e ekranit të madh të Top Channel është shpallur si prezantuesja e veshur më bukur në këtë sezon televiziv, në një sondazh dyditor të realizuar nga revista "Anabel", në faqen e saj në Facebook.

Pas saj është renditur bukuroshja Amarda Toska dhe njëra prej motrave Vjollca, të njohura të televizionit tonë, Marina.Partnerja e Alban Dudushit në "E Diell" Xhemi Shehu ka zënë vendin e katërt, e ndjekur nga prezantuesja tjetër e njohur, Alketa Vejsiu.

Ja cilat janë rezultatet e sondazhit:

Arbana Osmani 1,151 vota
Amarda Toska 551 Vota
Marina Vjollca 504 vota

Xhemi Shehu 489 vota
Alketa Vejsiu 305 vota
Ulpiana Lama 261 vota

Thursday, 10 May 2012

Çfare pelqejne motrat Vjollca?

Sot do të flasim për dy motrat prezantuese në Top Channel, që mund të jetë një mësim për të gjitha vajzat e bukura se si mund të bëhen edhe të zgjuara dhe të dashura për t’u ndjekur në një ekran, falë ambicies së tyre.

Janë Marina dhe Luana Vjollca, vajzat që tashmë janë duke udhëhequr “Top Fest 9”, ndërsa tregojnë se pëlqejnë të arrijnë një objektiv që duan, e jo vetëm të bazohen nga bukuria e tyre që zoti u ka dhuruar.

Bukurosheve të Top Medies do t’u pëlqente gjithmonë ta ruanin privatësinë e tyre, dhe nuk u pëlqen që dikush flet për jetën e tyre private, e urrejnë këtë.

Vajzat një ditë mund të jenë jo vetëm motrat prezantuese, por edhe “motrat avokate”, pasi të dyja studiojnë drejtësinë, dhe duken si binjakë, por kanë diferencë moshe vetëm 11 muaj nga njëra-tjetra./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
What do sisters Vjollca like?

Tuesday, 8 May 2012

Motrat Vjollca ne kulmin e karrieres...

Marina Luana Vjollca
photo: henris kuka
Motrat Vjollca: Dikush ka objektiv fiks t’u cenoje jeten private?

Ato jane ne kulmin e punes. Jane te veshura sport, me kapele, atlete, ndryshe nga c’i shohim ne televizor. Po zhvillohen provat e Top Fest 9. Motrat, Marina dhe Luana Vjollca, ne keto kohe po shijojne ndoshta kulmin e karrieres se tyre. Ne shkurt te ketij viti, ato nisen se bashku aventurat e prezantimit te Top Fest 9, ndersa keto dite jane ne fundin e tij. Mbremjen e se premtes, eshte zhvilluar gjysme finalja e ketij festivali.

“Ky eshte edicioni i 9 i Top Fest e per ne eshte viti i dyte qe na u besua serish drejtimi e ketij festivali, – thote fillimisht Luana ne kete takim me rubriken Jete te Shekullit. Motra e saj shton: “Eshte nje festival qe ka luajtur nje rol te rendesishem ne zhvillimin e muzikes moderne shqiptare, prandaj eshte nje pergjegjesi e madhe te jesh pjese e kesaj”.

Wednesday, 28 March 2012

Marina dhe Luana Vjollca, Intervista... [BLUETOOTH]

Marina Luana Vjollca by Edvina Meta
photo: edvina meta
Marina dhe Luana: Kemi sakrifikuar qejfet per punen

Jane dy nga fytyrat me te bukura te ekranit shqiptar. Me ciltersine, buzeqeshjen e ravijezuar ne portret e me embelsine qe i shoqeron ne cdo fjale qe thone, ato jane kthyer me vite ne motrat me te suksesshme te ekranit. Nese ne muzike mbahen mend duetet e Irma dhe Eranda Libohoves, ne ekran eshte e sigurte qe do te mbahen mend gjithmone motrat Marina dhe Luana Vjollca. Si eshte te punosh me motren ne te njejten kompani, a ka xhelozi brenda llojit, apo kjo perjashtohet kur ne mes hyn lidhja e gjakut? A i veshin sot, rrobat e njera-tjetres?

Cfare i ndan dhe cfare i bashkon bukuroshet seksi? Si ka qene per to puna ne moshe te re dhe lidhja qe kane me femrat e tjera te familjes. Ju besojme e dini qe ato jane si nje bande muzikore, e perbere vetem nga femra.

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 24 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Mars 2012
 • Marina & Luana: Televizioni i ashper, kemi sakrifikuar qejfet per punen. Kokefortat e familjes Vjollca: Puna ne moshe te vogel na dha pavaresi.
 • Eli Fara: Nuk me pelqen qe partneri im te nderroj "look"
 • Klodian Duro behet me vajze
 • Nora Malaj: Nuk i pres floket se keshtu me do burri
 • Stine dhe Roza Lati kapen duke u puthur ne "night club"
 • "Afer dhe larg", nje nder 5 klipet me te mira ne Ballkan
 • Ciljeta Xhilaga vizite ne burgun e te miturve
 • Zedhenesja e Topallit, Suela Ruseti, pas dy djemve binjake, sjell ne jete nje vajze
 • Alma dhe Cimi, banore te "Big Brother 4" ne pritje te femijes se pare
 • Marsida Saraci, 6 muajshe shtatzene
 • Merr fund lidhja 20-vjecare e Redon Makashit me gazetaren Elda Koci. Perfundon romanca e gjate e dashurise. Shkaku i ndarjes?! Nje e trete!

Monday, 27 February 2012

Top Channel serish ‘in’ me nje eveniment te radhes

Siç kemi thënë, ka nisur të hënën edicioni i nëntë i festivalit të muzikës moderne shqiptare, “Top Fest”. Do të jenë tri faza që artistët e rinj dhe me emër do të garojnë në këtë eveniment muzikor, ndërsa motrat e ëmbla Marina dhe Luana Vjollca do të jenë prezantuese në këtë vit.

Mësuam gjithashtu se do të jenë 120 këngë që do të prezantohen dhe kështu deri më datën 3 qershor 2012, kur do të jetë nata finale, televizioni Top Channel do të jetë sërish më i ndjekuri nga të gjithë shqiptarët kudo që ata jetojnë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Top Channel again 'in' with an upcoming event

As we said, on Monday launched the ninth edition of Albanian modern music festival, "Top Fest". There will be three stages to young artists and the name will be competing in this event, musical, and sweet sisters Marina and Luana Nader will be presenting this year. We learned also that there will be 120 songs that will be presented and so on until June 3, 2012, when it will be the final night, Top Channel television will be back the fugitive by all Albanians wherever they live./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Saturday, 25 February 2012

Te Henen nise Top Fest 9...[VIDEO]

Ethet e Top Fest

Te henen nis edicioni i 9 i Top Fest, festivalit te muzikes moderne mbareshqiptare, festivalit te promovimit te emrave te rinj dhe afirmimit te atyre te njohur.

Por cfare risishe do te sjelle ky edicion, pa hequr dore nga tradita? Pjesemarresit, drejtimi, e shume e shume enigma te tjera. Shume prej tyre do te zbardhen nga dita e hene e ne vazhdim, por Pasdite ne Top Channel zbardhi disa risi.

Edicioni i 9 do te prezantohet nga Marina dhe Luana Vjollca:

“Top Fest 9 premton surpriza dhe talente qe do te spikasin kete vit. 25 konkurente vijne nga “The Voice of Albania”, nje pjese tjeter nga “Albanias Got Talent”. Selektimi do te ndodhe gjate fazes se dyte ku do te shihet nese do te pranohen apo jo. Pjesa e pare eshte playback ndersa pjesa e dyte dhe sigurisht finalja do te jene live nen shoqerimin e orkestres se Top Channel”,

Friday, 6 January 2012

Motrat më seksi të ekranit shqiptar

Duken si binjake, por në fakt nuk janë të tilla. Dy motrat Marina dhe Luana Vjollca vazhdojnë të jenë gjithmonë së bashku nga kafeja e mëngjesit e deri te puna e cila është në të njëtën media, në Top Channel.

Por vajzat të cilat dikur ishin vetëm velina dhe nuk e hapnin gojën, sot ato mund të quhen ikona të prezantimit. Por mbi të gjitha mund të jenë motrat më seksi të show-bizit shqiptar.

Televizionet edhe më parë dhe sot sjellin vajza motra nëpër programe të ndryshme, por si ato të dyja të paktën për ekran nuk mund të lindë më nëna.

Por a ka lindur nëna dy binjakë meshkuj që të mos i lërë beqare bukuroshet? Ndoshta!/Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The sexiest sisters on Albanian screen

They look like twins, but in fact there are not such. Two sisters, Marina and Luana Vjollca always remain together from morning coffee to the work of which is in the same media, the Top Channel.

Thursday, 15 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 16 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 16 Dhjetor 2011
 • Marina Vjollca: 7 Mrekullite e botes per mua. Krishtlindjet, festa qe na mbledh te gjitheve ne familje...
 • Tuna & Noizy vijne me kengen "Bebi i Vitit te Ri"
 • Anila Kalleshi tregon gjithcka mbi librin e saj "Si te dobesohemi"
 • Ermal Fejzullahu: Ky vit ka qene shume pozitiv. Per fat te keq festat nuk do t'i kaloj prane familje.
 • Era Caushllari: Prinderit me dhane leke per ditelindje dhe une bleva nje qenushe
 • VIP Kuzhina, Elida Duka: Kush ka thene qe VIP-at nuk dine te gatuajne. Receta e preferuar e Stines.
 • Pas Tunes, Dafina Zeqiri bie ne "grepin" e Blerim Destanit...
 • Top Media Kendon "Xhamadani Vija Vija"
 • Big Brother 5 fillon me 21 Janar
 • VIP-at ne verzionin e Babagjyshit te Vitit te Ri
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 16 December 2011

Marina Vjollca: 7 Wonders of the world for me. Christmas celebration that brings us all in the family ...
Tuna & Noizy come with the song "New Year's Infant"
Anila Kalleshi tells everything about her book "How to lose weight"
Ermal Fejzullahu: This year has been very positive. Unfortunately, the holidays will not spent near the family.
Era Caushllari: Parents gave me money for birthday and I bought a puppy
VIP Kitchen, Elida Duke: Who said that VIPs do not know how to cook. Favorite recipes of Stine.
After Tunes, Dafina falls in the "hook" of Blerim Destani ...
Top Media Sings "Xhamadani Vija Vija"
Big Brother 5 begins on January 21
VIPs in Santa version of the New Year
]]

Tuesday, 6 December 2011

Marina Vjollca Bukuroshja e Ardhshme e Gjyqeve...

photo: henris kuka
Marina Vjollca e fiksuar pas GJYQEVE

Marina Vjollca e njohur si moderatore ne “Top Channel”, jashte ekranit eshte nje student e shkelqyer. Marina e cila studion per juridik ne nje Universitet privat ne Tirane eshte ne vit te fundit te studimeve universitare, per te kaluar me pas ne nivelin master. Sipas mikeshave te saj te klases, Marina eshte padiskutim studentja me e mire pothuajse e te gjithe viteve te treta. Pervec faktit qe vleresohet maksimalisht nga pedagoget e saj, Marina i con studimet e saj edhe me tej. Ka filluar qe tani ben edhe praktiken duke shkuar ne gjykate per te ndjekur ceshtje te ndryshme gjyqesore. E ka bere kete gje me shume se njehere ndaj nuk eshte rastesi e cuditshme nese dikush do ta shohe bukuroshen ne nje salle gjyqi duke mbajtur shenime. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Marina Vjollca obsessed with COURTS

Marina Vjollca known as moderator known in "Top Channel", off the screen is an excellent student. Marina who studies law at a private university in Tirana last year of undergraduate studies, then passed to the master level. According to her friends of the class, Marina is unquestionably the best student almost all third-year. Besides the fact that the estimated maximum of its professors, Marina takes her studies further. Has already begun the practice makes going to court to pursue various types of litigation. It has done this more than once so there is a strange coincidence if someone will see beauty in a courtroom taking notes.
]]

Friday, 3 April 2009

Top Fest 6 Nominimet!

TOP FEST 6 NOMINIMETThe 1st phase of Top Fest 6 ended on 26th March 2009. On 1st April 2009, the professional jury announced their nominations. In total, out of 269 songs, only 63 will stay in the contest. Now, the audience can cast their votes by sending SMS message to 15192 e.g. TF NAMEOFTHEARTIST. See below for full list of nominations:

TOP FEST 6 NOMINATIONS

BEST FEMALE
Ingrid Gjoni
Jehona Sopi
Duffy
Eliza Hoxha
Big Mama
Nora Istrefi

BEST MALE
Erti Hizmo
Adrian Gaxha
Eugent Bushpepaj
Blero
Sabiani
Xuxi ft.Andos

BEST HIP HOP
Gold AG
Snow Black
G Bani
Miss Fati
Lollo
F Key

BEST RnB
Sejlan
Juna
Duffy
Alida
Shkenda
Ronela

BEST DANCE
Zodiak
Ajkuna
Egla
Era Rusi
Eliza Hoxha
Blerina Kastrati

BEST POP ROCK
Shpat Deda
Harbin Hoxha
Kelly
Koha
Rezarta Smaja
Fiver

BEST GROUP
Gillespe
Garazhat e Bardha
NRG Band
Kthjellu
Narth
Upstream

BEST ALTERNATIVE
Linda
Ardit Koleci
Permit of Stay
Vesa Smolica
Full Stop
The Forest

BEST NEW ARTIST
Chaos in Order
Gremzat
Dajana Simoni
Bora
Wendi
Fortesa Hoti

BEST INTERPRET
Kastro Zizo
Malda Susuri
Orgesa Zaimi
Flaka Krelani
Megi
Bertan Asllani

BEST SONG
Linda Ngroba
Blertina Shabani
Xuxi ft.Andos
Jehona Sopi
Gili & Enis
Big Mama

BEST VIDEO
Edison Bregu
Jehona Sopi
Troja
Shpat Deda
Altin Goci
Eliza Hoxha

Plus the following prizes will be awarded in the Final, to be held in May 2009:

TOP ALBANIA RADIO
DIGITALB
BEST INTERNET and
BIG PRIZE 10,000 Euro
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online