All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mariza Ikonomi. Show all posts
Showing posts with label Mariza Ikonomi. Show all posts

Tuesday, 19 February 2013

Kush eshte djali qe shoqeron Mariza Ikonomin...

Mariza Ikonomi vjen nga Franca dhe fotografohet ne shoqerine e nje djali

Mariza Ikonomi, kengetarja e cila keto kohe po tenton te depertoje ne biznesin e muzikes ne France, eshte kthyer per disa dite ne Tirane per pushime dimerore. Gjate argetimit te saj ne nje nga club-et e njohura ne Tirane, Mariza eshte fotografuar ne shoqerine e nje djali me te cilin ka kercyer dhe qendruar prane gjithe kohes. Tashme ajo ka publikuar edhe klipin e pare te realizuar me nje produksion francez. Ky eshte projekti i pare ne gjuhen frenge per kengetaren, e cila aktualisht jeton ne Nice te Frances, ku ndjek studimet dhe synon nje karriere nderkombetare. ”15 ans” titullohej kenga dhe klipi i pare i Marizes, qe ka rezultuar i pelqyer pas publikimit ne Youtube. Nderkohe ne France Marizen si kengetare e kane cilesuar “Nje pop/rock diva e Ballkanit nisur nga vokali i saj melankolik”. Nuk dihet ende per planet e metejshme te kengetares, e cila ndonese jeton ne France, nuk ka munguar ne skenen shqiptare, sic ishte perfomanca ne Festivalin e fundvitit ne RTSH.

Sunday, 17 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Shkurt 2013
 • Zajmina ndez publikun me prekje intime
 • Xhensila provokon edhe e veshur
 • Sonila Meco, probleme me drejtorin e ri te lajmeve, zhduket nga ekrani
 • Mariza Ikonomi vjen nga Franca dhe fotografohet ne shoqerine e nje djali
 • Fillon dyshimi per falsifikim te klikimeve, Silva Gunbardhi: Jane 100% te pastra!
 • Joni Peci vijon miqesine me Blerta Gacen
 • Ermali i "BB" i hyn politikes. Merr postin e kryetarit te Forumit Rinor Demokristian te Partise se Nard Ndokes.
 • Noizy deklaron pasurine: Fitoj shume nga muzika, nuk ka pushtetar qe te me afrohet
 • Aferdita Dreshaj, a ishte me te vertete ajo ne krah te Di Caprios? Mediat e huaja japin lajme kontradiktore ne lidhje me identitetin e biondes
 • Nik Xhelilaj i dashuruar me kolegen e serialit, mediat turke i zbulojne identitetin

Sunday, 23 December 2012

Revista PALOMA - 22 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 22 Dhjetor 2012
 • E bukura e ka emrin Marina Vjollca
 • Iva Tico dhe Alketa Vjesiu, debat te ashper ne publik. Iva: Alketa ka shume fjale dhe aspak brendi! Alketa: Iva eshte nje gazetare mediokre
 • Floriani i vogel i dashuruar ne Encen: "Ia kam kushtuar asaj kengen 'Ngjyra e Kuqe'"
 • Personazhet e (zh)veshur me keq per 2012-n!
 • Ardian Bujupi: Thashethemet per fitoren e festivalit po me penalizojne!
 • Mariza Ikonomi: Kam jetuar dashuri te dhimbshme!
 • Kenan Imirzalioglu: Virgjeria te nje femer eshte shume e rendesishme!
 • Ermal Mamaqi: 2013-a me muzike dhe pa aktrim!
 • Nora Istrefi ofendon Rita Oren: Rita, je qesharake!
 • Granit Xhaka: "Te gjitha parate qe fitoj ua dorezoj prinderve! Mund te blija nje Ferrari dhe te beja shpenzime ekstravagante, por s'bej asnjeren nga keto!"
 • Meshkujt dhe femrat me seksi shqiptare te 2012-s

Sunday, 2 September 2012

Mariza Ikonomi: Motra, shoqja me e mire...

Mariza Ikonomi: Motra eshte shoqja me e mire

Gjithnje ka shprehur dashurine dhe lidhjen e ngushte qe ka me motren e saj, kengetarja Mariza Ikonomi. Edhe ne kete foto Marizen e shohim se bashku me Ledian, motren e saj.

Pervec ngjashmerise fizike duket se motrat Ikonomi kane te perbashket edhe preferencen per erashkat.

Kengetaren e shohim ne forme te mire fizike, ndonese prej kohesh i mungon skenes shqiptare. /shqiptarja/

Monday, 20 August 2012

Mariza Ikonomi, me apo pa plane?

Megjithëse këngëtarja e hitit “Piano e vjetër”, Mariza Ikonomi, nuk kishte shkruar në Facebookun e saj asnjë plan, por po ecën po ecën, mësojmë se ajo e ka gati një këngë të re.

Këngëtarja e cila ka zgjedhur Parisin për t’u shkolluar për muzikë, Mariza Ikonomi, kur ka kohë hyn në Facebook dhe komenton shpeshherë dhe kujton shoqërinë e saj, dhe Shqipërinë e saj.

Ndërsa mësohet se tashmë e ka gati këngën e saj më të re. Pas shumë kohësh, kënga që do te ketë edhe një video dhe që është kompozuar nga vetë ajo, vetëm për 5 minuta./Maksim Gjokaj/Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mariza Ikonomi, with or without plans?

Although singer singer "old Piano", Black Eyed Peas, had written to her Facebook no plan, but is doing is moving, we learn that she has almost a new song. Singer who chose to Paris to be educated music Eyed Peas, when the time comes to Facebook and commented frequently and recalls its society and its Albania.

Sunday, 19 August 2012

Mariza Ikonomi: E shijoj jeten, si nje 15 vjecare...

Mariza Ikonomi: E shijoj jeten, si nje adoleshente

Nese te gjithe kengetaret shqiptare kendojne ne koncertet qe organizohen ne Zvicer, Gjermani, Itali e gjithe Europen, deri ne USA perpara shqiptareve, Mariza Ikonomi eshte nga te paktat kengetare shqiptare, qe vitin e filloi suksesshem me koncerte perpara nje publiku elitar nderkombetar. Ne qytetet me te njohura te Frances (dhe Europes), ku pervec francezeve, turiste angleze e ruse u ben pjese e pulikut te saj qe e ka duartrokitur, mirepritur, komplimentuar dhe vleresuar artisten shqiptare, me nje vokal te jashtezakonshem, interpretim te mrekullueshem dhe me levizje qe pushtojne skenen. Eshte Mariza Ikonomi. E takojme keto dite ne Tiranen serish te nxehte.

Sunday, 5 August 2012

Mariza Ikonomi imazh i "New York Cosmetics"

Mariza Ikonomi, imazh i “New York Cosmetics”

Duken kohe te arta keto per kengetaren e mirenjohur me zerin e fuqishem Mariza Ikonomi. Zhvendosja e saj ne France i ka sjelle nje drejtim te ri karrieres muzikore dhe jo vetem. Pervec studimeve Master, dhe koncerteve te ndryshem qe ka pasur ne disa prej qyteteve kryesore ne France si, Paris, Nice dhe Monte Carlo pak jave me pare ajo ka realizuar edhe kengen e saj te pare ne frengjisht qe do te jete per tregun frengjisht foles.

Nje hap i madh ky per kengetaren qe prej dy dekadash eshte nje nga yjet e muzikes shqiptare. Por se fundmi kemi mesuar edhe lajme qe kane te bejne per imazhin e kengetares. Ajo eshte zgjedhur nga kompania “New York Cosmetics” si imazh per linjen ne France e qe se shpejti do te hapet ne Shqiperi.

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 10 Mars 2012
 • Elsa Lila, 1 vit me Eviten, si ndryshoi jeta ime... Se shpejti nje surprize me vajzen. E ushqej ende me qumesht gjiri, ditelindjen e festuam ne kopshtin zoologjik. Rrefimi ekskluziv i kengetares se suksesshme shqiptare.
 • Blerim Destani: Nuk e kam harruar te dashuren e pare
 • Vlash Martika, personazhi fantazme, qe u veteshpall model i "D&G"
 • Franceska e perjashtuar nga shkolla
 • Genta e BB5 mbetet ne stazh. Arsyeja? Mungesat...
 • "Shthuret" Anila, banoret e perflasin
 • Florian Harizaj: Djemte ne "Big Brother" kishin marre nga 20 kuti kremi me vete
 • Nje tjeter vajze ne listen e Ermalit
 • 7 Marsi, VIP-at kujtojne zyshat e rrepta: Ciljeta, Stine, Ermal Mamaqi, Big Basta, Ronela Hajati...
 • Albulena: Mendoja se ne BB do te kisha nje lidhje me...

Mariza Ikonomi arrin sukses ne France...

Arrin sukses ne France

Nje e perditshme franceze i ka kushtuar nje artikull te tere koncertit te kengetares Mariza Ikonomi.

“Au Royal Casino avec Mariza Ikonomi”- shkruan titulli i artikullit, i cili flet per kengetaren shqiptare dhe per kete mbremje koncertore ku Mariza bashke me nje duo kitaristesh do te sillnin nje mbremje pop soul.

Mariza prej gati nje viti eshte vendosur ne Nice me studime dhe krahas shkolles, ka nisur te kendoje me sukses ne disa klube ne kete qytet. Mesa duket talenti i saj, eshte pikasur edhe nga njerez te artit e gazetarise, te cilet kane filluar ta mbeshtesin.

Ky artikull e verteton me se miri suksesin e kengetares shqiptare ne France. /zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 21 Janar 2012

Revista PALOMA, 21 Janar 2012
 • Skandali! Zbulohet video erotike e Ledrit te grupit "Skillz"
 • Ermela mohon zerat per martese, por ben publik te dashurin
 • Floriana Garo, bukuroshja e ABC News: "Per dashurine lash Ameriken"
 • Xhamadani Vija Vija, Paguan Kosova, Kendon Shqiperia! Kush jane kengetaret shqiptar qe marrin miliona ne Kosove?
 • Blerim Destani: Nuk kam vuajtur kurre per femra
 • Mariza Ikonomi: Jeta ime e re ne France!
Erdhem ne edhe kete jave, me shume lajme dhe rubrika te reja! Kopertina i thote te gjitha: qe kete numer nuk duhet ta humbisni per asnje arsye! Mariza Ikonomi vjen ne nje interviste ekskluzive pas nje shkeputje te gjate nga vemendja e medias shqiptare dhe na rrefen per jeten e saj te re ne France! Skandali - Zbulohet video erotike e kengetarit te grupit "Skills" Ledri Vulaj. Ermela Mezuraj ben publik te dashurin e saj te ri. Floriana Garo, bukuroshja e ABC News rrefen: "Per dashurine lashe Ameriken". Blerim Destani: Nuk kam vuajtur kurre per femra. Nje artikull shume interesant vjen nga Fatma H. "Xhamadani vija-vija, pagun Kosova, kendon Shqiperia".

Friday, 9 December 2011

Mariza Ikonomi po Pergaditet per Festivalin e Kenges ne RTSH...

Mariza Ikonimi ndez pemen e Vitit te Ri

Shpirti i Krishtlindjes ka perfshire edhe kengetaren Mariza Ikonomi, e cila eshte shfaqur ne nje foto me kitare ne dore duke kenduar pak metra larg pemes se Vitit te Ri rrefrenin e kesaj kenge. Mariza njihet ne publik per besimin e saj kristian dhe duket se me shume se kushdo tjeter e perjeton ne nje menyre krejt te vecante kete moment festiv. Fotoja ka pasur komente te shumta te cilat e kane pergezuar Marizen, por nga ana tjeter ky eshte edhe nje rikthim i kengetares ne publik, pasi ishte larguar prej kohesh nga skena muzikore. posted at albavipnews.blogspot.com. Nderkaq sa per te shuar kuriozitetin e fansave te saj, po ju themi se kengetarja po pergatitet per Festivalin e Kenges ne RTSH, ku pritet te konkuroje per cmimin e madh, i cili fituesin e con automatikisht ne Eurovizion. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 29 April 2010

Mariza Marton Motren dhe Vesh Fustanin e Shoqerueses

Mariza vesh fustanin e shoqërueses

Ku ndodhet Mariza Ikonomi? Me një fustan rozë me lule në duar, këngëtarja e njohur ka marrë pjesë në dasmën e motrës së saj buzë bregdetit në Golem të Durrësit. Mariza martoi motrën e saj Ledia Ikonomi. Motra e vetme e këngëtares, autore e mjaft teksteve të këngëve të Marizës, ka celebruar lidhjen e saj me Danielin, djaloshin nga Amerika që i rrëmbeu zemrën bukuroshes gati dy vjet më parë. Një dasmë në breg të detit, me shoqërues, betime dhe premtime (ashtu si nëpër filma, u komentua nga të gjithë), një stil amerikan që u përshtat bukur dhe padyshim, me emocione të forta. Sigurisht, Mariza ishte më e ndjeshmja në këtë rast. Përveç marrjes përsipër të organizimit të dasmës të së motrës, ajo i kishte bërë edhe një surprizë asaj. Një këngë e titulluar “My Ledia”, që emocionoi të gjithë, e padyshim ishte dhurata më e bukur për Ledian nga Mariza. /balkanweb/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Marisa wears dress shoqërueses

Where is Marisa Ikonomi? With a pink dress with flowers in hand, has known singer in her sister's wedding in the coastal edge of the Golem Durres. Her sister Marisa Ledia martoi Ikonomi. The only sister of the singer, author of texts of songs quite Marizës, is celebrating its relationship with Daniel, the boy from America who abducted beautiful heart nearly two years ago. A wedding by the sea, with attendant, oaths and promises (like in the movies, was commented by all), an American style that fit nicely and obviously, with strong emotions. Of course, Marisa was more sensitive in this case. Besides taking over the organization of the wedding of my sister, she had made her a surprise. A song titled "My Ledia, emocionoi all that, and certainly was the most beautiful gifts Ledian by Mariza.
]]

Saturday, 1 November 2008

Qyre, qyre Labi i urte...

Labi RTV21 me Mariza Ikonomi hajt tash livrit mujsh
/photo gazeta shqiptare/

Mariza kapet mat me Labin nga Kosova

Ajo eshte e cmendur per jeten e nates dhe ta fotografosh teksa rri miqte apo kercen ne lokalet e nates eshte gjeja me e lehte ne bote. Ne fakt ka te drejte, po te kemi parasysh se te shkosh ne nje pub, para se gjithash do te thote te shijosh muziken dhe ne e dime mire se Mariza ka lindur me muziken, ka kenduar qe femije i vogel dhe vijon te jete akoma mjaft e suksesshme dhe e vecante ne stilin e saj. Nderkohe ka vite tashme qe jeten e nates e frekuenton si kliente por edhe si e punesuar. Jane te shumte baret dhe pubet me me emer te Tiranes ku Mariza ka kenduar live duke bere qe keto lokale te superpopullohen nga fansat e saj. Nderkohe tani Mariza po kendon te pubi “Golden time”.

Labi Mariza matPor nuk le pas dore edhe aktivitetet e saja te shumta artistike nder te cilat edhe festivalet. Marizen do ta shikojme dhe shijojme shume shpejt te “Kenga Magjike” dhe kesaj radhe surpriza eshte se Mariza kengen e ka kompozuar vete nderkohe qe tekstin ia ka shkruar e motra. Jeta artistike e vajzes se embel ndahet shpesh mes Shqiperise dhe Kosoves pasi edhe atje ajo ka shume fansa por edhe miq. Pikerisht me njerin nga keto miq, me Labin e ka kapur mat paparaci yne fundjaven e kaluar ne nje nga pubet e Tiranes. Labi eshte shume i njohur ne Kosove pasi drejton nje program te rinjsh ne televizionin shteteror ku dhe fton shpesh artiste. Kjo eshte arsyeja pse Labi ka dhe shume miq artiste. Ate nate vemendnja e paparacit ishte tek menyra sesi sillej Mariza me Labin, tek kercimet e tyre shume intime aq sa nuk mund te kuptoje nese ishin miq, shume miq apo....Nejse ne nje darke ne pub ku edhe ambienti behet shume ekzaltues, natyrishem sfumohen kufinjte dhe menyrat tejet etike te te ndenjurit me miq. Por ama nuk mund te kaloje pa u vene re dhe pa u komentuar ne kronikat roze per aq kohe sa nuk ia kemi zbuluar akoma te dashurin./panorama plus/01.11.08/

Labi Mariza Mat
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online