All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Marjana Kondi. Show all posts
Showing posts with label Marjana Kondi. Show all posts

Wednesday, 5 September 2012

Marjana Kondi: Nuk kam qene kurre skllave e fames...

Marjana Kondi: Nuk kam qene kurre skllave e fames

Aktorja e dashur e humorit vjen ne kete interviste te gjate per te rrefyer jeten e saj mes skenes dhe jetes si grua, nene dhe bashkeshorte. Marjana Kondi, e cila numeron plot 30 vjet karriere, ka shume per te treguar dhe jo vetem si aktore. Te besh art, sipas saj, eshte sa e bukur po aq edhe e veshtire, madje ajo vete nuk eshte e mendjes se arti ta mban shpirtin te ri, perkundrazi, “Arti eshte i lodhshem”, thote ajo. Marjana vjen ashtu sic eshte: e vertete, energjike dhe me nje shpirt qe duket se perhere do te mbetet i ri dhe pasionant per gjithcka qe mban fjalen Art dhe Familje.


Sunday, 22 January 2012

Aktorja Marjana Kondi pas 48 vitesh takon babain...

Aktorja Marjana Kondi takon te atin pas 48 vitesh

Ne skene jemi mesuar ta shohim te qeshur, sepse ne fund te fundit eshte e pozicionuar si aktore humori. Dhe ia ka dale per bukuri. Nuk e besojme te kete ndonje shqiptar qe te mos jete kenaqur me rolet e mrekullueshme te aktores Marjana Kondi. Emblematike mbeten bashkepunimet e saj me aktorin Met Bega, si dhe pjesemarrjen ne komedi te ndryshme me role tejet te realizuara. Por asnjerit prej nesh nuk mund t’i kete shkuar ne mendje se pertej fytyres se qeshur te Marjanes, pertej pamjes se nje gruaje energjike qe dukej se jeta i ka dhene gjithcka ka dashur, ajo ne fakt arrinte te fshihte me shume kujdes nje sekret shume te madh te jetes se saj. Kete sekret arriti t’ia dekonspiroje gazetari i njohur Arjan Konomi, i cili per disa muaj me radhe ka realizuar nje program me personazhe VIP, ne nje nga ekranet lokale te qytetit te Vlores.

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 10 Dhjetor 2011
  • Ciljeta Xhilaga: Filmi im Italian!
  • Blendi Fevziu: Askush s'me ka kundershtuar!
  • Bjordi Mezini: Tani perkrah Ciljetes...
  • Marjana Kondi: Ah sikur te isha aty!
  • Enkelejda Zeko: Si u perzgjedha per festivalin e fundvitit!
  • Ermira Babaliu: Deshira me e madhe qe kam...
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 December 2011

Ciljeta Xhilaga: My Italian film!
Blendi Fevziu: Nobody opposed me!
Bjordi Mezini: Now with Ciljeta ...
Mariana Condi: I wish I were there!
Enkelejda Zeko: How I was selected for year end festival!
Ermira Babaliu: The biggest wish I have ...
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online