All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Marselino Hitollari. Show all posts
Showing posts with label Marselino Hitollari. Show all posts

Monday, 15 April 2013

Revista PALOMA - 13 Prill 2013

Revista PALOMA, 13 Prill 2013
 • Aferdita Dreshaj: Ju rrefej per ditet e mia te lumtura si singell! Nje mashkull qe degjon te tjeret s'ben per mua!
 • Marselino: I lumtur qe dola nga BB. Per te qene zhigolo, duhet pergaditje e madhe intelektuale!
 • Surpriza per Edberin, e dashura konkurrente ne BB
 • Elona e Big Brother lesbike?
 • Muharrem Ahmeti: Zyrtaret e larte cmenden per muziken time! Do te bej dasmen me madheshtore ne Shqiperi!
 • Rike Roci, konkurrentja me e re e "Big Brother", supermodelja me origjine shqiptare 
 • Elhaida Dani ben te famshme Jessie J...
 • Marsela eliminohet nga "The Voice of Italia"
 • Angela Martini e dashuruar ne miliarderin 22-vjecar
 • Flori Mumajesi kete here zgjedh Genen
 • Alba Caroshi (e Ekspres Bingo): Mashkulli ideal? Gjeje tek ai qe ke ne krah!
 • Nga Niko Komani: 5+1 Fashion Designers te rinj...

Monday, 8 April 2013

Marselini jashte BB: Ndihem i cliruar pas zbulimit te sekretit...

Marselino: Publikimi i sekretit, ndihem i cliruar

Nje dite pas largimit nga shtepia me e famshme ne Shqiperi, Marselino komentoi nga “Fan Club Big Brother 6” pervojen e tij disa javore brenda, foli per sekretin, kritikat e banoreve, te ardhmen e tij dhe shume tematika te tjera,

Fan Club “BB” - Marselino, qendruat disa jave brenda. Cili eshte impakti i pare tani jashte shtepise?

Marselino - Impakti i pare, me duhet ende pak kohe qe te pershtatem me realitetin sepse kjo mbyllja e lirise ka qene dicka e veshtire. Nuk e kisha imagjinuar qe kjo mungesa e familjes do te ishte kaq e veshtire atje brenda.

Sunday, 31 March 2013

Jonilda eliminohet; Spektakli i se shtunes me mesazh te fuqishem solidariteti...

Arbana Osmani
Solidaritet ne “Big Brother”

Gjate zbulimit te njerit prej sekreteve, ne spektaklin e se shtunes mbrema, produksioni i “Big Brother” ka percjelle nje mesazh te fuqishem.

Fokusi ka qene tek ndergjegjesimi i publikut per te dhene gjak, per te shpetuar jete.

Ata e kane dhene te paret kete shembull. Banorja per te cilen behet fjale eshte Eldora. Ajo eshte talasemike.

Semundja e veshtire kushtezon jeten e cdo te prekuri dhe nuk ka qene ndryshe edhe per vajzen nga Berati, e cila vuan prej saj, por ajo ka vendosur mos ta lere semundjen ta mposhte.

Saturday, 23 March 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Mars 2013
 • Seks ne "BB6": Anaidi dhe Joana, marredhenie intime nen jorgan. Zgjati tre minuta! Eva: Me mire katunare se sa bitch! Futet sot banorja e re, nje vajze seksi
 • Ermela: Anaidi, halabak rrugesh
 • Cunat e "2XL": Berisha do vije ne "Apartament", cmendet pas nesh. Albano: Une zevendesi i Ermalit? E kam per ndere!
 • Kur te marton Rozana Radi
 • Linda Halimi: Rrugetimi im ne Hollywood. Legjenda Stevie Wonder - Linda Halimit: Je Diva!
 • Bertina dhe Genta, sherr per te dashurin
 • Konkurrentet e dy talent show-ve te vetem ne Shqiperi, "The Voice" dhe "X Factor", kane rrefyer per "Prive" ne "Klan Kosova" pakenaqesite e pjesemarrjes ne keto spektakle. Premtimet false dhe zhgenjimi qe kane pesuar; Arianit Bellopoja, Enur Pakashtica, Lirije Rashiti, Rina Bilurdagu...Fituesja e "The Voice 1": Kontrata me "Universal", premtim fals. Liria: Show-down-i me Sheilen, i manipuluar. "Me nderprene tri here kengen"

Tuesday, 19 March 2013

Marselino i BB6 probleme dikur me Joni Pecin

Djaloshi i cili ishte më i komentuari gjatë javës që lamë pas, protagonisti i “Big Brother 6”, Marselino, i cili e zbuloi sekretin që dikur punonte si zhigolo, për arsye ekonomike vjen te ne nga një burim në një lajm tjetër.

Ai kohë më parë e ka pasur një konflikt shumë të ashpër dhe ofendues edhe me stilistin e njohur, Joni Peci.

Sipas një burimi, mësojmë se ai këtë konflikt bisede e ka zhvilluar me stilistin për arsye të kësaj punë që ai bënte si zhigolo, ndërsa stilisti dyshonte te preferencat e tij seksuale.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Marselino BB6 once problems with Joni Peci

The boy who was on commentary during the past week after, the protagonist of "Big Brother 6", Marselino, who discovered the secret that once worked as zhigolo, for economic reasons comes to us from a source in another note.

Sunday, 10 March 2013

Revista PALOMA - 9 Mars 2013

Revista PALOMA, 9 Mars 2013
 • Ami: Mendimi im per largimin e Ermalit nga "2XL". Marrja me bamiresi na fal kenaqesi!
 • Big Brother; Liljana, bashkeshortja e Marselinos: "Nuk me intereson e shkuara e tij... E ka te ndaluar te lidhet brenda shtepise!"
 • Elena, perdoruese duhani qe 4 vjece
 • Bora Zemani, shoqja e ngushte e Joanes: Sekretet e Joanes...
 • Shpat Kasapi: Pse u ndava me Aferditen! Aferdita: Me mire qe e verteta doli ne shesh...
 • Alkena Dervishaj per 8 mars u ben thirrje grave: Mjaft luajtet rolin e mushkave!
 • Publikohet seriali i Bleones me Steven Seagal
 • Afrimiteti me Anaidin shqeteson Joanen per lidhjen e saj jashte
 • Vazhdon lufta Kastro - Erleta
 • Kledi Kadiu: Kam nisur nje histori, por nuk e di nese eshte dashuri!
 • Vesa Luma sulmon kengetaret: Boll u bete gazi i botes!

I vellai, Franko: Ja sekretet e Marselinos...

Flet Franko, vellai i Marselinos: Une di jo 1, por 11 sekrete te tij

“Te punosh zhigolo nuk eshte turp”

Zhigoloja brenda shtepise se “Big Brother 6” eshte personi qe ka ngacmuar me shume kuriozitetin e publikut per ta zbuluar se te cili prej tyre fshihet ky sekret. I perfoluri i vetem deri tani ka qene Marselino, 25-vjecari i ardhur nga Bari, i martuar dhe me nje djale. Nxitoi te behet protagonist ne kete loje para kamerave duke i pasur kundra banoret, nderkohe qe per jeten e tij, pasionet e fshehura dhe marredheniet me femrat, tregon vellai i tij 18-vjecar, Franko. Ai rrefen per martesen e tij fiktive ne Itali me modelen italiane, bashkeshorten me te cilen ka nje djale dhe cfare di ai per sekretin e te shkuares se tij si zhigolo.

Saturday, 2 March 2013

Marselino i BB6, 25 vjecari qe ka shitur seks me para

Marselino Hitollari
Marselino: Kam punuar si zhigolo!

Marselino: Ju njohim me 25-vjecarin qe ka shitur seksin me para

Marselini, 25- vjecari qe vjen nga Bari, fsheh sekretin: “Kam punuar zhigolo”. Marselini e ka origjinen nga Berati, por prej vitesh jeton familjarisht ne Bari. Kohet e fundit ka punuar si security, por ai nuk ka nje profesion te tijin te mirefillte, pasi e konsideron veten nje “gjithckaberes”, duke qene se nuk lodhet e nuk merzitet nga asnje lloj pune fizike. Prej nje viti eshte bere baba i nje djali, dhe gjate bisedave me banoret shprehet se familja eshte pjesa qe e ben te ndjehet me krenar per veten. “Big Brother-in” e sheh si mundesi qe te rikthehet ne Shqiperi dhe ta ndertoje jeten me familjen e tij te re ketu. Me hyrjen ne BB, u asocua emri i Marselinit me sekretin e personit “zhigolo” brenda shtepise se vezhguar.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online