All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Martina Ivezaj. Show all posts
Showing posts with label Martina Ivezaj. Show all posts

Saturday, 15 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Dhjetor 2012
 • Ervin Sinjari: Ju rrefej pse u nda Ermela nga i dashuri. Ai iku pa i dhene asnje shpjegim! Ermela: Ervinin?! Jo kurre me!
 • Gruaja e re e Ridvan Bodes 4 muajshe shtatzene, cifti ende asnje ceremoni zyrtare martese
 • Elda Koci deshton ne rikthimin te Redoni. Kantautori Makashi: Jam indeferent ndaj atij libri
 • Mediat serbe shohin misin e Shqiperise si favorite te "Miss Universe"
 • Fansat e Berishes ne Facebook, e quajne mbret dhe Skenderbe
 • Shpati i fejuar me Aferditen, por i kendon Adelines
 • Fatos Nano te lokali i ri i Lorikut
 • Pas "Miss World", Martina Ivezaj pozon nudo
 • Adi Krasta merr ne konsiderate hipotezat per fundin e botes
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese ne 12:12
 • Bigu dhe Vesa martohen ne Paris me 12.12.12
 • Genta Ismajli: Sekretet e mia te vogla femerore

Sunday, 2 September 2012

Revista PALOMA - 1 Shtator 2012

Revista PALOMA, 1 Shtator 2012
 • Martina Ivezaj, shqiptarja perfaqesuese e Gjermanise ne Miss World: Ne "Miss World" te gjitha vajzat kishin nga nje mik
 • Dj Free Style & Brasco: Bleona eshte unike, ka energjite e nje superstari. Shqiperia na mahniti, do t'i themi Timbalandit te vije patjeter
 • Noizy ngjitet ne ring lakuriq. Tradhtia qe e beri te humb besimin te femrat
 • Liami dhe Evelina lene Shqiperine: Ketu na u be jeta monotone!
 • Dafina Zeqiri le Ledrin, fillon alkoolin
 • Mira Konci ne forme te shkelqyer
 • Blerta Gace, motra e kengetares Aurela Gace me klipin "Je ti": Nga mua prisni cudira!
 • Nora, seksi ne Dhermi
 • Lori Haxhiaj dhe Erion Zeqiraj, prezantuesit e rinj te "Dita Ime"
 • Valbona Mema, me disa kile me pak, tregon linjat e reja
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi, behet nuse

Sunday, 26 August 2012

Martina Ivezaj: Nuk me pelqen jeta luksoze...

Ne plan martesen dhe femijet

Martina Ivezaj nje modele mjaft e suksesshme ne Gjermani. Ajo sapo ka perfaqesuar shtetin e Gjermanise ne Kine dhe kjo i ka sjelle mjafte suksese, sepse me t’u kthyer ne Gjermani ka marre oferta te shumta per te qene pjese e kompanive te ndryshme ne vend. Dhe pervec saj ajo pritet qe shtetin e Gjermanise ta perfaqesoj edhe ne disa evenimente te tjera. Martina me shume per kete pjesemarrje dhe per jeten e saj flet per “Zeri”.

Me cfare jeni e obliguar momentalisht?

Keto dite po jam shume e angazhuar me intervista neper televizione, radio dhe revista gjermane. Ndonese pervec saj sapo kam marre nje oferte nga “Charity Dinner” ne qytetin e Berlinit.

Sunday, 5 August 2012

Floriana Garo dhe Martina Ivezaj, zhvishen ne shkretetirat mongoleze...

”Miss World”, Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze

Kane ngelur edhe pak dite deri ne naten finale te spektaklit me te madh te bukurise ne bote, ”Miss World”, ku kete vit do te shfaqen dy vajza shqiptare, Floriana Garo, e cila perfaqeson Shqiperine dhe Martina Ivezaj, qe perfaqeson Gjermanine. Vajzat nga shume shtete te botes tashme jane akomoduar ne Kine, ndersa kane filluar edhe vizitat neper qytete te ndryshme kineze, si dhe fotosesionet e para neper hapesirat me te bukura te vendit aziatik. Floriana dhe Martina kane shijuar edhe keto vende te largeta ne te cilat kane pozuar me bikini, duke treguar linjat e tyre fizike, ndersa bukuroshet shqiptare kane pozuar edhe neper shkretetirat ne Veri te vendit ne kufi me Mongoline.

Friday, 29 June 2012

Martina Ivezaj, pelqen djemte nga Kosova...


Ivezaj: Dua te jem vetvetja dhe jo dikush tjeter

Martina Ivezaj kete vit po arrin suksese te jashtezakonshme ne Gjermani. Prej shume vjetesh jeton atje se bashku me familjen. Emri i saj u shfaq disa vjet me pare duke u lakuar ne mediumin e vendit ku jeton, si shqiptarja qe po sfidon shume vende te botes ne konkurset e bukurise.

Martina me origjine eshte nga Tuzi i Malit te Zi, dhe ne cdo vit ajo e viziton vendin e saj bashke me familje. Tani ne kete vit Martina do ta perfaqesoj Gjermanine ne “Miss World” dhe per me shume rreth kesaj performance flet ajo per “Zeri”.

Tuesday, 19 June 2012

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Saturday, 16 June 2012

Shqiptarja qe po i çmend gjermanet

Nga emri nuk duket si shqiptare, por nga mbiemri po, madje edhe atë nga Malësia e Malit të Zi. E kemi fjalën për bukuroshen shqiptare, e cila ka lindur në Gjermani, Martina Ivezaj, e cila po i çmend djemtë gjermanë dhe jo vetëm me bukurinë e saj.

Ajo tashmë ka fituar titullin si vajza më e bukur e Gjermanisë, dhe shumë shpejt do të jetë mes 100 vajzave më të bukura të planetit për të përfaqësuar Gjermaninë në “Miss World 2012”.

Ne urojmë që jo vetëm Martina të tregojë se është e bukur, por të tregojë se bukuria e saj reflekton gjakun e shqiptarëve./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanians are crazy Germans

Friday, 15 June 2012

Martina Ivezaj: Krenare qe jam shqiptare

Martina Ivezaj: Krenare qe jam shqiptare

Ne nje interviste per “Radio Dukagjini”(te paren per mediat elektronike shqiptare) Bukuroshja shqiptare nga Mali I Zi,Martina Ivezaj me plot krenari rrefen biografin e saj me prejardhje nga Tuzi,vend te cilin ajo e viziton cdo vit,edhe pse e lindur dhe e rritur ne Gjermani.

Martina Ivezaj qe po cmend gjermanet, kete vit ka arritur majat e suksesit te saj, ajo do ta perfaqesoj Gjermanine ne ‘Miss World 2012’ ,duke u bere keshtu edhe shqiptarja e pare e cila perfaqeson nje vend te huaj ne spektaklin me te madh te bukurise .

Sunday, 10 June 2012

Martina Ivezaj perfaqeson Gjermanine ne "Miss World 2012"

Martina Ivezaj perfaqeson Gjermanine ne ”Miss World”

Ajo ka lindur dhe eshte rritur ne Gjermani, por me prejardhje nga Mali i Zi. Bukuroshja e cila viteve te fundit po cmend gjermanet, kete vit definitivisht ka arritur majat e suksesit te saj. Ndersa ne vitin 2010 u shpall ”Miss Tuning” dhe realizoi kalendarin e pare personal me foto ne bikini, kete vit ajo do te udhetoje drejt Kines per te perfaqesuar Gjermanine ne spektaklin e bukurise ”Miss World 2012”. Keshtu, ajo do te behet shqiptarja e pare e cila perfaqeson nje vend te huaj ne spektaklin me te madh te bukurise ku tashme eshte konfirmuar pjesemarrja e vajzave nga 100 vende te botes. Martina edhe me heret ka qene pjese e gazetes sone me lajme nga me te ndryshmet, por kete radhe ne publikojme suksesin e saj me te madh. Ne pamundesi te realizojme interviste pasi kandidatet e kane te ndaluar para spektaklit, te pakten ju sjellim si lajm suksesin e nje shqiptareje ne bote. U lajmerua qe ne gare per kete spektakel ne Suedi ishte dhe nje tjeter bukuroshe shqiptare, por ende nuk dihet nese eshte bere perzgjedhja e fitueses, pasi ne kete link http://en.wikipedia.org/wiki/Miss_World_2012 mungojne edhe shume shtete, ndersa as Shqiperia nuk ka perfaqesuesen e saj. /panorama plus/

Revista PANORAMA PLUS - 9 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 9 Qershor 2012
 • Xhemi: Ende nuk kam marre ate qe dua nga ekrani. Shpresoj te prezantoj programin tim te preferuar. Moderatorja e njohur flet per familjen, impresionet e bashkepunimit me Alban Dudushin dhe ambiciet e reja ne ekran per sezonin e ri.
 • Martina Ivezaj perfaqeson Gjermanine ne "Miss World"
 • Netet e Klipit Shqiptar, fiton Aurela Gace me klipin "Tranzit"
 • Ciljeta pas ndarjes nga Aleksandri, kapet mat ne shoqerine e djemve muskuloze
 • 10 muaj pas ndarjes, konflikt mes Krenarit dhe Ledrit. Ndizen gjakrat, ish-i dashuri rreh parnterin aktual te Dafines
 • Ne "Video Fest" fiton Alban Skenderaj, Genta Ismajli pa te mbathura, tregon pjeset intime.
 • Ja kengetaret qe stonuan ne "Top Fest 9"
 • Elhaida Dani: Ende s'e besoj qe jam une fituesja e "Top Fest" 
 • Argjentina Ramosaj: Te gjithe prisnin fitoren time ne "Top Fest"
 • Besa Kokedhima: "TF" mundesi e mire promovimi per artistet e rinj

Friday, 3 February 2012

Modelja Martina Ivezaj fillon vitin me foto te reja

Modelja e njohur shqiptare qe prej viteve jeton ne Gjermani, Martina Ivezaj fillon kete vit me nje fotosesion shume sensual te realizuar tek fotografi Denise Zenk.Ajo eshte bere shume e njohur ne Gjermani dhe ne disa vende te Europes per shkak se ka fituar shume cmime bukurie gjate karieres se saj.

Shpesh eshte gjendur ne faqet e para te gazetave gjermane, duke u lavderuar per fizikun dhe talentin e saj.Martina eshte me prejardhje nga Mali i Zi por me prinderit dhe familjen e saj te ngushte jeton ne shtetin gjerman./Blerand Rexhepi/Editorial/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Model Martina Ivezaj starts year with new pictures!

Albanian popular models of years living in Germany, Martina Ivezaj starts this year with a very sensual realized fotosesion to Denise file contention.It has become very popular in Germany and in several European countries because beauty has won many awards during her career.

Often we found the front pages of German newspapers, being praised for her physique and talent.Martin is originally from Montenegro, but with her ​​parents and close family living in the German state./Blerand Rexhepi/Editorial/

Tuesday, 27 April 2010

Martina Ivezaj, Bukuroshja Qe Nxeh Gjakrat


/photo public domain/

Martina Ivezaj, bukuroshja qe nxehe gjakrat

Ku shfaqet ajo, aty digjet asfalti. Martina Ivezaj eshte “Miss Tuning” dhe i sjell djemte nga zero ne njeqind dhe nuk mund te shpetoje prej adhuruesve te shumte. Nuk eshte cudi, me keto vija te trupit! Ne interviste 20-vjecarja flet per vetura te shpejta dhe per meshkuj te vertete.

Martina, une e kam numrin tend te telefonit mobil. A guxoj te lavderohem me kete?

Per ta marre numrin tim, eshte super e veshtire. Ate e jap vetem shume rralle. Kjo qendron edhe per shkak te asaj, se e kam vetem nje mobil per pune dhe privat.

Kush e di, ndoshta te therras ndonjehere naten...

(qesh) Jo, une te besoj.

Ti je rritur ne Bavari, mirepo gjuhen e flet pa theks...

Vertet? Ndoshta per shkak se prinderit e mi vijne nga Shqiperia. Por, une vete jam lindur ne Gjermani...

Ti je “Miss Tuning” e Gjermanise, ngaqe te pelqejne veturat e rregulluara?

Ta themi keshtu: mua me pelqen gjithcka qe duket bukur. Kjo vlen edhe per vetura. Nese ne te eshte rregulluar dicka dhe makina ka kuaj-fuqi te majme, eshte e qarte qe kjo me terheq. Mirepo, une vete nuk ngas aq shpejt, ngaqe gjithmone kujdesem per sigurine. Prapeseprape, me me deshire do ta kisha blere nje Jaguar.

Si shkon zgjedhja e miss-it?

Nga 350 kandidate u zgjodhen 20 dhe u ftuan ne liqenin Bodensee per zgjedhjen e miss-it ne kuader te panairit te automobilave “Tuning World”. Ne ishim kater dite aty, cdo mbremje ishim ne nje skene te madhe dhe i prezantoheshim publikut, ndersa ne finale duheshim te shfaqemi para nje jurie 12 anetaresh.

Pse, mendon, se ke fituar pikerisht ti?

E veshtire per ta thene. Une mendoj se konkurrenca ishte shume e forte. Te gjitha vajzat ishin te bukura, kishin shume shkelqim. Pse kam fituar une, mund te pergjigjet vetem juria.

Shume djem presin radhe te ti!?

Eshte e mundshme (qesh). Mirepo per shkak te kesaj nuk me rritet mendja.

Si duhet dikush te te drejtohet, per te fituar pike te ti?

Shkelqimi eshte i rendesishem. Tipi duhet te kete njefare dickaje. Ne rastin me te mire ben “klik”. Me kete rast nuk luan kurrfare roli, se ai e nget veture te shpejte apo mund te me ofroje shume, por duhet te jete nje mashkull i tere. Nese e marrim nje shembull te famshem: Vin Diesel. Ai guxon ne cdo kohe te ulet prane karriges sime.

A ke projekte qe do te niseshin se shpejti?

Gjithsesi. Do te ishte bukur, sikur ne te ardhmen te mund te fitoja te holla si foto-modele.

A nuk te pengon qe aq shume njerez te shohin ne bikini?

Jo, aspak.

E prinderit e tu?

Ata gjithmone me kane perkrahur. Kryesisht nuk isha aq e sigurt, se a do te duhej te merrja pjese ne zgjedhjen per miss, por prinderit e mi me kane motivuar. Per titullin te dy jane gezuar se paku po aq sa edhe une.

Per cka interesohesh ti, pervec per vetura dhe modelim?

E dua sportin dhe vizatoj me qejf. Kafshe, njerez, gjithcka te mundshme. /zeri/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Martina Ivezaj, the beauty that heats up blood

Where it occurs, it burned asphalt. Martina Ivezaj is "Miss Tuning" and brings the boys from zero to one hundred and can not get rid of numerous fans. Not surprisingly, with these lines of the body! We interview 20 years speaks for fast cars and real men.

Martina, I have your number to your mobile phone. Do you dare to brag with this?

To take my number, it is super difficult. Give him only infrequently. It also stands for what, that's my only one for work and private phones.

Who knows, maybe sometimes call at night ...

(Laughs) No, I believe.

You are grown in Bavaria, but language speaks without accent ...

Really? Maybe because my parents come from Albania. But I myself am born in Germany ...

You are Miss Tuning "of Germany, because the regulated like cars?

I say this: I like everything that looks nice. This is true for cars. If we fix something and the machine is no horsepower and fat, it is clear that this is the draw. However, I do not ride them as fast, because they always look for safety. However, with the desire would have bought a Jaguar.

How goes it miss election?

Of 350 candidates were selected 20 and we were invited for the election of Lake Bodensee miss it in the framework of the automobile fair "Tuning World. We were there four days, every evening we were in a great scene and prezantoheshim public, while the final duheshim shfaqemi before a jury of 12 members.

Why, you think that you have won exactly?

Hard to say. I think the competition was very strong. All the girls were beautiful, had more brightness. Why I win I can only respond to the jury.

Many of you guys waiting time!?

It is possible (laughs). However, due to this not with an ego boost.

How should someone be conducted, to make a point to you?

Shine is important. Type must have a certain something. In the best case scenario makes "click". In this case, did not play any role, he drives the fastest car or the offer may be more, but should be an entire male. If you take a famous example: Vin Diesel. He may at any time to sit at my chair.

Do you have projects that will soon depart?

Anyway. Would be nice if in the future could win money as photo models.

Do not obstruct that so many people see in bikini?

No, no.

And your parents?

They have always supported. Mainly so I was not sure whether you should take part in choosing the miss, but my parents have the motivation. For the title both are happy that at least as much as me.

What interested you, except for vehicles and modeling?

I love the sport and draw a fiddle. Animals, people, everything possible.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online