All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Marvina Stefa. Show all posts
Showing posts with label Marvina Stefa. Show all posts

Monday, 20 June 2011

Marvina Stefa Tani Shoqerohet me Ledion e "Portokalli"-se

Marvina, ish-e dashura e Erion Korinit, tani shoqerohet me Ledion e “Portokalli”-se

Ka kaluar tashme nje vit nga konflikti i zhurmshem, qe mori permasa mediatike, mes kengetarit Erion Korini dhe ish-te dashures se tij nga Durresi, Marvina Stefa. Ajo vendosi ta terheqe padine dhe ta fale Erionin. Ndersa pas nje tentative per ribashkim ne plazhin e Ksamilit, ata vendosen te ndahen perfundimisht, duke nisur secili jete te re. Nderkohe qe per Erionin nuk dime asgje tashme nese ka krijuar ndonje lidhje te re me ndonje vajze apo jo, per ish-te dashuren e tij qe u be e njohur pas konfliktit te tyre qe perfundoi ne Prokurori kemi arritur te zbulojme dicka me shume. Vajza simpatike eshte pare te shoqerohet se fundi me Ledio Lakon, aktorin e njohur te spektaklit te humorit “Portokalli”. Thuhet se miqesia e tyre eshte pak me e hershme, pasi jane njohur ne qytetin e Korces nga nje shoqeri e perbashket qe kane, ndersa keto kohe jane pare shume ne shoqerine e njeri-tjetrit, duke kaluar dhe fundjavat bashke, edhe pse ne prani te miqve te tjere.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online