All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Matilda Mecini. Show all posts
Showing posts with label Matilda Mecini. Show all posts

Tuesday, 14 August 2012

Matilda Mecini, ne seksi forme edhe pas lindjes...

“Miss Universe”, Matilda Mecini, zbulon linjat seksi edhe pas lindjes se djalit

Trupi i saj i formuar eshte verejtur qe ne hapat e pare te modelizmit, e me pas edhe ne spektaklin ku fitoi kuroren e me te mires. Matilda Mecini qe ne moshen 16-vjecare ka qene pjese e ekipit profesionist te basketbollit te Tiranes. E lindur ne vitin 1988, Matilda e cila ka mbaruar Letersi Boterore ne Universitetin e Tiranes, ne moshen 20 vjece perfaqesoi vendin ne ‘’Miss Universe’’, qe ate vit eshte mbajtur ne Nha Trang te Vietnamit.

Pasi perfaqesoi vendin ne kete event te bukurise, asaj iu hapen dyert ne modelizem, duke lidhur kontrata e duke sfiluar per Sherri Hill dhe Roberto Cavalli, ndersa me pas edhe per stiliste te njohur ne Angli, France, Itali, Shtetet e Bashkuara dhe ne Shqiperi. Bukuroshja e cila flet tri gjuhe te huaja (anglisht, italisht dhe frengjisht), eshte e martuar me Elton Shehun, dhe nga kjo martese ka nje djale, Louisin.

Sunday, 12 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 11 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Gusht 2012
 • Ermali & Franceska. E verteta e ndarjes.
 • Pas problemeve me shendetin, Ami nderpret shtatzenine
 • DJ Wrondon: Une nuk rrah femra; Genta, nje kengetare e deshtuar. Genta: Ishte zenke, jo rrahje!
 • Kastro Zizo: Aventura ime e re si kuzhinier, ja VIP-at qe do shijojne pjatat e mia ne festen e "Birra Korca"
 • Fotot e dasmes se Mirjetes se BB4. Mirjeta: Kam plane te behem nene me dy femije
 • Stresi & Ronela ironizojne te varferit, video-skandali ne youtube kritikohet nga fansat
 • Pas ndarjes nga e fejuara, Lyrical Son shijon pushimet me miqte
 • Jehona Sopi publikon fotot e para si shtatzene, gati klipi i ri
 • Elhaida Dani triumfon me kater cmime ne "Champions League Festival" te Rumanise
 • Alessio Alia shijon pushimet dhe tregon trupin ne forme
 • Gerta Heta rikthehet ne televizion si moderatore
 • Spartak Ngjela nuk ndahet nga bukuroshet

Wednesday, 20 June 2012

Ku jane sot shqiptaret me te bukura te "Miss Universe"...Ja ku jane sot shqiptaret me te bukura te “Miss Universe”

Qysh nga viti 2002 Shqiperia ka marre pjese ne garen e bukurise ne “Miss Universe”. Ndersa Kosova filloi te kishte perfaqesueset e saj si shtet vetem ne vitin 2008. Disa prej tyre kane arritur te shijojne famen pertej kufijve nga ky kompeticion, si Angela Martini apo Marigona Dragusha. Me poshte do te gjeni te gjitha bukuroshet qe na kane perfaqesuar nder vite si dhe jeten e tyre aktuale.


Sunday, 4 March 2012

Matilda Mecini: 8 Marsi me rikujton faktin qe jam bere nene...

Matilda Mecini: Louisi, dhurata me e bukur per 8 Mars

Prej disa kohesh ka zgjedhur te qendroje larg sfilatave te modes dhe spektakleve shqiptare. Dhe e ka nje arsye te forte: eshte bere nene! Per Matilda Mecinin, modelen shtatlarte e cila u be edhe me e famshme pasi fitoi kuroren e Miss Universe Albanian ne 2008-n, memesia e ka ndryshuar jeten. Louisi gjashtemuajsh eshte vemendja e pashtershme dhe kujdesi absolut prej dites se pare qe ka lindur e deri sot.

"Per te qene e sinqerte, 8 Marsi me rikujton faktin qe jam bere nene. Gjithcka ka ndryshuar tek une, perkushtimi ndaj familjes, bashkeshortit, djalit. Besoj se im bir Louisi eshte dhurata me e bukur qe kam ne jete. Si une, edhe Eltoni, bashkeshorti, nuk i leme pa festuar ditet speciale, dhe per kete 8 Mars besoj do te bejme nje organizim me te vecante se zakonisht", pohon modelja.

Emocionet qe ajo po perjeton ne kete faze te jetes, jane sigurisht me domethenese dhe te verteta, per te kuptuar kesisoj edhe ndjesite e nenes se saj, lotet ne sy kur ajo cdo 8 Mars i dhuronte nje perqafim apo nje buqete me lule. Kete vit, kursi ka ndryshuar kah.

Sunday, 19 February 2012

Urimi i Fadil Berishës me bukuroshet shqiptare

Ka pasur urime, këngë, dhe fotografi të ndryshme, dikush me flamurin kombëtar, e dikush me flamurin e Kosovës, e dikush në një mix flamurësh.

Kështu kanë shkruar dhe vepruar artistët shqiptarë në portalin e tyre në “Facebook”, nga të katërt anët kudo që jetojnë dhe veprojnë ata. Por, fotografi i njohur botëror, Fadil Berisha, kishte zgjedhur një mënyrë të çuditshme, duke uruar 4-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me punët e tij dhe me vajzat më të bukura shqiptare që ai ka fotografuar.

Ne po ju sjellim këto foto me të cilat ai kishe uruar, duke shkruar kështu: “Gëzuar Pavarësinë Kosova me bukuroshet shqiptare”, ku tregohet në foto Zana Krasniqi, Marigona Dragusha, Matilda Mecini, Drenusha Latifi dhe Afërdita Dreshaj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Congratulations of Fadil Berisha in Albania beauties

There were congratulations, songs, and different files, one with the national flag, the one with the flag of Kosovo, one in a mix of flags. So artists have written and acted Albanian portal in "Facebook" from the four corners wherever they live and operate them.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online