All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Maya Alickaj. Show all posts
Showing posts with label Maya Alickaj. Show all posts

Saturday, 27 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 27 Korrik 2013
 • Elona e BB, ne dileme mes nje djali shqiptar dhe francez. "Partnerin e deshiroj artist. Ne shtator mund te jem ne televizion"
 • Luana, e dashuruar me menaxherin e nje qendre biznesi pas ndarjes nga Gaxha
 • Zajmina kapet mat me te dashurin ne plazhin e Himares
 • Xhensila dhe Besi, skena erotike gjate pushimeve
 • Eldora e BB6: Surpriza e Shpendit per 28-vjetor, lule te bardha dhe varese Swarovski. Fotot, dhuratat dhe detajet e festes me shume te ftuar
 • Maya: Me partnerin tim po mendojme per nje femije. Kam hequr dore nga cigarja per hir te dashurise
 • Martohen Atdheu i "Da Ligs" dhe Korabi i Xenit
 • Shkelqimi i "BB", pas ndarjes nga Alma, pushime te gezuara ne plazhet italiane
 • Soni me Aldon e "X Factor" ne Prishtine
 • Ermal Merdani, pas tre muajsh "single" del hapur me te dashuren e re

Saturday, 8 June 2013

Revista BLUETOOTH - 8 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 8 Qershor 2013
 • Flori Mumajesi: Cmimi i pare si kengetar, me la pa fryme
 • Videofest: Femrat VIP zbulojne pjeset intime
 • Adrian Gaxha dhe perballja me Florin
 • Soni Malaj, martohet ne Tirane: Vajza gezonte per "dasmen" tone. Fustani qe kisha enderruar!
 • Ardit Gjebrea, feston 50-vjetorin ne Rome, dhurate vetes nje "BMW X5"
 • Liri Berisha, puthje e perqafime me Ciljeten e Irsa Demnerin
 • Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut. Show girl-i sjell stilisten e princeshes Kate ne Shqiperi
 • Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur
 • Renis Gjoka fiton "Netet e Klipit Shqiptar". Triumfon bashkepunimi me Edmond Tupen dhe "Cek Production". Videoklipi dhe kenga fituese, mesazh per femijet autike
 • Surprizat e "Geraldines". VIP-at qe nderuan "Geraldina Sposen"
 • Anaidi: Ishte fitore morale, s'me interesojne leket. Kjo eksperience me tregoi se mund te jem lider.
 • Joana ne spital, pas ndarjes nga Anaidi

Saturday, 13 April 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 13 Prill 2013
 • Politika ne syte e Beses. Kengetarja sjell dy albume te reja dhe nje kenge ne bashkepunim me Mc Kreshen. Rrefimi: Shpresoj te martohem se shpejti. Deshiroj te kem dy femije, edhe pse ndonjehere kam fantazine e "shfrenuar" se mund te ishin kater.
 • Greta Koci emerohet drejtoreshe ne Ministrine e Brendshme
 • Aurela Gace, imiton veten, behet tullace si ne '98: Do jem nusja e pare me koke te rruar!
 • Ulpiana Lama: Aksidentet e mia te perditshme! Cfare do te kete pas "Pasdites", planet per te shkruan nje liber dhe marredhenia me bashkeshortin.
 • Konflikti, mamaja e Enit ofendon rende Noizy-n. Reperi: Ja pse i hoqa kenget ne Youtube!
 • Andresa iken nga "E Diela", e zevendeson Floriana Garo
 • Producenti i famshem Timbaland promovon Bleonen
 • Te rejat e BB6; Shpendi: Me Eldoren vetem shoqeri; Iliri: Elena te dale, i skadoi koha; Banorja e re ne "BB", partnerja e njerit prej djemve; Marselino ne duet me Stinen: "Kengen ia dedikoj nuses"; Iliri dhe Elona: Joana, negative dhe e pafytyre; Joana pas Anaidit ne shtrat me Edberin: "Do kthehem me Janin"; Anaidi: S'kam ndermend te pres Joanen; Vigani-Edberit: Puthe Joanen, qe te bjere ne kurthin qe bene vete.

Tuesday, 12 March 2013

Ja makina e re fringo e Mayes, prej 60 mije eurosh...

Maya Alickaj
photo: bluetooth
Makina e re e Mayes

Gjate javes se shkuar “Bluetooth” publikoi lajmin se kengetares se njohur Maya, i kishte bere dhurate i fejuari nje makine “Range Rover” me vlere 60 mije euro.

Ndersa sot po publikojme fotot e Mayes me makinen e re fringo, e cila i shkon shume kengetares.

Paparaci i suplementit e ka kapur Mayen ne nje prej restoranteve me te njohura ne zonen e liqenit, ndersa parkonte makinen.

Maya eshte nje nga kengetaret me te paguara te skenes shqiptare, me nje numer te madh koncertesh ne diaspore.

Sunday, 10 March 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Mars 2013
 • Big Brother; Sekretet: Xhimi i martuar; Shpendi nuk flet me babane; Jonilda, vajza qe do te beje operacion plastik brenda shtepise; Nena e modeles: Konflikti me Elenen perpara se te futej ne "BB6", i thashe te vishej; Nis te dielen "Fan Club"-i, Albana Osmani serish prezantuese. Olti Curri: Ankohen per mua, ata qe nuk dine te bejne "Big Brother"
 • Merr fund lidhja: Shpati dhe Aferdita ndahen me telefon!
 • I dashuri shqiptar "vret" Bleona Qeretin
 • Manjola Nallbani: Ne komunikimin me vajzat nuk kam tabu. Kengetarja se suksesshme ndan me lexuesit sekretin e te qenit ne super forme
 • Kledi Bahiti, nje dedikim per te vellane
 • Pellumb Piperos, i vjedhin targat
 • Nje feste surprize per Leonora Jakupin
 • Makina e re e Mayes
 • Elvana Gjata, me lajme te reja

Monday, 4 March 2013

Maya, nje "Range Rover" dhurate nga i fejuari...

Maya merr dhurate nga i fejuari nje makine 60 mije euro

Dy muaj me pare, “Bluetooth” raportoi per nje aksident rrugor qe i ndodhi kengetares se njohur te muzikes popullore, Maya Alicka, nga ku fatmiresisht e vetmja qe u demtua ishte makina e saj.

Per pasoje, duke qene se Mayes i duhet te udhetoje shpesh nga nje qytet ne tjetrin, per shkak te angazhimeve te shumta qe ka si nje nga kengetaret me te kerkuara te tregut, i fejuari i saj i ka blere nje makine te re.

Dhe cfare makine se! Nje ‘Range Rover Evoque’ te ri fringo, qe ka kushtuar plot 60 mije euro.

Burimi: Bluetooth
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Maya gets a gift from a husband drive 60 thousand euro
Two months ago, "Bluetooth" reported an accident happened renowned singer of popular music, Maya Aliçka, where thankfully the only one that was damaged her car. Consequently, as Mayes must often travel from one city to another, due to numerous commitments as one of the most requested singers market, her husband bought a new car. And what that machine! A 'Range Rover Evoque' brand new, having paid full 60 thousand euro. ]]

Sunday, 10 February 2013

Kengetarja Maya, gjen dashurine e jetes...

Maya Alickaj & Arben
Maja prezanton te fejuarin e saj arkitekt dhe rrefen bashkejetesen 1-vjecare

Kengetarja vlonjate, Maja Alickaj, ka bere nje rrefim personal ne ekran per fejesen e saj prej nje viti me arkitektin nga Vlora, Arben Shuaipi. Kengetarja ka vendosur ta beje publike kete lidhje ne emisionin “Takimi i Pasdites” te Rudina Magjistarit ne “TV Klan”, duke folur keshtu hapur per gjithcka ne raportin e tyre gjate nje viti bashkejetese ne Tirane, me djalin qe ka jetuar 21 vite si emigrant ne Itali. “Profesioni i arkitektit qe i fejuari im ka eshte art, vizatim, krijimtari dhe nje plus per t’u marre vesh me njeri-tjetrin”, tha ajo. Me tej, duke sqaruar se si po e perjetonte kete ndryshim ne jete, pohoi: “Eshte e rendesishme qe njeriu te ndihet mire, qofte i vetem apo i shoqeruar. Une jam nga ata persona qe jam ndier mire edhe kur kam qene vetem, por natyrisht qe e mira nuk ka fund dhe kur gjen nje partner qe e ke ne krah, ndihesh e plotesuar, pra te ben te ndihesh me mire”.

Revista PALOMA - 9 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 9 Shkurt 2013
 • Aferdita Dreshaj ne lidhje me Leonardo Di Caprio? Aferdita: E lumtur, edhe pse mund ta kem gabim. Shpati: Jane vetem shoke, edhe une e njoh Di Caprio-n
 • Noizy: Jam i vetmuar per Shen Valentin, s'kam kohe per femra
 • Adela i rikthehet televizionit
 • Sexy and Single; Viola Xhafaj: "Nje mashkull duhet per te ngrohur kembet"
 • Rovena Stefa: Iku koha e sharlataneve dhe mediokerve ne muzike
 • VIP Valentine; Flasin femrat e ekranit: Sabina Dana, Anila Cela, Mira Kazhani, Linda Halimi, Silvi Bakiri, Elia Shena, Iva Korumi, Fiori Dardha
 • Maya: Kam gjetur dashurine e jetes! I fejuari: Maya, me e mira nga te gjitha!
 • Tre femije VIP lindin brenda javes
 • Anna Oxa kunder Sanremos: "Eshte nje pasqyre e degradimit te vendit"
 • Tuna kapet mat me ish-te fejuarin e Dafina Zeqirit

Sunday, 26 August 2012

Maya, tashme nje "Marilyn Monroe" shqiptare...

Maya, tashme nje Marilyn Monroe ala shqiptare

Meqe e mblodhem mendjen dhe e gjetem Madonen shqiptare qe natyrisht eshte Bleona, tani rame rehat se gjetem me ne fund edhe Marilyn Monrone “Made in Albania”. Ajo eshte kengetarja labe Maya! Ne kengen e saj me te fundit te shoqeruar edhe me klip, “Maya - E nise”, Maya e nis dhe e bitis e katandisur si Marilyn Monroe, duke na treguar edhe pak nga kofshet e saj mbreselenese. Urime per guximin vlonjate e dashur, por ne me shume te pelqejme ne versionin folk. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Maya, now a Marilyn Monroe alla Albanian
Since the collected minds and found Albanian Madonna is Bleona course, now fell comfortable that we found in the end even Marilyn Monronë "Made in Albania". It is labe singer Maya! In her latest song accompanied by the clip, "start", Maya starts and bitis reduced as Marilyn Monroe, showing us a bit of her thighs impressive. Congratulations dear vlonjate courage, but more pleasing folk version. / panorama plus / ]]

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista Plus - 10 Shkurt 2012

Revista Plus, 10 Shkurt 2012
 • Adelina Ismaili: "Ne Europe nuk te lejojne motren nese s'ka talent, shume motra jane kthyer mbrapa"
 • Domenika Caushaj serish ne "Big Brother 5"
 • Jonida Maliqi: Si mund te pergojohet nje engjell i porsalindur
 • Flori Mumajesi do te jete organizator i Top Fest 9
 • 7 mije euro per klipin e ri te Elvana Gjates
 • Albana Osmani dhe Eneida Tarifa shoqe per koke
 • Endrit Mertiri lidhet me Miss Shqiperia
 • Vivian Canaj: Marredhenia me me moden dhe Joni Pecin
 • Nora Istrefi injoron thashethemet mbi Robertin
 • Maya: Jam duke pritur mashkullin ideal, nuk ka problem me i ri apo me i vjeter
 • Ronela Hajati shet iPhone pasi mbetet pa leke
 • Andi Karasani: ja se c'duhet te besh, per te qene i preferuari i vajzave

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online