All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mehdin Pergjecaj MEDA. Show all posts
Showing posts with label Mehdin Pergjecaj MEDA. Show all posts

Monday, 27 October 2014

Ilir Balija : ‘‘Zori’ filmi më i madh shqiptar po vjen’ (Foto)

Do të jetë një nga filmat më të mëdhenj shqiptarë jo vetëm nga tematika dhe koha që është dashur të realizohet,  por edhe nga kasta e aktorëve dhe personazhëvë shumë të njohur të skënës shqiptare si: Cun Lajci, Sunaj Raca, Kenan Gurgurovci, Meda, Labinot Tahiri, Enver Idrizi, Shkurte Gashi, Diellza Kolgeci, Noizy, Zajmina Vasjari, Gold Ag, Varrosi etj .

E kemi fjalën për filmin ‘Zori’ me regji nga Esat Fejza,  ku ne mësojmë nga Ilir Balija që është një nga producentën e këtij filmi dhe njëkohësisht protagonist në një rol kryesor, dhe ku producenti tjetër është Naser Qeli, na tregoi se ky film nga muaji nëntor do të ketë premierën e tij dhe do të ketë mundësi që ai të promovohet edhe në Diasporë, dhe do të jetë filmi më i madh shqiptar që po vjen.

Por data e saktë sipas Ilirit nuk është cakutuar ende por në fillim do të vijë si premierë në disa vende të evropës e më pas në Kosovë.

Ilir Balija njëkohësisht është i njohur për punën e tij të madhe që e bën në Gjermani me anë të tre kompanive të tij ‘Markgrafler Taxi’, ‘Markgrafler Transporte’ dhe ‘IB Events’ ku ka të punusuar 80 punëtorë dhe arritje e një suksesi të madh.

Njëkohësisht Iliri është në kryesi edhe të ‘Union Bussines’ një bashkëpunim dhe marrëdhënie kjo e krijuar në mes të Gjermanisë dhe Kosovës, por njëkohësisht ai është pjesë tash dy vite si bashkëorganizator i eventit më të madh të modës ‘Prishtina Fashion Night’, dhe shumë vite pjesë në organizimin e ‘Miss Diaspora’.

Thursday, 27 March 2014

Menaxheri i Medës: “ Asnjë incident nuk ka pasur”

Disa portale kishin shkruar një lajm jo të vërtetë në lidhje me këngëtarin e njohur Meda, sikur gjatë një ndjeshje në Mitrovicë artisti është rrahur.

Por për këtë incident që nuk ka ndodhur por është vetëm një gënjeshtër ne morën një reagim nga menaxheri për në Diasporë i këngëtarit, nga Ilir Balija (IB Events) , ku na tha se nuk ka pasur asnjë incident ndaj këngëtarit, por kanë qenë vetëm spekullime.

Madje sic shihet edhe në foto artisti ka qenë me menaxhërin e tij gjatë ditës së enjte në një nga lokalet e njohura në mes të Prishtinës, më në formë se kurrë. Meda vazhdon të jetë artisti më i kërkuar kudo ku ka shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The manager of the Medes: "No incidents were"

Some portals have not written a true story about singer Meda, like during a ndjeshje in Mitrovica artist is beaten. But the incident did not happen but it's just a lie we received a response from the manager for singer Diaspora, by Ilir Balija (IB Events), which told us that there were no incidents on the singer, but have been only speculation .

Furthermore, as shown in the photo artist was his manager during the day Thursday in one of the popular bars between Pristina on form than ever. Meda continues to be the most requested artist wherever Albanians. / Maxim Gjokaj /

Tuesday, 5 November 2013

Meda dhe Noizy “kallin” publikun e Diasporës

Natyrisht se ku është Meda dhe reperi Noizy, publiku është i pafund, por edhe kur një organizim ka firmën e “IB Event”.

Në natën e fundit të muajit të sapo kaluar në Neuss në Düsseldorf të Gjermanisë në diskon ‘Golden Time’ është mbajtur një super mbrëmje ku artistët Meda dhe Noizy janë pritur shumë mirë nga pupliku i madh i shqiptarëve që kishte mbushur këtë disko të madhe plot e përplot.

Kompania e organizimeve ‘IB Events’ që drejtohet nga Ilir Balija ka gati organizimin e rradhës ku do të mbahet në disko Reyna në Hanover me 16 nëntor e ku do të këndojnë artistët Meda, Bajram Gigolli dhe Astrit Mulaj./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Track and Noizy "stir" public Diaspora

Of course that is where Meda and rapper Noizy, the public is endless, but when an organization has the signature of "IB Events". In last night just last month in Düsseldorf Neuss in Germany at the disco 'Golden Time' was held a super evening where artists Noizy Track and were extremely well received by big pupliku Albanians had filled this huge disco full of overflows.

Monday, 14 October 2013

Te gjithe e duan Meden per Bajram

Na bëri përshtypje një datë e njëjta sic është ajo e 15 tetorit, ku është festa e madhe e Kurban Bajramit, ku Meda do të ishte në orare të ndryshme për të kënduar në dy qytete.

Dhe ishte e vërtetë këtë e vërtetuam nga menaxheri dhe drejtuesi i kompanisë IB Events, Ilir Balija, pasi për Medën kanë shprehur dëshirën shumë organizatorë në Kosovë ta kenë këtë mbrëmje.

Nga Prizreni e më pas në Prishtinë në këtë natë të madhe, e më pas të nesërmen do të udhëtojë për në Gjilan një tjetër koncert atje e të enjten në Mitrovicë.

Ky është i palodhshmi dhe këngëtari më i kërkuar për festën e Bajramit , Meda. Si duket të gjithë shqiptarët për këtë festë duan të dëgjojnë zërin e Medës dhe të jenë aty ku ai këndon./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
We all want to Bajram Medea

Monday, 30 September 2013

IB Events me Meden dhe Noizyn starton ne Diaspore

Një nga kompanitë më prestigjioze të organizimeve në Diasporë “IB Events” sapo ka lansuar një poster ku tregon se do të ristartojë me koncertet gjigande në Diasporë.

Në foto duken dy artistët e njohur shqiptarë, më i mirë i muzikës popullore Meda, dhe më i miri i rrepit shqiptar Noizy, të cilët do të këndojnë më 31 tetor në diskon Golden Time Neuss në Dusserdorf, në Gjermani.

Ndërsa kjo kompani tashmë i ka nisur përgaditjet dhe ka shumë koncerte me emrat më të mirë të skenës shqiptare, ndërsa këngëtarin më të kërkuar shqiptar Meda, pronari i suksesshëm i kësaj kompanie Ilir Balija vazhdon ta menaxhojë ashtu sic duhet dhe ka nisur tashmë koncertet e para të sezonit me të./Maksim Gjokaj/

Burimi: http://www.teksteshqip.com/meda/lajme_5552.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Events IB NOIZY starts with Medea and the Diaspora

One of the most prestigious organizations in the Diaspora "IB Events" has just launched a poster shows will restart with huge concerts in the Diaspora. In the picture look familiar two Albanian artists, best popular music Track and best rap Noizy Albanian, who will sing on October 31 at the disco Dusserdorf Golden Time in Neuss, Germany.

Tuesday, 25 June 2013

Po vjen Meda me Gold Ag dhe Vjollcen

Ashtu sic kishte thënë edhe në programin ‘Mix-Max’ këngëtari i njohur Meda sapo ka realizuar edhe klipin më të ri i cili pritet të vijë së shpejti.

E këtë rradhë nuk do të jetë Getoar Selimi, dhe Tuna, por reperi i njohur Gold Ag dhe këngëtarja Vjollca Haxhiu në një bashkëpunim shumë intersant të tyre.

Meda ka treguar se është gjithmonë i gatshëm për bashkëpunime me kolegët, ndërsa megjithëse njihet si një artist shumë i paguar qoftë edhe në reklamën e fundit me familjë e tij, ai nuk ka dëshirë kurrë të tregojë për shuma parashë që merr apo edhe që jep për bamirësi.

Ndërsa brenda vitit ai ka thënë se do të sjellë edhe klipe të reja dhe një album në treg.

Burimi http://teksteshqip.com/meda/lajme_5005.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meda ready for cooperation with Gold Ag and blue,

Thursday, 17 January 2013

Si u be Meda ‘fotograf’

Në fillim ai u quajt këngëtar i muzikës tallava, saqë klipet e tij me temë dashurie kurrë nuk  transmetoheshin  në kanalet tona televizive, e sot ai pëlqehet dhe ftohet kudo.

Ky është Meda, i cili mësojmë se herën e fundit është kthyer në një fotograf dhe duket shumë profesionist. E në fakt, ai po e bën këtë punë vetëm në videoklipin e këngës së tij më të re në bashkëpunim me këngëtaren Vjollca Haxhiu.

Kënga mban titullin “S’je interesant”, klipi është realizuar nga produksioni ‘Max Productions’, dhe po pëlqehet shumë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 As became Meda 'photographer'

At first he was named music singer tallava, that his clips on the topic of love never broadcast on our TV channels, today he accepted and invited everywhere.

Monday, 13 August 2012

Këngetari Meda rrihet ne Ulqin


Dihet se është një këngëtar që vërtetë bën atmosferë ku ai këndon, pasi ia thotë bukur këngës sidomos ku ka ambjente verore për të kërcyer.

Ky është këngëtari Meda, i cili mësohet nga disa dëshmitarë okularë që në Ulqin e kanë rrahur, nuk dihet ende arsyeja. Këngëtari nga Decani këtë periudhë ka qenë i ftuar shpesh herë për të kënduar në Ulqin./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Meda Singer Beaten in Ulcinj

Is known to be a singer who really makes the atmosphere where he sings, because it says nice song especially where there are facilities for summer jumping.

This is singer Meda, who learned from several eyewitnesses who have beaten in Ulcinj, is not known why. The singer from Decani this period was often invited to sing in Ulcinj. / Albavipnews /

Monday, 25 June 2012

Meda: Ne shtepine time ndjehem si ne hotel...

Ne vilen “modeste” te Medes

Meda eshte djali nga Prishtina qe prej vitesh mbizoteron ne skenen e muzikes popullore dhe serish nuk ndalon se punuari e prodhuari.

“Se shpejti do prezantoj nje projekt te vecante per fansat e mi. Kam punuar shume dhe te shohim si do pritet”, thekson Meda per ‘Pasdite ne Top Channel’.

Gjithashtu prej kohesh ai eshte lakuar si nje nga kengetaret absolutisht me te paguar ne tregun shqiptar te muzikes live, rrjedhimisht si nje nga artistet me te pasur shqiptare.

Skena, hotele, udhetime e para’, por ne fund secili nga ne dorezohet ne shtepi. Meda, edhe pse modest, nuk ka nje shtepi te shemtuar. Por, kembengul: “Shtepia ime eshte e zakonshme, eshte si te tjerat. Nuk ka asgje te vecante aty.”

Friday, 30 March 2012

Meda dhe Luljeta, se shpejti prinder per here te dyte...

Meda luljeta
photo: revista select
Meda se shpejti per here te dyte baba

Edhe pse aktualisht po perflitet mjafte shume per te, si duket ai nuk cane koken te merret me thashethemet. Tani pritet qe kengetari i njohur Meda te behet per te dyten here baba dhe uron qe femija i tij i gjinise mashkullore te linde shendoshe dhe mire.

“Per mua me e rendesishmja eshte familja, tani jemi ne pritje te ardhjes ne jete te djalit tone te dyte, i cili uroj te vije shendoshe e mire. Ndersa sa i perket thashethemeve ne opinion, kinse gjermanet ma kane konfiskuar pasurine ketu ne Gjermani, nuk eshte fare e vertete. Keto jane vetem disa spekulime nga njerez te pandergjegjshem te cilet nuk kane se me cfare te merren ne jeten e perditshme. Une vazhdoje te jem pagues i rregullt i tatimeve dhe ketu ne Gjermani vazhdoje te kem nje jete stabile me familjen time”, ka thene ai per “Zeri”.

Tuesday, 13 March 2012

Gjermanet konfiskojne pasurine e kengetarit Meda, nuk paguan tatimet...

Nuk paguan tatimet, gjermanet konfiskojne pasurine e Medes

Kengetari kosovar, i cili ka edhe nenshtetesine gjermane, keto dite eshte perballur me autoritetet tatimore te atij vendi. Pikerisht per shkak te mospagimit te tatimit, organet atje kane konstatuar se ai merret me veprimtari e cila sjell te ardhura te shumta, ndersa ne anen tjeter nuk eshte pagues i tatimit si shtetas gjerman. Atje Meda disponon nje sasi te konsiderueshme te pasurise, vila, shtepi e hotele, si dhe pasuri te tjera te patundshme. Per kete shkak, organet tatimore kane vendosur t’i konfiskojne te gjithe pasurine e tij per te paguar borxhin (tatimin) ndaj shtetit. Keto lajme i ben te ditura emisioni ‘’Prive’’ ne Klan Kosova.

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 10 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Mars 2012
 • Ezel, flasin vajzat VIP: Ja pse na terheq!Jonida Maliqi: E ndjek, me terheq intriga ne kete serial; Sonila Meco: Shqiptaret gjejne veten tek "Ezel"; Samanta Karavella: Ezeli perfaqeson mashkullin perfekt, qe i cmend femrat; Rosela Gjylbegu: Ezel eshte nje mashkull i bukur, por aktor i stisur. Kush eshte Kenan Imirzalioglu apo Ezel Bayraktar?
 • Zanfina refuzon Getoarin ne duet
 • Soni Malaj prezanton faqen zyrtare dhe fotot e reja
 • Ne shfaqjen "Miqte me femijet", Angela Martini mahnit te pranishmit me linjat seksi
 • Fjolla Morina prezanton vajzen nga martesa e pare
 • Nuk paguan tatimet, gjermanet konfiskojne pasurine e Medes
 • Meshkujt me muskuj, shoqerues te Klodit
 • Ervini harron Ermelen: Po mendoj seriozisht per lidhjen e re. Ermela ndryshon look, shfaqet me floke te kuq
 • Elvana Gjata heq 5kg nga pesha e saj per garen e "Dancing"

Saturday, 28 January 2012

Videot e kengetareve shqiptare kane me shume shikime se porno yjet?!

Mister, klikimet ne youtube!?

Kengetaret akuzojne njeri tjetrin per menyren ilegale te numrit te shikimeve

Fansat: ‘’Paguhen hacker nga Azia per rritjen e klikimeve’’

E keni vene re qe per nje kohe te shkurte rriten klikimet e klipeve te kengetareve duke shkuar ne miliona? Por, asnjehere nuk jemi pyetur se nga mund te arrihen gjithe keto klikime duke e ditur qe jemi nje popull i vogel ne bote dhe jo te gjithe perdorim internetin, madje jo edhe popujt ne Ballkan ose ne bote ndjekin dhe percjellin muziken shqipe. Keto klikime deri me tani kane ngelur mister, edhe pse disa here persona te caktuar e kane ngritur si ceshtje shqetesuese.

Monday, 23 January 2012

Sinan Hoxha pa Seldin, tani kendon me Meden

Në programin e vitit të ri në RTV21, Sinan Hoxha megjithëse ka qenë i ftuar, mungoi, ndërsa aty ishte Seldi dhe Meda. Ishte koha kur ata sapo kishin realizuar këngën “Kuq e Zi” të tre së bashku. Ndërsa flitet se Sinani dhe Seldi, faktikisht nuk janë parë që nga ai moment më bashkë në asnjë koncert.

Por të pyetur nga ne cfarë thotë njëri, se pohon tjetri. Ndërsa këtë fund javë mësuam se këngëtari Sinan Hoxha se bashku me Mëdën janë të ftuar në një koncert në Brescia të Italisë nën moton “Festojmë bashkë kuq e zi”. E nëse Sinani thoshte se Seldi do të jetë me të nëpër koncerte, atëherë pse ai nuk është këtu?/Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Without SELDI Sinan Hoxha, now sings with the Medes

Wednesday, 18 January 2012

Kenga me "e keqe" thyen rekord ne youtube

Nga një analizë, nuk dihet se sa e saktë, u tha që kënga “Kuq e zi” e kënduar nga treshja, Sinan Hoxha, Meda dhe Seldi është kënga më e keqe shqiptare per vitin 2011. Por në fakt nëse shikoni në youtube, ku është një barometër shumë aktual, kjo video deri tani është me 2.5 milion shikime, duke thyer kështu rekorde për sa i përket një kohe të shkurtër.

Mos harroni se kjo këngë është publikuar vetëm pak javë më parë, ose aty nga fundi i vitit 2011, dhe cfarë do të ndodhë më tutje, ndonjë mrekulli në videot shqiptare, kështu i bie. Në fakt edhe një herë shqiptarët që kanë klikuar dhe e kanë dëgjuar këtë këngë, kanë treguar se këngët patriotike dëgjohen më shumë se asnjë këngë tjetër, por ne urojmë që këtë video ta klikojnë pse jo dhe të huajt./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The worst song breaking youtube record

Tuesday, 3 January 2012

Kush Fitoi Me se Shumti ne vitin 2011?...

Kush i mbushi xhepat me shume gjate 2011-s

Dikur fitonin shume, mirepo gradualisht fitimi po bie per shkak te krizes ekonomike qe ka perfshire thuajse tere boten. Mirepo perseri kengetaret vazhdojne te mbeten kategoria qe fiton me se shumti edhe pse sic thone disa prej tyre cmimet per te kenduar ne nje eveniment muzikor kane rene dukshem.

Kengetaret si Sabri Fejzullahu, Mehedin Pergjeqaj apo sic e njohin te gjithe me emrin artistik Meda, pastaj Labinot Tahiri, Rovena Stefa, Afrim Muciqi, Ermal Fejzullahu, Mihrie Braha dhe disa te tjere i prijne listes se kengetareve qe fitojne me se shumti.

Kënga më e keqe e 2011-ës

Ata mund të krenohen, por pa dyshim kënga “Kuq e zi” e Medës, Seldi dhe Sinanit ishte më e keqja për vitin 2011.Kjo këngë mund të klikohet, por ajo nuk është as këngë tallava as këngë me motive folklorike e as këngë patriotike.

Ku me ditë çfarë kënge është. Çfarë zhanri e dinë vetë autorët e këngës. E për vlera, të gjithë e dimë çfarë vlerash përcjellin të tre këngëtarët./Express/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The worst song of 2011-es

They can be proud of, but without doubt the song "Red and Black" the Medes, SELDI and Sinan was the worst for 2011.This song can be clicked, but it is neither song nor tallava motivated folk songs or patriotic songs.

Monday, 2 January 2012

Ledri Vula Mashkulli me Seksi i Vitit 2011...

Ledri, mashkulli më seksi i 2011-ës

Sipas vlerësimit të emisionit të showbizit, Prive në Klan Kosova, Ledri Vula i grupit Skillz është mashkulli më seksi për vitin 2011. Ai ka mposhtur Lorik Canen dhe Alban Skenderaj te cilet zakonisht jane shume larte ne sondazhe te ketij lloji sepse shpesh kane kryesuar keto lista si meshkujt me seksi.

Ledri kryeson listen te perbere nga 10 meshkuj vip:

1.Ledri Vula
2.Meda
3.Shpat Kasapi
4.Lorik Cana
5.Labi
6.Noizy
7.Mc Kresha
8.Getoar Selimi
9.Alban Skenderaj
10.Capital T
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 9 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 9 Dhjetor 2011
 • Miriam Cani dhe Alban Skenderaj tashme rivale
 • Sinani dhe Seldi sjellin nje bashkepunim me Meden. Xhirimet e klipit jane realizuar ne Tirane.
 • Ergys Bamci: Privilegj te sjell ne skene Migjenin; Per festa do dal ne ballkon dhe do plas fishekzjarre
 • Mediat zvicerane shkruajne: Adelina Ismajli Diva e Ballkanit!
 • Anxhelina Hadergjonaj Provokon!
 • Kush eshte i dashuri i Dafina Rexhepit?
 • Vesa Luma vjen ndryshe me nje kenge R&B
 • Nik Xhelilaj merr reagime pozitive per Festivalin e 50-te
 • Korab Shaqiri: Nuk eshte e vertete qe jam fejuar, as e kam ndermend ta bej
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 9 December 2011

Miriam Cani and Alban Skenderaj now rivals
Sinan and SELDI bring collaboration with Meden. Filming of the clip are realized in Tirana.
Ergys Bamci: Privilege to bring on stage Migjeni; on holidays will stand on the balcony and burst fireworks
Swiss media write: Adelina Ismaili Balkan Diva!
Angelina Hadergjonaj provokes!
Who is the love of Dafina Rexhepi?
Vesa Luma comes different with a song R & B
Xhelilaj Nick gets positive feedback for the Festival of 50-to
Korab Shaqiri: It is not true that I am engaged, nor do I intend to
]]

Wednesday, 28 April 2010

Meda ne VIP Shpija

Meda ne VIP Shpija, 28 Prill 2010

Sonte mysafir kengetari shume i popullarizuar Meda (Mehdin Pergjecaj) per kenaqesine e banoreve dhe shikuesve te VIP Shpija. Meda e nisi me balada dhe paralajmeroi tundje me vone gjate nates.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -


[[ translation by google:

]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online