All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mensur Safqiu. Show all posts
Showing posts with label Mensur Safqiu. Show all posts

Wednesday, 28 August 2013

Stupcat, treshja qe thumbon dukurite negative te shoqerise...

Humor me stupc

Jane te dashur per te gjithe, jo vetem pse humori eshte “ushqimi” per te cilin kemi nevoje per te mbajtur gjalle optimizmin, por sepse jane origjinale dhe dine cfare te ofrojne ne menyne e artit te tyre. Per ta mund te thuhet se jane opozita me e sinqerte e te gjitha dukurive negative qe karakterizojne shoqerine e Kosoves.

Ndonese kane specifika te veta, funksionojne si nje. Vedat Bajrami, Osman Azemi dhe Mensur Safqiu jane treshja qe ka ndertuar identitetin dhe stilin e vet. “Stupcat” nuk jane krijuar per te thurur elozhe, por per te thumbuar dukurite e keqija qe ndodhin. Prandaj, thumbat e tyre behen teme e diskutimit, e madje edhe pasqyrimit te jetes se perditshme.

Thursday, 24 November 2011

Stupcat, Detajet e Projektit te Ri "Dera"

“Dera” e Stupcave

Prishtine: Nuk ka me DVD me skeqet me te reja te Stupcave. Projekti per Vitin e Ri mund t’iu mbese si kujtim ne sirtarin tuaj per nje kohe. Mirepo, nuk do te thote se nuk do t’i shihni me personazhet tuaj te preferuar si “Teta Gjyli” “Agja Shneq” “Liki” etj. “Stupcat” tashme kane hyre ne nje projekt te cilin e konsiderojne madhor.

Ne fillim te muajit shkurt te vitit te ardhshem ata do te fillojne me serialin televiziv “Dera”, i cili do te shfaqet nje here ne jave, te premten. Mirepo, jo te gjithe do ta kene mundesine t’i shohin pasi qe ky serial transmetohet vetem ne rrjetin kabllor “Kujtesa” nepermjet nje kanali te ri “K Channel”.

“Ne kete serial Stupcat do t’i shihni kudo, edhe ne kontinente tjera, ne kohe tjera, me personazhe tjera”, ka thene njeri nga anetaret e ketij grupi humoristik, Mensur Safqiu. Arsyeja e ikjes se ketij grupi te humorit nga televizionet tona, sipas tyre, ishte censura qe u eshte bere atyre nga institucionet e vendit ne ate kohe, e po ashtu edhe censura e televizioneve, ku ata jane paraqitur me projektet e tyre te humorit.

Tuesday, 22 November 2011

Stupcat Kthehen Me Projekt te Ri ne "K Channel"...

Stupcat kthehen ne ekranet televizive

Personazhet e famshem si Jakup Krasniqi dhe Behgjet Pacolli te interpretuar nga humoristet e famshem “Stupcat” serish do te rikthehen ne ekranet televizive.

Kesaj radhe komedianet kosovare do te shfaqen ne ekranet tuaja televizive ekskluzivisht permes platformes kabllore “Kujtesa”.

Qe nga paraqitja e tyre ne “VIP Shpija” vitin e kaluar ku u shpallen fitues, Stupcat nuk jane verejtur fare ne ekranet tona televizive. Ata kane vendosur te braktisin tregun e pergatitjes se DVD-ve per festat e ndryshme si dhe te braktisin cfaredo shfaqje tjeter gjate vitit te ardhshem.

Stupcat tash jane fokusuar ne pergatitje te projektit te ri qe do te startoje rishtazi ne fund te vitit 2011 (ne naten e Vitit te Ri). Stupcat kane zgjedhur kanalin e ri televiziv “K channel” ne platformen kabllore Kujtesa, per te plasuar produktin e ri qe do te sjell surpriza te reja.

Saturday, 1 May 2010

Stupcat dhe Bertani Fitues te "VIP Shpija"VIP Shpija: Stupcat (Thuprat) dhe Bertan Asllani Fitues!

Stupcat (Vedati, Osmani dhe Mensuri) dhe Bertani me numer te njejte te votave nga publiku, jane fitues te Edicionit 1 te Spektaklit "VIP Shpija". Finalja u mbajt sonte ne sallen "1 Tetori" ne Prishtine. Te pranishem ne finale ishin te gjithe banoret e shtepise pervec Rezartes dhe Vites. Stupcat dhe Bertani pranuan duartrokitje te shumta nga publiku per gjithe ate kenaqesine qe ata i kane ofruar publikut duke qendruar 30 dite brenda nje shtepie te vezhguar 24 ore ne dite. Suma e fituar prej 50,000 eurove, ashtu sic jane deklaruar me pare vipat, do te shkoj drejt ndertimit te nje shtepie per nje familje ne nevoje. Kete radhe fati i ka buzeqeshur familjes Ademi nga Kopiliqi i Ulet i Komunes se Skenderajt, te cilet jetojne ne varferi dhe pa kulm te ngrohte. Organizatoret e spektaklit u kane premtuar qe se shpejti do te fillojne ndertimin e shtepise se tyre te re dhe paralajmeruan qe VIP Shpija do te vazhdoje me projekte te reja me qellime bamiresie.

Ne edicionin 1 te spektaklit "VIP Shpija" kane marre pjese: Stupcat (Mensuri, Vedati dhe Osmani), Fatos Kryeziu, Agim Gerguri, Big Mama, Bertan Asllani, Rezarta Shkurta, Afroviti Goge, Drenusha Latifi, Kastro Zizo dhe Rozana Radi.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

VIP Shpija: Stupcat and Bertani winner!

Stupcat (Vedati Osman and Mensuri) and Bertani with the same number of votes from public, are winners in edition 1 of spectacle "VIP Shpija". Final was held in the hall one October tonight in Pristina. Present in the final were all residents of the house except Rezartes and Vites. Stupcat and Bertani accepted applause from many audience for all that pleased that they have offered the public by staying inside a house 30 days to monitor 24 hours a day. Suma won 50,000 euros, as stated previously Vipat will go towards building a house for a family in need. This time fate is smiling Ademi family from Kopiliq i Ulet of Skenderaj, who live in poverty and without a warm roof. Spektaklit organizers have promised that they will soon begin building their new house and warned that VIP will continue to lead new projects with the purpose of charity.
]]

Monday, 12 April 2010

Stupcat: "Deshirojme Te Dalim Te Fundit nga VIP Shpija"


/photo vip shpija,kosova sot/

Interviste me “Stupcat”, banoret e shtepise me te famshme ne Kosove “Vip Shpija”

“Duam t’i shkojme deri ne fund kesaj loje”

“Kosova Sot”: Pse vendoset te hyni ne “Vip Shpija”?

Mensuri: Arsyeja kryesore dhe madhore e hyrjes sone ketu eshte se ne do te kontribuojme per ngritjen e nje shtepie per nje familje tjeter. Arsyeja tjeter eshte se kemi dashur t’ia bejme vetes nje pushim, pastaj kemi dashur te shikojme se a mund te rrime te izoluar per nje muaj. Pra, kemi dashur qe edhe ne te kontribuojme ne kete nisme shume te mire.

“Kosova Sot”: Ju jeni nder te paret qe keni pranuar ftesen e Fisnik Vejses per te qene pjese e ‘VIP Shpija”?

Vedati: Une kam dale me Fisin dhe regjisorin e ketij shou Valterin. Kemi qene duke pire kafe dhe Fisi me ka thene “sa interesante do te ishte po te behej VIP Shpija”, dhe ne nje cfare forme ai me ka hapur nje projekt shume interesant, qe askund s’e kisha pare as ne Kosove e as ne Shqiperi. Ai me tha, a kishit hy ju “Stupcat”, kurse une i thashe nuk e di, por do te flas me koleget dhe do te te tregoj. Kur, fola me koleget, na eshte dukur ide shume e mire dhe njerezore. Dhe, kur e kemi parasysh se gezojme respektin e madhe ne popull kemi dashur qe ata te na shohin neve per nje muaj te tere, tash nuk e dime se cka mund te jete kjo guxim, sfide, po ia vlen te jesh pjese e ketij projekti. Ne nuk kemi hyre ne kete shou as per fame, e as per para.

“Kosova Sot”: Ndiheni krenare qe me kontributin tuaj do te ndertohet nje shtepi per nje familje te varfer?

Osmani: T’ju them te drejten, kjo eshte nje iniciative shume e mire, dhe kjo ka qene arsyeja kryesore qe kemi hyre ketu. Ketu nuk kemi hyre per para, por kur e kemi kuptuar se cili eshte cmimi kryesor, atehere nuk kemi hezituar ta pranojme ftesen e organizatoret. Kur kemi vendosur te hyjme, kemi menduar se kur ta pranojme ne kete ftese, atehere as te tjeret nuk do ta refuzojne ftesen. Ne nuk kemi hyre per fame, sepse jemi ne kulmin e fames, dhe pak njerez do ta kishin pranuar kete sfide, sepse njerezit lodhen me vezhgimin e kamerave 24 ore. Normalisht, ndihemi krenare qe dikush do te behet me nje shtepi.

“Kosova Sot”: Ju pelqen kjo jete pa telefon, internet, televizor etj?

Vedati: Normalisht, na pelqen shume. Por, sikur mos te kishim qene keta qe jemi, do te benim nje loje me te ashper, vetem e vetem per te fituar sa me shume simpatine e publikut, por ne na njohin te gjithe dhe kemi ardhur te kenaqemi. Ne jemi keta qe jemi, e respektojme njeri-tjetrin shume, dhe kjo nenkupton qe i respektojme edhe koleget e tjere qe jane ketu brenda. Nuk kemi ardhur ketu per t’i thene dikujt, beje ate pune, beje kete pune, por kemi ardhur per t’u kenaqur dhe kete gje jemi duke e bere.

“Kosova Sot”: Me keta qe jeni brenda pak a shume i keni njohur edhe jashte?

Osmani: Nga keta qe jemi brenda me shume kemi folur me “Big Mamen”, kurse me te tjeret kemi pasur vetem nga nje pershendetje, kurse keta kengetaret nga Shqiperia i kemi njohur vetem si emer.

“Kosova Sot”: Me ke nga banoret qe jane brenda jeni me te afert, e me ke nuk keni shume afersi?

Mensuri: Me te gjithe kemi raporte shume te mira, nuk do ta dallojme askend, sepse me te gjithe bisedojme biseda te ndryshme. Ne nuk nderhyjme gjithkund, sepse nuk kemi ardhur ketu ta luajme rolin e gjyqtarit.

“Kosova Sot”: Si duket, ketu brenda po lind nje dashuri midis Bertanit dhe Drenushes?

Vedati: Jo, nuk e besojme se do te linde ajo dashuri. Bertani eshte djali me i ri ketu, ai eshte shume i talentuar dhe i ka te gjitha gjerat e mira. Bertani edhe kur i ben do gjeste me Drenushen, i ben shume mire.

“Kosova Sot”: Mendoni se mund te shpalleni fitues?

Mensuri: Ne vdesim te dalim te fundit nga kjo shtepi, per cfare arsye e themi kete. Sepse ne duam te ndihemi sa me mire per shtepine qe do te ndertohet, prandaj deshirojme te dalim te fundit nga ketu. Kjo eshte nje loje dhe ne deshirojme qe kesaj loje t’i shkojme deri ne fund. /kosova sot/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - -
p.s. Nuk po e kuptoj pse tash jane bere "Thuprat". Pasi deri me tani kane bere emer me "Stupcat" nuk e shoh te udhes te ndrrohet emri tash duke krijuar konfuzitet. Ne i njohim si Stupcat dhe ashtu duhet te mbetet sipas mendimit tim - teni.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Interview with "Stupcat" residents of the most famous house in Kosovo "Vip Shpija"

"We want to go to the end this game"

"Kosova Sot": Why did you decide to enter the "Vip Shpija"?

Mensuri: main and major reason for our entry here is that we will contribute to building a house for another family. Another reason is that we wanted to make yourself a break, then we wanted to look at whether you can stay isolated for a month. So we wanted to contribute in this very good initiative.

"Kosova Sot": You're among the first to have accepted the invitation of Noble Vejses to be part of the 'VIP Shpija"?

Vedati: I have brought the tribe and director of this show Valterin. We were drinking coffee and Tribe has said "how interesting it would be if you become VIP leads, and in a form of what he has opened a very interesting project, who do not anywhere I've seen neither in Kosovo nor in Albania. He said, have you had HY "Stupcat" and I said I do not know, but will speak to colleagues and will tell. When speaking with colleagues, is showing us very good ideas and human. And when we consider that enjoy great respect in the people we wanted them to see us for a whole month, now do not know what it may be daring, challenging, but it is worth being part of this project . We are not entered in this show or for fame, nor for money.

"Kosova Sot": Do you feel proud of your contribution will build a house for a poor family?

Osmani: the right to tell you, this is a very good initiative, and this has been the main reason we came here. We came here not for money, but when we understand that price is key, then we have been reluctant to accept the invitation of the organizers. When we decided to walk, we thought that when you accept this invitation, then even others will not refuse the invitation. We do not have access to fame, since we are at the peak of fames, and few people would have accepted this challenge, because people tired of 24 hour camera monitoring. Normally, we feel proud that someone will be with a house.

"Kosova Sot": You like this be without phone, internet, TV etc?

Vedati: Normally, I like us. But if these had not been that we shall make a tougher game, only to win just as much public sympathy, but we all know and have come to enjoy. We are those who are, and respect each other more, and this means that respect the other colleagues who are here inside. We have not come here to say to someone, make it work, make this work, but have come to be satisfied and this are made.

"Kosova Sot": With these you are in more or less well known outside of you?

Osmani: Of those who are inside the more we talk with "Big Mame", while the others have been only a greeting, and these singers from Albania have known only as the name.

"Kosova Sot": With you by people who are inside are the closest, and with you no more near you?

Mensuri: With all we have very good relations, would not distinguish anyone, because all talk different conversations. We do not interfere everywhere, because we have not come here to play the role of the judge.

"Kosova Sot": Apparently, here in a nascent love between Bertanit and Drenushes?

Vedati: No, I do not believe that love will arise. Bertani is the new guy here, he is very talented and has all the good things. Bertani though he makes gestures with the doe will, of doing very well.

"Kosova Sot": Think you can shpalleni winner?

Mensuri: We come last to die in this house, for whatever reason we say this. Because we want to feel better as the home to be built, so we want to last out here. This is a game and we want this game to go until the end.
]]

Sunday, 11 April 2010

VIP Shpija: Qumili Zihet me Stupcat, Prishet Harmonia!

VIP Shpija: Sevdai Radogoshi (Qumili) Zihet me Stupcat (Thuprat) per Sabri Fejzullahun, 10 Prill 2010 (pas mesnate)

RRENAT E QUMILIT PRISHIN HARMONINE

Ha ha ha... Qumili e "kalli" shtepine. Posa ka hyre ne shtepi se pari i ka "kryp" te gjithe duke iu treguar lajme te rrejshme nga jashte dhe pastaj ia "shtin flaken" shtepise duke ngacmuar banoret. Ai i binde te gjithe se ai ka ardhe si banor i ri e jo si mysafir dhe fillon te krijoj rremuje duke debatuar dhe duke sjelle nje fryme konkurrence. Nje nga "rrenat" e tij ishte se kinse Sabri Fejzullahu eshte bere Minister Kulture dhe se ai sipas tij nuk e meriton kete post. Ketu Mensuri i Stupcave acarohet sepse nuk i pelqen qe Qumili flet pas shpine per nje njeri qe te dy e kane shoke te mire per shume e shume vite. Pastaj i drejtohet Zotit te Shtepise qe nuk i pelqen kjo menyre e ngacmimeve dhe krijimit te spektakleve duke i perdorur ata si minje laboratori. Zoti i Shtepise e therret Mensurin ne Shpajz dhe qe andej degjohet Mensuri duke bertitur me ze te larte (pak edhe ne ndikim te alkoholit). Situata qetesohet me vone (nuk shihet ne videot me poshte), pasi banoret fillojne ngadale te kuptojne lojen e Qumilit dhe se e gjithe kjo ishte nje skenar i paramenduar.

Pjesa 1


Pjesa 2

+tag: qumili nervozon stupcat mensurin rrenat e qumilit
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Qumili quarrel with stupcat

Ha ha ha ... Qumili the "cob" house. Once we entered the first house has "salt" was shown by all the false news from the outside and then he "put the flame" house harassing residents. He convince everyone that he has come as a new resident and not as a guest and begins to create the mess, debating and bringing a spirit of competition. A "lie" was that his alleged Sabri Fejzullahu updated and Minister of Culture, according to him he does not deserve this post. Here's Stupcat Mensuri fester because they do not speak like that Qumili back for a man to have two good friends for many, many years. God then addresses the House was not like this way of harassment and creating shows, using them as lab mice. House of the Lord calls us Shpajz Mensurin and that there Mensuri heard shouting loudly (even less impact on alcohol). Relax the situation later, as residents slowly begin to understand Qumilin game and all this was a premeditated scenario.
]]

Sunday, 4 April 2010

VIP Shpija: Stupcat Biliardo dhe Kendim Live

VIP Shpija: Stupcat (Thuprat) Luajne Biliardo dhe Mensuri Kendon Live

Vedati dhe Azemi garojne ne tabelen e biliardos per te treguar se kush eshte me i shkathet ne kete sport. Ndersa Mensuri me vone, se bashku me Agim Gergurin ia thejne kenges live. Mensuri, edhe pse jo kengetar profesionist, ka treguar ne shume raste se ka vesh te mire per muzike.- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Vedati and Azemi billiardos run in table to show who is more agile in this sport. Mensuri while later, together with Agim Gerguri live song break it. Mensuri, though not a professional singer, has shown in many cases it has ear for music. ]]

Friday, 2 April 2010

VIP Shpija: Kastro dhe Mensuri, Llafe Burrash Ne Kuzhine!

VIP Shpija: Kastro Zizo dhe Mensur Safqiu Llafe Burrash ne Kuzhine, Dita 2, 02.04.2010

Mensuri: "Alban Skenderaj nuk i dha voten Kosoves per Eurovision"

Kastro dhe Mensuri bejne muhabet ne kuzhine per tema te ndryshme shoqerore - politike. Mensuri tregon se si ai nuk e pelqeu Alban Skenderaj kur ai nuk i dha voten kengetareve nga Kosova per te shkuar ne Beograd ne festivalin e Eurovizionit. Ndersa shpreh mendim te larte per Adi Krasten si moderator dhe thote ne emisionet e tij cdo njeri meson dicka. Kastro nuk miraton nje mendim te tille dhe e quan Adi Krasten "klloshar", nje term qe perdoret ne Kosove per dike qe eshte i pavlere. (si duket Zizo po meson mire zhargonet kosovare)

Kastro: "A e don ti Rugoven"

Zizo pyet Mensurin nese ai e don Rugoven. Per nje pyetje te tille ai e quan Kastron "lope me dokumenta" dhe i iken nje pergjigjeje direkte duke folur si nje politikan, si e quajti ate Kastro pasi mori pergjigje "diplomatike". Megjithate, Mensuri dha nje opinion te tij se e cmon cdo burre qe i sherben ketij populli, ndersa Rugova ka qene nje njeri i cili edhe me vdekjen e tij e konfirmoi shtetesine e Kosoves kur mblodhi gjitha ata burreshtetas te botes ne varrimin e tij.

Kastro: "Ju jeni pertaca dhe me bete edhe mua pertac!"

Mensuri shpreh mendimin se duhet shikuar ne te ardhmen dhe se eshte koha te punohet e jo te diskutohet per te kaluaren. Mirepo Zizo i kthehet bindjes se tij se ketu ne Kosove megjithate nuk punohet dhe i quan kosovaret pertaca. Dhe pasi qe ai punon tani ne Kosove, edhe ai eshte kthyer ne nje te tille. Gjate gjithe kohes sa diskutonin, Mensuri ishte duke pjekur pershuten ne furre.- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Mensuri: Alban Skenderaj did not give Kosovo vote for Eurovision "

Mensuri Castro and make small talk in the kitchen for various social issues - political. Mensuri shows how he is not neva like when he gave the singers from Kosovo vote to go to Belgrade in the Eurovision Festival. While the opinion expressed high as moderator Krasten Adi and says its emissions everyone learns something. Castro does not approve such opinion and calling Adi Krasten "klloshar", a term that is used in Kosovo for someone who is worthless. (Looks like a good learning development zhargonet Zizo Kosovo)

Castro: "Do you like Rugova"

Zizo Mensurin asks if he likes Rugova. For such a question he considers Castro "cow with documentation" and passes a direct response as a politician talking like that Castro once called the response received "diplomatic." However, Mensuri gave his opinion that every man appreciates that serves this nation, and Rugova was a man who also confirmed the death of his citizenship of Kosovo when they brought all the world stateman to his funeral.

Castro: "You're lazy and you're making me lazy too!"

Mensuri expressed the opinion that they should watch in the future and that it is time to work and not be discussed for the past. However Zizo back his belief that here in Kosovo, however, does not work and calls the snail Kosovars. And because he now works in Kosovo, he has returned one. At all times as discussed, was Mensuri pershuten baked in the oven.
]]

Thursday, 1 April 2010

VIP Shpija: Mensuri i Stupcave Ankohet Per Tavolinen e Kuzhines!

VIP Shpija, Dita 1, Ankesa nga banoret dhe diskutime ne oborr

Mensuri i pakenaqur me tavolinen e bukes

Mensuri i Stupcave ankohet se tavolina e bukes eshte shume e larte. Ai thote se ai qe e ka dizajnuar duhet te kete qene nje "king kong". ha ha ha! Zoti i shtepise i terheqe verejtjen Mensurit dhe Vedati e nguc ate duke i thene: "he fol tash nese guxon" he he!

Kastro i quan kosovaret popull "pertac"

Ne oborr diskutojne Kastro Zizo dhe Agim Gerguri per tema shoqerore-sociale. Kastro i quan kosovaret "popull pertace" pasi ata nuk punojne sa duhet p.sh. thone qe marrin 300 euro ne muaj ndersa harxhojne 3000 ne muaj. Ai nuk e pranon idene se ka papunesi, por thote se njerezit ketu nuk kane qejf me punue. Sipas Kastros ekzistuaka edhe nje Kosove tjeter numer 2, ajo e diaspores qe ushqen Kosoven 1 me para dhe keshtu nuk ka vullnet per pune pasi komoditeti ekziston. Eh, ndoshta Kastro edhe e ka te drejte deri diku. Kastro e levderon veten se ai qysh nga mosha 15 vjecare ka punuar per paren e vet dhe nuk ka kerkuar nga babai.

Drenusha kundershton Kastron, debati nxehet

Ndersa Drenusha e cila inkuadrohet ne bisede, i quan statistikat e Kastros si nje thashetheme dhe nuk pajtohet me mendimin e tij. Agimi shpreh mendimin se populli ne Kosove nuk ka edukate dhe spjegon si ne shume raste njerezit thone 'nuk kemi kulture' e qe eshte gabim, pasi kulture kemi por edukate jo. Sipas Agimit edukata vie nga nje sistem i mire i edukimit arsimor. Agimi tregon per nje rast kur polici kosovar nuk pranoi te korruptohet dhe e cmon qe policia ne Kosove ende na mase eshte e pakorruptuar, ne krahasim me policet ne Shqiperi ku Kastro thote se te gjithe i ke si "havera". Drenusha i kthehet temes dhe i thote Kastros, pak ne shaka, se si ai i ka ofenduar paksa kosovaret pasi i quan shume pasive. Aty nxehet pak situata kur Kastro e pyet Drenushen se cka bon ajo gjate nje dite, duke aluduar ne ate qe eshte pertace. Drenusha arsyetohet se ajo e ka profesion mes tjerash kendimin dhe i fiton 2 - 3 mije euro per nje nate dhe nuk ka nevoje te punoj. Agimi e perfundon me thenine se "koha eshte flori" dhe nuk duhet humbur kohen, por duhet gjithmone te punohet dicka.- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Mensuri dissatisfied with the table bread

Stupcat Mensuri of bread, complaining that the table is very high. He says he has designed should have been a "king kong". ha ha ha! The landlord warns Vedati Mensurit and squeeze him saying: "if he dares talk now" he he!

Castro calls the Kosovars people "lazy"

We discuss the yard and Kastro Zizo Agim Gerguri for social issues and social. Castro calls the Kosovars "lazy people" because they do not work enough eg they receive 300 euros per month 3000 per month as waste. He rejects the idea that there is unemployment, but says that people here are reluctant to punue. According to a Kosovo Castro and other ekzistuaka number 2, it feeds the Kosovo diaspora that 1 before and so there is no willingness to work because there is comfort. Eh, maybe even Castro has the right to some extent. Castro himself that he's levderon since age 15 years he worked for his first and asked the father.

Castro rejects Hind, the debate heats up

While Hind which engages in conversation, calls Castro statistics as a rumor and does not agree with his opinion. Dawn expressed the opinion that the people in Kosovo are not breeding and explains how many times people say 'do not have culture' and who is wrong, because we have culture but not breeding. According to Education comes from a good education system of education. Dawn shows a case when police refused to korruptohet Kosovar and finds that police in Kosovo still move us is untouchable, compared with police in Albania where Castro says that all of you as "havera. Hind topic turns and says Castro, a little joke about how he has offended Kosovars after calling a little more passive. It heats up a few situations when Castro asks what doe that doing it on one day, alluding to what is lazy. Hind explained that she has a profession among others singing and win 2 to 3 thousand euros per night and does not need to work. Dawn of thenine ends with that "time is gold" and should not lose time, but always have something to work.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online