All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mentor Haziri. Show all posts
Showing posts with label Mentor Haziri. Show all posts

Sunday, 5 August 2012

Revista PALOMA - 4 Gusht 2012

Revista PALOMA, 4 Gusht 2012
 • Zanfina Ismajli, rrefimi kengetares se suksesshme: Armiqte e Adelines me urrejne edhe mua! Dashuria ime, e qendrueshme dhe e forte!
 • Rosela Gjylbegu: Jam e re per politike!
 • Linda Halimi flet per here te pare ekskluzivisht per lidhjen e saj me Big D. S'caj koken per paragjykime, jam e zene duke ndertuar keshtjellen time te lumturise.
 • Elsa Lila prezanton vajzen e saj. Nena ime - engjelli i vajzes time. Ma shpetoi nga vdekja.
 • Sherri. Rrefimi i Emilianos: Genta u fiksua pas meje, me thoshte: "Do t'u shkruaj gazetave se me ke lene shtatzene"... "Me ka kercenuar se kishte pistoleten e Rubensit ne shtepi". Xhani Demika: "Genta i ka telefonuar Rubensit ne syte e mi. Thoshte se vetem ai e donte dhe e kuptonte".
 • Dy velina shqiptare ne "Striscia la notizia" kercejne valle popullore
 • Mentor Haziri: Kam pasur endrra erotike me koleget e mia

Tuesday, 5 June 2012

Mentor Haziri dhe Xuxi ne koncertin e Rita Ores...

Mentori i ftuar special ne koncertin e Rita Ores

Kengetari Mentor Haziri, mbreme ne Emirates Stadium ne Londer, ka qene i ftuar special ne koncertin e kengetares Rita Ora, ku ishin permbi 70 mije adhurues te kengetares.

Sipas burimeve te Telegrafit, Rita ka pritur mjaft mire Mentorin duke e njoftuar me gjithe familjen e saj, dhe te pranishmit ne dhomen e VIP-ve.

Kengetarja me prejardhje kosovare e ka pergezuar Mentorin per suksesin e tij qe ai arriti ne MTV.

Nuk dihet nese ne te ardhmen e aferm do te kete ndonje bashkepunim mes Mentorit dhe Rites, pasi qe Rita vlereson mjaft shume vokalin e kengetarit.

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Prill 2012
 • Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne momente intimite. Futbollisti me shenja ne qafe, konfirmohet lidhja.
 • Ervini i BB4: Si e njoha Gerten dhe e verteta e lidhjes me te
 • Genta e BB5: Do t'i kerkoj falje te dashurit. Rubensi: Profilin ne site-in porno e menaxhoja une. E ema: U perdhos jeta e vajzes!
 • Cifti Nora-Roberti: Martesa s'do te ndryshoje asgje ne jeten tone! Dasma jone do te jete ndryshe, duam te kemi dy femije!Jemi xheloz per njeri-tjetrin. Inati na zgjat vetem pese minuta! Nora Istrefi: I urrej punet e shtepise! Robert Berisha: Vjehrra, shoqja ime e ngushte! 
 • 38 vjetori i Monika Kryemadhit. Festa suprize, Doktor Flori i ben kenge, femrat e mbyllin maratonen ne Kishen e Lacit
 • Ilir Shaqiri i Dancing feston ditelindjen e tij ne klubin "Check Point"
 • Xhani Shqerra: Dancing, realizimi i nje endrre te vjeter!
 • Dancing with the Stars: Kur hyjne ne loje gazetaret!

Tuesday, 21 February 2012

Ja cilet jane artistet te “Threedots Albania”!(Audio)

2PO2 & Flori rikthehen së bashku në një bashkëpunim të ri! "Gjithë Jetën" është singëlli i ri i propozuar nga dy artistët që nga të gjitha gjasat, duket të jetë një tjetër HIT! Me "Labelin" më të ri Threedots Albania, kjo këngë është pjesë e një përmbledhje muzikore të mrekullueshme me disa nga artistët më të mirë të momentit nga Shqipëria e Kosova.

Vedat Ademi, Samanta Karavella, Mentor Haziri, Klajdi Haruni, Argjentina Ramosaj, Albatrit Muçiqi, Erik & Band janë gjithashtu pjesë e kësaj përmbledhje muzikore. Mund të ndiqni këtu se shpejti dhe videon më të re e cila është realizuar ngë produksioni kosovar “Entermedia”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here are the artists who "Threedots Albania"!


Wednesday, 21 December 2011

Mentor Haziri Do Te Jete Pjese e nje Projekti Filmik ne Hollywood...

Mentor Haziri: “Ka kengetare te nxehta por kur kendojne live behen te ftohta”

“Do jem pjese e nje projekti filmik qe do te realizohet nga miku im, aktori me fame Nikolla Shkreli i cili shkelqeu ne filmin “Abduction” ku luajti perkrah Tajlor Lautnerit, Sigornej Veaverit. Nikolla eshte duke punuar fuqishem qe xhirimet e filmit te nisin se shpejti”, keshtu thekson kengetari Mentor Haziri per planet e tij te cilat eshte duke i punuar me shume vullnet duke mos e lene anesh edhe angazhimet muzikore te cilat i ka ne Shqiperi e Kosove.

Paraqitja juaj ne MTV, sikur eshte konsumuar shume ne media, por pse disa shfaqin nje lloj dyshimi mbi kete sukses tuajin?
- Nuk mendoj qe kane shfaqur dyshim, edhe nese po atehere fajet duhet tia le asaj qe ne Kosove e Shqiperi nuk kemi sinjal te asnje rrjeti te MTV, perndryshe une kam qene ne pushime kur e kam pare veten ne listen e ngushte te MTV Ema, personalisht i kam te ruajtura te gjitha linjat e internetit ku kam qene ne faqet e para te MTV me premieren “Tonight is your night” dhe ne MTV Exit bashke me Angelina Jolien, “Radiohead” dhe “The killers”.

Sunday, 4 December 2011

1 Mije Euro per Te kenduar ne Pervjetorin e Pavaresise...

Lulzim Basha zgjedh kengetaret e tij te preferuar, 1 mije euro per te kenduar ne 99-vjetorin e Pavaresise

Axhenda e aktiviteteve qe Bashkia e Tiranes organizoi ne Tirane per 99-vjetorin e Pavaresise te Shqiperise me 28 nentor, u mbyll me koncertin madheshtor te sheshi “Nene Tereza” ne Tirane, nje koncert qe nisi ne oren 18:00 dhe vazhdoi per ore te tera. Atmosfera festive e gjithe dites kulmoi me koncertin e madh, ku u pane te ngjiteshin ne skene disa kengetare te njohur. Skena u kthye ne nje show te vertete, kur kenduan me radhe kengetare, si: Elton Deda, Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Mentor Haziri, Vedat Ademi, Ermal Mamaqi, Eneda Tarifa, Big Basta, Greta Koci, Rovena Dilo, Tuna Sejdiu, Noizy, Ronela Hajti, Samanta Karavella etj. Ne publikun me qindra persona te pranishem u nxeh atmosfera shume shpejt, ndersa mes tyre ishte kryetari i Bashkise, Lulzim Basha dhe bashkeshortja e tij. Ne kete koncert u duk se ishin shumica e kengetareve te momentit, qe natyrisht kane qene te perzgjedhurit e Bashes, duke u konsideruar dhe nder kengetaret e tij te preferuar.

Wednesday, 23 June 2010

Kthjellu Mberrin ne MTV

/photo b.w./

Grupi “Kthjellu” mbërrin në MTV

Grupi kosovar “Kthjellu” debuton në MTV më këngën e tyre më të re “Tonight is your night”. Kënga është prezantuar në mbrëmjen e organizuar nga Mtv me temën “Join the fight to End Trafficking and Exploitation” (Bashkohu në luftën kundër trafikimit dhe shfrytëzimit) në Prishtinë. Kjo është hera e parë që kënga e një grupi shqiptar prezantohet në kanalin prestigjioz MTV. Kënga i dedikohet luftës kundër trafikimit dhe shfrytëzimit dhe do të pasojë grupet “Radiohead” dhe “The Killers” të cilët kontribuan në këtë fushatë kundër skllavërisë moderne .”Tonight is your Night” - quhet kënga me të cilën “Kthjellu” do të paraqiten për publikun e MTV-së dhe MTV EXIT në të gjithë botën. /b.w./qershor 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Group "Kthjellu" arrives at MTV
Kosovo group "Kthjellu" on MTV debuton song on their new "Tonight is your night. The song is presented in the evening hosted by MTV on "Join the fight to End Trafficking and Exploitation" (Join the fight against trafficking and exploitation) in Pristina. This is the first time a song of the Albanian group presented the prestigious MTV channel. The song is dedicated to the fight against trafficking and exploitation and will follow the group "Radiohead" and "The Killers" who contributed to the campaign against modern slavery. "Tonight Is Your Night" - the song which is called "Kthjellu" will be presented for MTV audience and MTV EXIT worldwide.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online