All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Merita Halili. Show all posts
Showing posts with label Merita Halili. Show all posts

Friday, 14 December 2012

Emocionet e Merita Halilit


Ajo ende e quan veten një vajzë tiranase, megjithëse i ka tri vajza të rritura. Kjo është këngëtarja e mirënjohur shqiptare, e quajtur “bylbyli” i Shqipërisë së Mesme, Merita Halili.

Por, gjithmonë, megjithëse ka jetuar shumë vjet larg vendlindjes, në Amerikë, i ka pëlqyer që të paktën në shtëpi të flitet vetëm shqip. Në suksesin e Meritës ajo nuk harron kurrë dhe pëlqen çdo ditë të falënderojë Zotin që e ka ndihmuar.

Ndërsa, kurrë nuk e lë pas dore familjen, pasi për artisten ajo është shumë e shenjtë. Kur përmallohet për diçka, emocionet i vijnë me të qara, kështu ka treguar Merita Halili. Këngëtarja e njohur kurrë nuk e krahason një skenë të botës, sado e madhe të jetë ajo ku ka shkelur, me skenën e Tiranës.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Merita Halili emotions

She still calls herself a girl Tirana, although it has three adult daughters. This is known Albanian singer, called "bylbyli" Middle Albania, Merita Halili. However, although always lived many years away from home country, in America, is preferred that at least at home to speak only English.

Wednesday, 16 November 2011

Merita Halili Therret Fansat ne Facebook...

MERITA HALILI, KERKON NDIHME NE FACEBOOK

“Miqte e mi ne Facebook, nje artiste pa dashamiresit e vet, nuk mund te quhet e tille!

“Ju jeni ata te cilet me mbani gjalle dhe me beni te ec perpara dhe te mundohem t’ju sjell me te miren time!

“Me ndihmoni te rris numrin e fansave ne Facebook dhe si gjithmone me ndihmen tuaj!”.

Me keto fjale, kengetarja e madhe e muzikes popullore u drejtohet fansave te saj, pse jo duke kerkuar edhe ndihme prej tyre per te rritur shikueshmerine dhe numrin e fansave ne profilin e saj te publikuar ne Facebook.

Ne nje tjeter thirrje, ajo shkruan perseri: ‘Ju pershendes te gjithe ju shqiptaret e mi! Ju falenderoj nga zemra per fjalet e mira! Shpirti im do kendoje gjithmone per ju, ashtu sic gjithmone kam bere!”. /bluetooth/express/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 5 September 2011

Kur Amerikanet Kendojne Shqip...

Amerikanet kendojne shqip

Nje video qe te kenaq shpirtin! Kenge shqiptare jo nga shqiptaret, por prej nje grupi i perbere nga amerikane, kineze, kanadez, meksikane.

Ne videon e postuar ne Youtube, duken shume njerez qe kendojne e kercejne shume bukur, sikur te ishin nga nje lagje e ndonje qyteti ne Shqiperi, Kosove apo Maqedoni por qe shumica dermuese jane jo-shqiptare.

Megjithate thuhet se videoja i perket nje mbremjeje te muzikes shqiptare te organizuar nga Merita Halili dhe burri i saj, Raif Hyseni. /indeksonline/shtator 2011/

Shiko videon:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online