All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Merita Shala. Show all posts
Showing posts with label Merita Shala. Show all posts

Thursday, 2 February 2012

Bukuroshja ne “Thirrja e arte” quhet Merita Shala

Kerkon sukses ne spektaklet shqiptare

Tani e tre muaj modelja Merita Shala është bërë pjesë e shout “Thirrja e artë” që shfaqet çdo të diel në RTV 21. Ajo është e kënaqur me këtë pjesëmarrje, në të cilën thotë se koha i kalon shumë shpejt për shkak të llojit të emisionit.

“Është një kënaqësi të punosh në një emision siç është ‘Thirrja e artë’, e cila pas një pauze do të nisë punën javën e ardhshme.

Këtu u bënë disa muaj që jam e angazhuar si modele dhe pjesëmarrëse e lojës dhe po kaloj një periudhë të mirë me kolegët e këtij shou”, ka thënë ajo për “Zërin” . Merita tani do të nisë edhe angazhimet e saj në emisionin “Unë jam top model 2” dhe shpreson që të korrë suksese./zeri/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beauty in the "golden call" called Merit Shala

Now the three months Merit Shala model is part of the show "Gold Calling" that appears every Sunday on RTV 21. She is pleased with the turnout, which means that time passes very quickly because of the type of emission."It is a pleasure to work in a program such as 'Gold Call', which after a break will start work next week.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online