All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mert Asllani. Show all posts
Showing posts with label Mert Asllani. Show all posts

Tuesday, 4 November 2008

Ku ku... Tuna Shtatzene?

Tuna dhe Ledri
/photo public domain/

Tuna shtatzene!

Kengetarja nga Maqedonia Tuna e cila kohe me pare eshte ndare nga i fejuari Merti Asllani, sipas disa burimeve jo zyrtare eshte shtatzene /kush na qenka babai? - teni/. Ende nuk ka asgje zyrtare lidhur me kete. Sidoqofte mbetet te shihet nese cifti do te ribashkohet apo e tera do te perfundoje ndryshe. Po ashtu sipas nje burimi i cili preferon te jete anonim per KTV-ne Tuna i ka derguar email-e ish te dashurit te saj Ledrit. Tutje ky burim shton se kengetarja i ka kerkuar riperteritjen e lidhjes se tyre. Nga ana tjeter ish i dashuri i Tunes, rep artisti kosovar Ledri eshte pare se fundmi neper rruget e kryeqytetit me nje vajze. Kjo eshte lidhja e pare e Ledrit pas ndarjes nga Tuna. /express live/ktv/03.11.08/
- - - - - - - - - -
Mos eshte more naj aprilililili.... Po, s'jena ne Prill, se! Nese jane rrena, keto me getin dhe tash me tunen, atehere qenkan rrena te forta! /teni/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: altuna sejdiu
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 30 October 2008

Merti dhe Tuna Ndahen!

Mert Asllani dhe Altuna Sejdiu TUNA
/photo svet/

Merti konfirmon ndarjen nga Tuna

Cifti qe kete vit ka kryesuar titujt e shume mediave, Tuna dhe Merti, jane ndare!

Vetem para disa muajsh, Merti Asllani i kishte propozuar Tunes martese, ndersa pasi kjo e fundit kishte pranuar, ata shpallen edhe zyrtarisht fejesen, nderkohe qe askush nuk besonte se ata dy ndonjehere mund te ndahen.

Mirepo para me shume se dy jave ndodhi e ‘pamundura’. Para me shume se nje muaji, Tuna dhe Merti kishin pasur nje zenke qe besohet te kishte qene pasoje e tradhtise qe i kishte bere i dashuri i kengetares, dhe nga ky moment gjithçka kishte marre teposhtezen.

Edhe pse Merti ishte munduar ta kthente lidhjen e tyre, kjo kishte qene e pamundur, pasi qe Tuna tashme kishte vendosur qe te mos jene me bashke.

“Une dhe Tuna nuk jemi me bashke dhe nuk do te jemi me kurre. Lidhja jone ishte e bukur aq sa zgjati, mirepo e gjithe kjo pernjehere u nderpre. Deshiroj qe te gjithe ta dine se nuk jam me i dashuri i Tunes dhe per momentin nuk kam lidhje tjeter”, ka thene Merti per revisten maqedonase “Svet”./telegrafi/30.10.08/
----------
Me kujtohet, kete te diele qe shkoi, edhe Tuna vet konfirmoi se eshte "e lire" kur Arbana Osmani ne emisionin "E Diele" te Top Channelit e pyet ate per jeten e saj private./Teni/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online