All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Meti Alshiqi. Show all posts
Showing posts with label Meti Alshiqi. Show all posts

Tuesday, 2 July 2013

Joana: Meti shume romantik, Anaidin nuk dua as ta pershendes...

Joana & Meti
Joana: Meti, romantik e i dashur

Joana e “Big Brother 6” vjen me te reja nga jeta e saj profesionale e private. Ne kete interviste, ajo rrefen te gjitha planet per punen e ardhshme dhe marredhenien e bukur qe po lind me Metin e “BB5”. Banorja me e perfolur e edicionit te fundit te “Big Brother”, zbulon edhe nje detaj qe lidhet me ish-te dashurin e saj, Anaidin. Ai i eshte gjendur prane ne nje moment te veshtire, duke i puthur ballin e duke i shtrenguar doren kur Joana ndodhej ne spital...

Joana, me se po merresh keto kohe?
Keto kohe jam duke studiuar tregun, sepse ne tetor terheq licencen dhe do hap farmacine time. Dua te hap nje farmaci 24- oreshe ne Bllok dhe jam duke u marre me lidhjet qe me duhen per kete pune. Mjeket, recetat, perqindjet... Per fat kam miq shume te mire qe po me ndihmojne.

Meti: Joana me pelqen si femer, Anaidin nuk e njoh fare...

Meti dhe Joana tek "Largebar" ne Prishtine
Pyesni Joanen per puthjen tone

Ai mbahet mend si djale i bukur dhe i qete. Meti i “Big Brother 5”, pas eksperiences se tij ne reality show, i eshte rikthyer jetes dhe punes se tij ne Prishtine. Ka vendosur te qendroje larg faqeve te shtypit roze, duke mos dashur te komentohet per jeten e tij private.

Thote se nuk ka nevoje per kete pjese, pasi eshte perqendruar totalisht ne punen e tij. Meti menaxhon nje prej clube-ve me ne ze te Prishtines. Se fundmi ai eshte diskutuar per nje lidhje te mundshme me Joanen e “Big Brother 6”. Te verteten e ketij lajmi, qe cuditi jo pak, ai e zbulon ne kete interviste.

Meti, a eshte e vertete qe je lidhur me Joanen?
Ne po frekuentohemi me njeri-tjetrin dhe po njihemi gjithmone e me shume.

Sunday, 30 June 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 29 Qershor 2013
 • Joana & Meti: Historia jone e bukur! Ish-banorja e "BB6": Eshte i dashur dhe romantik. Anaidin s'dua as ta pershendes. Se shpejti do jem pronare farmacie, parate m'i japin prinderit. Ish -banori i "BB5": Per puthjen tone pyesni Joanen. Me pelqen si vajze, kemi tipa te njejte. Anaidin nuk e njoh, nuk i kam ndjekur fare nga televizori.
 • Nora Istrefi: Puna po me le pa martuar! "Nuk e di se c'kane me mua. S'eshte e vertete qe kam vjedhur"
 • Pushimet e Ardit Gjebreas, Seldi Qalliut dhe Xhesika Berberit
 • Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin! Te henen promovimi i klipit. Kam ftuar edhe Shpatin
 • Arlinda Dudajt i shpohet goma, djemte VIP futen ne pune
 • Aurela Hoxha, si gjithmone seksi!
 • Noizy fut ne kenge momente nga seksi me nje VIP
 • Ardian Bujupi: Nuk jam ne kerkim, po bej pushime
 • Tenisi, pasioni i fshehur i Albanes

Sunday, 23 June 2013

Meti harron Dianen, lidhet me Joanen?

Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e ‘BB5’

Nje nga banoret me te diskutuara te edicionit te fundit te “Big Brother”, ka surprizuar me nje tjeter lajm. Se fundmi ajo eshte pare te shoqerohet me nje nga djemte me te bukur te edicionit. Joana eshte lidhur me Metin.

Miq te Joanes na kane konfirmuar se Meti ka udhetuar nga Prishtina enkas per te kaluar ditet prane saj. Cifti me i ri i showbiz-it eshte fotografuar i perqafuar ne pishina. Miq te Joanes na kane rrefyer se ata jane ne hapat e pare te lidhjes se tyre, dhe po krijojne nje marredhenie shume te bukur me njeri-tjetrin. Shkes per kete njohje midis te dyve eshte bere nje tjeter ish-banore e “Big Brother”. Klaudia qe eshte edhe shoqe e Joanes i ka prezantuar dy te rinjte dhe duket se ata jane pelqyer menjehere.

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Sunday, 21 April 2013

Meti i BB, zbulon sekrete te reja per Viganin dhe Edberin...

Meti i “BB”: Sekreti tjeter i Viganit dhe Edberit eshte se kane shkuar shpesh me te njejtat femra

Meti Alshiqi, djaloshi i cili u be i njohur nga edicioni i kaluar i “Big brother”, pas puneve te suksesshme si model e menaxher lokalesh, ka menduar t’i futet muzikes. “Do te marrim pjese ne festivalin ‘Celesi muzikor’, jam ne duet me grupin ‘Fama’, d.m.th. Buraku & Meti. Ndersa kenga quhet ‘Falma’, ku jemi edhe pretendente per te fituar”, thekson Meti ne biseden e realizuar per gazeten “Panorama” mbi projektet e tij te reja. Mbi te gjitha, Meti komenton edhe dy banoret nga Kosova, Viganin dhe Edberin, te cilet i ka shoke shume te mire. “Sa per ‘Big brother’, une taninuk i ndjek ato, sepse nuk kam as nje minute kohe te lire duke u marre me xhirime ne Rtv21. Pastaj kam dhe lokalin tim ‘Large bar’ dhe ‘Duplex club’ dhe me nje fjale kam shume pune. Por Viganin dhe Edberin i kam shoke shume te mire prej vitesh”, thote Meti, i cili ne saje te njohjes e di se cfare i duhet shtepise se famshme e cfare jo.


Friday, 19 April 2013

Starton festivali “Çelesi Muzikor 7”

Ka nisur për këtë vit edhe festivali i muzikës moderne dhe asaj popullore shqiptare në Prishtinë, “Çelësi Muzikor” në edicionin e shtatë të tij.

Në natën e parë garuese janë prezantuar krijime shumë interesante, që janë pritur shumë mirë, mes shumë artistëve të rinj dhe me emër konkurojnë edhe Fatjeta Barbullushi, Sevi, Grupi Fama & Meti, Petro( X Factor), Meti, Stelina, Gentjan Ramosaj e shumë të tjerë.

Trasmetimi këtë vit ka qenë në cilësinë e pastër HD në kanalin muzikor më të ndjekur shqiptar Zico TV. Edhe këtë vit prezantuesi ka qenë Maksim Gjokaj, ndërsa Edona Memini ka qenë në rolin e drejtoreshës artistike. Nata e dytë garuese do të mbahet javën tjetër, ndërsa finalja është menduar një super show në mesin e muajit Maj./Maksimnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Started festival "Musical Key 7"

Wednesday, 17 April 2013

Meti i BB5 ia nis edhe kenges


Si duket, pas Arbër Zekës, një tjetër djalosh i dalë nga spektakli “Big Brother Albania 5” ka nisur të merret me muzikë.

Gazeta jonë zbulon se është pikërisht modeli Meti Alshiqi, i cili këto ditë do të shfaqet në festivalin “Çelësi Muzikor 7”, me këngën me titull “Falma”.

Ky është në bashkëpunim me grupin “Fama”. Kënga është shumë ritmike dhe pritet të kthehet në një hit veror.

Meti guxon që ta provojë edhe në muzikë, pasi deri tani e ka prekur fushën e modelizmit, futbollit, moderimit dhe i urojmë t’i ecën mirë edhe në muzikë, pse jo. /M. GJ./

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The Bb5 Matthey starts with the song

Apparently, after Zeke Arber, another guy out of the show "Big Brother 5" has begun to deal with music. Our paper reveals that the model is exactly Alshiqi Matthey, which these days will appear at "Key Music 7", with the song entitled "pardon". This is in collaboration with the group "Fame".

Tuesday, 16 April 2013

Meti reklamon pijen Jim Beam

Meti Alshiqi, vazhdon të jetë një model shumë i kërkuar për të qenë imazh.

Këtë herë zbulojmë se bukuroshi ka realizuar këtë foto mjaft të bukur nga Veton Osmani, ku me pije ne dorë reklamon dhe bëhet imazh i Jim Beam.

Burimi Maksimnews
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meti advertises drink Jim Beam

Meti Alshiqi, continues to be a model at a premium to be image. This time we find that Bukuroshi realized this very beautiful picture by Veton Osmani, where we drink advertises and hand made ​​image of Jim Beam. / Maksimnews /

Saturday, 6 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 6 Prill 2013
 • Ermali; Zbulohet modelja pas se ciles marroset Mamaqi
 • Big Brother; Pas intimiteteve ne "BB", Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit
 • Intervista; Luzja e "Portokalli": Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s'e kam problem
 • Televizioni; Gruaja dhe e dashura zihen ne TV per biznesmenin, Eni Cobani rrefen prapakuintat
 • Big Brother; Flet vellai, Valoni: Po te lidhje Vigani me Elenen, do e kishim pranuar; Shpendi do ta ndihmoj Eldoren per t'u sheruar; Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoj lidhje me te! Iliri foto nudo!
 • Liljana Hitollari: Ka plot meshkuj shqiptare zhigolo, pse e paragjykojne Marselinin?
 • Anaidi, e dashura vendos te mos e prese pas intimitetit me Joanen
 • Endrit Mertiri per Elenen: E vleresoj reflektimin e saj, por gjithcka do ia plas ne sy!

Sunday, 20 January 2013

Meti i BB5 kafshohet nga modelja e huaj

Djaloshi i cili falë pjesëmarrjes së tij në “Big Brother 5” u bë i famshëm shokon me disa foto shumë ‘hot’.

Meti Alshiqi, modeli nga Prishtina duket në këtë foto të realizuar në Luzern të Zvicrës, sikur kafshohet nga modelja e huaj Andrea Perez.

Meti i ka realizuar këto foto shumë “hot’ pak kohë më parë  në Zvicër nga fotografi Shkëlzen Konxheli, në “Zurich Fashion Ëeek”. Si në hall duket pak këtu ish protagonist i BB, por ndoshta edhe është ndjerë komod me modelen seksi.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meti BB5 bitten by foreign models

The boy who thanks to his participation in the "Big Brother 5" became famous Shoko with some photos too 'hot'. Meti Alshiqi, Pristina model looks in this picture carried in Luzern, Switzerland, as if bitten by foreign model Andrea Perez.

METI has implemented these photos more "hot 'some time ago in Switzerland by photos Shkelzen Konxheli," Zurich Fashion Week. "How to scrape it a little here former protagonist of BB, but probably felt cozy with model seksi.M.GJ.

Friday, 9 November 2012

Meti i BB5 luan ne videon e kenges “Ngjyra e Kuqe”

Modeli nga Prishtina, i cili u bë i njohur falë edhe pjesëmarrjes së tij në realiti-shou BB5, tashmë si duket nuk ka hequr dorë nëpër video-klipet shqiptare, duke qenë protagonist.

Por, këtë herë do të jetë pjesë e një prej klipeve shumë interesante që pritet të vijë së shpejti në ekranet shqiptare. Bëhet fjalë për klipin e këngës shumë popullore “Ngjyra e Kuqe”, këngë kjo e cila këndohet nga dueti Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri.

Djaloshi simpatik ka pranuar të luajë një rol në këtë video, e cila do të ketë një temë shumë interesante.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meti of BB5 plays in the video of the song "Red Color"

Monday, 29 October 2012

Arbri dhe Meti nga BB5, menaxherë

Djemtë, të cilët u bënë të famshëm falë pjesëmarrjes së tyre në “Big Brother Albania 5”, Meti dhe Arbri, ku i fundit ishte fitues i këtij reality-shou, vazhdojnë të ruajnë miqësinë e tyre.

Madje mësuam se kjo miqësi e tyre është afruar edhe më shumë, pasi të dy djemtë kanë nisur një biznes dhe po menaxhojnë një bar kafe me emrin “Clique Bar Coffe”, ku në netët e Festës së Kurban Bajramit e kanë pasur të mbushur plot e përplot me të rinj që argëtoheshin në shoqërinë e muzikës.

Ne urojmë që t’u ecë mirë djemve të BB5 në këtë biznes të ri. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arber and Meti from BB5, managers

Boys who became famous thanks to their participation in the "Big Brother 5", Meti and Arbri, where the latter was the winner of this reality show, continue to maintain their friendship.

Sunday, 15 July 2012

Revista PANORMA PLUS - 14 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Qershor 2012
 • Eni Koci: Ne internet po vidhen miliona. Ceshtja ne Prokurori... Kemi bere kallezim penal per Aldor Ninin, Arben Hoxhen dhe Anxhela Faber, vjedhin 100 mije euro ne muaj
 • Fiks pas nje viti merr fund lidhja mes Rozana Radit dhe Mc Kreshes
 • Big Basta dhe Vesa Luma, pas nje viti lidhje, sillen ne publik si burre e grua
 • Shkendijes, pas fotove te nxehta i ofrohet rol ne nje film porno
 • Ja cmimet e kengetareve ne koncertet e veres. Nga 1000 deri 4000 euro. Paguhen me shume ata qe kendojne live. 
 • Shantazhohen VIP-at, u thyhen profilet dhe kercenohen me publikimin e bisedave intime
 • Ardian Fullani dhe Agim Zeqo mesojne vrapin
 • Linda Halimi nxjerr gjoksin ne shesh
 • Ja pse perfundoi ne tragjedi shetitja me skuter e "Big Mames"
 • Dafina me gjeste intime ne koncert, Ledri puthet nga dy femra

Monday, 21 May 2012

Meti i BB5 dhe fama e tij te nje foto

Kaq ishte edhe fama e djaloshit simpatik Meti, apo emrin e vërtetë që nuk don ta tregojë Muhamet Alshiqi. Ish banorin e BB5, e shikon cdo sekond vetëm duke bërë pozime para një telefoni, apo para një aparati fotografik, duke i bërë qefin vetes.

Po të paktën ai don të mbijetojë, megjithëse shumë shpejt u harrua, e tani i mbetet vetëm ti bëjë reklamë vetes së tij me këto foto./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
The BB5 Meti and his fame to a picture

That was the charming boy Matthey fame, or name really does not want to show Muhammad Alshiqi. Former resident of Bb5, sees every second before shooting just making a phone, or before a camera, making the shroud itself. But at least he wants to survive, though many were quickly forgotten, and now remains only to make his own advertising with these photos. / Albavipnews /


Monday, 7 May 2012

Klaudja e BB5: Ja cfare me pelqen te Meti!

Klaudja Veseli Meti Alshiqi
foto: veton osmani
Klaudja e BB5: Ja cfare me pelqen te Meti

“Nuk e di sa i zoti do jete Erjoni qe te me ribeje per vete”

Ajo vendosi te terhiqej nga loja, duke pasur shume banore te “BB5” kunder. Lidhja qe Klaudja Veseli krijoi brenda shtepise me Erionin, komentet per miqesine me te dashuren e tij jashte, dhe tashme shoqeria me Metin nga Prishtina, e kane peshtjelluar paksa ne media ate si personazh. 24-vjecarja qe ka pasur eksperienca si fotomodele dhe deshiron te jete nje gazetare ne te ardhmen, tregon per planin me Erionin dhe miqesine e re me Metin.

Tashme qe ke dale nga loja e “Big Brother 5”, si ka ndryshuar jeta jote? Ke marre ndonje oferte te vecante ne fushen e modes, meqenese ke pasur eksperienca te meparshme ne kete fushe?
Per vete faktin qe tashme te njohin te gjithe, ka ndryshuar disi jeta ime. Oferta per sa i perket modelingut ose me sakte oferta per fotomodele kam pasur, por nuk jam edhe shume e sigurt nese do rifilloj perseri ne kete fushe.

Sunday, 22 April 2012

Revista PALOMA - 21 Prill 2012

Revista Paloma, 21 Prill 2012
 • "Uragani" Zajmina godet serish
 • Albulena: "Babai i Erionit me do shume. Me ka bere dhurata"
 • Ingrit Gjoni, fotot e fundit para lindjes
 • Adrian Gaxha, ne nje lidhje te re dashurie me kengetaren maqedonase
 • Dafina Zeqiri e lidhur me Ledrin para se te ndahej nga Krenari?
 • Genta dhe Franceska puthje lesbike
 • Rona Nishliu admirohet nga konkurrentet e tjere
 • Arita Fejzullahu mohon lidhjen me Canen
 • Greta dhe Eneda i rikthehen tradites
 • Artan Imami: Nuk jam balerin ne "Dancing..." do bej show.
 • Motra e Gertes, Lediana: Ervini do te perballet me pasojat e shpifjeve. Gerta eshte single
 • Meti: Mos me pyesni per Lauren, i perket se shkuares
 • 1 Minute me Persa Beqirin

Revista PANORAMA PLUS - 21 Prill 2012

Panorama Plus, 21 Prill 2012
 • Seldi: "Ndarja ime me Sinanin si nje moment testimi". Per projektet tona bashke le te flase vete Sinani, i takon se eshte me i madh se une. Sinani tani koncerte me Sonin e Shpatin, sekret kenga me Seldin.
 • Sonte Genta do te mesoje nga i dashuri per publikimin e fotove porno, detajet e perballjes. Ana tjeter e Gentes, prirja per sjellje lezbike. Zbulohet profili i saj ne FB ku puthet me vajza dhe shprehet pro seksit midis dy femrave.
 • Samanta Karavella ndahet nga i dashuri pas 1 vit e gjysme lidhjeje
 • Adrian Gaxha ne lidhje te re: "Duhet te jesh i cmendur te mos e duash Simonen"
 • Gold AG nuk mjaftohet me suksesin ne muzike, tani edhe harem me femra
 • Persa Beqiri: "Malli per skenen shqiptare me solli ne Top Fest"
 • Big Basta: "Albumi im i dyte, me kenge te frymezuara nga eksperiencat e mia personale"
 • Erleta dhe Kastro martohen ne fshehtesi te plote

Meti i BB5: Klaudia me terhoqi me shume nga te gjitha femrat...

Meti BB5: Nuk dua te flas me per Lauren, Klaudia me terhoqi me shume nga te gjitha femrat

Ne kete interviste me Metin, modelin simpatik nga Kosova, jemi perpjekur te mesojme me shume per Lauren, por edhe per lojen e tij brenda shtepise. Ne fakt daljen e tij nga “Big Brother” duket se e ka marre me sportivitet. Ai tregon per marredheniet me banoret e tjere; Genten, te cilen e ka falur pasi e nxori nga shtepia javen e pare, si dhe cfare do te beje pas ketij shou. Gjithashtu, ai pohon se te gjithe banoret brenda jane fals perderisa jane pjese e nje loje.

Wednesday, 18 April 2012

Meti dhe Klaudja, ne Prishtine se bashku

Megjithëse ai nuk arriti të qëndrojë më në shtëpinë më të famshme në Shqipëri “Big Brother 5”, ai është kthyer dhe është pritur mirë nga shoqëria e tij më e ngushtë.

E kemi fjalën për Metin, i cili është kthyer të martën në Prishtinë, ndërsa çfarë mësuam ne, ishte se ai ka qenë i shoqëruar me vajzën tjetër të këtij reality-shou- Klaudja.

Ata kanë thënë se janë vetëm shokë që i bashkoi ky program televiziv, urojmë kështu derisa të mësojnë ndonjë të vërtetë tjetër, pas historisë të çuditshme të “Laurës” të modelit nga Prishtina. Takimi i parë që Meti ka pasur ka qenë siç e shihni edhe në këtë foto me miqtë e tij nga bota e modës./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meti and Claudia, along Pristina

Although he failed to stay at home to Albania's most famous "Big Brother 5", he is back and is well received by his society more closely. We're talking about Metin, who is back on Tuesday in Pristina, and what we learned was that he was accompanied by another daughter of this reality-show-Claudia.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online