All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mihrije Braha. Show all posts
Showing posts with label Mihrije Braha. Show all posts

Saturday, 16 November 2013

Mihrije Braha, i uron ditelindjen djalit: Ti je motivi yne kryesor...!

Mihria, nje mama krenare dhe e lumtur per djalin

Dikur ishte i vogel e kendonte ne festivalet e femijeve ne Prishtine, por sot eshte bere nje burre dhe djale qe prinderit e tij te famshem krenohen me te. Ky eshte Plator Abazi, femija i vetem i ciftit te njohur te show-bizit kosovar Naim Abazi dhe Mihrie Braha. Djali i tyre sapo ka festuar ditelindjen dhe nena kete gezim e shpreh keshtu ne rrjetin e saj social: “Urime ditelindjen biri yne! Zoti te bekofte ne rrugen tende drejt ardhmerise. Ti je realisht motivi yne jetesor. Mami dhe babi”. Platori eshte student ne Universitetin Amerikan ne Prishtine, ndersa vitin e kaluar tentoi te sillte nje duet me nenen e tij, por vetem per t’u reklamuar paksa ne forme hobi. Megjithese nuk duket ne skenen e programit te Naimit, ai eshte nje ndihmes i madh pas kuintash.

Tuesday, 6 August 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013
Revista PALOMA, 3 Gusht 2013
 • Zajmina: Mentaliteti shqiptar me ka ndrydhur
 • Mihrije Braha, nuk harron te zhvishet edhe kete vere
 • Marsela Cibukaj: Dua lule dhe biciklete, jo iphone dhe X5
 • Ermal Fejzullahu: Pesha e tepert po me pengon! Kengetari ne pritje te femijes se trete: Bashkeshortja ime, Ariana, do sjelle ne jete nje vajze
 • Fatmire Sinanaj, shqiptarja qe realizon film porno me ish-burrin e  Kim Kardashian
 • Rita Ora: Do kendoja me qejf ne Serbi!
 • Sa vere e nxehte.. per ish-banoret e "Big Brother". Ku dhe me ke po pushojne? Sa po u shijon kjo vere? Joana Gjuzi, ne pishina topless; Anaid Kaloti: Pushoj vetem ne fundjave; Rike Roci: Vera e ndare mes Lukes dhe Elones; Edber Laho: Nuk ndahem nga Vigani dhe Arbenita; Elena Lika, ne Capri per pushime dhe pune; Olta Leka, pa pushime prej semundjes se babit
 • Luli Bitri, aktorja shqiptare ne krahe te Michele Placido

Saturday, 3 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013
Revista Panorama Plus, 3 Gusht 2013
 • Olta Gixhari, pa tabu! Pranon te luaj lesbiken ne filmin e ri te Fatmir Kocit
 • Rike Roci: Pushimet pa te dashurin dhe rikthimi ne ekran si moderatore. Kam qejf te konkurroj ne DSW, deshiroj Leon Cinon per partner
 • Anaidi: E verteta e armes qe gjeti policia ne makinen time
 • Floriana Garo: Si ka ndryshuar jeta ime ne krah te Tedit
 • Elena e BB6, ne plazh me mikesha
 • Pas ndarjes, Mirjeta e BB4 kalon pushimet me nje djale tjeter
 • Armina Mevlani terheq vemendjen me linjat seksi
 • Mihrije Braha, provokuese edhe kete vere
 • Xhensila vizition Monte Karlon
 • Adelina Ismajli, ne koncerte me veshje nga stilistja kosovare Vjollca Llapashtica
 • Landi i WSF, perseri single
 • Nora mbulohet ne xhami, me pas ndryshon look

Thursday, 1 August 2013

Mihrije Braha ne bikini, e xhelozojne per trupin seksi...

... perjete seksi

Mihrije Braha nuk njeh moshe dhe prova me e mire per kete jane fotot qe vete artistja publikon cdo vit nen rroba banje...

Edhe kete vere, ndersa xhironte skenat per klipin e saj te ri "Krejt le ta dijne", Mihrija nuk i ka rezistuar dot tundimit per te shkrepur disa foto e per t'i hedhur ato me pas ne 'Facebook'.

Kengetarja e njohur, 'semur' cdo vit me fotot e saj te gjitha vajzat e reja, qe me gjithe perpjekjet e vazhdueshme, deshtojne te kene trupin e kosovares.

Braha, nene e Platorit 17-vjecar, eshte shenjestruar gjithmone per kete fakt, duke ngritur here pas here edhe pikepyetje per nderhyrje te ndryshme kirurgjikale, te cilat vete ajo i ka mohuar gjithmone me force.

Sunday, 19 May 2013

Kete here Mihrie Braha, rreshqet ne veshje

Të gjitha koleget e saja ishin munduar që të vishnin fustanin më të mirë dhe ti kushtonin rëndësi një balloje që kishte menduar RTV21 në 15 vjetorin e krijimit.

Ne zbuluam këtë foto ku Mihria Braha është dukur e lumtur, por jo e veshur komode dhe kundrejt zonjave të tjera të skenës duke nisur nga Shkurte Fejza e deri te më e vogla Dhurata Ahmetaj, i kishin kushtuar shumë rëndësi veshjes.

Mihria dukej sikur po shkonte në një kafe me miqtë e saj, ndërsa bashkëshorti i saj të paktën ishte veshur pak më mirë.

Nuk dihet se pse Mihria që shquhet për dukje dhe krahasohet me ato femrat që e ka ndalur kohën jo vetëm në trup, por edhe duke ecur me modën, i ka rrëshqitur kjo gjë në veshje./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
This time Mihrie Braha, slips into gear

All her colleagues were trying to wear the best dress and paying attention to a RTV21 dancers who had thought the 15 year anniversary. We found this picture where Mihria Braha seemed happy, but not comfortable wearing and against other ladies scene Chris starting up the smallest Gifts Ahmetaj, had given much importance dress.

Thursday, 11 April 2013

Mihrije Braha, me projekte te reja...

Vjen me klipin e radhes

Kane mbetur vetem edhe disa dite qe kengetarja e njohur Mihrie Braha do te finalizoj videoklipin e saj me te ri te kenges “Fama”. Kengetarja ka vendosur qe kete videoklip ta punoj me produksionet vendore dhe xhirimet ka gjasa t’i beje ne Kosove apo ne Shqiperi.

“Shume shpejt do ta kryejme videoklipin e kenges ‘Fama’, i cili pritet te jete nje videoklip maratonik. Kete klip do ta punoj me nje produksion vendor, por xhirimet ende nuk kam vendosur se ku do t’i beje, por do te jene ne Kosove ose ne Shqiperi. Regjisor i ketij projekti eshte Ismet Sijarina dhe Blerdi Malushi. Uroj qe adhuruesit e mi ta pelqejne kete videoklip”, ka thene ajo per “Zeri”.

Friday, 8 March 2013

8 Marsi i veçante i nenave VIP

“E tërë ajo që është e bukur te njeriu është krijuar prej rrezeve të diellit dhe prej qumështit të nënës dhe kjo na mbush me dashuri për jetë”. Kështu shkruante dikur shkrimtari i madh, Maksim Gorki.

Por, megjithëse në vendin tonë vazhdohet ende të ketë pikëpyetje a është festë e femrës në përgjithësi, apo e vetëm e nënës, një gjë është e sigurt se gjinia femërore në këtë festë respektohet si asnjë ditë tjetër.

Por, ne u interesuam të dinim se cili 8 Mars mbahet mend më shumë nga disa artiste të skenës, të cilat e festojnë edhe vetë këtë festë, pasi janë jo vetëm të suksesshme, por edhe nëna të devotshme.


Edona Llalloshi: “Çdo 8 Mars ne motrat mblidhemi dhe duke e ditur shijen e nënës sonë i bëjmë një dhuratë për këtë festë, por mua gjithmonë në këtë festë më bie të këndoj. Ndërsa për mua si nënë është viti i dytë që e festoj, ndërsa është bashkëshorti im që kujdeset për mua. Mund t’i veçoj këto dy vitet e fundit të kësaj feste, duke e ditur që e festoj edhe unë si një nënë. Ndërsa, në këtë 8 Mars do të këndoj në Ferizaj”.

Monday, 18 February 2013

Emocionet dhe lotet e artisteve para 5 vjetesh

Të ftohtët e 17 shkurtit të 2008-s për të gjithë shqiptarët e sidomos për ata që jetonin në Kosovë nuk është ndier, pasi gëzimi për shpalljen e shtetit më të ri ka bërë që e diela para pesë vjetëve të jetë dita më e paharruar për ta.

Por, edhe personazhet publike tregojmë me emocion se ku ishin dhe si e pritën shpalljen e pavarësisë së Kosovës. Ja sesi e kujtojnë ata atë ditë:

Leonora Jakupi: Kam qenë në atë datë në një manifestim në Drenicë, në Skenderaj e më pas po dëgjonin në makinë me nënën dhe familjen time deklaratën e shpalljes së pavarësisë direkt nga Parlamenti. Kemi qarë të gjithë që ishim aty, më shumë nëna. Përjetim emocionues shumë.

Gena: Po më kujtohet, kam qenë në një mbrëmje duke kënduar dhe si gjithmonë shpallja e pavarësisë festohet në maksimum nga të gjithë, ashtu dhe nga unë.

Te vishesh me ngjyrat e flamurit te Kosoves

Të gjitha femrat VIP-a, sidomos ato që merren me muzikë, e kanë veshur të paktën një herë një fustan kuq e zi, e dikush disa herë. Por, ne u interesuam në këtë 5-vjetor t’i pyesim femrat e njohura se a kanë veshur ndonjëherë një fustan ku tregohet flamuri i Kosovës.

Këngëtarja Bleona Qereti, vitin e kaluar në turin e saj tregoi veten patriote edhe me një veshje ku tregohej ngjyra e kaltër dhe yjet, e cila u komentua shumë.

Ndërsa, miset e Kosovës që e kanë përfaqësuar vendin tonë në kompeticione të ndryshme botërore, e kanë veshur një fustan të tillë, siç ishte rasti i Arbnora Ademajt më 2009. Ndërsa, vitin që kaloi ‘Miss’ Diaspora, Loreta Abdyli, e mori pikërisht çmimin “Miss Pavarësia”, ku e përfaqësoi Kosovën në “Miss Globe”.

Por nga këngëtaret tona dikush do të donte ta vishte një fustan me ngjyrat e flamurit të Kosovës, nëse do t’u jepej rasti, e dikush tjetër nuk është mësuar shumë me një flamur të tillë.

Rovena Stefa: Nuk kam veshur ndonjëherë një fustan me flamurin e Kosovës, pasi nuk kam pasur ndonjë ide që lidhet me të, ndonjë tekst apo video.

Mihrije Braha, nje "Swarovski" per Shen Valentin

Mihrije Braha & Naim Abazi
Cfare dhurate mori per Shen Valentin, Mihrie Braha ?

Dita e Shen Valentinit eshte nje feste mjaft e dashur per kengetaren Mihrie Braha, e cila ne cdo vit per kete feste merr nga nje dhurate te cmuar nga bashkeshorti i saj Naim Abazi. Kohe me pare ajo kishe marre nje veture, nderkaq dje ajo mori nje komplet “Swarovski”, te cilin Naimi ia kishte pergatitur bashke me nje surprize ne oret e mbremjes.

“Naimi gjithnje me befason per festa te tilla, ne fakt Shen Valentini eshte me i vecuar sepse ka te beje me dashurine dhe i kushtohet pikerisht te dashuruarve.


Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Saturday, 29 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Dhjetor 2012
 • Anjeza Shahini, lidhje dyvjecare me diplomatin anglez. Ne Festival me kengen "Love", sepse dashuria eshte premtim!
 • Nata e Vitit te Ri: Kengetaret qe do te paguhen nga 2 deri ne 7 mije euro
 • Politikane, gazetare e artiste festojne ne darken madheshtore te "IHB Group"
 • Ligerti, informaticieni me te cilin Ermela tradhtoi Jotin. Kush eshte Ligerti, djali qe i ka rrembyer zemren Ermeles. Emrela "block" Ervinit, edhe pse s'jane bashke xhelozohet kur e sheh me femra. Joti: Emrela me tradhtoi, kusheriri me njoftoi me SMS ndersa puthej me Ligertin
 • Kryeministri Berisha: Zgjohem me "Gangnam Style" dhe qetesohem me Rona Nishliun
 • Shkendija, Bleona dhe Genta e BB, 3 femrat qe gjate 2012-s i nxoren ne shesh te gjitha
 • Pas dy deshtimeve ne martese, Kastro Zizo behet doktor ndjenjash
 • Berisha takon djemte e "2XL": Do vij ne 2013!

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
 • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
 • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
 • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
 • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Monday, 17 December 2012

Mihrija nuk perjashton nderhyrjet estetike ne te ardhmen [VIDEO]

Ajo eshte nje personazh i dashur i skenes, ka mbushur 45 vjec, por ende me permasa dhe nje look te nje manekeneje. Nuk ka dyshim, pra, fjala eshte per kengetaren Mihrije Braha, e cila ne nje interviste per "Prive" ka zbuluar sekretet e pamjes se saj rinore.

"Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim, deri tani!", ka pohuar kengetarja, por nuk ka perjashtuar qe ne te ardhmen, mund edhe te kete, kur pashmangshem nje dite, fillojne te shfaqen rrudhat e pleqerise.

Natyrisht, kengetarja ka deshire te ironizoje me pamjen e saj, duke e quajtur veten 25 vjecare, por eshte me se e vetedijshme se procesi i plakjes nuk mund te ndalohet plotesisht.

Saturday, 15 December 2012

Ja si na vijne femrat VIP per Vit te RI

Organizimeve, apo siç njihen ndryshe regjistrimet për të qenë në një program festiv, apo edhe në një kasetë CD festive të ndonjë produksioni këtë vit, jo të gjitha femrat VIP u kanë thënë Po.

Dëgjuam se këngëtarja Rona Nishliu i ka refuzuar këto xhirime, apo edhe Adelina Berisha, ku kjo e fundit kishte thënë se janë “maltretime” të jesh në këto.

 Por, femrat VIP të shumta kanë qenë ato që të paktën organizimet në një program festiv televiziv nuk i kanë refuzuar, por të gjithëve na intereson se si do të duken ato në këto net festive, dhe me çfarë dukje dhe veshje do të na vijnë para syve tanë si teleshikues.

 Ne siguruam këto foto ku na vijnë femrat VIP të veshura kështu. Dëgjuam se këtë vit në shumë organizime, pothuajse në të gjitha që mbahen për mbrëmjet festive, do të marrë pjesë Mihrie Braha së bashku me bashkëshortin e saj, madje edhe motrën e saj Lorën.

E veshur me të bardha ka bërë një përzgjedhje të bukur të paktën kështu duket Mihria që sapo ka mbushur 45 vjet. Edhe Rovena Stefa duket shumë bukur me fustanet e saja të preferuara, apo edhe Genta Ismajli, e cila e veshur me të zeza, ka preferuar stilin e të çarës së fustanit, për të treguar këmbën.

Sunday, 9 December 2012

Mihrija pozon ne mes se rruges se kombit

Këngëtarja e cila është shumë e dashuruar pas fotografisë, Mihrie Braha në portalin e saj në facebook ka publikuar këto ditë disa foto.

Ne ju sjellim vetëm njërën prejt tyre, ku këngëtarja shihet duke pozuar në mes të rrugës së kombit, ndërsa duket edhe shumë e dashuruar me borën.

Mihria sapo ka realizuar kohët e fundit një duet me këngëtarin Labinot Rexha, ku ka sjellë një këngë shumë ritmike me titull “Inati” edhe me anë të një kripi, dhe ka marrë pëlqime të shumta edhe në kanalin Youtube.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mihrija poses in the middle of the nation's road

The singer who is in love photography, Mihrie Braha its portal on facebook has published these days some pictures. We bring you just one of them, where the singer is seen posing in the street of the nation, and it seems even more in love with the snow.

Mihria just recently performed a duet with singer Labinot Rexha, which has resulted in a very rhythmic song titled "Anger" by a salt them, and has received numerous approvals in channel Youtube.M.GJ.

Monday, 26 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
 • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
 • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
 • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
 • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
 • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

Monday, 12 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 12 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Mihrije Braha sjell kengen "Inati" ne bashkepunim me Labinot Rexhen. Klipi ne xhirim ne Tirane.
 • Dhurata Ahmetaj diteve ne vijim do te sjell nje kenge se bashku me Bleron qe pritet te behet edhe videoklip
 • Shqipri Kelmeni dhe Shkendije Mujaj largohen nga "VIP Shpija"
 • Enxhi Kamenica banore e re ne "VIP Shpija 3"
 • Dafina Zeqiri pozon nudo per Fadil Berishen
 • Rozana Radi dhe Sinan Hoxha te behen pjese e "VIP Shpija 3"?
 • Ledri Vula diplomon ne drejtimin regji filmi ne Universitetin e Prishtines
 • Zajmina Vasjari nuk hyn ne finale te "Kenga Magjike 2012"

Monday, 3 September 2012

Naimi dhe Mihria serish nikoqire ne “Zhurma Show 2012”

Edhe këtë lajm ne e sjellim të parët si zakonisht. Mësuam se edhe këtë vit, çifti Naim Abazi dhe Mihrie Braha do të jenë prezantuesit e spektaklit që po vjen “Zhurma Show Awards 2012”.

Organizatorët e këtij evenimenti, për të cilin tashmë kanë nisur parapërgatitjet, e kanë përzgjedhur sërish çiftin e estradës për ta drejtuar spektaklin, i cili mendohet të vijë në pjesën e parë të muajit tetor, në një frymë të përshtatur me 100-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë.

“Zhurma Show’ këtë vit do të transmetohet “live’ në RTV21 dhe urojmë së Naimi t’i japë pak më tepër hapësirë bashkëshortes së tij gjatë moderimit, e jo sikur vitin e kaluar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Naimi and Mihria again host the "Noise Show 2012"

Even the news we bring the first as usual. We learned that this year, the couple Naim Abazi and Mihrie Braha will be the presenter of the spectacle to come "Noise Show Awards 2012".

Sunday, 12 August 2012

Revista BLUETOOTH - 11 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Gusht 2012
 • Fjolla Morina: Seks per here te pare kur u martova, isha 17 vjec. Marredhenia me vajzen, koleget me te cilat s'flet dhe muzika. Femer seksi eshte ajo qe ben femrat te mendojne per seks.
 • Orinda Huta: Vera ime, pa pushime. Projektet e reja ne televizion dhe kenga qe pritet te dale shume shpejt
 • Genta sherr me DJ personal. Kengetarja: Vetem e hoqa nga puna; DJ: Reagova kur me hodhi ne rruge.
 • Shkenda Dubova pozon nudo
 • Cifti ne krize. Ermali pushime me shoqerine, zemerohet Franceska
 • Xhemi Shehu: Pas lindjes u bera paranojake
 • Foto: Adi i BB2 pushime intime ne Jale
 • Liria e Argita Berisha, pushime ne Dhermi
 • Nora Istrefi behet klientja e pare VIP e dyqanit te Linda Halimit
 • Gerta Heta dhe Genti Lako pushtojne territorin e muzikes
 • Kujt i thote "Te Dua" Flori?!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online