All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Milaim Zeka. Show all posts
Showing posts with label Milaim Zeka. Show all posts

Friday, 28 June 2013

Politizohet "zogu" i Tunes

Milaim Zeka
“Zogu” sqep-zgjatur i Milaim Zekes

Gazetari Milaim Zeka i eshte bashkuar debatit te perfolur te “zogut” te Tunes, duke thene se edhe ai ka nje "zog", por qe eshte “me sqep te tejzgjatur”.

Pasi debatit te “zogut” te kengetares Altuan Sejdiu (Tuna) se fundi iu bashkua moderatorja e KTV-se, Edona Zogu, indiferent nuk ka mundur te qendroje as gazetari Milaim Zeka.

Ne faqen e tij zyrtare ne Facebook gazetari i RTK ka shkruar se edhe ai e ka nje zog, por se "zogu" i tij ka sqep dhe eshte i tejgjatur.

“Lexova sot nje seri shkrimesh te Tunes dhe mikeshes time Edones, rreth Zogut. Tuna e ka mbajt shume Zogun neper goje, duke e kenduar ate, duke e prekur ate, duke e ledhatuar...”.

“Desha te them se edhe une e kam nje Zog, po cka se me sqep te tejzgjatur...”, ka shkruar Zeka ne Facebook.

Sunday, 18 December 2011

Milaim Zeka: Vajza ime nuk eshte Traktor t'ia jap apo mos jap dikujt...

Dafina Zeka eshte arsyeja e “ndarjes” Sinani-Seldi

Duket se pas nje deklarate qe Seldi Qalliu dha kur konkurroi ne “Kenga Magjike”, se fansat nuk e imagjinonin dot pa Sinanin ne skene, eshte paraprire nga nje “ndarje” ne bashkepunimin mes tyre. Edhe pse as njeri, as tjetri nuk pranojne te flasin ne lidhje me kete ceshtje, miq te tyre te afert kane pohuar se mosmarreveshjet kane nisur pasi Seldi beri publike lidhjen e tij me Dafina Zeken, vajzen bukuroshe nga Peja qe jeton ne Suedi. Nderkohe ne lidhje me kete ceshtje reagon babai i saj, nje personalitet shume i njohur ne Kosove, Milaim Zeka.

Jeni babai qe nderhyni ne punet e zemres se vajzes suaj, c’mund te thoni per lidhjen e saj te dashurise me Seldin Qalliun?
Ne fakt, per hir te se vertetes, vajzes i nderhyj vetem ne ceshtjen e studimeve.

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 9 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 9 Dhjetor 2011
  • Milaim Zeka, Shperthen "Vjehrri" i Seldit: Ai kurre nuk do te kujdeset per vajzen time
  • Martohet vajza e Frederik Ndocit?
  • Shqiptarja Rita Ora lidhet me Robin, vellain e Kim Kardashian
  • Almeda Abazi, pjese e nje tjeter spektakli gjigand ne Panama
  • Nik Xhelilaj: Me kane thene te fshihem dhe te mos dal
  • Grande Fratello: Danillo porno-skandal me transeksualin Manila Gorio
  • Te famshme nga burrat, pse jo?!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 9 December 2011

Milaim Zeka, Seldi's "father-in-law" explodes: He will never care for my daughter
Marries the daughter of Frederick Ndoci?
Albanian Rita Ora associated with Rob, brother of Kim Kardashian
Almeda Abazi, part of another giant spectacle in Panama
Xhelilaj Nik: I have been told to hide and not to show up
Grande Fratello: Danilo transsexual porno-scandal with Manila Gorio
Famous by men, why not?
]]

Monday, 5 December 2011

Seldi Fejohet me Vajzen e Gazetarit Milaim Zeka...?

Nje tjeter bionde ne krahet e Seldit, kesaj here flitet per fejese

Mbasi beri nje bum te vertete mediatik deklarata e ish te dashures se Seldit, Domit, se ajo po ndahej prej tij sepse ai kishte nje lidhje homoseksuale me kengetarin Sinan Hoxha, tani Seldi po perflitet gjithnje e me shume per lidhje me femrat. Se fundi kemi mesuar se Seldi ka filluar nje lidhje te re dashurie, dhe ajo eshte vajza e nje gazetari shume te njohur nga Kosova, por qe jeton ne Suedi. Quhet Dafina, dhe thuhet se dy te rinjte mund te jene fejuar. Ja cfare na rrefen nje njeri shume i afert i Dafines, e cila jeton ne Peje: “Dafina Zeka, nje femer nga Peja, por qe jeton ne Stockholm te Suedise eshte vajza e gazetarit Milaim Zeka. Ajo eshte ne marredhenie me Seldin prej disa kohesh. Jane pare neper pub-e te Prishtines, por ne fillim ishte menduar se jane vetem shoke, kurse tani ata e kane bere lidhjen e tyre te hapur. Ketu ne Peje e dine te gjithe per ciftin Seldi dhe Dafina, ata po ashtu kane publikuar edhe foto. Dafina ne facebook-un e saj ka publikuar disa foto, madje ne fotot qe u kam derguar, shihet Dafina me nje vajze te tezes, kurse ne nje foto tjeter eshte edhe me Seldin, nenen e saj dhe nje kusherire, gje qe do te thote se ata jane njohur e prezantuar edhe familjarisht”, – thekson nje burim i gazetes, pasi na dergoi te gjithe informacionin bashkengjitur edhe me foto si deshmi per lidhjen.

Friday, 28 May 2010

Milaim Zeka Shkakton Incident ne Konference per Shtyp

Gazetari Milaim Zeka fyen në mënyrën më banale koleget e tij

Gazetari Milaim Zeka ka ofenduar në mënyrën më banale disa gazetare femra, të cilat në konferencën për media e pyetën kryeparlamentarin Jakup Krasniqi rreth fondit Limaj.

Përderisa, Krasniqi nuk i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve duke thënë se nuk është i informuar rreth kësaj çështjeje, ka eksploduar gazetari Zeka, i cili u ka thënë kolegeve të tij se kjo është temë për Kuvajtin e jo për fondin Limaj, për të vazhduar me ofendimet më ekstreme.

Ja si ofendoi Zeka dhe gjykojeni vet, të nderuar lexues:

"Kur a tema për Kuvajt pyetet për Kuvajt. Por t'bahet turlifar lope m'u ba gazetare a ka ma kijamet. Seriozisht po të thom. Po, në këtë rast ti je fort lopë që po reagon, seriozisht e kam.

Po ku ka n'botë, asht vizita për Kuvajt ti pyet për futboll. Edhe unë muj me pyet për kondoma, çfarë ngjyrash kanë kondomat. Po këto veç n'Kosovë i ki, e s'i ki kurrkun.

Kjo pyet për fondin e Fatmir Limes, e ai tjetri pyet për futball. Pse po t'vje inati. Jam kundra se s'ki drejt n'konferencë shtypi me pyt pytje...Une i caktoj rregullat. Po këta masi s'dinë se horë t'kisha ba, edhe mos mu përqyrrav. Horë t'kisha ba ty e kto.... Ty pasha Zotin.

Me kanë unë politikan e me m'pyet nji njeri jashtë temës a e din ça i kisha thanë: ti paske probleme seksuale. Mus u bo gja, mosi je femën ha mut çka dush se me ko mashkull t'kisha fshi shpulla që qyrrat n'tokë t'i kisha qitë. Përnime po t'thom. A nite? Lopa gjallë, lopa Danimarkës". /infosot/maj 2010/

Ndiqni videon:

- - - - - - - - - -
+tag: milaim zeka incidenti ofendon banale
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Milaim Zeka journalist in the most banal insults his colleagues

Journalism Milaim Zeka has offended in the most banal some female journalists, which at the press conference asked about the speaker Jakup Krasniqi Limaj fund.

While Krasniqi is not the question of reporters, saying he is not informed about this issue, has exploited Zeka journalist, who told his colleagues it is not subject to Kuwait to fund Limaj to continue with more extreme insults.

Here's how insulted gjykojeni Zeka and his dear reader:

"When a subject is asked to Kuwait for Kuwait. But t'bahet turlifar cow did me ba ma journalist Judgement. Seriously if thom. Yes, in this case, you are strongly cow that is reacting, I've seriously.

But where there n'botë, bone visits Kuwait to be asked about football. I mj to ask for condoms, what colors have condoms. But these only n'Kosovë of ki, ki kurrkun of no one.

It asks for funds Fatmir Limes, and he asks for another futball. Why t'vje anger. I'm against that s'ki n'konferencë to press questions with pyt ... I lay the rules. But these Masi s'dinë that Hore t'kisha ba, not just the përqyrrav. Hore t'kisha you and this is the ba .... You by the Lord.

I've been a politician with a great man off topic m'pyet did cha know I had said, somewhat to sexual problems. Mus was bo gja, mosi shit what you eat femen bath that male co swipe t'kisha hide that I had to qyrrat n'tokë Place. Really I mean it. A you listening? Live cow, cow Denmark
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online