All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mili Sallauka. Show all posts
Showing posts with label Mili Sallauka. Show all posts

Tuesday, 22 April 2014

Mili sjell një tjetër hit (Video)

Pas superhitit ‘Qika e mamit’, këngëtari nga Prizreni mendoi ti rikthehej festivaleve në shqipëri ku ka konkuruar këtë vit në ‘Top Fest 11’.

E kemi fjalën për artistin Mili Sallauka i cili pasi këngën ‘Akull dhe zjarr’ e interpretoi në këtë festival, mendosi ti sjellë edhe një videoklip të bukur asaj.

Klipi po i ecën shumë mirë duke u kthyer tashmë në një hit, dhe ka rrëmbyer për pak ditë mijëra klikime dhe shumë komente pozitive.

Këngëtari shquhet për një stil shumë të vecantë, jo vetëm në zhanrin muzikor, por edhe në performancë që bën, dhe ka provuar ti shkojnë shumë jo vetëm këngërt ritmike por edhe baladat duke pasur shumë sukses.

Mësojmë se gjithashtu djali nuk e ka ndërmend të ndalet, ai tashmë po mendon për një këngë të re duke iu drejtuar studios së Zzap&Chriss dhe kënga quhet “Plot jetë”, gjithashtu ka në dorë një tjetër bashkëpunim me Nitin që kishte kënduar me të hitin ‘Qika e Mamit’, e kjo e rradhës do të jetë një përpunim shumë i bukur./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mili brings another hit

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online