All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mimoza Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Mimoza Krasniqi. Show all posts

Friday, 29 June 2012

Mimoza e Big Brother, imazh i nje firme xhinsesh ne Dubai...


Mimoza e Big Brother, se shpejti nje reklame xhinsesh ne Dubai

Kane kaluar disa vite qe nga edicioni i "Big Brother" ku ajo ishte pjesemarrese, e megjithate nje bukuri si e saja veshtire te harrohet lehte. E kemi fotografuar fundjaven e shkuar ne plazhin e Durresit bukuroshen nga Kosova, ku gjendej ne shoqerine e dy motrave te saj. E mrekullueshme si gjithmone, Mimoza ishte ne forme shume te mire. Ajo e ka kaluar pjesen me te madhe te kohes duke u argetuar dhe duke luajtur me letra me motrat e saj. Ajo qe na beri pershtypje ishte fakti qe nuk u pa asnje mashkull ne pranine e vajzave simpatike. Mimoza prej disa muajsh ka lene Prishtinen dhe eshte transferuar ne Tirane. Zerat thone qe arsyeja qe e ka sjelle ketu eshte nje mashkull, ama vete Mimoza e mohon kete. E kemi kontaktuar per te pyetur dhe na tha qe arsyeja ka te beje vetem me ceshtje profesionale. Mimoza eshte zgjedhur per te qene imazh i nje firme xhinsesh ne Dubai, per ku do te largohet shume shpejt. /paloma/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 28 June 2012

Revista PALOMA - 23 Qershor 2012

Revista PALOMA, 23 Qershor 2012
 • Elvana Gjata, kengetarja e fitoreve te medha
 • Franceska: Me Ermalin dashurohem cdo dite e me shume
 • Rezarta Shkurta shpallet e pafajshme: "Rozana do te me demshperbleje per prishje imazhi"
 • Mirjeta e BB. Bashkejetesa me Klodin dhe martesa kete vere
 • Kerkohet i dashuri ideal... Noizy (Rigels Rajku)
 • Enada dhe Gerd Vaso: "Te udhetosh me yjet"
 • Romina Shkreli: "Lufta ime me kilet e teperta"
 • Rita Ora nxjerr gjoksin jashte
 • Aferdita Dreshaj i dorezon kuroren Diana Avdiut
 • Mimoza e Big Brother, se shpejti nje reklame xhinsesh ne Dubai
 • Viola Spiro behet stiliste
 • Telenovela Ledri-Dafina vazhdon...
 • Zhaku angazhohet ne projekte bamiresie

Sunday, 1 April 2012

Mimoza e BB2: “Ja pse ndiqet kaq shume ne Kosove BB”

Gjakovarja e bukur, e cila ka provuar se çfarë do të thotë e rrethuar nga kamerat 24 në 24 orë, Mimoza Krasniqi, ka treguar për gazetën tonë se përse kosovarët janë kaq shumë të dashuruar pas “Big Brother”.

Sipas Mimozës që provoi edicionin e dytë të këtij reality-shou, kjo ndoshta ngaqë ky spektakël është shumë i madh në syrin tonë, i cili vazhdon të jetë kaq shumë mirë-organizuar.

Megjithëse vajza thotë se BB-ja meriton të ndiqet, por jo aq shumë të humbim kohën pas këtij spektakli, por që t’i kushtohet kohë diçkaje që sipas saj ia vlen më tepër. Si duket vajza ka harruar që këtë vëmendje ajo e donte kur ishte vetë aty brenda./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mimoza BB2: "That's why so many in Kosovo followed BB"

Gjakova beautiful, which has proven that what you mean surrounded by cameras 24 to 24 hours, S. Krasniqi, showed up for our newsletter why so many Kosovars are lovers of "Big Brother". According Mimozës that proved the second edition of this reality-show, perhaps because this show is very big in our eyes, which continues to be so well-organized.

Although the girl says that WB deserves to be, but not so much to lose time after this spectacle, but the time devoted to something that according to her is worth more. Apparently this girl has forgotten that she wanted attention when he was inside the./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Wednesday, 21 March 2012

Gazeta Paloma shpall Mimoza Krasniqin "Miss Big Brother Albania"...

Miss Big Brother: Mimoza Krasniqi (BB2)

Kemi marre persiper kete numer nje detyre shume te veshtire: do te shpallim miss dhe mister “Big Brother” te te peste edicioneve qe jane zhvilluar deri tani. E dime qe kjo nuk do te jete pune e lehte, jo per ne se ne i kemi shume te qarta ne mendjen tone pozicionet, si per femrat, ashtu edhe per meshkujt, por jemi te sigurt qe do te kete shume te pakenaqur nga publiku, i cili, sidomos ne ceshtjet lidhur me “Big Brother”, eshte shume i ndjeshem. Qe te mos kete kontestime, po ju tregojme qe ne fillim se perzgjedhja do te behet per pamjen e jashtme, megjithate, sic ndodh shpesh ne konkurse te tilla bukurie, edhe tipare te tjera do te luajne rolin e tyre, si zgjuarsia, eleganca, fotozhenia etj. Gjithashtu, do te kete nga nje perfaqesues per cdo edicion, me perjashtim te BB2, ku e kishim te pamundur te zgjidhnim vetem nje vajze. Jeni kurioze te mesoni renditjen?

Thursday, 27 May 2010

Mimoza Krasniqi: Me Cdo Kusht Do Behem Kengetare!

Deshiron te duket bukur

Eshte njera prej vajzave qe kishte bere debat vitin e kaluar ne Big Brother II. Por, pas daljes nga shtepia, bukuroshja gjakovare shume pak eshte pare ne publik. Me te shkuar ne shtepi, Mimoza ishte shquar per humorin e saj. Pas nje kohe ishte thene se ajo ishte e dashura e Polit. Ne kete interviste ajo nuk pergjigjet ne kete pyetje, perderisa thote se nuk ka asgje te vecante nga jeta e saj private. Thote se ben gjera rutinore dhe se shpejti do te paraqitet ne nje reklame ne televizion. Mimoza Krasniqi, e bukura e ekranit ne Big Brother Albania II, flet me shume per veprimtarine e saj pas daljes nga shtepia...

Roze: Cfare eshte duke bere Mimoza qe nga dalja e Big Brother?
Mimoza: Qe nga dalja e Big Brother nuk kam bere asgje te vecante. Gjera rutinore qe kam bere edhe para hyrjes ne Big Brother. Jam duke jetuar jete te zakonshme sic e kam bere gjithmone.

Roze: Sa i ka ndihmuar Mimozes pjesemarrja ne Big Brother?
Mimoza: Kam marre nje lloj ndihmese. Sepse jam bere nje person publik dhe me ka hap shume dyer.

Roze: Si ju eshte dukur edicioni i 3-te i Big Bother?
Mimoza: Per aq sa e kam shikuar, nuk kam verejtur ndonje ndryshim. Edicioni i BB3 ka qene po ai i njejti si edicionet e kaluara. Asgje me ndryshe dhe asnje risi.

Roze: Cilat jane projektet e ardhshme te Mimozes?
Mimoza: Kam filluar me disa projekte - shpresoj qe do t’i realizoj te gjitha. Projekti im primar eshte te regjistrohem ne fakultet . Keto dite jam edhe duke pritur te marre patente shoferin. Gjithashtu jam e angazhuar me nje reklame qe do te transmetohet se shpejti.

Roze: Sa eshte e rendesishme per ju veshja ? A i kushtoni vetes shume rendesi?
Mimoza: Kam deshire te dukem bukur, sidomos ne raste me speciale. Ndersa ne ditet e zakonshme nuk brengosem edhe shume, sepse deshiroj te ndihem sa me rehatshem.

Roze: Cila eshte deshira juaj e madhe e parealizuar?
Mimoza: Ende nuk me ka ndodhur te mos me plotesohet nje deshire. Une qellimeve te mia gjithmone ia arrij. Por, eshte nje deshire qe do te mundohem ta realizoj me cdo kusht, te behem nje kengetare e suksesshme.

Roze: A ka dicka te re nga jeta personale e Mimozes?
Mimoza: Jo, nuk ka asgje te re nga jeta ime personale per momentin. Por, kur do te kem dicka, do ta ndaj me shume deshire per te gjithe fansat e mi.

Fakte per Mimozen

“Shume e lumtur dhe eshte nje ndjesi shume e vecante qe pata nje eksperience te tille”, kishte thene Mimoza pasi kishte dale nga shtepia e Big Brother. Krasniqi njihet si njera prej vajzave me pergjigjet me interesante qe ka bere ne lidhje me jeten e saj. “Ne fillim u merzita pak, por pastaj mendova qe mund te kishte pasur nje arsye te forte qe nuk kishte ardhur”, kishte thene ajo pasi kishte dale nga shtepia kur ishte pritur qe Poli ta priste ate. /anzotika kelmendi/gazeta express/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Wants to look beautiful

It is one of the girls who had become a debate last year in Big Brother II. But after emerging from the house, lovely topic very little is seen in public.

Me go home, Mimoza was remarkable for its humor. After a time it was said that she was the girlfriend of the Pole. In this interview she did not answer this question, says that while there is nothing special from her private life. Say things that makes routine and will soon appear on an ad on television. Mimoza Krasniqi, the beautiful screen in Big Brother II, speaks more about its operations after emerging from the house ...

Pink: What is making Mimoza exit from Big Brother?
Mimoza: Since the emergence of Big Brother have not done anything special. Routine things I do before entering the Big Brother house. I'm living life as usual I've always done.

Pink: What has helped Mimozes participation in Big Brother?
Big: I received a kind contributions. I am making a public person and has opened many doors.

Pink: How you been showing off the 3rd edition of the Big bother?
Mimoza: For as long as I watch, I have not noticed any difference. BB3 edition but he was the same as previous editions. Otherwise nothing and no innovation.

Pink: What are Mimozes future projects?
Big: I started with several projects - hopefully will pull all. My primary project is to register at the university. I'm also waiting to receive driver's license. I am also involved with an ad that will be broadcast soon.

Pink: How important to you is wearing? Do you take yourself more important?
Big: I want to look beautiful, especially in special cases. While in days
not worried about even more common, because I want to feel as comfortable.

Pink: What is your biggest desire unfulfilled
Mimoza: Still has not been filled with a desire. My goals I always get it. But it is a desire that will try to fulfill at any cost, to become a successful singer.

Pink: Is there something new Mimozes personal life?
Mimoza: No, there is nothing new from my personal life at the moment. But when I have something to share with more desire for all my fans.

FAQs Mimozen

"Very happy and is a very special feeling that I had such an experience," he said Mimoza having emerged from the Big Brother house. Krasniqi is known as one of the girls with the most interesting responses has made about her life. "In the beginning was a little upset, but then I thought that could have had a strong reason that had not come," she had said after he emerged from the house when it was expected that it expects to Poli.
]]

Sunday, 10 May 2009

Moza dhe Anjeza ne "E Diell"

Mimoza Krasniqi dhe Anjeza ne emisionin "E Diell" me Xhemi Shehu

Dy banoret qe u eliminuan mbreme nga shtepia e Big Brother rrefejne eksperiencat e tyre brenda shtepise dhe pershtypjet e para pas daljes nga shtepia. Si duket, edhe kesaj radhe, Poli nuk doli te pret Mozen e cila tha se kane pasur vetem nje telefonate deri me tani. Nuk e di, por kjo "lidhje dashurie" duket mjaft e njeanshme apo jo edhe aq reale sic ndoshta e deshironte Moza. Ndersa dhe lidhja e Anjezes me Arjonin ne shiqim te pare duket mjaft e brishte pas daljes se saj nga shtepia, sidomos kur perflitet se Anjeza nuk ka mbaruar ende lidhjen me te dashurin e meparshem.

A ndjeheni sikur dikush "po ju hedh pluhur syve"? Une po!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Mimoza Krasniqi and Anjeza in the show "E Diell" with Jamie Shehu

Two residents who were eliminated last night from the Big Brother house tell experiences within their home and revisions after the first exit from the house. Apparently, even this time, Poli appeared not to expect Moze who said they had a call. I do not know, but this "about love" seems very biased or not so real. While neither Anjezes connection with Arjonin in the first reviews appear very fragile after its exit from the house, especially when perflitet that has not finished Anjeza connection with the previous boyfriend.

And feel yourself like someone "is throwing dust to your eyes"?
]]

Saturday, 9 May 2009

Big Brother Albania 2: MIMOZA KRASNIQI ELIMINOHET!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E KATERMBEDHJETE (14), SPEKTAKLI

MIMOZA KRASNIQI ELIMINOHET!

Mimoza Krasniqi
/photo top channel/

Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me 42% te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Mimoza Krasniqi!
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Si u votua tek AlbaVipNews.blogspot.com

ADELA 884 (36%)
QETSORI 770 (33%)
MIMOZA 684 (29%)

TOTAL VOTA: 2298
- - - - - - - - - - - - - - - -

INTERVISTA NE STUDIO

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Wednesday, 6 May 2009

Big Brother Albania 2: Shume Urime Per Mozen!

BIG BROTHER ALBANIA, DITA 89

Shume urime per Mozen
06/05/09 19:11

Pas nje impenjimi te pergjithshem per gatimin e drekes se ditelindjes, banoret jane ulur ne tryezen e zbukuruar me tullumbace dhe fruta. Te gjithe me rradhe i urojne Mozes ditelindjen. Mungon vetem Adela te cilen po e presin te gjithe per te filluar dreken. Pasi vjen Adela banoret i kendojne “Shume urime per Mozen”. Dreka sot eshte gatuar enkas per ditelindje rizoto dhe peshk. Si gjithmone komplimentat i shkojne shefit te kuzhines, Qetsorit.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: mimoza krasniqi mimo moza
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Many congratulations to Moze
06/05/09 19:11

After a impenjimi general for the cooking of birthday lunch, people are sitting at the table decorated with fruit and balloon. All the time the Mozes Congratulate birthday. Adel which lacks only are all waiting to start lunch. Adel comes after residents sing "Many congratulations for Moze." Lunch today is cooked specially for birthday rizoto and fish. As always the compliments go to head of kitchen, Qetsorit.
]]

Big Brother Albania 2: Moza Mbush 20 Vjec!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 88

Gezuar ditelindjen Moza!
06/05/09 00:15

Moza dela nga dhoma e rrefimit dhe shkon ne dhome. Ajo mrekullohet kur shikon surprizen per te, nen dritat e qirinjve dhe qe te gjithe i kendojne kengen “Shume urime per ty”. Ajo i takon dhe i puth te gjithe me radhe dhe merr prej tyre urime te perzemerta. Ne sfon vendoset muzika dhe kenga e kenduar nga Vace Zela “Sot jam 20 vjec”. Adela i dhuron lulet e Arit dhe Moza pyet per te. Adela i pergjigjet se eshte ne dhome dhe ndjehet i merzitur. Moza shkon ne dhome ku ndodhet Ari dhe e fton dhe ate qe te bashkohet me ta dhe e falenderon per lulet qe i solli. Ari nuk pranon dhe Moza i kerkon qe kur te ndjehet me mire, te bashkohet me ta. Nderkohe, Sori ka hapur shishet e veres dhe ka mbushur gotat dhe sebashku me Mozen dhe te tjeret, tokin gotat dhe i urojne asaj serish. Moza ndjehet shume e lumtur.

Feste dhe argetim
06/05/09 01:00

Festimet per ditelindjen e Mozes vazhdojne. Te gjithe banoret duken entuziaste dhe argetohen pa mase. Ata kercejne e kendojne nen ritmet e muzikes dhe shijojne veren. Bjordi kujtohet se neper tullumbace ka gaz qe u ndryshon tingullin e zerit dhe ata te gjithe, thithin pak nga ai gaz e flasin. Te gjithe qeshin dhe thone batuta te ndryshme me zerin e ndryshuar. Banoret argetohen dhe festa vazhdon.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: mimoza krasniqi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Happy Birthday Moza!
06/05/09 00:15

Moza dela confessions from room to room and goes. It mrekullohet when looking for surprizen, under the lights and that all qirinjve sing song of "Many congratulations to you." It belongs to all and kiss the time and gets them the warmest congratulations. We decided sfon music and song by singing Vace Zela "Today I am 20 years old." Adel donates flowers of gold and Moza ask for. Adel replies that it is in the room and felt bored. Moza goes in the room where Ari and invites him and to join with them and thanks for the flowers that brought. Ari refuses and demands that the Moza felt better when, to join them. Meanwhile, Sorin opened bottles of wine and glasses and has filed together with Moze and others, tokin cups and Congratulate her again. Moza feel very happy.

Celebration and entertainment
06/05/09 01:00

Mozes for birthday celebrations continue. All the residents seem enthusiastic and fun without measure. They dance and sing under the music and pace of summer taste. Bjordi remember that there is gas balloon through which the voice changing sound and all, absorb some of that gas and speak. All laughed and say mot with different voice changed. Residents and holiday fun continues.
]]

Saturday, 2 May 2009

Big Brother Albania 2: Adela, Mimoza dhe Qetsori Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 85, NATA E TREMBEDHJETE (13), SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2

Te nominuarit:
ADELAJDA XHAMANI
MIMOZA MUSTAFA
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Mimozen, dergoni: BB MIMOZA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH.
- - - - - - - - - - - - - - - -
KUSH KE NOMINOI

ADELA: ARI, QETSORI
MIMOZA: ARI, ADI
ARI: QETSORI, ADELA
QETSORI: BJORDI, ADELA
BJORDI: QETSORI, MIMOZA
ANJEZA: ADELA, MIMOZA
ADI: QETSORI, MIMOZA

RENDITJA FINALE

QETSORI (4)
ADELA (3)
MIMOZA (3)
ARI (2)
ADI (1)
BJORDI (1)
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Saturday, 25 April 2009

Big Brother Albania 2: Adela, Adi, Anjeza, Juna dhe Mimoza te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 78, NATA E DYMBEDHJETE (12), SPEKTAKLI, TE NOMINUARITTe nominuarit
ADELAJDA XHAMANI
ARDIAN POJANA
ANJEZA
JUNIDA KULE
MIMOZA KRASNIQI

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Anjezen, dergoni: BB ANJEZA ne 15191
Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Ardianin, dergoni: BB ARDIAN ne 15191
Per te VOTUAR Juniden, dergoni: BB JUNIDA ne 15191
Per te VOTUAR Mimozen, dergoni: BB MIMOZA ne 15191

Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH.

- - - - - - - - - - - - - - - -
KUSH KE NOMINOI?

JUNA: ADELA, MIMOZA
ADELA: ANJEZA, JUNA
ARI: JUNA, ANJEZA
MIMOZA: JUNA, ANJEZA
ANJEZA: ADELA, ADI
BJORDI: JUNA, ANJEZA
QETSORI: ADI, ANJEZA
ADI: QETSORI, MIMOZA

RENDITJA FINALE

ANJEZA (5)
JUNA (4)
ADELA (2)
ADI (2)
MIMOZA (2)
QETSORI (1)
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Prova e Fituar, Mimoza Kryefamiljare!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA 12, SPEKTAKLI

Prova e fituar
25/04/09 22:53

Prova e javes ka konsistuar ne nje pjese tjeter e cila ka qene dhe karaokja ne gjuhen kineze. Per permbushjen e kesaj prove u caktuan Anjeza dhe Adi te cilet interpretuan kengen e Celin Dion. “Big Brother” duke pare impenjimin e banoreve e ka vleresuar proven te fituar duke disponuar nje buxhet prej 3150 leke per banore ne jave. Mimoza eshte vleresuar si me e mira e proves duke u bere dhe kryefamiljarja per javen ne vazhdim.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Test won
25/04/09 22:53

Proof of the week has consisted in another part which has been and karaokja in Chinese language. To meet this test and were assigned Anjeza Aad who interpreted Celia Dion song. "Big Brother" by the first inhabitants impenjimin has evaluated the evidence obtained by disponuar a budget of 3150 inhabitants in leke per week. Mimoza is estimated as good evidence of being done and becoming a head of family for the following week.
]]

Big Brother Albania 2: Surprize Per Mimozen!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA 12, SPEKTAKLI, SURPRIZA

Leter nga Poli
25/04/09 22:30

Mimoza eshte nje tjeter banore e cila ka marre nje surprize nga “Big Brother”. Ajo ka marre dhurate nje arush nga Poli, i cili i kishte shkruar nje leter per te. Ai i ka shprehur dashurine, dhe mbeshtetjen e tij per vazhdimin e enderres se saj ne “Big Brother”. Ajo u shpreh shume e lumtur nga kjo leter. Poli bashke me letren dhe arushin i kishte derguar dhe nje foto te cilen ajo e shikonte me shume dashuri. Banori i pare te cilit ka dashur t`ia tregoje kete leter, ka qene Adelajda e cila eshte gezuar shume per Mimozen.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: mimoza krasniqi poli pol babi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Letter from Poli
25/04/09 22:30

Mimoza is another resident who has received a surprise from "Big Brother". She has received a teddy bear as a gift from Poli, who had written a letter to. He has expressed love, and his support for the continuation of her dream in "Big Brother". She spoke very happy about this letter. Poli together with the bear and the letter, had sent a picture which she looked at with much love. Resident who first she wanted to show this letter has been Adelajda who was much happy for Mimozen.
]]

Saturday, 4 April 2009

Big Brother Albania 2: Aida, Anjeza, Bjordi, Dritani dhe Mimoza te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 57, NATA E NENTE, SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Nominimi 8 Big Brother Albania 2

AIDA TROKA
ANJEZA
BJORDI MEZINI
DRITAN SHEHAJ
MIMOZA KRASNIQI

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Anjezen, dergoni: BB ANJEZA ne 15191
Per te VOTUAR Bjordin, dergoni: BB BJORD ne 15191
Per te VOTUAR Dritanin, dergoni: BB DRITAN ne 15191
Per te VOTUAR Mimoza, dergoni: BB MIMOZA ne 15191

KUSH KE NOMINOI (Sipas rradhes se paraqitjes)?

Adela: Aida, Qetsori
Aida: Adela, Bjordi
Adi: Dritani, Mimoza
Ani: Bjordi, Anjeza
Anjeza: Mimoza, Aida
Mimoza: Qetsori, Anjeza
Arjoni: Mimoza, Dritani
Bjordi: Dritani, Aida
Dritani: Mimoza, Anjeza
Qetsori: Dritani, Bjordi

RENDITJA FINALE

DRITANI (4)
MIMOZA (4)
AIDA (3)
ANJEZA (3)
BJORDI (3)
QETSORI (2)
ADELA (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 28 March 2009

A Do Te Ndodh Cifti Arjoni + Moza?

Arjoni Mimoza Big Brother Albania 2
/photo panorama/

Fansat tifo per ciftin Mimoza - Arjon

Te gjihe ata qe ndjekin “Big Brother” jane te mendimit se mbase ka ardhur momenti te shohim me shume spektakel. Kete jave qe Mimoza eshte ne nominim , kuptoi se duhet te jape shume me teper brenda asaj shtepie nga c’kishte bere deri tani. Te jesh e bukur dhe te refuzosh meshkujt , mesa duket nuk mjafton. Mimoza e cila qe ne fillim tregoi qe jo vetem nuk e pelqen Arjonin por disa here edhe e ka nominuar me pretekstin se “ai do te dije shume rreth jetes time”. Kete jave Mimoza jo vetem qe nuk ka shfaqur shenja refuzimi dhe antipatie ndaj Arjonit, por ka qendruar ne lojen e tij. Arjoni ka thene se me Mozen do fejohej menjehere pasi e pelqen. Mesa duket Arjoni nuk deshiron qe Mimoza te dale, madje edhe vete ai ka thene se kete jave duhet te dale Lirita, dhe me zgjuarsine e tij po mundohet qe Mimon ta ingranoje ne loje, me nje fjale po e ndihmon. Te shohim nese do ia dale pasi Mimoza eshte nje nga pretendentet kryesore per te dale sipas votimeve online te fansave. /panorama/28.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arion muca muqa arjon mimo moza mimoza krasniqi
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Si duket Moza eshte duke shkuar ne "krejt apo asgje", por me sa duket pak me vonese. Nese shpeton kete te shtunde, mund te ndodh qe Moza te jep dicka ne kete drejtim, sa per te zgjuar kurreshtjen e fansave dhe per te bere loje. Mesiguri, do kete puthje por jo me shume, ma merr mendja! Mos te harrojme Polin ne kete trekendsh!/teni/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Fans cheer for Mimoza - Arjon couple

All those who follow the "Big Brother" are of the opinion that perhaps the time has come to see more spektakel. Mimoza this week that the nomination is, realized that it must provide much more within the home from what she's made so far. To be beautiful and to refuse men, it looks like not enough. Mimoza which showed that in the beginning that not only am not here Arjonin but some also has nominated the pretext that "he wants to know more about my life." Mimoza this week not only has not shown signs of rejection and dislike towards Arjonit, but remained in his game. Arjoni has said it will fejohej with Moze once the am. Apparent Arjoni wants Mimoza not be brought, even he himself has said this week must be brought freedoms, and zgjuarsine his Mimon who is trying to gear the game, with a word of helping. See if it will be brought after Mimoza is one of the main contenders for release by the fans voting online.
]]

Big Brother Albania 2: Arjoni "Moza Me Jep Nje Shans!"

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 50

Arjoni Moza Big Brother Albania 2Arjoni: “Moza me jep nje shans”
28/03/09 01:35

Arjoni pyet Mozen se si ndjehet per faktin qe eshte ne nominim. Ajo i tregon se ka pershtypjen se do dale dhe kjo e ka merzitur pak. Ai e pyet serish se cilet persona rrezikojne sipas mendimit te saj, por ajo nuk preferon te tregoje duke i mbajtur vetem per vete ato mendime. Arjoni insiston, por Moza i thote se veten e sheh mjaft te rrezikuar. Arjoni merzitet nga keto fjale dhe i thote se nese ajo del, ai nuk do kete me ke te rrije. “Shtepia nuk do kete me lule” thote ai. Ai shton se do t’i beje nje kerkese Arbanes duke i thene: “Duhet ta lini Mozen ne shtepi se e kam te vogel”. Arjoni i kerkon mozes se nese nuk del, t’i jape nje shans atij.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arion arjon muca muqa muqaj mimo moza krasniqi mimoza
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Arjoni: "Moza give me a chance"
28/03/09 01:35

Moze Arjoni ask how to feel is the fact that nomination. It shows that there is the impression that would have brought this little bored. He asks again that the people who risk its opinion, but she prefers not show while keeping them only for those opinions. Arjoni insists, but Moza says sees itself very endangered. Arjoni bored by these words and says if she del, he would not have to stay with you. "This House will not flowery" he says. He adds that he will make a request Arbanes saying: "Should I leave Moze at home that have small". Arjoni requires that if not mozes del, give him a chance.
]]

Saturday, 21 March 2009

Big Brother Albania 2: Adela, Aida, Adi, Lirita, Mimoza, Qetsori Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 43, NATA E SHTATE, SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2 Te Nominuarit Java 6

ADELAJDA XHAMANI
AIDA TROKA
ARDIAN POJANA
LIRITA HALILI
MIMOZA KRASNIQI
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Ardianin, dergoni: BB ARDIAN ne 15191
Per te VOTUAR Liriten, dergoni: BB LIRITA ne 15191
Per te VOTUAR Mimozen, dergoni: BB MIMOZA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

KUSH KE NOMINOI (Sipas radhes se paraqitjes):

Republika: ADI dhe AIDA
Qetsori: MIMOZA dhe ADI
Mimoza: AIDA dhe QETSORI
Lirita: BJORDI dhe ADELA
Dritani: AIDA dhe QETSORI
Bjordi: AIDA dhe MIMOZA
Arjoni: LIRITA dhe MIMOZA
Adi: MIMOZA dhe AIDA
Aida: ADELA dhe QETSORI
Adela: AIDA dhe LIRITA

Renditja finale:
AIDA (6)
MIMOZA (4)
QETSORI (3)
ADELA (2)
ADI (2)
LIRITA (2)
BJORDI (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 14 March 2009

Flet e Motra e Mozes, Njomza Krasniqi!

Njomza Krasniqi Motra e Mozes
/photo panorama etc./

NJOMZA KRASNIQI: Per Polin nuk ka me aventura, ai tani do Mozen

Flet motra e Mimozes, ajo qe shkoi per te marre pjese ne “Big Brother”, por stafi zgjodhi te motren

Jane pese motra, Leonita, Njomza, Mimoza, Ardita dhe Fitorja. Njera me e bukur se tjetra, endrra e cdo djali kur i shikon. Jane dhe shume mike te mira per arsye te afersise me moshen. Moza eshte motra e trete nderkohe qe Fitorja eshte me e vogla, 17 vjece dhe cilesohet si motra me e bukur. Jane te kenaqura qe Mimoza eshte bere pjese e ketij programi por edhe krenare per menyren sesi ajo po sillet me banoret e tjere. Por familja Krasniqi ka pesuar nje shook te vertete kur ka mesuar nga programi qe njera nga vajzat e tyre qenka lidhur me nje djale dhe ata nuk dinin asgje, pra behet fjale per Polin. Por perseri ndjehen mire pasi besojne tek zgjedhja e vajzes se tyre. Ne kete interviste flet motra e dyte e Mozes, Njomeza, ajo qe ne fakt kishte shkuar per te marre pjese ne “Big Brother” por stafi preferoi Mozen.

Si ju duket motra juaj ne keto 5 jave qendrim brenda shtepise se “Big Brother”?
Motra ime ka qene vetvetja gjate gjithe ketyre javeve. Ajo eshte munduar te jape maksimumin e saj, eshte shoqeruar mjaft me banoret, ka bere nje afrimitet te mire me ta, keshtu qe mendoj se po ecen shume mire.

Ajo tregon se ju jeni nje familje fanatike, me disa norma te forta, por veshja e saj flet ndryshe. A ka pasur ajo pengesa nga familja dhe a eshte paragjykuar nga ambienti?
Ajo s’ka thene qe kam familje fanatike, ajo ka cekur se rrjedh nga nje familje me moral dhe karakter te forte. Ndersa veshja e saj eshte me plot stil dhe normale. Sa per paragjykime mendoj se s’ka pasur as nga familja dhe as nga shoqeria.

Shume prej banoreve te rritur mendojne se Mimoza ka patur fat te jete pjese e ketij programi ne nje moshe kaq te re. Po ju si familjare e saj si mendoni, a do e ndihmoje Mimozen pjesemarrja ne BB?
Po eshte e vertete qe ka pasur fat qe te jete pjesemarrese e nje show si “Big Brother”. Mendoj se do te jete nje eksperience qe do t’i vleje ne te ardhmen. Se si do rrjedhin gjerat duhet te presim qe ajo te dale qe andej.

Si ka mundesi qe ajo nuk rezistoi dot pa treguar per lidhjen me Polin nderkohe qe jashte e kishin vendosur qe te mos flisnin per kete teme?
Mimoza ne situatat qe ndodhej ishte e detyruar qe ta shprehte lidhjen qe kishte jashte me Polin sepse kishte situata ku ajo ndihej e sikletosur prandaj nuk rezistoi dot pa shprehur ate qe e kishte ne brendesi .

Ne ate shtepi ajo eshte gjithnje ne qender te vemendjes se djemve. Po ne jeten e perditshme sa terheq vemendjen Mimoza?
Po, Moza ne shtepi e kam vene re qe eshte ne qender te vemendjes por ajo dhe jashte shtepise se BB e ka pase gjithmone vemendjen e meshkujve.

A e kishit menduar faktin se Moza mund te lidhej me nje djale aty brenda pavaresisht lidhjes jashte, aq me shume qe ajo ka deklaruar se po me pelqeu ndonje djale, une nuk mendohem dy here?
Jo kurrsesi nuk do lidhej edhe pse ajo ka deklaruar qe po i pelqeu dikush nuk do mendohej dy here. Nuk do e bente kete gje kurre, jo vetem per arsyen se ka dike jashte, por duke qene nje loje, karakteri i saj nuk ia lejon kete gje.

Sa mbeshtetje ka nga Kosova Mimoza?
Mimoza ka shume njerez qe e duan dhe e vleresojne si personazh. Pra ka mbeshtetje dhe perkrahje nga Kosova.

Shpesh behen thashetheme per te ne shtepi, ju si ndjeheni ne keto raste?
Eshte gje normale te bejne thashetheme per Mimozen sepse nje personash me cilesi te vecanta sic eshte ajo, normalisht qe do i nxiste banoret ta perflisnin, por nuk eshte per t’u merzitur, pasi ata te gjithe po bejne nje loje.

A ka bere zgjedhjen e duhur ne shoqerine qe ka krijuar me disa banore?
Po, ne shumicen e rasteve ka bere zgjedhjen e duhur, por ne disa te tjera jo.

Cilet jane te gabuarit?
Adelajda dhe Lirita.

Mos te kishte qene e lidhur me Polin, a do ekzistonte mundesia qe aty brenda te lidhej me ndonjerin nga djemte dhe me cilin?
Si e njoh une Mimozen, ajo nuk do lidhej me asnjerin aty brenda ne shtepi edhe po te mos kishte Polin jashte.

Cfare mendimi ke per Bjordin meqe eshte nje djale qe po pelqehet shume. As ai nuk mund te ishte tipi i duhur per Mozen nese ajo nuk do te ishte e lidhur dhe pse?
Bjordi eshte djalosh i mire por per Mimozen jo, sepse nuk eshte mashkulli ideal qe Mimoza do dhe jane disa gjera qe Bjordi me Mimozen nuk perputhen fare. Moza tha se nuk e dinte familja lidhjen me Polin.

Tani qe e mesoi si ka reaguar familja juaj?
Po, familja nuk ishte ne dijeni per lidhjen e tyre. Por ashtu si rrodhen gjerat ate nate ne spektakel, familja ime u habit pasi nuk dinte asgje.

Cfare mendoni per Polin, a eshte ai djali i duhur per Mozen dhe a mund te vazhdoje gjate historia e tyre, pasi Poli njihet si nje djale qe i nderron shpesh femrat?
Poli shihet se eshte njeri i mire dhe personi i duhur per Mimozen. Une nuk mund te flas shume per kete gje, dhe sa mund te zgjase lidhja nuk mund te jap nje mendim per arsye se ajo eshte dicka qe i perket ciftit. Edhe pse Poli njihet si djale qe i nderron shpesh femrat, mendoj se ai deri tani nuk ka dashuruar, prandaj. Pasi kur dashuron lihen aventurat dhe fillohet te forcohet ndjenja per njeri-tjetrin.

Se fundi a mendoni se Mimoza mund te jete fituese?
Po , Mimoza per mua eshte fituese.
/redona sadiku/panorama/14.03.09/
Mimoza Krasniqi Mimoza Krasniqi Mimoza Krasniqi Mimoza Krasniqi

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: mimoza krasniqi moza big brother 2
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google]

NJOMZA KRASNIQI: For Poli no more adventure, he wants now Moze

Speaks Mimozes sister, she was moved to participate in "Big Brother", but the staff chose her sister

There are five sisters, Leonita, Njomza, Mimoza, Ardita and victory. One with beautiful than another, the dream of every boy when he sees. Are very friendly and good for reasons of proximity to age. Moza is the third sister while victory is small, 17 and qualify as the beautiful sister. Are satisfied that Mimoza has become part of this program, but also proud of how she was brought with other people. But Krasniqi family has suffered a real shook when he learned from the program was one of their daughters qenka related to a boy and they knew nothing, so it comes to Poli. But once again feel good to believe that their daughter's choice. In this interview speaks of the second sister Mozes, Njomeza, that in fact she had gone to participate in "Big Brother" but staff preferoi Moze.

Your sister looks like you in this 5 week home stay within the "Big Brother"?
My sister has been self during all these weeks. She tried to give its maximum, is accompanied by enough people, has become a afrimitet better with them, so we think it is doing very well.

It shows that you are a bigot family, with some rates, but wearing it speaks otherwise. Have there been obstacles from family and it is a prejudice of the environment?
She said I have no family fanatics, it is noted that stems from a family with strong moral and character. While wearing her style is full and normal. How to think that no prejudice had neither family nor society.

Many residents think that adults Mimoza has been fortunate to be part of this program in an age so young. If you like her as a family feel, will help Mimozen participation in the WB?
Yes It is true that there have been fortunate to be participating as a show "Big Brother". I think it will be an experience that will apply in the future. How things will flow should expect it to be brought there.

How is possible that she did not resisted without dot shown to link with the outside while Poli had decided not to speak about this topic?
Mimoza in situations that ndodhej was obliged to expressing the connection that had with the outside because Poli had situations where it does not feel so embarrassed and resisted dot without express what was inside.

In the home it is always the spotlight than boys. But in everyday life as cautions Mimoza?
Yes, Moza at home I noticed is that the spotlight but it outdoors and that BB has always been attention of men.

Do you have thought that Moza can be linked to a son out there with whatever connection, the more it has stated that it is like with a guy, I do not bethink twice?
No never will even though it concerned has declared that is would not like anyone thought twice. Will not do this ever, not only for the reason that there is someone outside, but was a game, her character not allow this.

How has support from Kosovo Mimoza?
Mimoza has many people who love and value as a character. So there is support and support from Kosovo.

Often made at home to gossip, as you feel in these cases?
Which is normal to be a rumor because Mimozen for persons with special requirements such as, normally that would encourage the residents to perflisnin, but is not to be upset, as they all are holding a game.

Did we make the right choice that society has created some inhabitants?
Yes, in most cases has made the right choice, but in some other not.

Who are wrong?
Adelajda and Freedoms.

Not have been related Poli, a possibility existed that there would be within anyone concerned with boys and with whom?
How I know Mimozen, it would not linked to any where within the home even if no outside Poli.

What you thought of as Bjordin is a boy who is more favor. As he could not be appropriate for the type of Moze if she would not be related and why?
Bjordi guy is good but not for Mimozen, because it is the ideal male and Mimoza will have some things that Bjordi with Mimozen do not match at all. Moza said he did not know the family connection with Poli.

Now you learned as your family reacted?
Yes, the family was not aware of their connection. But as rrodhen things that we spektakel night, my family was no surprise because he knew nothing.

What do you think for Poli, a son he is right for Moze and can continue their long history, as Poli known as a boy was often put women?
Poli seen that man is good and proper person for Mimozen. I can not speak more about this, and how you can extend the connection can not give an opinion on the grounds that it is something that belongs to the couple. Although known as Poli boy that women often put, I think he now has no love, so. After the left loves adventure and begin to strengthen the feeling for each other.

Finally do you think Mimoza could be the winner?
Yes, Mimoza for me is winning.

Saturday, 28 February 2009

Big Brother Albania 2: Miss dhe Mister!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 22, SPEKTAKLI

ZGJEDHET MISS DHE MISTER BIG BROTHER ALBANIA!

Nata e IV-te e Spektaklit eshte zbukuruar me nje eveniment tjeter te zgjedhjes se Miss dhe Mister Big Brother Albania. Te gjithe djemte dhe me pastaj gocat (ndarasi), jane thirre ne dhomen e rrefimit dhe jane pyetur nga Arbana per preferencat e tyre.

Djemte zgjodhen si Miss Big Brother Albania, Adelajda Xhamani. Ndersa Mimoza Krasniqi u zgjodh si Shoqeruesja e Pare.

Vajzat zgjodhen si Mister Big Brother Albania, Dritan Shehaj. Ndersa Bjordi Mezini u zgjodh si Shoqeruesi i Pare. Nje nder arsyet qe gocat zgjodhen Dritanin ishte se "ai e mbush deren dhe syrin" si komentoi Lirita gjersa gocat tjera rane ne dakord me nje konstatim te tille.

Miss dhe Mister Big Brother me pastaj do te jene pjese e nje loje qe ata duhet kryer me sukses per te kompletuar 50% te proves javore.


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Big Brother Albania 2: Poli "E Kam Puthur Mimozen"

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 22

Mimoza Big Brother Albania 2Poli:E kam puthur Mimozen
28/02/09 21:58

Gjate spetaklit te kaluar Mimoza ka mohuar faktin e te pasurit nje lidhje jashte shtepise me ish-banorin e Big Brother, Polin. Mimoza ishte ndjere keq per kete gje dhe ne dhomen e rrefimit eshte shprehur qe ka genjyer te gjithe popullin por jane rrethanat qe e kane shtyre per te vepruar ne kete menyre pasi vellai i saj nuk eshte ne dijeni per lidhjen e saj me Polin dhe i druhet reagimit te tij. Arbana e pyet Polin i cili eshte i ftuar ne studjo nese e shikonte kete gje si strategji te saj per te mos u nominuar duke terhequr vemendjen e meshkujve sidomos te Arjonit dhe Bjordit. Poli u shpreh se e shikonte si strategji te saj pasi para se te futej ajo ne Big Brother e kishin diskutuar kete gje dhe kishin rene dakort per te mos e bere publike per arsyet e Mimozes. Ai thote qe nuk ka arsye deri ne keto momente per te qene xheloz per Mimozen. Poli shprehet i shokuar me deklarimin e Mimozes ne dhomen e rrefimit pasi ai kishte ardhur ne studjo per te mbeshtetur strategjine e saj pra, per te mohuar lidhjen e tyre. Perballe nje fakti te tille Poli pranon me ne fund qe ai dhe Mimoza jane puthur!

Shiqo videon:

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online