All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mimoza Shkodra. Show all posts
Showing posts with label Mimoza Shkodra. Show all posts

Saturday, 15 December 2012

Ja si na vijne femrat VIP per Vit te RI

Organizimeve, apo siç njihen ndryshe regjistrimet për të qenë në një program festiv, apo edhe në një kasetë CD festive të ndonjë produksioni këtë vit, jo të gjitha femrat VIP u kanë thënë Po.

Dëgjuam se këngëtarja Rona Nishliu i ka refuzuar këto xhirime, apo edhe Adelina Berisha, ku kjo e fundit kishte thënë se janë “maltretime” të jesh në këto.

 Por, femrat VIP të shumta kanë qenë ato që të paktën organizimet në një program festiv televiziv nuk i kanë refuzuar, por të gjithëve na intereson se si do të duken ato në këto net festive, dhe me çfarë dukje dhe veshje do të na vijnë para syve tanë si teleshikues.

 Ne siguruam këto foto ku na vijnë femrat VIP të veshura kështu. Dëgjuam se këtë vit në shumë organizime, pothuajse në të gjitha që mbahen për mbrëmjet festive, do të marrë pjesë Mihrie Braha së bashku me bashkëshortin e saj, madje edhe motrën e saj Lorën.

E veshur me të bardha ka bërë një përzgjedhje të bukur të paktën kështu duket Mihria që sapo ka mbushur 45 vjet. Edhe Rovena Stefa duket shumë bukur me fustanet e saja të preferuara, apo edhe Genta Ismajli, e cila e veshur me të zeza, ka preferuar stilin e të çarës së fustanit, për të treguar këmbën.

Wednesday, 13 June 2012

Seldi dhe Mimoza kerkojne para (Video)

“Pare, pare”, kështu quhet kënga më e re që ka ardhur me një video interesante nën zërin duet të Seldi Qalliut dhe Mimoza Shkodrës.

Këngëtarët kërkojnë para dhe urojmë që t’i marrin, duke i ftuar me këtë duet dhe këngë nëpër koncerte verore. Këtë herë, Seldi do ta arrijë suksesin e dikurshëm duet, kur këndonte me Sinan Hoxhën.

Por, nuk duhet të harrojmë se edhe këngëtarja Mimoza Shkodra do t’i sigurojë shumë fansa kësaj kënge, pasi zëri i saj është i veçantë.

Kjo video është realizuar nga produksioni “Max Production”, teksti nga Rozana Radi me producentët e kompanisë ‘Three Dots”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Documentary and Mimoza charge

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 18 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 18 Shkurt 2012
  • Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka, te gjitha sekretet e suksesit. Gjithcka, para finaleve te medha
  • Fejohet Linda Halimi
  • Poni i ze vendin Aferdites
  • Genta Ismajli ndryshe!
  • Visar Vishka i "Ballkan Bazar": Habitem me fatin qe kam!
  • Rina Bilurdagu: Nuk me pelqyen? Eshte ceshtje shijesh...
  • Ku gjendet sot Amsera?
  • Nora Asani: Nuk zhvishem si Anxhela!
  • Mimoza Shkodra: I kam premtuar vetes!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 18 February 2012
Alketa Vejsiu and Vera Grabocka, all the secrets of success. All, before major finals
Linda Halimi betrothal
Poni replaced Aferdita
Genta Ismajli different!
Visar Vishka of the "Balkan Bazar": I'm surprised with my own fate!
Rina Bilurdagu: They did not like me? Is a matter of taste ...
Where is Amsera today?
Nora Asani: I do not undress as Angela!
Mimoza Shkodra: I promised myself! ]]

Wednesday, 25 January 2012

Mimoza Shkodra thote se burrat nuk jane si ti(Video)

Këngëtraja shqiptare e cila jeton në diasporë sapo ka sjellë një këngë të re që mban titullin “Burrat nuk janë si ti”. Eshtë një baladë e bukur, e cila është punuar nga Genc Prelvukaj dhe Astrit Stafaj, ndërsa videoja edhe këtë herë është realizuar nga produksioni “Entermedia”.

Mimoza vjen me një styling intersant për të cilën është kujdesur stilistja kosovare Lia Stublla. Ndërsa në video shohin një djalosh simpatik, i cili është modeli nga Kosova , Meti Alshiqi.

Po kujt i thotë Mimoza se burrat nuk janë si ti? Këtë ende se kemi mësuar, deri kur ta marrin vesh ne dëgjojmë zërin e saj./Maksim Gjokaj/
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mimoza Shkodra says that men are not like them

Këngëtraja Albanian who lives in the Diaspora has just brought a new song entitled "Men are not like them". It is a beautiful ballad, which was worked out and Astrit Stafaj Prelvukaj Genc, while this time the video was done by production "Entermedia".

Saturday, 10 January 2009

Boleros Club 17 Janar 2009: Bubulina Krasniqi

Boleros Club 17 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 17 JANAR 2009

BUBULINA KRASNIQI
Mimoza Shkodra, Bekim Kumanova, Mentor Kurtishi
DJ Dasul

HYRJA 10sfr

Disco Boleros
Banhofsrt.33 Buchs - dallikon
Tel: 0041 79/ 628 10 67
boleros.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 3 January 2009

Boleros Club 10 Janar 2009: Ryva Kajtazi & Duli

Boleros Club 10 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 10 JANAR 2009

RYVA KAJTAZI DHE DULI
Mimoza Shkodra, Bekim Kumanova, Mentor Kurtishi
DJ Dasul

HYRJA 10sfr

Disco Boleros
Banhofsrt.33 Buchs - dallikon
Tel: 0041 79/ 628 10 67
boleros.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 22 November 2008

F Five Club 29 Nentor 2008: Dafina Zeqiri, Mimoza Shkodra, ANTRAX

F Five Club 29 Nentor 2008

TE SHTUNEN ME 29 NENTOR 2008

Te festojme se bashku Diten e Flamurit Kombetar 28 Nentori
DAFINA ZEQIRI, MIMOZA SHKODRA, ANTRAX, ELMIRANDI
DJ Jaz, DJ Limi, DJ Lumix

22:00 deri 23:00 HYRJA FALAS PER FEMRA!

Mattenstrasse 165
Biel/Bienne
Switzerland
078 911 98 15
076 596 44 85
f-five.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 15 November 2008

Boleros Club: Tingulli 3nt, Mimoza Shkodra, Bekim Kumanova

Boleros 22 Nentor 2008

TE SHTUNEN ME 22 NENTOR 2008

Tingulli 3nt, Mimoza Shkodra, Bekim Kumanova, DJ Dasul
LIVE 100%

Hyrja 10sfr

Disco Boleros
Banhofsrt.33 Buchs - dallikon
Tel: 0041 79/ 628 10 67
boleros.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 28 October 2008

Boleros Club: Sinan Vllasaliu & Mimoza Shkodra Special!

Sinan Vllasaliu & Mimoza Shkodra ne Boleros Club
/photo boleros/

Te Shtunen, me 1 nentor 2008
Boleros Disco Club

100% Live me Sinan Vllasaliun dhe Mimoza Shkodra
Disco Boleros
Banhofsrt.33 Buchs - dallikon
Tel: 0041 79/ 628 10 67
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online