All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mira Janji. Show all posts
Showing posts with label Mira Janji. Show all posts

Wednesday, 8 October 2014

Mira Janji shkëlqen në ‘Zhurma Show Awards’, fiton cmimin ‘Best Dance’

Edhe këtë herë jo vetëm ka shkëlqyer në dukjen e saj por edhe është vlerësuar me cmimin ‘Best Dance’ në eventin më të madh muzikor në Kosovë në ‘Zhurma Show Awards 2014’.

E kemi fjalën për biondinën simpatike të estradës muzikore shqiptare Mira Janji, këngëtarja e cila vitet e fundit është duke korrur vetëm suksese, ndërsa në këtë event që u mbajt në teatrin e Gjilanit është vlerësuar me cmim për këngën dhe klipin e saj ‘Dancing all night’ si kënga më e mirë dance duke lënë pas artistë të tjerë.

Këngëtarja nga Shqipëria është vënë re duke u pritur shumë mirë dhe me duartrokitje që nga momenti kur këmba e saj preku tapetin e kuq nga limuzina ku i sillte artistët.

Por një grup adhuruesish të rinj atë e kanë gëzuar më së shumti kur e kanë takuar, e ndërsa kishin veshur bluza me fotot e saj e për të edhe në bazë të fotos që ka realizuar ka qenë një emocion shumë i bukur.

Artistja vetëm pak muaj më parë nga kjo skenë e bukur e teatrit të Gjilanit kishte dalë sërish fituese potenciale nga festivali ‘Celësi Muzikor’ duke fituar cmimin e parë me një super baladë.

Monday, 9 April 2012

Mira Janji: Karriera muzikore nuk le kohe per jete private...

Muzika nuk i le kohe per dashuri

Mira Janji, nje emer i njohur ne Shqiperi dhe me pak ne Kosove, mbase gradualisht, ajo eshte duke punuar mjaft shume ne profesionin e kenges dhe ne te ardhmen synon te behet nje emer i njohur kudo.

Mira eshte e dhene pas kenges, cdo pune qe ajo ben ka te beje me kengen, madje edhe jeten private thote se ia ka kushtuar plotesisht profesionit te cilin e do me se shumti.

Ajo ka nisur punen ne disa projekte te reja muzikore me te cilat shpreson te befasoje adhuruesit e saj. Me shume rreth punes, por edhe jetes private flet ajo per “Zerin”.

Cfare ju shtyri drejt kenges?

Kenga ka qene pasioni im qe ne femijeri, gjithnje kam dashur te behem nje kengetare e suksesshme, kam perfunduar dhe Akademine e Arteve ne Tirane dhe specializim pasuniversitar per kanto.

Je e kenaqur me ate qe ke arritur deri me tani?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online