All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mirjeta Bajramaj. Show all posts
Showing posts with label Mirjeta Bajramaj. Show all posts

Saturday, 31 August 2013

Mirjeta e BB, i dashuri i ri i blen "Maserati"

Mirjeta e “BB”, pas divorcit dashurohet me biznesmenin

E sheh jeten me optimizem dhe ndaj fati i ka buzeqeshur kesaj here ne dashuri. Mirjeta Bajramaj, 25-vjecarja nga Shkodra e cila u be e njohur si lojtare ne “Big Brother 4”, tashme ne nje “love story” qe e ka bere te ndihet vertet e lumtur kete vere. Pasi i ka dhene fund marteses se saj disamujore, Mirjeta na rrefen historine e saj te re te dashurise me nje djale shqiptar qe jeton prej vitesh ne Londer. Ajo tregon per ditet gjithe adrenaline qe po shijon me profesionistin ne gara makinash, makinen luksoze qe ka marre si dhurate nga ai vetem pas dy muajsh lidhje, dhe cfare e ka bere te ndihet e sigurt ne kete histori qe e parashikon jetegjate…

Mirjeta ndodhesh ne Shqiperi per disa dite plazh. Po si po shkon jeta jote ne Londer, ndonje dashuri e re?
Po, tashme mund te them se kam te reja te bukura ne jeten time per te treguar. Tani po dal me nje djale shume te mire.

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 31 Gusht 2013
 • Mirjeta e BB, lidhja e re me biznesmenin, pas divorcit: "Pas dy muajsh lidhje, me bleu nje Maserati 130 mije paund"
 • Ilir Meta, me pamje te re, regjimi qe e dobesoi 30 kg
 • Rike Roci: Ja si mund te zgjase nje dashuri si e jona. Pushime ne Spanje me te dashurin!
 • Jorida Rustemi, pushimet luksoze me pasanikun grek
 • Kejdi Mehmetaj, 20-vjecarja qe mund te jete deputete e LSI
 • Vellezerit Laco, kete sezon spektakel te ri me musicals
 • Blerim Destani: Seksi eshte sport qe kerkon energji
 • Jonida Vokshi: Transformimi i look-ut ishte befasues, ja cfare kam ndryshuar tjeter. Per aq kohe sa jetoj mes dashurise pa kushte, i besoj
 • Me e bukura e Malesise eshte futbollistja Irena Dedivanaj
 • Eni Vasili dhe Arbana Osmani shijojne ditet e fundit te gushtit ne plazh
 • Sonte martohet ministrja e ardhshme e Integrimit, Klajda Gjosha
 • Silva Gunbardhi dhe Dafi, fanatike per lidhjen e tyre

Monday, 3 June 2013

Mirjeta e BB4: Ja pse perfundoi martesa...

Mirjeta e “BB4” flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh

Nje martese qe zgjati vetem 9 muaj ajo e Mirjeta Bajramajt, ish-konkurrentes se “BB4”, e cila kishte ardhur nga Londra. Pas disa tentativave per t’u rikthyer pergjithmone ne Shqiperi, arsyeja pse ajo kishte marre pjese ne nje reality show te tille, Mirjeta vendosi te rikthehej serish ne Londer, ku dhe krijoi lidhjen e saj me djalin nga Kosova, Burim Fejzullahu. Lidhja e tyre u finalizua shume shpejt me nje ceremoni madheshtore martese, qe Mirjeta preferoi ta organizonte ne Shkoder, ndersa kishte ftuar edhe miqte e saj te te gjitha edicioneve te “BB”. “Panorama Plus” botoi te shtunen e kaluar lajmin e ndarjes se saj nga bashkeshorti, nje martese qe zgjati vetem nente muaj.

Saturday, 25 May 2013

Mirjeta e BB tradhton bashkeshortin, merr fund martesa...

Mirjeta Bajramaj
Dyshohet se Mirjeta e tradhtonte bashkeshortin

Mbas 9 muajsh merr fund martesa e Mirjetes se “Big Brother”

Me 19 gusht te vitit te kaluar, shkodranet asistuan ne nje nga dasmat me “glamour”. Mirjeta Bajramaj, e cila u be e njohur si konkurrente ne “Big Brother 4″, i dha fund beqarise duke u lidhur ne martese me Burim Fejzullahun, nje djale kosovar qe ishte dhe shefi i saj, aty ku Mirjeta punonte. “Me pune po eci perpara perdite e me mire, kam nje pune per t’u admiruar, paguhem mire dhe ne te njejten kohe udhetoj. Aty kam gjetur dhe te dashurin dhe kam pese muaj me te, eshte nje djale shume i edukuar, i dashur dhe person me zemer te mire e te madhe, me lumturon shpirterisht dhe fizikisht”, pat thene Mirjeta per gazeten tone, kur sapo ishte lidhur me Burimin. Me pas erdhi vendimi per t’u martuar, ata zgjodhen Shkodren, nje dasme qe Mirjeta e pat cilesuar si mbreterore, me 450 te ftuar dhe me nje fature te kripur, prej 15 mije paundesh. Por, pak dite me pare, mesuam nga miqte e ciftit se ata tashme jane ndare. Edhe kur pame profilet e tyre ne facebook, fotot si cift i kishin larguar qe te dy dhe nuk ishin pak, sidomos fotot e dasmes ishin pa fund te postuara aty, por qe tashme jane zhdukur. Mirjeta ne profilin e saj ka hequr statusin “e martuar”, duke e zevendesuar me “marredhenie e komplikuar”.


Saturday, 12 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 12 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 12 Janar 2013
 • Mirjeta e "BB" zbulon intimitetet. Pas marteses, pret nje femije dhe merr dhurate makine BMW X5.
 • Laura Vorpsi: Perse me perzgjodhi Berisha si zedhenese e selise blu. Flet pedagogia e Drejtesise: Frika ime para kamerave kur lexoj deklaratat! Foto seksi m'i kane vjedhur. Nuk me intereson modelingu apo televizioni, ne ekran vetem per Partine Demokratike
 • Jonida Vokshi: Receta sekrete e lidhjes sime te gjate. Vokshi: Se shpejti do me shihni edhe si regjisore.
 • Franceska e "BB5" aksidentohet me makine, peson fraktura ne trup
 • Kastro Zizo: Une doktor i dashurise, tani mekataret me rrefehen mua. Kastro: Martesa me dashuri zgjate shume pak
 • VIP-at ne ski, Drenusha & Ledri ne Brezovice, Emina me te dashurin ne Montage Deer Valley
 • Diellza Kolgeci provokon ne dimer me bikini

Wednesday, 29 August 2012

Mirjeta e BB4, nusja seksi qe ne dasme "harroi" traditen...

Mirjeta e BB4 ne dasme "harron" traditen [VIDEO]

Jemi mesuar qe albumi fotografik i ciftit gjate dites se dasmes te tregoje nusen me nje pamje te paster dhe te pafajshme. Mirepo, Mirjeta... banore e reality show "Big Brother", megjithese organizoi edhe nje dasme me tradite shqiptare, kete tradite e theu krejtesisht. Fotot e albumit te dasmes e tregojne ate nje nuse seksi me fustan te zi te shkurter dhe me zinxhirin hapur duke puthur te shoqin. Mirjeta ne kete foto gjysme erotike ka thyer jo vetem traditen, por ka hapur trendin e nuseve seksi dhe transgresive. Po keshtu Mirjeta ka organizuar edhe nje "Pool party", feste te cmendur ne pishine. /bluetooth/

Dasma e Mirjeta - Trailer by Studio Tori & Cimi

- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 19 August 2012

Mirjeta e BB: Dasma ime mbreterore prej 15 mije paundesh...

Mirjeta e “BB: Dasma ime mbreterore prej 15 mije paundesh

”Nje fustan glamur i punuar nga “Geraldina sposa”, ndersa fotografite te punuara nga Gjon Matusha i cili punon per nje agjenci mode ne Londer, organizator i gjithe ceremonise ka qene Ergys Bamci bashke me Mirjeten”, keto jane vetem disa detaje te ceremonise martesore te banores se famshme te BB4, shkodranes Mirjeta Bajramaj, e cila ka kurorezuar dashurine e saj me djaloshin kosovar, Burim Fejzullahu. Koreografia e punuar nga Ladi, ndersa per pjesen artistike eshte perkujdesur Ervin Bushati me nje tjeter kengetare.

”Nuk e di nga t’ia nis, ceremonia filloi tek Iliria ne Shkoder ne oren 10 deri ne 11:30. Aty ishim 40 veta familjare te ngushte dhe dy muzikante, violinist dhe fizarmonike, sa bukur o Zot! Pastaj shkuam ne xhami dhe beme betimin ku une i kerkova zemren Burimit”, thekson nen nje buzeqeshje Mirjeta, e cila eshte shume e lumtur tashme si e martuar dhe rrefen ne detaje ceremonine e saj te marteses.

Saturday, 18 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 18 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Gusht 2012
 • Hygerta Sako ruan bukurine e ish-missit, por jo linjat
 • Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate, ceshtja ne gjyq
 • Ezel ben aksident automobilistik
 • Sherr mes foleseve te lajmeve ne "TCH", Monika Stafa dhe Beti Njuma. Konflikti u ndez nga nje editorial i Stafes, ku ajo akuzon rende gazetaret e kultures si injorante te librit dhe si te pandershem.
 • Gjyste Vulaj: Po kaloj shtatzeni te veshtire, kam anuluar cdo aktivitet
 • Flet babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza. Fatmir Gjata: Kartolina qe Sali Berisha i kishte derguar Elvanes, i beri mjeket te na sherbejne
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare
 • Ledri Vula fillon te praktikohet si regjisor
 • Desada Metaj, ne gayparaden e Stockholmit

Friday, 10 August 2012

Mirjeta e BB4 i jep fund beqarise...

Mirjeta e BB4 i jep fund beqarise, Marieli nuk i shkon ne dasme

Mirjeta e BB4 diten e djeshme i ka dhene fund beqarise. Ne daten 9 gusht ishte edhe dita qe ish-banorja e cila jeton ne Londer kishte planifikuar per kete dite te bukur te jetes se saj. Dasma eshte bere ne Shkoder dhe ne te nuk kane munguar as ish-banore te Big Brother, si Toros, Emilio, Ermela etj. Mirjeta kishte ftuar edhe Marielin, me te cilin u lidh gjate kohes qe ishte ne kete shou, po sic duket ai nuk ka preferuar te jete prezent. Mirjeta donte qe edhe Marieli te ishte ne diten me te lumtur per te, pavaresisht raportit te tyre dhe historise qe kishin pasur ne Big Brother. Djali qe i ka rrembyer zemren vajzes simpatike quhet Burim Fejzullahu dhe jane njohur ne vendin e punes, ku Burimi eshte drejtor i pergjithshem ne kompanine ku punon Mirjeta. /mapo.al/

Saturday, 28 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 28 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 28 Korrik 2012
 • Mirjeta e BB: Detajet e marteses sime madheshtore. Kam ftuar edhe Marjelin ne ceremoni! Do te dehem nuse dhe me pas do te hidhem ne pishine.
 • Flet i ati: Dafinen nuk e kam takuar qe kur ishte 2 vjec, ajo me refuzon... Rrefimi rreqethes i Nebiut, babait te kengetares Zeqiri: Ma mori ish-gruaja kur isha ne burg, dua t'i them te verteten e ndarjes
 • Fotot skandal te Toros se BB me femra nudo ne shtrat
 • Ermela Mezuraj: Ja pse hoqa dore nga ambicia per televizionin
 • Frederik Ndoci per here te pare baba i nje djali, ne moshen 50 vjec
 • Emina dhe Misse, modelet shqiptare gjejne te dashur milionere
 • Dy muaj shtatzene, Gjyste Vulaj: Vjehrres do ia plotesoj deshiren me nje nip
 • Arvizu dhe Ina Rama, kafe ne Bllok
 • Aida Shtino: Planet per sezonin e ri, me kane kercenuar ne disa raste
 • Pas ndarjes nga Kastro, Erleta merr nenshtetesine shqiptare

Saturday, 30 June 2012

Mirjeta e BB martohet me 9 gusht...

Mirjeta Bajramaj
Mirjeta e Big Brother martohet me 9 gusht

Ajo eshte perfolur shume per historite e saj te dashurise dhe karakterin e saj te hapur e miqesor. Behet fjale per Mirjeta Bajramaj, nje prej banoreve te Big Brother Albania, te vitit te kaluar. Vajza shtatlarte, e cila prej vitesh jeton ne Londer duket se ka gjetur dashurine e saj te vertete dhe se shpejti do te lidhe kurore.

Lajmin e konfirmon vete vajza, por edhe miqte e saj, mes te cileve edhe nje prej banoreve qe ka ndare me te shtepine e Big Brother, Toros Shahanian. Ne statusin e tij te para disa diteve ne rrjetin social facebook ai ben te ditur se Mirjeta Bajramaj martohet me 9 gusht 2012, e padyshim ai eshte i ftuar ne dasme! Ndersa i premton mikeshes se vet se “do ta djegim fare zemer”.

Mirjeta Bajramaj eshte komentuar me pare per historite e saj te dashurise me nje djale nga Shkodra, por edhe per lidhjen me nje prej banoreve te Big Brother 4, Marielin, djalin shqiptar qe vinte nga Italia.

Thursday, 28 June 2012

Revista PALOMA - 23 Qershor 2012

Revista PALOMA, 23 Qershor 2012
 • Elvana Gjata, kengetarja e fitoreve te medha
 • Franceska: Me Ermalin dashurohem cdo dite e me shume
 • Rezarta Shkurta shpallet e pafajshme: "Rozana do te me demshperbleje per prishje imazhi"
 • Mirjeta e BB. Bashkejetesa me Klodin dhe martesa kete vere
 • Kerkohet i dashuri ideal... Noizy (Rigels Rajku)
 • Enada dhe Gerd Vaso: "Te udhetosh me yjet"
 • Romina Shkreli: "Lufta ime me kilet e teperta"
 • Rita Ora nxjerr gjoksin jashte
 • Aferdita Dreshaj i dorezon kuroren Diana Avdiut
 • Mimoza e Big Brother, se shpejti nje reklame xhinsesh ne Dubai
 • Viola Spiro behet stiliste
 • Telenovela Ledri-Dafina vazhdon...
 • Zhaku angazhohet ne projekte bamiresie

Sunday, 13 November 2011

Mirjeta e BB Joshet Nga Femrat...

photo: panorama
Mirjeta e “BB” pas deshtimit me meshkujt, tani po joshet nga femrat

Ajo eshte bere e njohur ne reality show “Big Brother” si nje vajze qe vinte nga emigracioni, por shume natyre e lirshme dhe pa paragjykime. Nuk ngurroi t’i shprehe e para dashurine Marjelit duke krijuar nje lidhje me te, por menjehere pas daljes nga shtepia, lidhja e tyre mori fund si e papelqyer nga prinderit e Marjelit. Me pas, Mirjeta preferoi qe veren ta kalonte kryesisht ne Shkoder, ku aty krijoi nje lidhje dashurie me nje djale shkodran. Sapo erdhi vjeshta, Mirjeta u rikthye ne Londer, duke vijuar jeten e saj. Ajo lidhet me te gjithe miqte e rinj qe njohu gjate qendrimit te saj ne Shqiperi, kryesisht nepermjet Facebook, ku ndan me ta momente interesante nga jeta e saj londineze. Nje nga fotot me provokative qe ajo ka postuar keto dite, eshte kjo qe po publikojme edhe ne. Mirjeta duket qe eshte diku ne nje lokal nate duke u zbavitur dhe, per cudi, duket pak si e merzitur. Ka nje qendrim disi te shkujdesur me kembe te hapura, edhe pse ka veshur minifund. Por, per t’ia bere pamjen edhe me seksi, ka menduar nje tjeter vajze, e cila i ka kthyer te prapmet dhe ka ngritur fustanin qe gjithsesi e ka shume te shkurter. Kushedi se c’pamja ka pasur perpara Mirjeta! /panorama/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online