All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mirjeta Shala. Show all posts
Showing posts with label Mirjeta Shala. Show all posts

Wednesday, 9 October 2013

Skandali ne "Miss Universe", Rusia nuk pranon Kosoven...

Rusia nuk pranon Miss Universe Kosova, terhiqet edhe Shqiperia

Miss Universe Albania 2013, Fioralba Dizdari dhe Miss Universe Kosovo, Mirjeta Shala nuk do te marrin pjese ne konkursin Miss Universe 2013, qe zhvillohet kete vit ne Moske.

Shkak per kete eshte bere nje vendim i autoriteteve ruse per te mos lejuar perfaqesuesen e Kosoves te konkuroje ne finalen e me te bukurave te Universit, pasi Rusia ende nuk e ka njohur Kosoven.

Fotografi i njohur shqiptar, Fadil Berisha, qe eshte edhe fotograf zyrtar i ketij evenimenti, pas kesaj ka deklaruar terheqjen e menjehershme edhe te Miss Universe Albania, Fioralba Dizdari.

Saturday, 24 August 2013

Mirjeta Shala: Kurora me ben te ndihem si nje princeshe...

Mirjeta Shala by Besim Mydyti
foto: besim mydyti
Miss Univers Kosova 2013: Ndihem si princeshe

Nga nje rruge per disa kohe si modele, kap endrren e shumepritur per te qene keshtu me e bukura e Kosoves. Ajo eshte vajza nga qyteti me i vjeter kosovar, nga Vushtrria, quhet Mirjeta Shala dhe eshte vetem 19 vjece, e neser do te perballet me sfiden boterore qe do te mbahet ne Moske, ne “Miss Univers 2013”. Mirjeta, e cila duket me nje bukuri si te Monica Bellucit, ka hobi volejbollin dhe per Marketing dhe Administrim Biznes. Ajo rrefen per gazeten tone kete cmim qe sapo ka marre si “Miss Kosova Univers 2013”, si dhe na tregon se…

Mirjeta, cfare do te thote per ty te jesh me e bukura e Kosoves?
Te jesh me e bukura e Kosoves eshte nje ndjenje shume e vecante, eshte krenari, eshte enderr e cdo vajze, po une falenderoj Zotin qe kam pasur kete fat. Jam si asnjehere me pare, kurora me ben te ndihem si nje princeshe… Duke marre parasysh se une jam vleresuar te jem me e bukura e Kosoves nga nje juri shume profesionale ne kete leme.

Te ka ndihmuar besoj sadopak edhe rruga e modeles per te qene ne top forme dhe, pse jo, per te pasur disa pluse me teper per kuroren?
Besoj se pervoja ka qene njera nga arsyet, por edhe paraqitja apo, them me mire, fiziku ka ndikuar shume qe une ta gezoj kuroren.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online