All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mirko Luccarelli. Show all posts
Showing posts with label Mirko Luccarelli. Show all posts

Tuesday, 4 June 2013

Soni Malaj, martohet edhe ne Tirane

Ajo si duket ka qenë ylli i mbrëmjes organizuar nga “Geraldina Sposa” në Tiranë, mbrëmjen e së hënës në një nga ambientet më të bukura të kryeqytetit shqiptar.

Po flasim për këngëtaren Soni Malaj, e cila është veshur me fustanin e nusërisë gjatë kësaj sfilate dhe papritur është ngjitur edhe bashkëshorti i saj i veshur me kostumin e dhëndërrit Mirko, ndërsa një përfaques i bashkisë së Tiranës ka shënuar këtë datë si kurorëzim të ciftit simpatik.

Kështu nga sot Soni dhe Mirko edhe ligjërisht janë të martuar në Tiranë.

Trashëgimi edhe jetë të gjatë për ciftit, e kurorëzuar në një atmosferë të tillë, ndërsa ne ju sjellim edhe këtë foto të mbrëmjes ku shihet cifti më i lumtur se kurrë dhe natyrisht plot emocione./Maksim Gjokaj/

Wednesday, 9 May 2012

Soni dhe Mirko shetisin se bashku me te voglen Anna

Soni dhe Mirko, xhiro me Annen

Portretin e vajzes kane vendosur te mos e zbulojne deri ne momentin qe ajo do te rritet, por mundesine per te pasur kete foto te te treve nuk na e kane mohuar, ndonese vajza eshte ne karroce. Kengetarja Soni Malaj dhe Mirko, balerini italian qe beri per vete yllin e skenes shqiptare duken mese te lumtur ne kete foto, teksa shetisin me te voglen e tyre, Annen, e cila sic thone u ka sjelle shume te mira ne jete. Mirko sic duket edhe ne foto ka ndryshuar look tashme, floket e tij te gjate jane zevendesuar me nje tjeter frizure. Ndersa Soni, pasi ka arritur format perfekte, vazhdon suksesshem turet e saj te koncerteve neper Europe, ku sic kemi pare eshte pritur me shume entuziazem. /bluetooth/

Sunday, 8 January 2012

Soni Malaj behet nene

Soni Malaj dhe Mirko Luçarelli janë bërë gjatë mëngjesit ( ora 5: 00) të djeshëm ( e premte) prindër të një vajze shumë të bukur.

Këngëtarja e suksesshme shqiptare, e cila prej dy vitesh jeton në Spanjë me bashkëshortin, balerinin italian Mirko. Vajza e Sonit do te quhet ANA, emrin e vajzes e ka bere vete publike Soni gjate nje interviste per Bluetooth./Gazeta shqiptare/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni be a mother

Soni and Mirko Luçarelli are made during the morning (time 5: 00) yesterday (Friday) the parents of a beautiful girl.

Albanian successful singer, who two years living in Spain with her husband, Italian Mirko balerinin. Daughter Sonia will be called ANA, the girl's name itself has made ​​public during an interview Soni Bluetooth. / Albanian newspaper /

Saturday, 7 January 2012

Soni Malaj behet nene, lind Anna...

Lind Anna, vajza e Soni Malaj

Soni Malaj dhe Mirko Lucarelli jane bere gjate mengjesit ( ora 5: 00) te djeshem ( e premte) prinder te nje vajze shume te bukur. Kengetarja e suksesshme shqiptare, e cila prej dy vitesh jeton ne Spanje me bashkeshortin, balerinin Mirko, ka lindur dje femijen e saj te pare, vajzen te cilen sic dihet tashme e ka quajtur Anna, emri i nenes se Mirkos e cila s’jeton me. Prane yllit te skenes shqiptare ne kete dite te vecante kane qene 2 prinderit e saj, si dhe babai i Mirkos, nderkohe qe nuk kane munguar urimet e miqve dhe te afermve nga vende te ndryshme. Vajza peshon 3.8 kg dhe gjendja e saj, si edhe e Sonit eshte shume e mire. posted at albavipnews.blogspot.com. Sic tregojne te aferm te kengetares per Sonin kjo ka qene nje dite shume e bukur, e mbushur me emocione te paperseritshme. Redaksia e “Bluetooth” uron perzemersisht dy prinderit e rinj, ndersa Annes se vogel i urojme nje jete te gjate, te mbushur me sa me shume dashuri dhe gezim. /bluetooth/janar 2012/

Tuesday, 17 May 2011

Soni Malaj Shtatzene!

Soni Malaj shtatzene me balerinin italian Mirko

Soni Malaj eshte shtatzene me balerinin italian Mirko, me te cilin jeton prej afro nje viti ne Spanje. Ajo eshte vetem pak javesh, dhe kjo e pengon te lancoje lajmin e mire, pasi tre muajt e pare te shtatzenise rreziku eshte edhe me i madh. E pyetur nga ne mbi planin per te bere nje femije, Soni Malaj, thote se eshte nder planet e saj, pa pohuar saktesisht ndryshimet me te bukura qe po kalon ne trupin e saj. Vetem pak kohe me pare ne nje rrefim ekskluziv per “Bluetooth” nga Spanja kengetarja Soni Malaj ka treguar mbi jeten e saj te re ne Spanje. “Menjehere pas fejeses erdhem te jetojme ketu ku kemi edhe shtepine tone tani. Kemi nisur nje aktivitet tonin dhe nderkohe une vazhdoj koncertet ne Evrope pothuajse cdo fundjave,´pasi albumi i fundit ka pasur shume sukses dhe eshte mire qe te jem prane fansave dhe t’u percjelle kenget e tij” tha Soni ndersa vijoi se ne Spanje eshte larg parapaceve e thashethemeve.

Sunday, 9 May 2010

Soni Malaj Le Shqiperine, Nise Jete te Re ne Itali!


/photo vizion plus/

Soni Malaj lë Shqipërinë dhe nis një jetë të re në Itali

Këngëtarja Soni Malaj dhe balerini Mirko Luccarelli pas mbylljes së natës finale të spektaklit “Dancing with the stars”, kanë lënë Tiranën duke fluturuar drejt Italisë, vendlindja e balerinit.

Soni ka pohuar vetë se e lë kështu Shqipërinë për të nisur një jetë të re në shtetin italian. Ndoshta ky vendim mund t’i japë mundësinë të provojë të tjera rrugë në karrierën e saj si këngëtare. Pas pesë muajsh njohjeje dhe aventurë televizive në “Dancing with the stars”, që u transmetua çdo javë në “Vizion Plus”, dy partnerët në vallëzim janë larguar me statusin e të fejuarve.

Lidhja e tyre e komentuar si dashuri me shikim të parë, nuk ka kaluar thjesht si një flirt por mori kuptim vërtet, ndërsa dy artistët u afruan shumë me njëri-tjetrin gjatë provave intensive, që zhvillonin për të përvetësuar vallëzimet e çdo sfide javore. Pas skualifikimit të Sonit nga gara, ajo vendosi t’ua prezantonte të afërmve Mirkon gjatë një udhëtimi ekzotik që bënë drejt Tropojës, vendlindjes së këngëtares.

Edhe pse intimiteti i tyre kishte rënë në sy që në javët e para të spektaklit, Soni nuk e pohoi por as nuk e pranoi këtë lidhje. Mesa duket ajo kishte menduar që të mos e shpërqendronte vëmendjen e fansave tek kjo lidhjeje pasi i interesonte më shumë fitorja e garës. Gjithsesi ata nuk mundën ta fshehin dot intimitetin që kishin krijuar, me përkëdheljet dhe sjelljet gjithë dashuri që i jepnin njëri-tjetrin.

Nuk dihet se çfarë lidhjesh ka pasur Mirko në Itali, por Soni e ka pranuar propozimin e tij ndërsa prej kohësh kishte deklaruar se ishte vetëm. Tani Sonit i mbetet të mendojë për një dalje të re si këngëtare, pasi ka hedhur në treg albumin e saj të fundit “Unik”. Ata kanë nëshkruar autografe gjatë ankandit që stafi i programit “Dancing with the stars” organizoi për nxjerrjen në shitje të veshjeve të këtij spektakli. /panorama plus/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Soni Malaj leave Albania and begins a new life in Italy
Singer Soni Malaj and Mirko balerini Luccarelli after the final night of spektaklit "Dancing with the stars", have left Tirana flying to Italy, the birthplace of balerinit.

Soni has confirmed that leaves people so Albania to start a new life in the State. Perhaps this decision may give others the opportunity to prove her career path as a singer. After five months of recognition and adventure television on "Dancing with the Stars", which was broadcast every week on "Vision Plus", both in dance partners left the status of engaged.

Commenting on their affiliation with love as first sight, has not gone just like a flirt but got really understanding, while two more artists came together during intensive tests, learned that to develop dances of each weekly challenge. After the race disqualification of Sonia, she decided Mirko relatives presenting them during a trip they made to Tropoja exotic, native of the singer.

Even though their intimacy had fallen in the face in the early stages of spektaklit, Soni did not confirm nor rejected the connection. Apparently she had not thought of fans shpërqendronte attention to this relationship is of interest as more race victory. However they could not hide that they can create privacy, with caresses and behaviors that give all love each other.

It is unknown what connection there was Mirko in Italy, but Soni has accepted his proposal and had long stated that he was alone. Sonia now remains to consider a new outlet as a singer, having launched her latest album "Single." They sign autographs during the auction that the staff of the program "Dancing with the Stars" organized for generating the sale of clothing of this spectacle.
]]

Sunday, 25 April 2010

Fejohet Soni Malaj?

Fejohet Soni Malaj, kengetarja ne dashuri me balerinin Mirko

Ka qene padyshim nje dashuri me shikim te pare. Nje ndjesi qe nuk eshte vonuar, por i ka hedhur te dy ne krahet e njeri-tjetrit, jo vetem per te kercyer, por edhe per t’u “rebeluar” ne magjine e dashurise. Ajo qe zbuluam pak jave me pare ne te “Bluetooth”, i ka kapercyer tashme kufijte e nje lidhjeje te fshehte, perkundrazi eshte zyrtarizuar. Kengetarja Soni Malaj eshte fejuar me partnerin e saj, balerinin italian Mirko. Shkendijat e te dyve gjate atyre provave rane ne syte e te gjitheve, nderkaq cifti nuk e mohoi asnje cast ate qe ndjente para te gjitheve. E aq me teper qe ata aktualisht kane bere edhe njohjen familjare. Por pervec kesaj, ky duket se eshte viti i Sonit. Diten e Shen Valentinit, ne 14 shkurt, kengetarja hodhi ne treg albumin e saj te fundit, “Unik”, e ndersa kane kaluar vetem dy muaj ai eshte shitur i gjithi, duke shenuar keshtu nje sukses te padiskutueshem te kengetares. Soni nderkaq, po shfaqet ne ekranet muzikore pikerisht me nje kenge te albumit te saj te ri, te titulluar “Kalle”, qe eshte pritur me se miri nga audienca. Dalja nga konkursi “Dancing With the Stars” duket sikur nuk i ka shqetesuar aspak Sonin dhe Mirkon pasi kane mjaft gjera personale me te cilat do te merren. /bluetooth/prill 2010/

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Engages Soni Malaj singer in love with Mirko balerinin

There was definitely a love with at first sight. A sensation is not delayed, but has turned to two in the arms of another man, not only to dance, but also to be "defiant" in the magic of love. It was discovered a few weeks ago in the "Bluetooth", has already overcome the limits of a secret relationship, rather it is official. Soni Malaj singer is engaged to her partner, Italian balerinin Mirko. Spark and the two fell during those tests in the eyes of everyone, while the couple denied any moment not what everyone felt before. The more that they actually have made the family recognition. But besides this, this year seems to Sonia. Valentine's Day, on February 14, the singer threw in the market its latest album, "Unique", and while they have spent only two months he has sold the gjithi, marking a successful singer undisputable. Soni Moreover, the screens are displayed exactly musical with a song of her new album, entitled "Kalle", which is expected with the best from the audience. Output from the competition "Dancing With the Stars" did not seem concerned at all because they have Sonia and Mirko very personal things that will be taken.
]]

Friday, 23 April 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI MALAJ ELIMINOHET!

Dancing With The Stars Albania: Soni Malaj Eliminohet, 22 Prill 2010

"Dancing With The Stars" iken Soni Malaj

Ka qene nje mbremje e vecante ajo e te enjtes ne puntaten e radhes te spektaklit "Dancing with the stars". Formati i cili ka ardhur per here te pare ne Shqiperi nga "Tring" Digital e Vizion Plus, ka rritur dozen e emocioneve tani qe edhe pak jave na ndajne nga nata finale. Pese personazhet e mbetur vip kane garuar me dy vallezime te ndryshme, ne pjesen e pare fox-trot dhe kuik-step dhe ne pjesen e dyte samba. Por, vallezimi i dyte duke se ka pasur me teper energji edhe nga vete personazhet vip, te cilet pervec gares ne nje gjini latine si samba iu eshte dashur te vleresohen, edhe pse jo me pike, nga i ftuari special i jurise, Edi Rama. Por, kreu i Bashkise se Tiranes si dhe lideri i opozites, jo vetem qendroi krah jurise, por surprizoi publikun teksa vendosi te zbriste edhe vete ne pisten e kercimit, me nje vals te shoqeruar nga Alketa Vejsiu. Ne fund, edhe kete puntate dikush e la garen pas permbledhjes se pikeve te jurise e mbi te gjitha publikut. Soni Malaj dhe balerini i saj Mirko, u larguan keshtu nga endrra per cmimin e madh, por i surprizuan te gjithe duke deklaruar publikisht dashurine per njeri-tjetrin. /vizion plus/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
"Dancing With The Stars" lost Soni Malaj

There was a special evening of Thursday's what we puntaten involved in performing the next "Dancing with the Stars." Format which has come for the first time in Albania from "Tringa" the Vision Digital Plus, increased dosage of emotions a few weeks now that we also share the final night. Vip characters remaining five have competed with two different dances, the first part fox-trot and kuik-step and samba in the second half. But by the second dancing had more energy and vip characters themselves, who in addition to race as a Latin samba sex had to be evaluated, though not with points, special guest of the jury, Edi Rama. But the head of the Municipality of Tirana and leader of the opposition, not only stood side by jury, but decided surprizoi public as we pisten itself down the dance, a waltz accompanied by Alketa ng. In the end, this puntate one race left after the summary jury points over all public. Soni Malaj and Mirko balerini her, so the dream left for the Grand Prix, but surprizuan all publicly declaring love for each other.
]]

Thursday, 8 April 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO, NATA 8

Dancing With The Stars Albania: Soni & Mirko, Nata 8, 8 Prill 2010 (08.04.2010)

VIP 08: SONI MALAJ (& Mirko Luccarelli)

Vallezimi #1 Waltz


Vallezimi #2 Paso Doble

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 1 April 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO, NATA 7

Dancing With The Stars Albania: Soni & Mirko, Nata 7, 1 Prill 2010 (01.04.2010)

VIP 08: SONI MALAJ (& Mirko Luccarelli)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 March 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO, NATA 6

Dancing With The Stars Albania: Soni & Mirko, Nata 6, 25 Mars 2010 (25.03.2010)

VIP 08: SONI MALAJ (& Mirko Luccarelli)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 March 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO, NATA 5

Dancing With The Stars Albania: Soni & Mirko, Nata 5, 18.03.2010

VIP 08: SONI MALAJ (& Mirko Luccarelli)Verzioni i zgjeruar

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

TEXT ]]

Sunday, 14 March 2010

Soni Malaj Ne Dashuri Me Balerinin Italian

Soni Malaj, ne dashuri me balerinin italian Mirko Luccarelli

Aventura si balerine e ka hedhur ne krahet e dashurise. Ajo qe ndihej ne ajer mes tyre duket se ka marre jete. Kengetarja Soni Malaj dhe partneri i saj ne spektalin “Dancing with the stars”. Mirko e kane tejkaluar tashme cakun e miqesise. Zerat kane kohe qe qarkullojne ne ambientin e artisteve konkurrente. Ne fillim u duk nje simpati nga ana e balerinit italian; aty gjate provave, rrotullimeve, perkedheljet kane marre nje tjeter forme. Shkendijat kane goditur tashme zemren e artistes e cila prej kohesh eshte singell. /bluetooth/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Soni Malaj, in love with Italian dancer

Adventure as a dancer has thrown in the wings of love. It was felt in the air between them seems to be received. Singers Soni Malaj and her partner in spektalin "Dancing with the stars". Mirko have already exceeded target of friendship. Voices have time to circulate in the environment of competing artists. At first it seemed a balerinit sympathy from the Italian; there during the tests, turns, stroke have been another form. Sparks have already hit the heart of the artist which is long singell.
]]

Thursday, 11 March 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO, NATA 4

Dancing With The Stars Albania: Soni & Mirko, Nata 4, 11.03.2010

VIP 08: SONI MALAJ (& Mirko Luccarelli)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 4 March 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO, NATA 3

Dancing With The Stars Albania: Soni & Mirko, Nata 3, 04.03.2010

VIP 08: SONI MALAJ (& Mirko Luccarelli)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 February 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO, NATA 2

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO, NATA 2, 25.02.2010

VIP 08: SONI MALAJ (& Mirko Luccarelli)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Sunday, 21 February 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO, NATA 1

DANCING WITH THE STARS ALBANIA: SONI & MIRKO, NATA 1, 18.02.2010

VIP 08: SONI MALAJ (& Mirko Luccarelli)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 February 2010

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO PROFIL!

Dancing With The Stars Albania: SONI & MIRKO PROFIL!

VIP 08: SONI MALAJ (& Mirko Luccarelli)
Soni & MirkoSoni Malaj kengetare e spikatur ne muziken shqiptare. Soni Malaj nisi karrieren e saj ne moshen 15 vjecare si pjese e te parit grup muzikor femeror shqiptar “Spirit Voice” qe ne vitet 90, kengen qe u shnderrua menjehere ne hit me kengen "Fuoristrada". Por pas shperberjes se ketij grupi Soni vijon e vetme karrieren si kengetare duke dale me nje album solo te titulluar “Mbreteresha e nates”. Prej ketij momenti karriera e Soni Malaj do te njohe vetem arritje dhe kenget hit e albumet e njepasnjeshme do te pushtojne gjithnje e me shume zemrat e fansave shqiptare brenda dhe jashte Shqiperise. Preferohet shume nga publiku per interpretimet e shkelqyera te baladave ndersa kuron me mjaft kujdes cdo performance artistike ne skene. Qe ne moshen 16-vjecare stervitet rregullisht ne palester. Ka karakter te forte, te cilin thote se e ka trasheguar nga vendlindja e saj, Tropoja. Pikerisht ky karakter, ka bere qe ajo te perballoje me sukses sfidat e ndryshme me te cilat i eshte dashur te perballet gjate karrieres se saj. Kengetarja brune me nje bukuri tipike mesdhetare, pohon se ndihet e dashuruar me kengen.

Video prezantimi

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Soni Malaj prominent singer in the Albanian music. Soni Malaj began her career at the age of 15 years as part of the first Albanian female musical group "Spirit Voice" that in 90 years, the song that was converted into immediately hit with the song "Fuoristrada. But after the breakup of this group read only Soni career as a singer and come up with a solo album entitled "Queen of the night". From this moment Soni Malaj career will only recognize the achievements and songs hit consecutive albums will increasingly occupy the hearts of fans inside and outside Albania Albanian. Preferred more by the public for the excellent interpretations of ballads while cures very carefully any artistic performance scene. Since age 16 years trained in gym regularly. There is strong character, which says he has inherited from her birthplace, Tropoja. Precisely this character, has made it meet the various challenges with success that has had to face during her career. Singers dark-haired man with a typical Mediterranean charm, states that feel in love with the song. ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online