All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mirsa Kerceli. Show all posts
Showing posts with label Mirsa Kerceli. Show all posts

Saturday, 13 July 2013

Mirsa Kerceli: Do jem aktive ne skene deri ne momentin e fundit te shtatzenise...

Mirsa Kerceli shtatzene
Konfirmon shtatzenine

Ende vazhdojne komentet rreth shtatzenise se kengetares Mirsa Kerceli, mirepo askush nuk arriti te mesoj te verteten se eshte apo nuk eshte shtatzene, per faktin se vet kengetarja nuk ka dashur te flas per kete ceshtje, duke i lene ne pritje fansat e saj. Mirepo kete ekskluzivitet Mirsa ka vendosur ta shpalos tani per gazeten “Zeri” , duke thene se eshte shtatzene dhe se brenda disa muajve do te behet nene.

“Ka disa dite qe portalet po merren me ceshtjen time private, mirepo deri me tani askush nuk e ka mesuar te verteten, sepse nuk e kam pare te arsyeshme te flas hapur. Por tani per here te pare po flas per gazeten ‘Zeri’ se jam shtatzene dhe se shendeti im vazhdon te jete shume i mire, keshtu qe brenda disa muajsh do te behem nene”, shprehet ajo.

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 13 Korrik 2013
 • VIP-at ne Plazh; Parada e nxehte e personazheve publike. Fotot provokuese te bukurosheve; Zogu me i mire; Nje dashuri e re nga "Big Brother"?; Rudina e mbyll me "schiuma party"; Nje "miss" ne plazh; Rita Ora s'ka komplekse; Seksi Fjolla; Adelina Tahiri "so hot"; Pozat e nxehta te Anjezes
 • Inis Gjoni ne forme perfekte, pushon me vajzen. 
 • Bleona Qereti, joshja qe vjen nga deti
 • Besa Kokedhima, ne "Folie" rrefen suprizen e kesaj vere
 • Anaidi feston ditelindjen, torta nje dollar me foton e tij. Te ftuar banoret e "Big Brother", mungon Joana
 • Zhvishet Joana, pozon gjysme nudo ne pishina
 • "Baba Stars" nuk e ndjejne krizen
 • Blero, kenge dedikuar zotit
 • Shkendije Mujaj mbulohet per Ramazan
 • Hana Cakuli urren duhanin
 • Mirsa konfirmon se eshte shtatzene

Saturday, 15 June 2013

Revista BLUETOOTH - 15 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 15 Qershor 2013
 • Samanta Karavella: 10 vjet karriere, asnje cmim. "Top Fest", enderr me sy hapur. Suksesi ne dashuri do vije si erdhi ai ne kenge
 • Luana super seksi, i futet kenges
 • Adi Krasta, 150 mije leke detyrim ndaj "Top"-it. La punen perpara afatit.
 • Anaidi "mes dy zjarreve". Fotot e ish-banorit te "BB6" me Riken dhe Francesken
 • Mirsa Kerceli shtatzene, pret femijen e pare
 • Albana Osmani cel sezonin e plazhit
 • Blendi dhe Vilma, thashetheme ne stadium
 • Ciljeta sfilon me djalin ne pasarele
 • Basti i AK-se
 • Cmenduria e radhes nga "Deliart", fotot e "Miss"-ve mes kuajve
 • "Lynx", fytyra e re e rrokut shqiptar
 • Marina dhe Luana, dritherimat e "Top Fest 10". Fituesit ne cdo kategori

Thursday, 2 May 2013

Martohet Mirsa Kerceli...

Kurorezon lidhjen me Granitin

Kengetarja e mirenjohur, Mirsa Kerceli, tani i ka dhene fund beqarise se saj dhe ka disa dite qe ajo lidhi kuroren me Granitin, djaloshin me te cilin eshte ne lidhje tani e disa vjet. Mirsa ndjehet e lumtur qe ne krahe ka djaloshin e endrrave te saj.

“Tashme ‘thura’ kuroren me djaloshin e zemres sime, ky fakt me gezon mjaft shume dhe uroj qe kjo dashuri e jona te zgjase pergjithmone”, ka thene ajo per “Zerin”. Mirsa tani pas kurorezimit, do te vije me mjaft befasi per adhuruesit e saj te kenges. Ajo na ben te ditur se eshte ne pergatitje te projekteve te reja muzikore. “Jam duke pergatitur projekte te shumta, te cilat do t’i plasoje sapo te vjen momenti i duhur. Deri atehere le te mbesin befasi”, tha Mirsa Kerceli.

Sunday, 15 April 2012

Mirsa Kerceli thote nuk eshte e gatshme per martese...

Mirsa jo e gatshme per martese

Edhe pse u be nje kohe qe kur kengetarja Mirsa Kerceli eshte fejuar me Granitin, planet per martese thote qe nuk i kane bere ende.

Megjithate pergatitja per ceremonine e fejeses i ka marre mjafte kohe dhe keshtu qe kjo ka ndikuar qe te beje nje pauze ne kenge.

Mirepo tani ajo eshte rikthyer fuqishem duke realizuar projekte te njepasnjeshme.

“Sa i perket marteses ende nuk kemi bere plane, mendoj se ende eshte heret te mendohet per kete. Momentalisht jemi duke shijuar fejesen, sepse edhe kjo me ka marre bukur kohe per pergatitje dhe ja keshtu qe tani per tani po qendrojme keshtu sic jemi”, ka thene ajo per “Zeri”.

Thursday, 16 February 2012

Mirsa Kerçeli kthehet me kenge rinore

Kanë mbetur vetëm edhe pak dit që këngëtarja Mirsa Kërçeli do të sjellë në treg këngën dhe videoklipin e ri, të titulluar “Clubi n’ajër”. Sipas Mirsës kjo këngë është rinore, ka të bëjë me një ndejë në klub, ku shoqëria është duke kaluar bukur.

Ajo më pas tregon se ky projekt dallon nga ato paraprake për shkak se tërë videoklipi është punuar me kromaki.

“Kam arritur të realizoj një këngë dhe videoklip të ri, që besoj se do t’iu pëlqejë të gjithëve. Klipin e kam përgatitur me produksionin “Urban Graphics” dhe është diçka më ndryshe, sepse për herë të parë është punuar me kromaki”, ka thënë ajo për “Zëri”. Pas këtij projekti Mirsa do të realizoj edhe një baladë të re të përgatitur nga Genc Prelvukaj./Zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mirsa Kerceli youth returns with songs

Wednesday, 4 January 2012

Mirsa Kercelit i Refuzohet Visa per Gjermani

Viza ia pamundesoi Mirses te festoje ne Gjermani

Edhe pse po debatohet mjafte per liberalizimin e vizave, estrada jone vazhdon te kete probleme me to. Kengetarja Mirsa Kerceli ka humbur koncertin e saj ne Gjermani per shkak te vizes. Ajo festen e Vitit te Ri ka qene e ftuar te kendoj ne Gjermani, mirepo meqe nuk arriti te marre vizen cdo gje i shkoi huq.

“Kam qene e ftuar qe festen e Vitit te Ri ka kaloje me adhuruesit e mi ne Gjermani, mirepo nuk arrita ta marre vizen. Ky eshte nje diskriminim qe po u behet popullit te Kosoves e sidomos estrades”, ka thene ajo per “Zeri”. Edhe pse nuk arriti te jete me adhuruesit e saj ne Gjermani, Mirsa perseri pati angazhimet e saj muzikore ne Gjilan, ku thote se arriti te kenaqet me vendesit e saj. /k.b./zeri/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mirsa visa prevented her to celebrate in Germany

Monday, 5 December 2011

Mirsa Kerceli Rikthehet me Tri Kenge Te Reja...

Mirsa rikthehet me tri kenge te reja

Ka kohe qe kengetarja Mirsa Kerceli nuk eshte pare me ndonje projekt te ri muzikor, por ajo tani ka vendosur t’i rikthehet skenes muzikore me tri projekte te reja, te cilat do t’i lansoje gjate ketij fundviti.

Ndonese angazhimet jashte kenges qe lidhen me jeten e saj private, kane qene shkaqet qe ajo tash e nje kohe ka pauzuar ne muzike. Per me shume rreth mungeses se saj ne skene dhe me gjere flet Mirsa per “Zeri”.

Cilat jane shkaqet konkrete qe i keni munguar skenes muzikore?
Te them te drejten nuk kam ndonje shkak konkret i cili ia vlen te ceket per mungesen time ne skene. Por, kam qene e angazhuar me disa pune jashte kenges, te cilat nuk me kane dhene hapesire te realizoj projekte te reja. Kam qene jashte Kosoves me disa pune te mira private, te cilat me kane zgjatur per disa muaj.

Ka ndikuar edhe fejesa juaj qe t’i kushtoni me shume rendesi jetes private?
Natyrisht se fejesa dhe jeta private jane primare per mua, keshtu qe edhe kjo kerkon nje perkushtim, por nuk ka qene shkak fejesa per te pauzuar nga kenga. Tani dihet qe shkuan disa muaj te fejeses sime dhe jam duke kaluar momentet me te bukura te jetes sime ne dashuri.

Sunday, 31 January 2010

Mirsa Kerceli Me Klip dhe Stil te Ri

Mirsa Kerceli
/photo public domain/

Mirsa, ne videoklip me stil te ri


“Ne kete videoklip do te paraqitem me nje stil te ri dhe do te jete nje spot shume i ecante per adhuruesit e mi, shpresoj te korr suksese”, ka thene Mirsa

Kengetarja Mirsa Kerceli eshte kengetare energjike dhe e gatshme qe adhuruesve te saj t’u sjelle projekte te reja muzikore. Ajo se fundi eshte ne pergatitje te videoklipit me te ri, te cilin do ta nxjerre ne treg gjate ketyre diteve. Mirsa edhe kesaj radhe ka vendosur te bashkepunoje me produksionin “Video Art”, me te cilin do te realizoje nje videoklip kualitativ. Sa i perket jetes private, Mirsa ende nuk e ka takuar personin e endrrave te saj, per te cilin thote se duhet te jete i matur.

Pasioni i saj eshte kenga, pa te cilen nuk mund te jetoje. Per te gjitha risite ne jeten e saj dhe per te arriturat ne profesionin e saj flet Mirsa per te perditshmen “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Jeni energjike ne kenge, prej nga e akumuloni forcen?
Mirsa Kerceli: Nga natyra jam tip energjik, madje jam e tille ne te gjitha sferat e jetes, sidomos ne profesionin tim, te cilin e dua shume.

Bashkepunimi

“Kosova Sot”: Se shpejti do te nxirrni ne treg nje videoklip te ri, cilat jane vecorite e ketij spoti?
Mirsa Kerceli: Ne kete videoklip do te paraqitem me nje stil te ri dhe do te jete nje spot shume i vecante per adhuruesit e mi, shpresoj te korr suksese.

“Kosova Sot”: Me ke jeni duke bashkepunuar ne kete projekt muzikor?
Mirsa Kerceli: Ne kete projekt jam duke bashkepunuar me produksionin “Video Art” nga Gjilani.

“Kosova Sot”: I jeni futur kenges per t’u bere e famshme, apo per ta rritur listen e madhe te kengetareve shqiptare?
Mirsa Kerceli: Mendoj se muzika dhe arti ne pergjithesi eshte dhunti nga Zoti dhe eshte gabim i madh te mos shfrytezohet ai talent i dhuruar nga natyra.

“Kosova Sot”: A i kontrolloni lehte emocionet tuaja?
Mirsa Kerceli: Nuk lejoj qe emocionet te ma udheheqin jeten, ngase dihet qe njerezit qe degjojne mendjen jeta per ta eshte komedi. Ndersa per ata qe degjojne emocionet jeta eshte tragjedi.

“Kosova Sot”: Cfare do te duhej te ishte i dashuri juaj, cilat karakteristika pelqeni te djemte?
Mirsa Kerceli: Te te gjithe njerezit e dua maturine, ne te gjitha sferat e jetes, sidomos te djemte.

“Kosova Sot”: Kush ju ben me se shumti nervoz ne familje?
Mirsa Kerceli: Jo, nuk e kam askend ne familje qe me ben nervoz, por, megjithate, eshte fare normale qe nganjehere nervozohem, mendoj se edhe kjo eshte pjese e jetes.

Pasioni me i madh

“Kosova Sot”: Cila eshte kengetarja juaj me e preferuar?
Mirsa Kerceli: Me se shumti e adhuroj kengetaren Anastasia.

“Kosova Sot”: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar?
Mirsa Kerceli: Se fundi kam lexuar librin “Tregimet Shqiptare dhe mendimi pozitiv”, nga Daut Demaku.

“Kosova Sot”: Cili eshte pasioni me i madh juaji?
Mirsa Kerceli: Pasioni me i madh imi eshte muzika, pa te cilen nuk mundem.

“Kosova Sot”: A shihni shpesh endrra?
Mirsa Kerceli: Jo, nuk shoh endrra shpesh.

“Kosova Sot”: A ju kujtohet endrra me e fundit qe e keni pare, ishte e mire apo e keqe?
Mirsa Kerceli: Me duket e mire ishte, edhe pse nuk me kujtohet teresisht. /k.bajrami/kosova sot/30.01.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: kerqeli
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Mirsa, the stylish new video

"We will come across this video with a new style and will be a very ecante spot for my fans, hope to reap success," said Mirsa

Singers singer Mirsa Kerceli is energetic and ready to its worshipers to bring new musical projects. She finally is in preparation with new video clip, which will issue in the market during those days. Mirsa and this time has decided to work with the production "Video Art", with which will perform a quality video. As for private life, Mirsa has not met the person of her dreams, whom he says should be measured. Her passion is song, without which you can not live. For all its innovation in the life and achievements in the profession for her to speak Mirsa daily "Kosova Sot".

"Kosova Sot": You are energetic in the song, the accumulate from the force?
Mirsa Kerceli: By nature I am energetic type, but I such in all spheres of life, especially in my profession, whom I love more.

Collaboration

"Kosova Sot": Coming soon will be out in the market a new video, which are features of this spot?
Mirsa Kerceli: In this video will come across with a new style and will be a very special spot for my fans, hope to reap success.

"Kosova Sot": Who are you cooperating in this musical project?
Mirsa Kerceli: In this project I am collaborating with the production "Video Art" from Gjilan.

"Kosova Sot": The Cell logged in to become famous, or to increase the list of singers, most of the Albanian?
Mirsa Kerceli: I think music and art in general is a gift from God and is a great mistake not to use a talent given him by nature.

"Kosova Sot": Do you check your emotions easily?
Mirsa Kerceli: Do not allow emotions to lead my life, because they know that people who listen to my mind is life for comedy. As for those who hear the emotions life is tragedy.

"Kosova Sot": What should be your boyfriend, that features like the boys?
Mirsa Kerceli: To all people want maturity, in all walks of life, especially boys.

"Kosova Sot": Who makes you nervous mostly in the family?
Mirsa Kerceli: No, I did not anyone in the family that makes me nervous, but, nevertheless, is quite normal that sometimes nervozohem, I think that this is part of life.

With great passion

"Kosova Sot": What is your favorite singer?
Mirsa Kerceli: mostly worship singer Anastasia.

"Kosova Sot": What is the last book you read?
Mirsa Kerceli: Finally I read the book "Albanian stories and positive thinking", by Daut Demaku.

"Kosova Sot": Which is greater passion with yours?
Mirsa Kerceli: with great passion is my music, without which can not.

"Kosova Sot": Do you see often dream?
Mirsa Kerceli: No, do not dream often see.

"Kosova Sot": Do you remember the last dream with you first, it was good or bad?
Mirsa Kerceli: With good looks was, although not entirely remember.
]]

Friday, 24 April 2009

Flash News 24 Prill 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News, 24 Prill 2009

- Mirsa Kerceli flet per cmimet e fituara. “Kam pasur shume suksese gjate viteve te fundit, mirepo me se shumti qe me ka mbetur ne zemer deri me tani eshte pjesemarrja ime ne festivalin e madh kombetar “Kenga magjike”, ku arrita te shperblehem me cmimin “Magjia e pare,” ka thene Mirsa. /kosova sot/

- Edhe nje kengetar i ri ne skenen muzikore. Sokol Gjakova, djaloshi nga Prishtina, ka promovuar mbreme ne Sheshin 21 kengen e tij te pare. Kenga quhet "I lumtur jam" me tekst te Arsim Bunjakut, komponim te Afrim Macules dhe orkestrim te Enis Presheves. /kosova sot/

- Divorci Inva Mula - Pirro Cako, shtyhet gjyqi. Seanca duhej te shtyhej pasi rezultonte qe pala e paditur, ne rastin ne fjale kengetari Pirro Cako, nuk kishte marre dijeni per seancen. Gjykata vendosi daten 5 maj si date per seancen e radhes. /panorama/

- Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, do te krijoj nje profil zyrtar ne facebook. Kjo faqe do te perdoret per nje komunikim zyrtar dhe transparent me te gjithe qytetaret e Kosoves. /express online/

- Vesa Luma, ka vendosur qe te mos flas me per jeten e saj private ne media. Sipas Veses eshte keqperdorur gatishmeria e saj per te folur rreth jetes private, sidomos nga mediat e shkruara ne Shqiperi. “Une kam qene shume e hapur ndaj mediave cdo here kur me jane bere pyetje per jeten time private”, ka thene kengetarja duke shtuar se “kjo eshte keqperdorur, sidomos nga mediat e shkruara ne Shqiperi. Prandaj kam vendosur qe me te mos flas me per jeten time private”. Vesa Luma eshte ne lidhje dashurie me regjisorin Genc Dobroshi. /ktv/

- Skillz jane duke realizuar albumin e tyre te dyte qe pritet te dale kah fundi i muajit qershor ose fillimi i muajit korrik. Albumit do t'i paraprije edhe nje videoklip. /ktv/

- Luan Krasniqi behet baba per here te pare. E bija e tij, Melisa, ka ardhur ne jete me 15 prill, rreth ores 13.52. “Jam jashtezakonisht shume i gezuar, tashme ne jeten tone ka hyre nje engjell flokeverdhe dhe lindja e vajzes sime eshte me e rendesishme se cdo fitore”, ka thene Luan Krasniqi i cili eshte duke stervitur intenzivisht cdo dite dhe pret nje ndeshje kete vit kunder nje boksieri te mire. /top channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Flash News

- Mirsa Kerceli speaks for awards earned. "I've had many successes in recent years, but mostly that has remained until now in the heart is my participation in the great national festival" magic song, which arrived with the shperblehem price "Magjia first," said Mirsa. / Kosova Sot /

- And a new singer on the music scene. Sokol Gjakova, Djaloshi from Pristina, has promoted 21 Square evening in his first song. The song is called "I'm happy" with the text of the Education Bunjaku, compounds of the instrumentation and approach Macules Enis Presevo. / Kosova Sot /

- Divorci Mula - Cako, postponed the trial. The hearing should be postponed as result that the party indicted, in the case in question Pirro Cako singer, had not received information on the session. Court date set May 5 as the date for the next plenary session. / Panorama /

- Prime Minister of Kosovo, Hashim Thaci, will create an official profile on facebook. This page will be used for a formal and transparent communication with all citizens of Kosovo. / Express online /

- Vesa Luma, has decided not to speak for her private life in the media. According Veses is misused its willingness to talk about private life, especially the written media in Albania. "I was very open to the media every time to have questions about my private life," said singer, adding that "it is misused, especially by print media in Albania. Therefore I decided that not speak for my life private. " Vesa Luma is in love with the director about Genc Dobroshi. / KTV /

- Skillz are realizing their second album which is expected to appear in late June or early July. Galleries will precede a video clip. / KTV /

- Luan Krasniqi becomes father for the first time. And his daughter, Melissa, has come to be April 15, around 13:52. "I am extremely very happy, now we have entered our lives a blond angel of birth and my daughter is more important than any victory," said Luan Krasniqi, who is trained intensively every day and hosts a game this year against a better boxer. / top channel /
]]

Saturday, 21 March 2009

Mirsa Kerceli Prap Me Nje Duet Te Ri!

Mirsa Kerceli
/photo kosova sot etc./

Flet kengetarja Mirsa Kereli
Kenget e mia te dashurise

Kengetarja Mirsa Kerceli sapo ka perfunduar duetin me Armend Shabanin. Ideja per kete bashkepunim u ka lindur spontanisht. “Armendi shume here ka kerkuar qe te bejme duet bashke, keshtu qe une e pranova ftesen dhe tani se shpejti do te lansohet kenga”, ka thene Mirsa. Ajo nuk terhiqet nga tematika e dashurise

Kengetarja Mirsa Kerceli vecohet per duetet me shume kengetare te estrades sone. Thuajse te gjitha duetet jane cilesuar si mjaft te suksesshme. Vlen te ceket dueti i fundit me Genc Prelvukajn, me kengen “Ata kane nevoje”, qe po mirepritet mjaft ne publik. Mirsa shume shpejt do te paraqitet edhe me nje duet te ri, kesaj radhe me nje kengetar te ri, Armend Shabanin, me te cilin ka qene bashke ne “Ethet e se premtes”. Per me shume rreth ketij bashkepunimi flet Mirsa per “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Se fundi keni lansuar nje kenge ne duet me Genc Prelvukajn, sa jeni e kenaqur?
Mirsa Kerceli: Jam jashtezakonisht e kenaqur, sepse kemi arritur te lansojme nje kenge mjaft te mire, e cila i dedikohet te rinjve. Kenga “Ata kane nevoje” eshte nje mesazh per te rinjte dhe cdo i ri duhet ta degjoje, ne menyre qe se paku dicka te nxjerre prej kesaj kenge, sepse cdo fjali eshte me mesazh ne kete kenge.

KUPTOHEM MIRE ME GENCIN

“Kosova Sot”: Me Gencin keni realizuar disa duete, si duket ju shkon mire bashkepunimi?
Mirsa Kerceli: Po, shume mire. Me Gencin kuptohemi shume mire dhe jemi shume miq te mire. Per cdo kenge qe e bejme, njehere diskutojme bashke dhe bashke vendosim, prandaj te gjitha bashkepunimet me Gencin kane rezultuar me mjaft sukses.

“Kosova Sot”: Se fundi jeni duke e realizuar nje duet te ri, per ke behet fjale dhe si ju lindi ky bashkepunim?
Mirsa Kerceli: Tani sapo e kemi perfunduar duetin me Armend Shabanin, i cili ka qene ne “Ethet e se premtes” bashke me mua. Ideja per kete bashkepunim na lindi spontanisht. Armendi shume here ka kerkuar qe te bejme duet bashke, keshtu qe une e pranova ftesen dhe tani se shpejti do te lansohet kenga.

“Kosova Sot”: Kush e beri komponimin, orkestrimin dhe tekstin e kenges?
Mirsa Kerceli: Kengen sapo e kemi perfunduar, mirepo nuk e kemi titulluar akoma. Komponimin dhe orkestrimin e ka bere Virusi, ndersa tekstin e ka bere Armend Shabani.

“Kosova Sot”: Kjo kenge do te kete edhe videoklipin?
Mirsa Kerceli: Tash, shume shpejt edhe videoklipi do te filloje te pergatitet. Si zakonisht, edhe kete klip do ta punojme bashke me produksionin “Videoart”. Do te gjirojme ne disa pjese te Gjilanit, pra do te jete videoklip vendor.

MIRE ME STUDIME

“Kosova Sot”: Deri me tani keni realizuar shume duete, cilin prej tyre e kishit cilesuar si me te suksesshem?
Mirsa Kercli: Nuk e di, mendoj qe edhe me Gencin, por edhe me Festimin kam pasur mjaft sukses.

”Kosova Sot”: Mendoni se kenga do te pelqehet ne publik?
Mirsa Kerceli: Besoj se do te pelqehet, sepse eshte nje kenge shume e mire, por te shohim se si do te mirepritet

“Kosova Sot”: Me cfare zhanri eshte kenga?
Mirsa Kerceli: Eshte nje kenge e lehte, me tematike dashurie

”Kosova Sot”: Pas ketij dueti, a do te kete ndonje kenge te re nga ju kete sezon?
Mirsa Kerceli: Menjehere pasi te perfundoje dhe te lansohet kenga se bashku me videoklipin, do te filloj pergatitjen e nje kenge tjeter, te cilen do ta punoj te Virusi. Pastaj, pas kesaj kenge, do te pergatis edhe nje kenge tjeter te Genc Prelvukaj.

”Kosova Sot”: Do te realizoni ndonje album?
Mirsa Kerceli: Jo, album nuk do te bej kete vit, vetem singel.

”Kosova Sot”: Si po ju ecin studimet?
Mirsa Kerceli: Studimet po me ecin mire, tani jam ne vitin e dyte ne drejtesi, ne Fakultetin “Fama”. Mirepo, po kam angazhime te shumta ne muzike dhe keshtu qe shume here po ndiej edhe lodhje.

“Kosova Sot”: Ndonje plan per te ardhmen?
Mirsa Kercli: Kam shume plane per te ardhmen, por shpresoj qe me kohe do t’i realizoj. E rendesishme eshte qe tani bashkepunimi me i ri me Armend Shabanin te mirepritet ne publik. /k.bajrami/kosova sot/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: kerqeli
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google]

Singer speaks Mirsa Kerceli
My Songs of Love

Mirsa Kerceli singer has just completed the duo Armend Shabani. The idea for this collaboration was born spontaneously. "Armend many times has sought to do duet together, so I accepted the invitation and now will soon lansohet kenga," said Mirsa. She did not withdraw from the thematic love

Mirsa Kerceli to separate singer duet with singer to estrades our more. Almost all the duet are described as very successful. It is worthy to note the last duo with Genc Prelvukajn, with the song "they need", which is very welcomed in public. Mirsa more will soon be presented with a new duet, this time with a new vocalist, Armend Shabani, which has been together in the fever of that Friday. " For more about this collaboration speaks for Mirsa "Kosova Sot".

"Kosova Sot": Finally we have launched a song duet with Genc Prelvukajn, how satisfied are you?
Mirsa Kerceli: I am extremely satisfied, because we have managed to lansojme a song very well, which is dedicated to youth. Kenga "they need" is a message for young people and any new must hear, so that at least something from this issue, kenge, because every sentence is a message in the songs.

Understood with Genci

"Kosova Sot": With Genci have performed several duet, apparently you go better collaboration?
Mirsa Kerceli: Yes, very well. With Genci kuptohemi very well and are very good friends. For every kenge do that, once put together and discuss together, so all the collaboration with Genci have resulted with considerable success.

"Kosova Sot": Finally you realized a new duet, for you are you and how this collaboration was born?
Mirsa Kerceli: Now we have just completed the duo Armend Shabani, who has been in "Friday the fever of" together with me. The idea for this collaboration was born spontaneously us. Armend many here have asked to do duet together, so I accepted the invitation and now will soon lansohet kenga.

"Kosova Sot": Who made komponimin, orchestrating and text of song?
Mirsa Kerceli: song once we finished, but we have not yet titled. Komponimin and orchestrating the virus has made, while the text has made Armend Shabani.

"Kosova Sot": This will also kenge videoklipin?
Mirsa Kerceli: Now, even more quickly videoklipi will start to prepare. As usual, this klip will also work together with production "Videoart. Will gjirojme in some parts of Gnjilane, so will be a local video clip.

BETTER WITH STUDIES

"Kosova Sot": Until now you have realized many duet, which of them was described as the most successful?
Mirsa Kercli: I do not know, I think that even Genci, but also with celebration I had enough success.

"Kosova Sot": Do you think it will favor kenga in public?
Mirsa Kerceli: I believe that would favor, because a song is very good, but to see how it will be welcomed

"Kosova Sot": What is zhanri kenga?
Mirsa Kerceli: It is a song of light, love the thematic

"Kosova Sot": After this duo, will be any new songs from you this season?
Mirsa Kerceli: immediately after the completed and lansohet kenga with videoklipin will begin preparation of a song the other, which will drive the virus. Then, after this kenge, prepare a song and other Genc Prelvukaj.

"Kosova Sot": You will carry out an album?
Mirsa Kerceli: No, the album will not do this year, only singel.

"Kosova Sot": How are you walking studies?
Mirsa Kerceli: Studies with walking is good, now I am in the second year in justice, in the Faculty "fame." However, if I have many commitments in music and so many here are even feel fatigue.

"Kosova Sot": Any plans for the future?
Mirsa Kercli: I have many plans for the future, but hope that time will come. Important now is that collaboration with New Armend Shabani welcomed the public.

Saturday, 3 January 2009

Mirsa Kerceli ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit!

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Mirsa Kerceli ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21.

Eh Mirsa kercen mire ama kur t'laget si ne klipin "Indiferent"!


+tag: kerqeli kercilli
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 23 December 2008

Mirsa Kerceli Me 11 Kenge Te Reja!

Mirsa Kerceli
/photo kosova sot/

Interviste: Mirsa Kerceli
Per festat e fundvitit, 11 kenge te reja

“Per prezantimet e mia per festat e fundvitit i kam pergatitur gjithsej 11 kenge te reja, keshtu qe neper secilin televizion dhe DVD do te kendoj kenge te reja”, ka thene Mirsa

Kengetarja e dhene pas kenges, shume shpejt ka depertuar ne tregun muzikor me paraqitjen e saj joshese. Tani per tani, sukseset e saj nuk kane te ndalur. Ajo se fundi eshte paraqitur me videoklipin e saj me te ri “Buzen mbi buze”, te cilin kenge e ka pergatitur Genc Prelvukaj. Tani i ka pergatitur edhe 11 kenge te reja, me te cilat do te paraqitet per festat e fundvitit. Per kete videoklip dhe projektet e reja flet Mirsa ne intervisten per “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Me cfare jeni e angazhuar momentalisht?
Mirsa Kerceli”: Momentalisht jam shume e angazhuar me xhirimet e reja, me te cilat do te paraqitem per festat e fundvitit. Respektivisht, xhirimet i kam bere neper programe te televizioneve tona dhe neper DVD te ndryshme te produksioneve tona vendore.

“Kosova Sot”: Na flisni dicka rreth klipit tuaj te fundit?
Mirsa Kerceli: Sapo kam lansuar ne treg videoklipin tim me te ri, qe quhet “Buzen mbi buze”, te cilin e kam xhiruar ne Gjilan, me produksionin “Video Art”. Ka qene nje kenaqesi edhe gjate xhirimeve, sepse ka pasur shume bashkepunetore te mi aty, keshtu qe kemi kaluar shume mire. Xhirimet kane qene te gjitha ne Gjilan, respektivisht ne tri skenat ku edhe i falenderoj ata te cilet me lejuan te xhiroj aty ne nje shtepi shume te bukur te “Vali Ranq” dhe te nje autosallon “Daku” dhe te “Bejta Comerc”.

“Kosova Sot”: Sa jeni e kenaqur me kete videoklip?
Mirsa Kerceli: T’ju them te drejten, jam ndare shume e kenaqur me kete videoklip. E kemi pergatitur brenda nje kohe te shkurter dhe sa u perket sponsoreve Mirsa cdohere sponsor e ka xhepin e vet.

“Kosova Sot”: Mendoni se do te pelqehet ne publik?
Mirsa Kerceli: Besoj se po. Publikut do t’i pelqeje. Videoklipi ka nje karakteristike ne vete dhe eshte punuar mjaft mire si kenga ashtu edhe spoti. Kengen ne teresi, si tekstin, komponimin dhe orkestrimin e ka bere Genc Prelvukaj, me te cilin ka kohe qe jam duke bashkepunuar dhe jam e lumtur me kete bashkepunim.

“Kosova Sot”: Sa jeni ndare e kenaqur me albumin paraprak, te cilin e keni lansuar disa muaj me pare?
Mirsa Kerceli: Edhe me album jam shume e kenaqur, sepse me ka sjelle shume fat per te qene pjese e shume koncerteve brenda dhe jashte vendit, ku kam performuar me kenget e reja te albumit.

“Kosova Sot”: Cili ka qene suksesi me i madh qe e keni pasur deri me tani?
Mirsa Kerceli: Kam pasur shume suksese gjate viteve te fundit, mirepo me se shumti qe me ka mbetur ne zemer deri me tani eshte pjesemarrja ime ne festivalin e madh kombetar “Kenga magjike”, ku arrita te shperblehem me cmimin “Magjia e pare”.

“Kosova Sot”: Sa kenge te reja i keni pergatitur per paraqitjet e programeve te Vitit te Ri?
Mirsa Kerceli: Per prezantimet e mia per festat e fundvitit i kam pergatitur gjithsej 11 kenge te reja, keshtu qe neper secilin televizion dhe DVD do te kendoj kenge te reja.

Mirsa Kerceli“Kosova Sot”: Jeni nje kengetare qe i preferoni ndryshimet ne dukje?
Mirsa Kerceli: Eshte e vertete qe me pelqen te beje ndryshime ne dukje. Thuajse ne cdo paraqitje timen prezantohem me shume ndryshime ne dukje. Tani per tani ngjyren e flokeve e kam ndryshuar krejtesisht.

“Kosova Sot”: Do te mbeteni me kete dukje edhe ne te ardhmen, apo do te ndryshoni?
Mirsa Kerceli: Nuk i dihet jam nje tip qe vendosi shume shpejte, ndoshta edhe mund te beje ndonje eksperiment tjeter.

“Kosova Sot”: Nga furnizoheni me shume me garderobe dhe kozmetike?
Mirsa Kerceli: Me veshje furnizohem kudo, nuk kam ndonje vend te caktuar, ne realitet ka raste kur me se shpeshti blej rroba kur jam jashte vendit ne diaspore me koncerte. Por edhe ketu gjej mjaft rroba te bukura.

“Kosova Sot”: Me cfare do t’i befasoni adhuruesit ne te ardhmen?
Mirsa Kerceli: Tani per tani nuk dua te zbuloj asgje sa i perket befasise. Por dua t’ju bej te ditur adhuruesve te mi se nuk do t’i zhgenjej asnjehere.

“Kosova Sot”: Planet per te ardhmen?
Mirsa Kerceli: Kam shume plane, shume pune per te ardhmen, por se sa mund t’i realizoj, kete ia leme kohes.

“Kosova Sot”: Mesazhi per fund?
Mirsa Kerceli: Ju falenderoj shume, jeni me te miret “Kosova Sot”. Nga ju kam me te vertete nje perkrahje te madhe. /k.bajrami/kosova sot/20.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: kerqeli kercili
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online