All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Miss Diaspora. Show all posts
Showing posts with label Miss Diaspora. Show all posts

Monday, 17 June 2013

Elza Rexhi, me e pelqyera e publikut ne ‘Miss Diaspora'

Është vetëm 16 vjeçe dhe është një nga vajzat më të bukura shqiptare, ku në spektaklin e bukurisë ‘Miss Diaspora 2013’, mbajtur pak ditë më parë në Duserldof sapo është kurorëzuar me cmimim e publikut si më e pëlqyera në rrjetin social Facebook.

Quhet Elza Rexhi dhe ka lindur në Luzern të Zvicrës, ndërsa karakterizohet me një bukuri të vecantë, vajza e cila është me prejardhje nga Gjilani dhe ka 13 vite që jeton në Londër, ndërsa është duke përfunduar klasën e 11-të, ku më pas do të nisë të shkollohet në kolegjin ‘Richmond College studying Child Care”.

Ne mësojmë se bukuroshja jonë përvec modelizmit që e ka nisur edhe mbarë me cmimin në ‘Miss Diapsora’, ajo pëlqen edhe sportin, dhe e don sxhuëm muzikën dhe ka një zë të bukur kur këndon, pasi ajo këndon edhe shpesh herë më vëllaun  e saj që është një këngëtar i njohur me emrin Roni, ku e shoqëron atë në studio në Londër.

Elza është shumë e apasionuar edhe pas aktrimit dhe kohën e lirë e kalon më këto hobi të cilat një ditë falë dhe bukurisë që ka do ti kthehen pse jo edhe në profesione.

Ajo ka realizuar deri tani tre sete fotografish në Londër, në Dagenham Central London dhe disa foto për ‘Mission Models Agensy’, si dhe ka pozuar para aparatit të fotografit kosovar Petrit Zeka nga produksioni ‘Urban Graphics”.

Sunday, 2 June 2013

Papush Sadiku kendon ne “Miss Diaspora”

Mes shumë artistëve të cilët do të këndojnë në eventin e madh të bukurisë shqiptare “Miss Diaspora” mësojmë se do të jetë me një këngë të rij të re e të bukur edhe këngëtari simpatik Papush Sadiku.

Kënga mban titullin “A më len pak” dhe do ta prezantojë për herë të parë në këtë spektakël, i cili do të mbahet në mbrëmjen e 8 qershorit në diskon e madhe “Golden Time” në Neuss të Gjermanisë, organizuar nga Enver Idrizi.

Kështu të gjithë fansat e Papushit do të kenë mundësinë që të jenë në këtë natë edhe për këngëtarin e tyre të preferuar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Papush Sadiku sings in "Miss Diaspora"

Among the many artists who will perform at the big event of the Albanian beauty "Miss Diaspora" learn to be a new song reformatories the beautiful and charming singer Papusha Sadiq.

The song is entitled "A few more leaves" and will present for the first time in this show, which will be held on the evening of June 8 big disco "Golden Time" in Neuss, Germany, organized by Enver Idris. So all Papushi fans will have the opportunity to be on this night for their favorite singer. / Albavipnews /

Miss Diaspora vjen me 8 qershor

Kanë nisur ka kohë përgaditjet për eventin më të madh në Diasporë, për spektaklin e bukurisë shqiptare “Miss Diaspora 2013”.

Ky event do të mbahet në diskon më të madhe shqiptare në “Golden Time Club” nën organizimin e personalitetit Enver Idrizi.

Mësojmë se nata finale për të shpallur vajzën më të bukur të Diasporës do të jetë më 8 qershor, dhe do të ketë shumë personalite nga bota e Artit, Kulturës dhe jo vetëm.

Ndërsa në këtë event të bukurisë të gjithë të ftuarit do të shoqërohen me zërin e ëmbël të këngëtarit më ‘in’ shqiptar Gena, dhe nën humorin e bukur të të mëdhenjve “Stupcat”.

Vajzat do të fotografohen nga mjeshtri i fotografisë shqiptare Avni Selmani, ndërsa fituesja dhe shoqëruesja e parë në këtë garë bukurie do të marrin pjesë në ‘Miss America” dhe “Miss Gjermani”.

Moderatorët e këtij eventi do të jenë Sasa Honda dhe Maksim Gjokaj, ndërsa do të ketë shumë supriza, lojra, prandaj të gjithë të shtunën e 8 qershorit i drejtohen diskos më të madhe shqiptare në Neuss të Gjermanisë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Diaspora coming June 8

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online