All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Miss Globe. Show all posts
Showing posts with label Miss Globe. Show all posts

Monday, 12 November 2012

Shqiperia kuroren, Kosova “Miss Pavaresia” ne Miss Globe

Vajza e cila kohë më parë u zgjodh si më e bukura në ‘Miss Shqipëria 2012’, sapo ka fituar një titull më global.

Kleoniki Delijorgji është kurorëzuar si me e bukura e globit në spektaklin e bukurisë ‘Miss Globe 2012’ të mbajtur këtë vit në Pallatin e Sporteve në qytetin e Vlorës.

Ndërsa bukuroshja, e cila përfaqësonte Kosovën në këtë event, Loreta Abdyli, ka hyrë në top-10 vajzat më të bukura dhe ka fituar njëkohësisht çmimin “Miss Pavarësia”.

Producenti shqiptar, që ka të drejtën e këtij eventi, Petri Bozo, edhe këtë vit kishte ftuar vajzat më të bukura të botës, ndërsa ne siguruam këtë foto ekskluzive ku shihen dy bukuroshet shqiptare. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Albania Kosova crown "Miss Independence" in Miss Globe

The girl who recently was chosen as the most beautiful in 'Miss Albania 2012', has just won a global title. Kleoniki Delijorgji is crowned as the most beautiful of the globe to the spectacle of beauty 'Miss Globe 2012' held this year at the Palace of Sports in the city of Vlora.

Kleoniki Delijorgji fiton kuroren e "Miss Globe 2012"

Bukuroshja 16-vjecare e lindur ne Janine, Kleoniki Delijorgji, ne 100 Vjetorin e Pavaresise, sjell ne Shqiperi kuroren e "Miss Globe 2012". Eshte kjo vajza e dyte shqiptare qe fiton kete titull nderkombetar, pas Almeda Abazit.

Ndersa, perfaqesuesja e Kosoves, bukuroshja Loreta Abdyli ka hyre ne top 10-shen e me te bukurave dhe ka fituar kuroren "Miss Independence".

Nata finale e spektaklit u zhvillua te shtunden mbrema me 10 nentor, ne Pallatin e Sportit ne Vlore me nikoqiret, Hygerta Sako dhe Krenar Ahmetaj, te cilet dhuruan atmosfere dhe emocione deri ne fund, duke marre vleresime me duartrokitje nga publiku.

Mbremja eshte zbukuruar me pjesemarrjen e emrave te njohur te muzikes si Aurela Gace, Elis Nova, Gjergj Kacinari, motrat Kumria si dhe me kendimin e perbashket te miss-eve ne skene te refrenit "Dua me shume Shqiperine" se bashku me Rona Nishliun dhe Ardian Liken.

"Kjo fitore do te thote shume per mua, pasi jemi ne vitin e 100-te te Pavaresise dhe ndihem dyfish e gezuar per kete trofe..." eshte shprehur Kleoniki per Gazeten Shqiptare.

Edicioni i 39-te i "Miss Globe 2012" do te mbahet mend si nje fitore e dyfishte e permbyllur ne frymen festive te nje viti jubilar. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online