All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Miss Xhuli. Show all posts
Showing posts with label Miss Xhuli. Show all posts

Tuesday, 24 February 2009

Kenge te Huazuara: Miss Xhuli vs Hadise

KENGE TE HUAZUARA: MISS XHULI VS HADISE

Kjo rubrike nuk synon te prejudikoj se kush nga kush ka huazuar por vetem vie ne pah faktin se dy kenge kane ngjashmeri te spikatur. Vleresimet le te behen nga "ekspertet"! Keni parasysh qe ka huazime ne te dy drejtimet. Ndersa, poashtu ne disa raste huazimet behen edhe me marreveshje, thjeshte kenga stershitet nga vet kompozitori etj.

Ju lutem leni komentin tuaj!

Burimi: Albaniac
- - - - - - - - - - - -
Ka filluar Top Fest. Skena shume cool, Albana po ben nje pune te mire dhe pse po duam te dime “Ku Ledio? “ .Kenget jane me te vecanta, pak fare me shume rrok se vjet lol por te pakten eshte i degjueshem dhe jo thjesht eksperimental. Megjithate, si mund te behet nje festival ne Shqiperi dhe mos te kopjohet nje kenge.Po kane filluar tani nuk kopjojne vec nje ritem,por tere kengen,tekstin e koreografine lol. Ja pershembull Miss Xhuli konkuron kete vit me kengen “Just Miss” e cila eshte per qejf e kopjuar nga Hadise “A Good Kiss”. Jo po do merrej me kompozitoret ajo …ehuuuu! Po ndonjehere trashem une dhe s’kuptoj…keto e dine se po te zbulohet qe kenga eshte e kopjuar, do hiqen nga festivali? Po mire kopjo se sic them une “POSHTE KAPITALISTET!” ahahhahaa, po shko be video pse shkon dhe i prish reputacionin nje festivali te tere…megjithese, ate e ka bere Stine vite me pare hahahhaa. /elbino/albaniac/24.02.09/
- - - - - - - - - - - -
Miss Xhuli - "Just Miss"


Hadise - A Good Kiss

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online