All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Mix-Max. Show all posts
Showing posts with label Mix-Max. Show all posts

Tuesday, 19 November 2013

Lori: “Më vjen mirë që klipi i ri komentohet edhe për BIO” (Video)

Në Kosovë komentohet si këngëtarja capkëne e estradës shqiptare. Kjo është këngëtarja Loreta Kacka, apo sic njihet në muzikë vetëm si Lori.

Ajo ka sjellë këto ditë një klip me plot ngjyra të realizuar ditë më parë në Tiranë nga produksioni “Max Productions” që mban titullin “Neve po na rrihet”. Në programin ‘Mix-Max’ Lori ka treguar mes tjerash se ndjehet mirë kur kjo video ka marrë komente të ndryshme e pozitive.

“Më behet qejfi kur duke ditur që klipi ka vende dhe produkte të vendin tonë, sidomos fshatit me plot perime, fruta e bylmete, është komentuar si një video BIO, dhe gëzohem kur më thonë se ‘Lori të lumtë se i ke dhënë shumë rëndësi me këtë video edhe femrës që jeton në fshat dhe është e lumtur dhe e bukur dhe punëtore’ ..Gëzohem shumë për këtë”.


Friday, 5 July 2013

Blero, nje promovim i vecante mes miqve dhe gazetareve... [VIDEO]

Nje Promovim Te Vecante Per “Fiksimi Im“

Kete here me nje mendim te zgjuar dhe me te bukur ai kishte ideuar se promovimi i klipit te ri dhe albumit te ishte me shume per gazetaret, madje duke i kerkuar falje edhe atyre per ndonje keqkuptim. Eshte fjala per kengetarin Blero, i cili ne nje ambient me te ngrohte dhe interesant kishte menduar te promovonte videoklipin e kenges ‘Nje moment’ dhe albumin “Fiksimi im’. Edhe ne ishim mes miqve te tij gazetare te pranishem dhe vertete shijuam se bashku me Bleron nje video te bukur e te thjeshte dhe nje kenge qe do te jete hiti i kesaj vere te nxehte. Gjithashtu pame qe ne videon me te re realizuar ne detit e bukur te Malit te Zi, video kjo punuar nga produksioni “Asha”, merrte pjese edhe nje bukuroshe e cila kohe me pare kishte fituar titullin si me e bukura e Bosnje Hercegovines. Albumi qe ka firmen e kompanise ‘Blero Ent’, permban 11 kenge, njera me e vecante se tjetra qe padyshim do ta bejne me te bukur pushimin tuaj teksa i degjoni ato. Ne kete promovim mbajtur ne “Seiss Diamond Hotel” pervec gazetareve te mediave te ndryshme merrnin pjese edhe artiste dhe personalitete miq te mire te Bleros, mes tyre ministri Memli Krasniqi, Aferdita Dreshaj, Cekic, Astris Stafaj, Dhurata Ahmetaj e shume te tjere. /maksim gjokaj/


Tuesday, 4 December 2012

Gjyste Vulaj drejt Amerikes per te lindur djalin (Video)

I kanë mbetur edhe dy muaj dhe pak derisa ta sjellë në jetë djalin e saj, i cili do të jetë fëmija i saj e dytë. Po flasim për Gjyste Vulën, e cila ka treguar se po bëhet gati dhe me lejen e mjekut do të udhëtojë shumë orë në lartësi për të mbërritur në Amerikë, ku do ta sjellë në jetë djalin e saj.

Ndërsa për emrin ka thënë se e ka menduar, por nuk ka vendosur ende, dhe me siguri do të jetë një emër i bukur shqiptar. Per me shuem ndiqni rrefemin e saj ne programin MIX-MAX.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj to America to give birth to son

The remaining two months and less until they bring to be her son, who will be her second child. Talking about Gjyste seal, which has shown that getting ready and the doctor's permission to travel many hours to reach heights in America, which will bring to life her son. While the name has said that he thought, but has not decided yet, and will certainly be a nice name Albanian. For shuem follow her rrefemin we MIX-MAX program.
M. GJ.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online