All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Morena Taraku. Show all posts
Showing posts with label Morena Taraku. Show all posts

Monday, 29 July 2013

Morena Taraku, missi qe synon boten e televizionit...

... vajza te cilen e deshirojne te gjithe

Secili qe e ka njohur se paku ndonje vajze te tille, patjeter se e ka mbajtur ne mend... Kjo njezetvjecarja Morena Taraku qe shquhet per aristokracine e saj, elegancen, qendrimin, shijen, menyren e te folurit, ecjen... e shumecka tjeter.

Me transformimin e vet te pazakonshem ka arritur majat e bukurise. Eshte zgjedhur “Miss Kosova 2010”, “Miss Liberty of the World 2012", mori pjese ne “Miss Earth 2010”, ka perfaqesuar Shqiperine ne “Miss World 2012”; shijoi aventuren e saj ne “VIP Shpija 3”, provoi veten si prezantuese e “Video Festit Muzikor”, eshte imazh publicitar i DigitAlb....Ka treguar edhe me shume nga talenti i saj i fshehte dhe, akoma eshte nje nder personazhet me te dashura te skenes vendese.

Ta njohesh privatisht, eshte kenaqesi e vertete, sepse krahas te gjitha sukseseve te cilat i ka arritur, ajo edhe me tej eshte shume e shoqerueshme, e hareshme dhe vajze shume interesante. Ajo qe pelqehet tek Morena eshte edhe stili i saj i veshjes, i cili, para se gjithash, eshte i pazakonshem, here-here edhe avangarde.

Saturday, 27 July 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
  • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
  • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
  • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
  • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
  • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
  • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
  • Eni dhe Greta ne palester
  • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
  • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
  • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Friday, 20 April 2012

Morena Taraku perfaqeson Shqiperine ne "Miss World 2012"

Morena perfaqeson Shqiperine ne “Miss World 2012”

“Miss Kosova 2010”, Morena Taraku, pritet ta perfaqesoje Shqiperine ne “Miss World 2012”.

Bukuroshja kosovare serish do te jete konkurrente ne nje eveniment bukurie dhe kesaj radhe do ta perfaqesoje bukurine gjitheshqiptare.

Gjate nje prononcimi per Telegrafi, Morena ka pohuar se ndihet shume krenare qe do ta perfaqesoje Shqiperine ne kete eveniment boteror.

“Jam shume krenare qe jam e vetmja shqiptare qe do jem pjesemarrese ne evenimentin boteror qe do mbahet me 100 vajza te shteteve te mbare botes. Por kete radhe nuk do e perfaqesoj Kosoven, por Shqiperine. Per mua eshte e njejta ndjenje sepse kemi te njejtin gjak”, ka thene Morena.

“Miss World 2012” pritet te mbahet me 12 korrik ne Turqi. /telegrafi/

Thursday, 2 June 2011

Morena Taraku Kesaj Rradhe ne Mongoli...

Morena serish ne shtetet aziatike

“Miss kosova 2010”, Morena Taraku, niset serish per ne shtetet aziatike, kesaj radhe ne Mongoli. Morena ka treguar per Telegrafin se eshte ftuar nga “Miss Mongolia” dhe presidenca e Mongolise.

Morena eshte njera ndere Shqiptaret e para qe shkel disa here ne shtetet aziatike aziatike per te prezantuar bukurine shqiptare.

Ajo do te merr pjese ne nje “Fashion Shou” ne Mongli qe do te mbahet me 5 qershor. Pervec Morenes do te kete mysafire nga e gjithe bota. /telegrafi/qershor 2011/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online