All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Motrat Mustafa. Show all posts
Showing posts with label Motrat Mustafa. Show all posts

Monday, 21 May 2012

Motrat Mustafa nuk besojne me ne dashuri (Video)

Kanë një zë unik, megjithëse janë dy femra që këndojnë. Eshtë fjala për motrat Mustafa, të cilat sapo kanë sjellë një këngë të re më titull “N’dashuri nuk besoj më”.

Kënga sapo është hedhur në kanalin Youtube me një videoklip që është realizuar nga produksioni “Urban Graphics” dhe ka fituar për 24 orë më shumë se 20 mijë klikime. Ndërsa teksti dhe muzika e këngës është realizuar nga Ilir Berani, dhe orkestrimi nga Virusi i grupit “Elita 5”.

Nuk besojmë se artistet unike nuk besojnë më në dashuri, por e dimë se njëra prej tyre ka pak kohë që dashuria e saj, bashkëshorti, nuk jeton më./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sisters Mustafa no longer believe in love

Have a unique sound, although there are two women who sing. It comes to sisters, who have recently brought a new song titled "N'dashuri not believe me." The song has just been cast on Youtube with a video channel that is realized from production "Urban Graphics" and has won for 24 hours more than 20 thousand clicks. While the text and music of the song is performed by Ilir Berani, and orchestrating the virus of "Elita 5". Not believe that the unique artists no longer believe in love, but know that one of them has little time to love her husband, not alive. / Albavipnews /


Wednesday, 1 February 2012

Motrat Mustafa: Jemi aty ku na kerkon publiku...

Ku na kerkon publiku, aty do te jemi

Sahide dhe Safete Mustafa gjithnje e me shume po arrijne te rrembejne zemra te adhuruesve, dhe zeri e paraqitja e tyre ka bere qe ato te jene mjaft te kerkuara ne vend dhe jashte. Ato tani kane realizuar nje projekt te ri me te cilin jane prezantuar te gjashte motrat.

Pas vdekjes se bashkeshortit Safetja me se nje vit ka nderprere te gjitha aktivitete muzikore me perjashtim te kenges “Shpirtit tim” kushtuar Bujarit te cilen e ka lansuar gjashte muaj pas vdekjes se tij. Ato tani do te vazhdojne me angazhimet e tyre muzikore duke sjelle kenge per adhuruesit dhe duke ju mbetur besnike kenges se mirefillte shqipe respektivisht asaj popullore. Me shume per punen dhe projektet e reja te tyre, Sahidja dhe Safetja flasin per “Zerin”.

Wednesday, 21 December 2011

Motrat Mustafa Me Te Kerkuarat ne Google...

Motrat Mustafa me te kerkuarat nga kosovaret nepermjet “Google”

Se Motrat Mustafa jane te njohura ne Kosove e diaspore, s’ka dyshim. Por qe ia dalin te “rrezojne” edhe Rihannen dhe Shakiren, pakkush mund ta kete pritur. Sipas raportit vjetor te “Google”, i bie qe “Motrat Mustafa” jane me kerkuarat ne internet gjate ketij viti nga kosovaret.

Ato jane perfshire ne listen e emrave me te kerkuar ne “Google.rs” ne vitin 2011, derisa ne kategorine e argetimit jane renditur Adem Ramadani dhe “Fustane Nuserie”. Raporti vjetor “Google Zeitgeist” realizohet tash disa vjet. Pas miliardave termeve te kerkuara gjate nje viti, “Google Zeitgeist” cdo dhjetor zbulon emrat, te cilet jane kerkuar me se shumti.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online