All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label My Pub. Show all posts
Showing posts with label My Pub. Show all posts

Sunday, 22 January 2012

Kur kendon Gold AG, edhe Prizreni dridhet

Te gjithe foto dhe video me Gold AG ne Prizren

Kanë kaluar vetëm pak minuta kur reperi i famshëm Gold AG ka përfunduar së kënduari në një koncert në Prizren në “My Pub” gjatë natës të së shtunës të 21 janarit. Dhe sic shihet në këto foto, ai është pritur shumë mirë nga adhuruesit e tij të shumtë edhe në Prizren.

 Madje të gjithë kanë dashur të kenë një video, apo një foto nga reperi i njohur i shumë hiteve të muzikës rep. Ndoshta dhe bora e rënë në natën e së premtes dhe e mbetur edhe gjatë të shtunës, mund të ketë shkrirë nga ritmi dhe ovacionet që ka shkaktuar reperi Gold AG, duke bërë që të dridhet krejt Prizreni.

 Kujtojmë që Goldi, apo sic quhet ai në të vërtetë Arian Agushi, e ka nisur edhe këtë vit të ri shumë fuqishëm dhe vazhdon të jetë për momentin reperi më i kërkuar shqiptar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When Gold AG sings, shakes Prizren

It is only a few minutes when famous rapper Gold AG has finished singing at a concert in Prizren in "My Pub" night of Saturday January 21. And as shown in these pictures, he is welcomed by his many fans in Prizren.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online