All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Myfarete Laze. Show all posts
Showing posts with label Myfarete Laze. Show all posts

Sunday, 8 April 2012

Myfarete Laze: Muzikes sot i mungon shpirti...

Myfarete Laze: Sot muzika shitet me leke, por i mungon shpirti

Te rrefeje jeten e saj artistike sigurisht qe nuk mjafton. Do te duhen me shume ore per te degjuar e me shume faqe per te shkruar. Ne fakt kjo ndodh perhere me njerezit qe e kane kaluar gjithe jeten ne skene, mes artit dhe dashurise per te. Myfarete Laze, kengetarja e dashur e muzikes se lehte shqiptare, ne kete interviste flet jo vetem per artin e brezit te saj, por edhe per punen e saj aktuale. Mundesia per t’u dhene shprese, per t’i bere te ndjehen te vleresuar ata qe ndoshta e kane humbur shpresen, eshte arti me human. Kete gje mund ta bejne vetem njerezit me zemer te madhe, me shume dashuri brenda vetes. Ata qe ne nje menyre apo tjeter nuk rrine dot pa u sherbyer njerezve. Kete po ben edhe Myfarete Laze, e cila si per ta permbyllur gjithe kete cikel, po pergatit dy albume me krijimtarine e vet per t’ua dhuruar adhuruesve te saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online